Η καθιέρωση της βασίλισσας

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε.. Πάντως χαίρομαι που όλοι είστε μαζί μου :D :D
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ντέρπυ με τον Αποελ ήταν προ πυλών.. Ο Αποελ σαν τυπικά γηπεδούχος πήρε περίπου 12.000 εισιτήρια ενώ η Ομόνοια 9.500.. Τα καθιερωμένα πειράγματα καθ'όλη την εβδομάδα για το ποια ομάδα θα πάρει την νίκη έδιναν και έπερναν ενώ και οι οπαδοί των δύο ομάδων που κατέκλεισαν το ΓΣΠ δημιούργησαν μια εκπληκτική ατμόσφαιρα αλλά έκαναν και το γήπεδο πραγματικά να σείεται από τα συνθήματα τους..
Έτσι έφτασε σχεδόν η έναρξη του αγώνα με τις ενδεκάδες να είναι οι εξής:
Spoiler: show
Image
Ο αγώνας ξεκίνησε με την Ομόνοια να είναι καλύτερη και αυτό να το εξαργυρώνει αφού κατάφερε να προηγηθεί στο 45' με γκολ του Εφραίμ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Στάθη Αλωνεύτη με τους οπαδούς της Ομόνοιας να κάνουν πραγματικά το γήπεδο καζάνι.. Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Ομόνοια θα έπαιρνε την νίκη στο 75' ο Μπουθόν ανέτρεψε τον Αίλτον με αποτέλεσμα ο Χρύσης Μιχαήλ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα αφού ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι.. Τελικό αποτέλεσμα Αποελ 1 - 1 Ομόνοια
Spoiler: show
Image
Last edited by F.Torres on Sat Nov 20, 2010 4:37 pm, edited 1 time in total.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγώ πιστεύω οτί το είχες το ΑΠΟΕΛ... Την Λίτεξ την περνάς άνετα δηλαδή είσαι στους ομίλους!! :P
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Ομόνοια δεν έχουν χρόνο για να σκεφτούν τι πήγε στραβά στο ντέρπυ με τον αποέλ αφού μέσα σε μόλις 3 μέρες θα έπρεπε να ταξιδέψουν στην βουλγαρία για να αντιμετωπίσουν την Λίτεξ. Η παρουσία του κόσμου της ομάδας βροντερή παρά την πίκρα από την ισοπαλία στο παιχνίδι με τον αποελ αφού το κίνητρο της εισόδου της ομάδας στους ομίλους του Τσουλου ήταν μεγάλο. Περίπου 4.000 χιλιάδες Τριφυλλοφόροι ταξίδεψαν μαζί με την ομάδα στο γήπεδο 8.000 οπαδών της Λίτεξ.

Έφτασε η ώρα για έναρξη του αγώνα, οι ενδεκάδες:
Spoiler: show
Image
Πιο σημαντικές απουσίες για την Ομόνοια ο τιμωρημένος Στάθης Αλωνεύτης αλλά και η απουσία του τραυματισμένου "Ντάβι"(Ντάβιντσον) στο δεξί άκρο της άμυνας παρόλα αυτά ο προπονητής της ομάδας είχε βρει την λύση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά με την Ομόνοια να προηγείται με το γκολ-κεφαλιά του Χρίστου Καρυπίδη έπειτα από κόρνερ του Μπρούνο Αγκουιάρ και σαν να μην έφτανε αυτό για την Λίτεξ ήρθε και το 2-0 από τον Λούα Λούα στο 45' αφού με ατομική ενέργεια πέρασε 3 αμυντικούς και έστειλε την μπάλα να αναπαυτή στο πλεκτό του Blagoev. Η συνέχεια ανάλογη με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται ως εξής:
Spoiler: show
Image
Όλοι πλέον στην ομάδα πίστευαν και έλπιζαν πως αυτή τη φορά η πρόκριση δεν θα χαθεί και η ομάδα θα βρεθεί στους ομίλους του Τσουλου φτάνοντας στον επαναληπτικό της 24 Αυγούστου. Η ομάδες ξεκίνησαν με τους εξής 22 ποδοσφαιριστές με το σκορ να διαμορφόνεται ως εξής έπειτα από την εκτέλεση φάουλ-γκολ του Αγκουιάρ αλλά και το γκολ-λόμπα του Κονσταντίνου που επέστρεψε από τραυματισμό:
Spoiler: show
Image

Image
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή βλέπω πως δεν υπάρχει αρκετή ανταπόκριση η ιστορία τελειώνει κάπου εδώ παιδιά, ευχαριστώ όσους με ακολούθησαν έστω και για αυτό το λίγο χρονικό διάστημα
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
childress7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Thu Mar 19, 2009 6:53 pm
Football Manager της ομάδας: Αrsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/apos.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το θεμα δεν ειναι αν ποσταρουν στην ιστορια ειναι το οτι βλεπουν την εξελιξη σου για αυτο μη σταματας συνεχισε
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμπατριώτη κρίμα που ανακάλυψα την ιστορία σου αργοπορημένα! Δεν βρίσκουμε συχνά Κυπρο-ιστορίες εδώ οπόταν κακώς σταμάτησες κατά τη γνώμη μου

Πολλοί διαβάζουν ιστορίες απλά δεν ποστάρουν (όπως κάνω και γω τις πλείστες φορές)! όπως και να χει καλή συνέχεια έστω κι αν είσαι Ομόνοια :D
Off Topic:
Γιατί η Ομόνοια είχε μπλε έμβλημα σε κάποια παιχνίδια? :?: :roll:

Off Topic:
ΜΟΝΟ Σαλαμινάρα :D
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία υπάρχει ήδη και η 1η σεζον έχει τελειώσει.. θα συνεχιστεί εφόσον δω ενδιαφέρων! Επειδή δεν είχα περάσει το πατς φίλε ;) Συμπαθητικό σωματείο η Σαλαμίνα αλλά ΜΟΝΟ ΟΜΟΝΟΙΑ! :D
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα όπως έχει ξαναειπωθεί διαβάζουν πολλοί τις ιστορίες απλά δεν ποστάρουν :wink:

Στο κάτω κάτω γράφε για την πάρτι σου είτε γράφουν είτε δεν γράφουν :D

Καλή fmική συνέχεια
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια μηπως υπαρχει κανεις που να θελει συνεχεια??? :-P
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πάμε! :)
κυπριακες ιστοριες θελει ο λαος
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mολις διαβασα την ιστορια σου καλα ξεκινησες :-D
Αν θες να συνεχισεις εξαρταται απο σενα και ποσο σου αρεσει η ιστορια.
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια επειδη αυτο το Save δεν το εχω και εχω ενα αλλο με την Ομονοια μαλλων θα το συνεχισω εκεινο αλλα η ιστορια θα αρχισει απο την δευτερη σεζον..!
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
Post Reply

Return to “Lost and found”