Πτώση των attributes κατά τη διάρκεια τραυματισμών

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
BATS
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Wed Nov 17, 2010 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα στο fm11(στα άλλα fm προσωπικά δεν μου είχε τύχει). όταν τραυματίζεται κάποιος παίχτης υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πέσουν κάποια από τα στατιστικά του. όχι μόνο τα physical αλλά και τα mental, technical. αφού ο παίχτης ξεπεράσει τον τραυματισμό και επανέλθει πλήρως θα ανεβάσει τα δύο από τα πέντε attributes που έχουν πέσει, μερικές φορές και κανένα. σπαστικό??? έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα με προπονήσεις για την αποκατάσταση του παίχτη αλλά ΤΙΠΟΤΑ. έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και πως το ξεπεράσατε?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα στατιστικά του παίκτη πέφτουν γιατί όσο είναι τραυματίας δεν προπονείται. Το ότι σε προηγούμενα fm το φαινόμενο δεν ήταν τόσο έντονο δεν το είχα παρατηρήσει αλλά τώρα που το λές μου φαίνεται ότι έχεις δικιο! Τα διάφορα προγράμματα προπόνησης για αποκατάσταση που κυκλοφορούν έχουν σαν στόχο να επαναφέρουν γρήγορα τη φυσική κατάσταση του παίχτη και όχι τα πεσμένα του χαρακτηριστικά. Αυτά θα ανέβουν ξανά με τον καιρό και με τη σωστή προπόνηση. Αν βέβαια ο παίχτης είναι 36 χρονών ή τραυματίζεται κάθε τρεις και λίγο έχεις πρόβλημα...Και μην ξεχνάς ότι υπάρχουν και τραυματισμοί που μπορούν να τελειώσουν την καριέρα ενός παίκτη.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και βέβαια χρειάζεται υπομονή...Για παράδειγμα αυτός ο παίκτης τραυματίστηκε για 4 μήνες, επανήλθε μέσα Ιανουαρίου κι όπως βλέπεις μετά από κανά δίμηνο επανήλθαν και τα στατιστικά του...
Spoiler: show
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μεγάλο ρόλο, εκτός της προπόνησης στο πόσο γρήγορα θα επανέλθει ο παίκτης σε υψηλότερα attributes, παίζει το natural fitness.
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”