Φυσικη Κατασταση

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
Arxentinos-Preveza
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Jan 24, 2011 4:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ALL BOYS
Status: ready steady go!!!!
Location: Γιάννενα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω τι να κανω για να βελτιωσω την φυσ.κατασταση της ομαδας μου
απαγορεύονται οι φωτογραφίες στην υπογραφή
User avatar
JKordo13
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Jan 30, 2011 10:19 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Borussia Dortmund
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arxentinos-Preveza wrote:Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω τι να κανω για να βελτιωσω την φυσ.κατασταση της ομαδας μου
μπορεις πριν απο καθε αγωνιστικη περιοδο να τους κανεις ειδικη προπονηση για αυτον τον λογο...μπορεισ να βρεις τετοια προγραμματα στις προπονησεις π συνηθως ειναι το pre season βεβαια πρεπει να εχεις και καλους προπονητες..αυτα..ελπιζω να βοηθησα
Nikos3232
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Mar 18, 2009 5:40 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με την φυσική κατάσταση.
Συγκεκριμένα σε κάθε παιχνίδι από τη δεύτερη σεζόν και μετά η ομάδα έχει πολύ άσχημη φυσική κατάσταση και πολύ δύσκολα επανέρχονται πριν από το επόμενο.
Έχω δοκιμάσει και με την default προπόνηση και με custom (συγκεκριμένα την fireblast) και με προετοιμασία και χωρίς αλλά η δεύτερη σεζόν πάντα είναι χάλια.
Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Αν έχει κανείς κάποια πρόταση ας την πει μπας και δούμε άσπρη μέρα.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν εχεις δυο παιχνιδια τη βδομαδα πρεπει να τους ξεκουραζεις
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Nikos3232
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Mar 18, 2009 5:40 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:αν εχεις δυο παιχνιδια τη βδομαδα πρεπει να τους ξεκουραζεις
Φυσικά! Αυτό το κάνω από την 1η σεζόν (που η αλήθεια είναι οτι δεν πολυχρειάζεται) αλλά τη 2η σεζόν μου τυχαίνει να τους ξεκουράσω μετά από ένα παιχνίδι για 3 μέρες και στο επόμενο κάποιοι από αυτούς να μην έχουν καν 90% στο condition!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να μην φτανουν ουτε 90% ακομα και με τρεις μερες ξεκουραση μπορω να σκεφτω μονο δυο πραγματα: ή μιλαμε για παικτη που προερχεται απο τραυματισμο και δεν επαιζε και απλως μολις επανηλθε και ειχε π.χ. 60% και μετα απο τρεις μερες ξεκουραση πηγε 80% ή το συστημα σου κουραζει παρα πολυ καποιους παικτες οι οποιοι και πεφτουν τοσο πολυ που δεν προλαβαινουν να ξαναπανε στο 90% παρα την ξεκουραση.
Το πρωτο ισως το εχεις προσεξει και δεν εννοεις αυτο.
Για το δευτερο κοιταξε αμεσως μετα τον αγωνα που επαιξες ποσο χαμηλα ειναι το condition;
αν ειναι τοσο χαλια τοτε μηπως ο συγκεκριμενος παικτης δεν εχει την stamina για να ανταποκριθει στο ρολο που του εδωσες; (ή τελος παντων δεν αντεχει 2 φορες την βδομαδα να παιζει αυτο το ρολο)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”