[DL]Ext.Kits v0.1 (Διαβάστε προσεκτικά ΌΛΟ το πρώτο post)

Εδώ θα βρείτε τις εμφανίσεις των ομάδων
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά ρε μην γαβγίζετε :P θα τα αλλάξω πάλι...

Aπλά δεν έχω δει ομάδα να βάζει φωτογραφία στο site της k να φοράνε οι παίκτες μονο την away ή την third....& η συχνότητα που φοράνε οι 2 ομάδες φέτος τις συγκεκριμένες εμφανίσεις δείχνουν ότι αυτές χρησιμοποιούν ως home. Είχα λάθος λογική?

Τώρα άμα είπε ο πρόεδρος του Αστέρα ότι είναι η ριγέ η Home τους...τι να πω... πάω πάσο...

------

Επίσης θέλω την άποψη σας με ποια λογική να μπαίνουν τα χρώματα στα icons...

1- λαμβάνοντας υπόψιν μονο τα values από τα χρώματα της φανέλας?
2- Background: Background φανέλας ,Foreground: Background shorts Οutline: Background φανέλας, Number: Number φανέλας?
3- Κάτι άλλο(?)
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το project που άλλαξε 400 ονόματα k 700 στόχους (...πριν ακόμα ξεκινήσει καλά καλά :D ), έχει πλέον μια τελειοποιημένη μορφή.

Πιστεύω ότι άμα βρεθεί κόσμος να αναλάβει το research k το db editing ώστε να περαστούν k άλλες ομάδες k textures..το παρόν project θα αφήσει ιστορία..



PS. Το kitpack θα ανανεωθεί σε κάποια φάση ακόμα k αν δεν υπάρχουν καινούργια σχέδια...καθώς δουλεύω πάνω σε μια δίκια μου template.
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Progress notes 0.1 -> 0.2 :

-More kit corrections,
-found "user folder" path to be used for 3d kits, 2d kits [no need to replace the def textures any more]
-mapped relevant .xml
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Απλά να πω ότι άμα επιλέξετε compress data files, το αρχείο των 5 mb μικραίνει αρκετά.
Είναι μάλλον παρακαταθήκη για το μέλλον αυτό το project, γιατί η ποιότητα του 3d προς το παρόν. δεν επιτρέπει το να χαρεί ο κόσμος τη πολύωρη προσπάθεια για να φτιαχτούν και αντιστοιχιστούν τα νέα 3d kits.
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote:Απλά να πω ότι άμα επιλέξετε compress data files, το αρχείο των 5 mb μικραίνει αρκετά.
Είναι μάλλον παρακαταθήκη για το μέλλον αυτό το project, γιατί η ποιότητα του 3d προς το παρόν. δεν επιτρέπει το να χαρεί ο κόσμος τη πολύωρη προσπάθεια για να φτιαχτούν και αντιστοιχιστούν τα νέα 3d kits.
+1 ;)
hliasps
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Mar 30, 2011 3:45 pm
Football Manager της ομάδας: osfp-inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κατ αρχας συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια.μερικες ερωτησεις εχω.
1)τα download που ειναι τωρα διαθεσιμα ειναι με την 01 η την 02 μορφη?δηλαδη χρειαζεται να αντικαταστησουν τα
ντιφολτ η οχι?αν ειναι η 01 μορφη,αναμενουμε καποια στιγμη την 02?
2)αν κανεις κρατησει τα οριτζιναλ ντιφολτ,και με την βοηθεια photoshop h paintnet δημιουργησει συμφωνα με τις οδηγιες σας για τα στυλ και τα χρωματα τις εμφανισεις με τα δικα σας τεμπλειτς , προσθετοντας ταυτοχρονα και χορηγους και σηματα και configuration files τοτε θεωρητικα εχουμε 3d εμφανισεις για ολες τις ομαδες και μαλιστα ψηλης ποιοτητας σωστα? θα φαινονται ομως στον αγωνα?θελω να πω, οι εμφανισεις πρεπει να ειναι συμφωνες με τα τεμπλειτς που ειναι στο φακελο ντιφολτ του παιχνιδιου η απο την στιγμη που θα υπαρχει configuration files και θα ειναι περασμενα σε user folder (πχ τα εγγραφα μου),θα εμφανιζονται ουτως η αλλως?
3)υπαρχει δυνατοτητα να ορισουμε τρισδιαστατες εμφανισεις για τους τερματοφυλακες?ασ πουμε ενα παραδειγμα, για την εμφανιση του ολυμπιακου εχουμε τα εξης..
<record from="olympiakos_home" to="graphics/pictures/team/981/kit_textures/home"/>
<record from="olympiakos_away" to="graphics/pictures/team/981/kit_textures/away"/>
<record from="olympiakos_third" to="graphics/pictures/team/981/kit_textures/third"/>

αν δημιουργουσαμε εμφανισεις και τις βαζαμε ως εξης...
<record from="olympiakos_home" to="graphics/pictures/team/981/kit_textures/goalkeeper/home"/> λετε να δουλευει?
εκτιμωντας πολυ και την προσπαθεια και την δουλεια και τις γνωσεις σας,εκφραζω αυτες τις αποριες ελπιζοντας να μην σασ ζαλισα με ολα αυτα και προσδοκωντας απαντηση.ευχαριστω.
User avatar
telis_7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω ξεκιναω καινουργιο save και δεν υπαρχουν αλλαγες... στο editor data εχω κ αλλα xml... μπορει να φταιει αυτο ?
Post Reply

Return to “Kits”