Der Übersetzer [end] check new story

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Ολα ξεκινησαν,μια ζεστη μερα του Ιουνιου του 2009.Ολοι οι Ελληνες (κι οχι μονο) απολαμβαναν το μπανιο τους ειτε με την οικογενεια τους,ειτε με την συντροφια τους ,ειτε με την παρεα τους.Ολα αυτα που κολλανε;Αφηστε με να σας διηγηθω,το περιστατικο που με εκανε να αρχισω την προπονητικη!Εκει που ολοι επειναν φραπεδιες,μπιρες κ.α. καλοκαιρινα ποτα,αναψυκτικα ή καφεδες εγω ετοιμαζομουν να φυγω απο την παραλια.Τελειωνω το πακεταρισμα ωσπου μπαινω μεσα στο αμαξι ενος φιλου για να παμε σπιτια μας,στον δρομο ειχαμε σαν κυριο θεμα την προπονητικη στην Ελλαδα με εμενα να υποστηριζω την αποψη πως η Ελλαδα εχει ταλαντουχους προπονητες χωρις ομως να ξερουν τα βασικα,ομως πρεπει η πλιοψηφια να ειναι ελληνες στην Σουπερλιγκ,ενω αυτος υποστηριζε πως οι ξενοι ειναι καλυτεροι και πως ολες οι ομαδες πρεπει να χουν ξενουν.Τελοσπαντων,σε μια στιγμη πεταει την ιδεα:''Ρε Στρατο,ψινεσαι να παμε σε μια σχολη προπονητικης ετσι για την πλακα μας,ετσι θα χεις την ευκαιρια να αποδειξεις πως αξιζουν οι Ελληνες προπονητες ,ενω εγω θα σου δειξω πως σαν Ελληνες ειμαστε ενα τιποτα στο θεμα αυτο.Τι λες;Μεσα;''.Χωρις να το σκεφτω καθολου πεταω ενα ''ΜΕΣΑ!'' και ετσι η περιπετεια αρχιζει.




1 χρονο μετα...

Image

-Oυφ ρε φιλε!Τελειωσαμε επιτελους,ωρα να δουμε αν το πηραμε!
-Αν δεν το πηραμε θα σε γ@#$σω.Εξαιτιας σου τωρα ειμαστε εδω!
-Καλα ρε ηρεμησε.Οπα νατοι,ερχονται!!!Με τα χαρτια στο χερι!

Οντως,τα αποτελεσματα ειχαν βγει.Οι δυο φιλοι ενιωθαν την καρδια τους να χτυπαει πιο δυνατα κι απο τυμπανο.Να το χαν παρει ή τσαμπα εγινε ολο αυτο.Τα αποτελεσματα κολλυθηκαν απο τους αρμοδιους στον πινακα ανακοινωσεων και τωρα τα παιδια ψαχνουν να βρουν το ονομα τους.Ψαχνουν ψαχνουν,δεν βρισκουν τιποτα.Στο τελος ομως μονο ο stratosav7 βρισκει το ονομα του στην λιστα.

-Συγχαρητηρια ρε φιλε,τα καταφερες.Σε αντθεση με μενα που κοπηκα για ελαχιστο. :cry: :D
-Τι να σου πω ρε φιλε,το συστημα βαθμολογησης ειναι αχρηστο.Τωρα τι θα κανεις;
-Λεω να συνεχισω μπας και το παρω και μετα σκεφτομαι να αναλαβω καποια μικρη ομαδα...
-Οκ,αδερφε.Εγω αυριο φευγω για Γερμανια θα π...
-Γερμανια;Τι πας να κανεις εκει;
-...Θα παω να επισκεφθω καποιους συγγενεις που εχω να τους δω αρκετο καιρο.
-Οκ ρε;μολις γυρισεις παρε με τηλ να παμε για κανα ποτακι Mr. Mourinho
-Αρχισες την καζουρα τωρα,αφου σου χω πει ο Πουστ-ινιο ειναι ο,τι πιο ελλεεινο υπαρχει σαν ανθρωπος και σαν προπονητης.Να μου το θυμηθεις;Εγω καποια μερα θα παιξω αντιπαλος του!
-Καλα ντε ηρεμησε,τωρα πηρες το διπλωμα και ακομα σκεφτεσαι πως θα αντιμετωπισεις τον Μουρινιο
-Τα ονειρα ειναι δωρεαν.Τελοσπαντων,λεμε σε κανα μηνα.Αντε γεια
-Καλο ταξιδι αδερφε.


Και το αεροπλανο για την Γερμανια μολις εφυγε...


Image


Εκτος απο την οικογενεια του,θα ξαναδει ολοι την παλια παρεα που στο χωριο (σε ενα ακριτικο χωριο του Εβρου ) δεν ειχαν αφησει σε ησυχια κανενα.Ολοι αυτοι μενουνε στην ελληνικη αποικια της Κολωνιας.Ολοι φανατικοι ποδοσφαιροφιλοι,ειχαν κανει πλουσιο το καφενειο του χωριου για τα βραδια τα αξημερωτα που βλεπανε πρωταθληματα Βραζιλιας,Αργεντινης,Αμερικης.Λατρευαν ολοι εξισου το Ελληνικο και Γερμανικο πρωταθλημα.Παμε να τους γνωρισουμε:

Πετρος-Καθαρος ελληνας μεταναστης στην Γερμανια.Στους φανατικους της Κολωνιας και γραμμενο μελος στην Θυρα 4 του ΠΑΟΚ.Συχνοι οι καβγαδες του με τον Μητσο λογω του οπαδικου.
Μητσος-Τρελος Αρειανος και οπαδος της Leverkusen.Για αυτο και οι καβγαδες του με τον Πετρο
Ολγα-Η μια απο τις 2 κοπελες της παρεας.Αν και γυναικα ξερει πολλα περισσοτερα για το ποδοσφαιρο απο καθε ποδοσφαιροφιλο.ΠΑΟΚ και αυτη πιστευει πως ο δικεφαλος μπορει να παρει το πρωταθλημα.Σαν κατοικος Κολωνιας δεν θα ελειπε απο τις αγαπες της η τοπικη ομαδα.Επισης εχει και καποια κονε τα οποια θα βοηθησουν την παρεα.
Δημητρα-Προκειτε για την 2η και πιο ομορφη κοπελα της παρεας.Ουκ ολιγες φορες,στο χωρι,ο ειχαν πιαστει στα χερια τα αγορια για παρτι της.Οπαδος της Ξανθης και της Bayern Munchen.
Αγνωστος Χ:Αυτος ειμαι εγω..Ξερω Γερμανικα,Αγγλικα,Ελληνικα,για αυτον τον λογο ειμαι και μεταφραστης του φιλου μου stratosav7 στην Γερμανια.Ειμαι ο μονος που η αγαπημενη ομαδα του αγωνιζεται στην Δ'Εθνικη.Το ονομα αυτο ειναι παρατσουκλι.
stratosav7-Ο ανθρωπος που μενει στην Ελλαδα μονο και μονο απο ιδεα.Δεν ακολουθησε την παρεα του στην Γερμανια λογω του οτι δεν ξερει Γερμανικα.Οπαδος του Ολυμπιακου οποτε εβρισκε ευκαιρια κατεβαινε Αθηνα για να δει αγωνες του Θρυλου.Κανεις απο την παρεα δεν ξερει πως εχει διπλωμα προπονητικης και μολις φτασει θα προκαλεσει την εκπληξη ολων.


Αυτη ειναι η παρεα.Μια παρεα που εχει διαφορετικα οπαδικα συναισθηματα αλλα τους ενωνει ο δεσμος της φιλιας.Πολλες φορες υπαρχουν κοντρες ομως ελαχιστες ως μηδαμινες ειναι η φορες που τα πραγματα εκτροχιαζονται...Αυτο θα ειναι το περιβαλλον που θα προσαρμοστει ο stratosav7.




Off Topic:
Εγω ειμαι ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ ,κι οχι ο stratosav7.Να το χετε υποψιν!
Last edited by stratosav7 on Sun Apr 10, 2011 1:28 am, edited 2 times in total.
Solo Mango

Image
nek.
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 657
Joined: Sat Nov 13, 2010 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Status: 5 ος λοχος δυναμη 5ος λοχος κολαση
Location: Κυψελη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη...μεταφραστης λοιπον .Το 1ο ποστ δημιουργει πολλα ερωτηματα , παντως το σιγουρο ειναι η Γερμανια,για να δουμε
Image
Spoiler: show
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλη αρχη κ απο μενα!!!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλήγ αρχή. Ό,τι και να γίνει εγώ θα υποστηρίζω όπως πάντα BVB 8)
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο ερχομος στην Γερμανια

Image

Πετρος,Μητσος,Ολγα,Δημητρα και Αγνωστος Χ περιμεναν τον stratosav7 στο αεροδρομιο.Μολις εφτασε ετρεξαν ολοι να τον βοηθησουν με αποτελεσμα ολοι να χουν απο κατι εκτος απο αυτον.Στον γυρισμο για το σπιτι του Πετρου (και στεκι της παρεας) διαδεχοταν η μια ερωτηση πισω απο την αλλη.Σε μια στιγμη ο stratosav7 κουρασμενος απο τις ερωτησεις πεταει ενα ξερο ''Πηρα διπλωμα προπονητικης''.Εκεινη την στιγμη το αμαξι σταματαει,κανει μια στροφη 360 μοιρων και κατευθυνεται στο κεντρο της Κολωνιας.Mε την απορεια στο πρωσοπο του ο Στρατος ρωταει εμενα τον Αγνωστο Χ που οδηγουσα το αμαξι προς τα που παμε.Εκεινη την στιγμη ακουγεται ενα ''Για μπυρες φυσικα'' και η απορισα εφυγε απο το προσωπο του.Φυσικα θα το γιορταζαν αυτο το διπλωμα...




Στο μπαρ...

Image

Ολοι η παρεα κατευθηνθηκε στο μπαρ.Το γιορτασαν ολοι δεοντος.Με μπυρες κ.α. γιορτασαν την επιτυχια του φιλου τους.Κατα της 4 το πρωι η Ολγα,η κοπελα που ειχε τα κονε αιφνιδιαζει τους παντες με μια κινηση ρουα ματ.''Εχω κατι φιλους στην διοικηση της Κολωνιας οι οποιοι μπορουν να σε παρουν για προπονητη.Αλλα θα πρεπει να υποσχεθεις πως το διπλωμα σου δεν ειναι μαιμου,γιατι πιστεψε με,δεν θα αντεξω την κατρακυλα της Κολωνιας.Λοιπον τι λες;Να κανονισω;'' λεει και ολη η παρεα πεθαινει στα γελια,εκτος απο τον stratosav7, οποιος εχει ενα υπουλο χαμογελο.Χωρις δευτερη σκεψη πεταει ενα φυσικα και τα γελια κοπηκαν.



Στον γυρισμο...

Image

Ο stratosav7 θα εμενε με μενα καθως ημουν καλος μεταφραστης και θα τον βοηθουσα με το θεματακι της γλωσσας.Στον δρομο τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος και απαντησε ''Ναι'' στο πολυ χαλαρο.Στο αμαξι του εξηγουσα πως η Κολονια δεν ειναι και τοσο καλοι ομαδα και φετος θα κινδυνευσει με υποβιβασμο.Αυτος αμετακλητος συνεχιζε το ιδιο βιολι μεχρι που παραλιγο να τρακαρω εξ αιτιας της προτασης που μου εκανε.''Επειδη ξερω την αγαπη σου για το ποδοσφαιρο και απο μικρος θυμαμαι πως ηθελες να μπεις στο κυκλωμα σου προτεινω να ερθεις και συ μαζι μου σαν μεταφραστης.Ετσι θα μπορεις να δις απο κοντα τον κοσμο του ποδοσφαιρου.'' μου λεει και τοτε μου εφυγε το τιμονι απο τα χερια.''Αληθεια λες ρε αδερφε;''του απανταω μολις καταφερα να ανακτησω ξανα τον ελεγχο του αυτοκινητου.Αυτος με κοιταει καπως,κι απο κει καταλαβα πω σοβαρολογει...Με χαμογελο μεχρι τ'αυτια φτανουμε σπιτι εκει οπου ξερενομαστε στον υπνο.Η αυριανη μερα προβλεπεται δυσκολη καθως Αγνωστος Χ και Στρατος θα πανε στο Ντιζελντορφ για να δουν τους συγγενεις του ελληνα επισκεπτη.







Αυτος κανει επισκεψεις κι η τυχη του δουλευει...

Image

Την αλλη μερα οι δυο πρωταγωνιστες ξεκινησαν πουρνο πουρνο για το Ντιζελντορφ.Η Ολγα απο τις 11 βρισκοταν στο σταδιο για να κανονισει το τελικο κονε.Ολα πηγαν καλα και οι παραγοντες της Κολωνιας δεχτηκαν να τον δουν.Ολα αυτα την στιγμη που τα δυο παιδια εφτασαν στο ομορφοσ Ντιζελντορφ.Τελοσπαντων ολα κανονιστηκαν και το βραδυ θα γινει η συναντηση.



Η συναντηση με τον προεδρο και ολο το συμβουλιο...

Image

Ολοι ρωτουσαν πληροφοριες απο την σχολη που φοιτησε για το ατομο του.Αν και λιγο αλκοολικος ολα τα αλλα ηταν κομπλε για τον stratosav7.Στην αιθουσα παρευρεθηκα και γω βλεποντας τον κολλητο μου να παιζει κορονα γραμματα τον παγκο της Κολωνιας λεγοντας τους πως θελει εμενα για μεταφραστη κι ο παλιος να φυγει.Ολα τελειωσαν καλα και ετσι ο προπονηταρας φιλος μου αρχισε την προπονητικη.Και γω αρχισα να συμμετασχω ενεργα στον χωρο του ποδοσφαιρου...



H ανακοινωση και η αρχη ενος ονειρου...

Image

H ανακοινωση της προσληψης του Ελληνα τεχνικου προκαλεσε μεγαλες αντιδρασεις.''Ο κοσμος πιστευει πως επειδη ειμαι απειρος ακομα δεν μπορω να κρατησω την ομαδα στην Μπουνεσλιγκα.Θα δειτε ομως πως θα τα καταφερω.'' ανεφερε ελπιζοντας να ηρεμησει ο κοσμος.Ολοι ηλπιζαν πλεον στην βοηθεια τους Θεου.Οι δημοσιογραφοι ρωτουσαν συνεχως διαφορες ερωτησεις κουραζοντας με.




Η γνωριμια με το ροστερ και ιδιαιτερα με τον Λουκας Ποντολσκι

Image

Η γνωριμια με τους παικτες δεν αργησε,εχοντας μαζι του εμενα ο stratosav7 τους γνωρισε ολους εναν προς εναν.Ομως αυτος που του κανε κλικ ηταν ο Λουκας Ποντολσκι.Καμια ενδειξη βεντετισμου,τιποτα απολυτως,κι ας ολοι οι οπαδοι της ομαδας πιστευαν σε αυτον.Χαλαρος ηρθε μεσα στον χωρο που καθομασταν εγω και ο Στρατος και μας χαιρετησε.Επιτελους τον γνωρισα ελεγα απο μεσα μου.Ο αγαπημενος παικτης ολων των οπαδων της Κολωνιας ηταν μπροστα μου και μιλαγαμε.Ο Στρατος ηταν ιδιαιτερα χαλαρος και καθολου δεν ενιωθε κατι που ειδε τον Ποντολσκι.Στην αιθουσα καθησαμε πανω απο μια ωρα και ο Ποντολσκι μας ειπε ποσο πολλοι θελουν την παραμονη οι φιλαλθοι.Επισης ειπε στον Στρατο που θελει να παιζει,οταν το ακουσα ομως παραξενευτικα και αφθορμητα του κανα μια ερωτηση.Απαντησε πως του αρεσει να παιζει αριστερο εξτρεμ και μολις τον ρωτησα απεδειδε τοσο καλα σαν σεντερ φορ μου ειπε:''Ολα ειναι μια αποψη,εγω δεν ημουν ευχαριστημενος απο την θεση μου αλλα απεδειδα τοσο καλα γιατι ηθελα να αποδειξω πως αξιζα να παιζω σε μια ομαδα οπως η Μπαγιερν.Μολις η μινι συνεδριαση εφτασε στο τελος δωσαμε τα χερια και υποσχεθηκαμε αλληλοσεβασμο.Ο Στρατος μετα μου μετεφερε ποσο χαρουμενος ηταν που ειχε τον Ποντολσκι με το μερος του.




Τα φιλικα προετοιμασιας και το ολο προγραμμα.

Image

Ο stratosav7 εκλεισε καποια φιλικα τα οποια ηταν δυνατα.Η προετοιμασια θα ειχε δυνατες πρωινες προπονησεις δειχνοντας ποσο θελει την παραμονη και το πλασαρισμα στην μεση του πινακα.


Η πρωτη μερα στην δουλεια ηταν κουραστικη αλλα ο Στρατος τα βγαλε περα μια χαρα.Αυριο ξεκιναει η δευτερη μερα με αρκετες εκδηλωσεις απο τον Ελληνικο Πολιτιστικο Συλλογο Κολωνιας.Επισης το παιχνιδι με την Γιουβε θα ναι το πρωτο του stratosav7 στην Κολωνια και οι Ελληνες Φιλαθλοι Κολωνιας θα δωσουν το βροντερο παρων,υπολογιζονται γυρω στους 10.000.Αυτα παμε για υπνο τωρα γιατι η πολυ μεταφραση κανει κακο.




Off Topic:
O τιτλος για οσους δεν ξερουν Γερμανικα σημαινει ''Ο Μεταφραστης''
Solo Mango

Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία η παρουσίαση. Να δούμε τι θα καταφέρεις με τον Lukas και την παρέα του..
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και το ταξιδι αρχιζει...

Image

Με μια τελετη απο τον Πολιτιστικο Συλλογο Ελληνων Κολονιας αρχισε η μερα για την παρεα.Με παραδοσιακες ελληνικες μουσικες και αγιασμο του stratosav7 γλεντησαν οι Ελληνες τον ερχομο του Ελληνα προπονητη.Καποιοι απο αυτους δεν ηξεραν καλα ελληνικα και ετσι χρειαζοταν να μεταφραζω.Η παρεα ηταν ετοιμη για το πρωτο φιλικο με την ομαδα νεων.Ο Στρατος και γω αν και το παιχνιδι ηταν στο προπονητικο κεντρο της ομαδας καταφεραμε και βαλαμε μεσα ολη την τρελοπαρεα.Με ευκολια διεκρινα στην ατμοσφαιρα πως ο stratosav7 μπορουσε να ελεγξει αυτην την ομαδα καθως ο,τι εντολες εδινε οι παικτες τις εφαρμοζαν.Αν και φιλικο με τους νεους ο Στρατος καταφερε να κερδισει το πρωτο του παιχνιδι με ευκολια και με το ευρυ 4-0.



Το πρωτο παιχνιδι ΜΠΡΟΣΤΑ στον κοσμο...

Image

Tα αποκαλυπτηρια επεσαν με ενα Ευρωπαικο μεγαθηριο,την Γιουβε.Ο Συνδεσμος Ελληνων Φιλαθλων Κολωνιας εδωσε το βροντερο παρων με 10.000 φιλαθλους που ειχαν Ελληνικα πανο.Η παρεα ειχε καθισει απο νωρις στις VIP κερκιδες και παρακολουθουσε εμας τους δυο να δινουμε εντολες στο ζεσταμα.Αρκετες συζητησεις εγιναν κατα την διαρκεια του ζεσταματος.

Ολγα-Λετε να κανει κανενα θαυμα και νικησει.
Μητσος-Κατσε ρε Ολγα,φιλικο ειναι.
Ολγα-Καλα ντε.Ομως το γηπεδο ειναι καταμεστο.Δες εκει τους Ελληνες.Ακουσα πως θα τον βραβευσουνε.
Δημητρα-Νατα τα καμαρια μας,μολις βγηκαν.
Μητσος-Αντε κι ο θεος βοηθος...Οπα,ερχεται ο Αγνωστος Χ μαζι με τον Πετρο
Πετρος-Σας τον εφερα για λιγο για να σας πει πως θα παραταχθει η ομαδα.
Εγω-Ο ανθρωπος δεν παει καλα.Σε παιχνιδι που ο κοσμος περιμενει νικη αφησε εκτος τον Ποντολσκι.Τελος παντων.Η ομαδα ειναι η εξης:
Image
Εγω-Καθηστε μαγκες αραξτε.Εγω πρεπει να κατεβω.Μετα συναντιομαστε για να παμε για καμια μπιρα
Ολγα,Μητσος,Πετρος,Δημητρα-ΟΚ

Το παιχνιδι ηταν παρα πολυ καλο με τις δυο ομαδες να πεζουν ανοικτο ποδοσφαιρο και να δημιουργουν αρκετες φασεις.To παιχνιδι ειχε παρει φωτια μετα απο ενα σημειο και ετσι ο κοσμος που ηρθε χορτασε θεαμα.40.000 κοσμος γεμισε το καταμεστο γηπεδο.
Spoiler: show
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YR2_3QccRPA[/youtube]

Οι παικτες:
Image
Το αποτελεσμα:
Image
Ολγα-Ρε τι εκανε ο ανθρωπος;3-0 την Γιουβε;Ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα.
Πετρος-Παπαδες εκανε το συστημα που παιξε,αν και φιλικο πιστευω εδωσε μια δοση ελπιδας στον κοσμο.
Μητσος-Ο,τι και να πω λιγο ειναι.Μπραβο του.
Πετρος-Οποτε τους περιμενουμε και παμε για μπιρες μετα.
Ολγα-Περιμεντε!Εχω κανονισει και κατι αλλο.
Μητσος-Τι;
Ολγα-Ολα στον καιρο τους!!!

...Μετα απο λιγα λεπτα 5 ανθρωποι μπαινουν στον αγωνιστικο χωρο με μια πλακετα.
''Ευχαρηστουμε που κανεις περηφανους τους Ελληνες της Γερμανιας.Σου ευχομαστε να πας ψηλα την Κολωνια.'' εγραφε.
Ο stratosav7 ηταν συγκινημενος και μου λεει πως ακομα δεν ηρθε θελει να μεινει για πολυ καιρο.Και τωρα τι;
Τι;

ΩΡΑ ΓΙΑ ΜΠΙΡΕΣ!!!
Last edited by stratosav7 on Sat Mar 05, 2011 11:37 am, edited 1 time in total.
Solo Mango

Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη απο μενα Πολυ καλη επιλογη ομαδας και ωραιος τροπος παρουσιασης...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό αποτέλεσμα!!
nek.
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 657
Joined: Sat Nov 13, 2010 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Status: 5 ος λοχος δυναμη 5ος λοχος κολαση
Location: Κυψελη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εντυπωσιακο το 1ο αποτελεσμα.αναμενουμε τη συνεχεια
Image
Spoiler: show
Image
tssks
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Dec 10, 2010 6:23 pm
Football Manager της ομάδας: ΠAOK, Cannes
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, ΑΙΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή κι από εμένα, ωραίο story so far...όντως εντυπωσιακό το πρώτο φιλικό.
καλή συνέχεια!
und der Haifisch der hat Tränen ~ und die laufen vom Gesicht ~ doch der Haifisch lebt im Wasser ~ so die Tränen sieht man nicht

Image Two-Headed Tales



caer está permitido, levantarse es obligatorio
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Θέλουμε Γιαννούλη βασικό να δούμε μεσα στην koln
User avatar
**John**
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Oct 26, 2007 8:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Juventus
twitter: calchas7
Location: Λέσβος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ιστορία μέχρι στιγμής κ πολύ καλή παρουσίαση! Περιμένουμε συνέχεια!! :-D
We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε!!!
Α! Και ως σωστός (έλληνας) φίλαθλος, ένα σου ζητώ:
Spoiler: show
. -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -gioupi
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο νεο σπιτικο...

Image

Με κεινα και με τουτα η διοικηση της Κολωνιας εξασφαλισε στον Στρατο ενα διαμερισματακι κοντα στο σπιτι μου.Αυτος για να το γιορτασει μας καλεσε ολους μαζι για να δουμε μια ταινια ''Η καλοκαιρινες περιπετειες του Ολυμπιακου''.Ηταν που ηταν ο προπονηταρας μας ο μονος Ολυμπιακος στην παρεα,εφαγε κι ολο το δουλεμα για την περσυνη πορεια της ομαδας του.

Π-Α ρε καημενε Στρατε.Εσεις και η Κολοπετινιτσα απο τον Ιουλιο στο Ουεφα.Τουλαχιστον περασατε την Σιλαμαε :shock: και ετσι σωθηκε η χρονια σας.
Μ-Ασ'τον μωρε.Πλεον ειναι προπονητης στην Κολωνια,θα παρει εδω το ΤσουΛου και μετα θα γυρισει να φτιαξει ομαδα στον Ολυμπιακο :P
Εγω-Ακουσα πως ο Παναθηναικος θελει να τον κανει προπονητη του...Λες να παμε Ελλαδα Στρατε;
stratosav7:Σταματηστε ρε ολοι με το δουλεμα.Θα αλλαξω θεμα μπας και σταματησετε λιγο τις π@π@ριες σας.
Μ-Για πες ''Mr.5η Θεση''.
stratosav7:Το παραβλεπω αυτο Mr.Β'Εθνικη και συνεχιζω.Προσπαθουσα να βρω τοσο καιρο προσωπικο το οποιο θα βοηθουσε γιατι οι υπαρχοντες ειναι εντελως ΓΤΠ.Βρηκα τηλεφωνα,πηρα και αρχιζα και ρωταγα.Πολυ αρνηση επεσε ρε παιδια.Το 70% δεν ηθελε καν να συζητησει για το ενδεχομενο να ερθει.
Π-Και;Βρηκες κανεναν;
Εγω-Μωρε κατι βρ...
stratosav7-Κατι βρηκα αλλα οχι αυτο ακριβως που ηθελα.Αυτοι που εφερα δεν μπορω να πω πως δεν ειναι καλοι αλλα μπορουσα να ειχα κι αλλους τετοιους να προπονουν καθε θεση.Περιμενω και την απαντηση αλλου εναν και πιστευω θα πορευθουμε καλα.
Μ-Βοηθο προπονητη βρηκες;Εμαθα απο το ιντερνετ πως υπαρχει ενα προβλημα μεταξυ σας.Αληθευει;
stratosav7:Πηγε να βγαλει λιγο γλωσσα επειδη ελεγε πως ο Ποντολσκι δεν επρεπε να παιζει στο αρχικο σχημα αλλα του κοψα τα πολλα πολλα και ετσι πηρα εναν Αγγλο.
Εγω-Γενικα εκανε καλες κινησεις.
Π-Τον δικο μας δεν τον βολεψες πουθενα;
stratosav7-Θα τον αρχισω απο μεταφραστη και θα δουμε μετα... Σκασμος τωρα γιατι αρχιζει ο Θρυλος.
(γελια ολοι μαζι)

Image

Το ημιχρονο τελειωσε με τον Ολυμπιακο να προηγειται 0-1 απο το 38' με γκολ-φαουλ του Ιμπαγασα.Εκεινη την στιγμη ηρθαν και τα κοριτσια με τις μπιρες και τις πιτσες και ετσι ξαναρχισε η συζητηση.

Μ-Απο παικτες τι εκανες;Μαθαινουμε πολλα αληθευουν;
Εγω-Αφου ρε Μητσαρα εχουν γινει και ανακοινωσεις.
stratosav7:Εφερα τους απαραιτητους.Οχι πολλα πολλα.Το ροστερ ηταν το ιδανικο.2 δανεικους και εναν ελευθερο πηρα.Ο ενας δανεικος ειναι επιλογη Ποντολσκι και ειναι πιτσιρικας απο τα τσικο της Μπαγιερν.Ας ελπισουμε να βγει στο μελλον.Ο αλλος δανεικος ειναι ο Faubert,ενας παικτης που χει παιξει και σε Ρεαλ αλλα τωρα βρισκεται στα αζητητα της Γουεστ Χαμ.Και ο ελευθερος ο Carini,αφου ο Μοντραγκον θα φυγει και θα μεναμε με 1 τερματζη.Λιγες αλλα καλες
Π-Και γιατι τοσο λιγες;Αφου απο αυτους που ειπες ζητημα ο ενας να παιξει βασικος.
stratosav7:Οποιος εντυπωσιασει αυτος θα παιξει.Αν και ο Αγνωστος Χ πιστευει πως χρειαζομαστε κι αλλους εγω διαφωνω γιατι η ομαδα πρεπει να στηριχθει σε εναν κορμο.

Image

Και η ωρα περναγε.Ο Ολυμπιακος δεν σφραγιζε την προκριση και στο τελος το δουλεμα ξαναρχισε.

Image

Ο-Εσυ καλα τα λες για τις μεταγραφες αλλα ο Γαυρακος μια τρυπα στο νερο εκανε.Δεν καταφερε να παρει μεγαλη νικη.
stratosav7-Ξαναρχησαμε.Αντε πηγε αργα.Τα λεμε αυριο.
Δ-Ρε παιδι μου,δεν μας ειπες τι ΣΟΒΑΡΑ φιλικα εχεις ακομα.
ΕΓΩ-Ipswich,Παναθηναικος.
Δ-Οκ.Παμε σιγα σιγα.
Ο,Δ,Μ,Π,Εγω-Αντε καληνυχτα Mr.5η θεση!!!


Kαι ετσι περασε κι αλλη μια μερα στην παγωμενη (αν και τωρα ειναι ζεστη λογω καλοκαιριου in game) Κολωνια!
Solo Mango

Image
Post Reply

Return to “Lost and found”