Βαθμός ρεαλισμού ελληνικού πρωταθλήματος. Απόψεις.

Συζητήστε σχετικά με το Football Manager 2012!
Post Reply
reddoctor
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 16, 2012 2:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Μπάγερν 12.5 εκατομμύρια για Φετφατζίδη πρόταση και η Ρεάλ 9 για Μιραλάς.

Aπλά ένα Reject και γεία σας. Ε δε γίνεται κάτι τέτοιο, πως να το κάνουμε.

Και το πάνε οι άλλοι καλά, σημαίνει χάνω πρωτάθλημα.

Όχι το παίρνω αήτητος και επειδή η ΑΕΚ είναι 2η και πάει CL "πάει καλά η ΑΕΚ".
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ είχα χάσει δυο πρωταθλήματα τα πρώτα χρονια.Ένα από τον Αρη και ενα απο τον Ολυμπιακο.Επισης για πολλα χρονια με κοντραρε ο Αρης στα ισα.Εντάξει, μετά από το 2020 ξέφυγε λίγο το πράμα. :P
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μην ξεχνάτε ότι παίζει σημαντικό ρόλο στον ρεαλισμό το πόσο μεγάλη db έχετε φορτώσει. Όσο μεγαλύτερη, τόσο πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι. (π.χ. σε θέματα μεταγραφών)
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@reddoctor Λες ότι προλαβαίνεις εσύ τα σούπερ ταλέντα και όχι οι άλλοι. Θα τα προλάβαινες τα σούπερ ταλέντα πριν τους άλλους χωρίς το FMScout; Αν τα προλάβαινες γιατί το χρησιμοποιείς (όπως φαίνεται νομίζω από ένα ποστ σου) :?: Προφανώς και είναι cheat να βλέπεις ποιοι παίκτες θα εξελιχθούν και θα γίνουν αστέρια από τα 15-16 τους και κάνει πιο εύκολο το παιχνίδι.
Και από τη στιγμή που παίρνεις σούπερ ταλέντα και τα προλαβαίνεις όπως εσύ λες, πως περιμένεις να σε κοντράρουν οι άλλοι;

Μου φαίνεται αστείο να μιλάτε για έλλειψη ρεαλισμού όταν χρησιμοποιείτε FMScout ρε παιδιά. Τι ρεαλισμό να περιμένετε όταν πηγαίνετε με κλεψιά να πάρετε αμέσως τα ταλέντα που βγαίνουν γνωρίζοντας ότι θα γίνουν υπερπαίκτες; Ε προφανώς και δε θα σας σταματάει κανείς όταν εξελιχθούν και θα τα παίρνετε όλα. Παίξ'τε χωρίς να χρησιμοποιείτε τέτοια προγράμματα και αν σας φαίνεται και τότε τόσο εύκολο ελάτε να το πείτε.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
reddoctor
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 16, 2012 2:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dgn8 wrote:@reddoctor Λες ότι προλαβαίνεις εσύ τα σούπερ ταλέντα και όχι οι άλλοι. Θα τα προλάβαινες τα σούπερ ταλέντα πριν τους άλλους χωρίς το FMScout; Αν τα προλάβαινες γιατί το χρησιμοποιείς (όπως φαίνεται νομίζω από ένα ποστ σου) :?: Προφανώς και είναι cheat να βλέπεις ποιοι παίκτες θα εξελιχθούν και θα γίνουν αστέρια από τα 15-16 τους και κάνει πιο εύκολο το παιχνίδι.
Και από τη στιγμή που παίρνεις σούπερ ταλέντα και τα προλαβαίνεις όπως εσύ λες, πως περιμένεις να σε κοντράρουν οι άλλοι;

Μου φαίνεται αστείο να μιλάτε για έλλειψη ρεαλισμού όταν χρησιμοποιείτε FMScout ρε παιδιά. Τι ρεαλισμό να περιμένετε όταν πηγαίνετε με κλεψιά να πάρετε αμέσως τα ταλέντα που βγαίνουν γνωρίζοντας ότι θα γίνουν υπερπαίκτες; Ε προφανώς και δε θα σας σταματάει κανείς όταν εξελιχθούν και θα τα παίρνετε όλα. Παίξ'τε χωρίς να χρησιμοποιείτε τέτοια προγράμματα και αν σας φαίνεται και τότε τόσο εύκολο ελάτε να το πείτε.

Δε θα σχολιάσω ότι κατηγορείς χωρίς να έχω πει κάπου ότι χρησιμοποιώ FM Scout.

Θα σου πω απλά ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ, ούτε τον editor, ούτε τίποτα άλλο τα τελευταία 4 χρόνια.
Προπονήσεις φτιάχνω μόνος μου, και προσπαθώ να μην κάνω μεταγγραφές συστημένες (πχ fierro) ή αν κάνω θα κάνω 1-2.

Αυτό που εννοούσα είναι ότι:
Κάνοντας scouting σε μια χώρα, ΠΑΝΤΑ βρίσκεις πολύ καλές ευκαιρίες. Δηλαδή παίχτες με excellent potential για λίγα λεφτά. Έτσι λοιπόν κάνω μεταγγραφές με καλούς παίχτες. Μπορεί να μην είναι και τα top που θα έβρισκα στο editor, αλλά είναι καλοί. Αυτό αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί δεν το κάνει το παιχνίδι.

Ξεκίνησα παιχνίδι πριν 1 μήνα στην BSS της Αγγλίας με μια τυχαία ομάδα μέσης δυναμικότητας για την κατηγορία, με πρόβλεψη να βγει 8η (Ηavant & Waterlooville λεγεται).

Αγόραζα παίχτες μόνο που πρότειναν οι scout, με masked attribbutes (δηλαδή χωρίς scout report ήμουν στα τυφλά).
Χρήμα για ξόδεμα 0.
Ακόμα και έτσι έφερα δωρεάν τουλάχιστον 5 ελεύθερους παίχτες με CA 4,5-5.
Οι υπόλοιπες ομάδες ΔΕΝ είχαν οι περισσότερες καν scouters, και έπαιρναν παίχτες με CA 2 και 3.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ΓΙΑΤΙ. Δεν θα αναφέρω ότι πήρα πρωτάθλημα τρένο....
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είναι κατηγορία ρε το FMScout. Χαλάρωσε. :P
Απλά έτσι μου φάνηκε από το προηγούμενο ποστ.

Κι εγώ ακριβώς έτσι όπως είπες παίζω (τα βρίσκω/ετοιμάζω όλα μόνος μου) και δεν έχω τέτοια παράπονα. Η τουλάχιστον σε τέτοιο βαθμό. Γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο. Σίγουρα στις μεταγραφές είναι λίγο χειρότερες οι άλλες ομάδες, όπως και στις επιλογές τους οι προπονητές των ομάδων αυτών, αλλά όχι και σε τόσο μεγάλο βαθμό. Όπως και να 'χει προφανώς και δε θα φτιαχτεί ποτέ FM με το κανονικό επίπεδο δυσκολίας γιατί τότε οι μισοί θα το παρατούσαν σε μια εβδομάδα. :D
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ΓΙΑΤΙ. Δεν θα αναφέρω ότι πήρα πρωτάθλημα τρένο....
Πήρες το πρωτάθλημα τρένο;
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Tα αστεράκια αλλάζουν ανάλογα το επίπεδο της ομάδας και την ικανότητα του βοηθού να κρίνει τους παίκτες, οπότε δε λένε πάντα την αλήθεια. Όταν ένας παίκτης έχει 4+ πχ σημαίνει ότι είναι σημαντικός για την ομάδα και δεν ξέρω κανένα σύλλογο που να φέρνει καραβιές παιχταράδων σε σχέση με το μέγεθός του κάθε μεταγραφική περίοδο.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

dgn8 wrote:Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι όσοι πήραν Ch.L. με ελληνική ομάδα πριν το 2020 δεν χρησιμοποίησαν το λιγότερο ένα FMscout. :D
Το πρωτάθλημα είναι πράγματι εύκολο να το πάρεις με τους 3 του ΠΟΚ και αν προσπαθήσεις λίγο παραπάνω και με ΠΑΟΚ.

Από εκεί και πέρα εγώ με τα χρόνια παρατηρώ ότι οι ελληνικές ομάδες είναι ανύπαρκτες στην Ευρώπη.
ΟΣΦΠ και ΑΕΚ είναι οι ομάδες που έχω κάθε χρόνο σχεδόν από πίσω μου + μία random ομάδα κάθε φορά (Παναιτωλικός-Ξάνθη-Λάρισα-Εργοτέλης).
Ο Παναθηναϊκός μπαίνει στα play-off (όταν μπαίνει) με το ζόρι.
Ο Άρης 3η χρονιά έπεσε στην Β, και από εκεί και πέρα κάθε χρόνο που ανεβαίνει ξαναπέφτει. Τρελά γούστα λέμε. :D

Επίσης ο κύριος κορμός της Superleague (πέρα από τον Άρη δηλαδή) είναι σταθερός. Δηλαδή πέρασαν πολλά χρόνια αλλά πάλι η Superleague αποτελείται από τις ομάδες που παίζουν σε αυτήν irl με 4 το πολύ αλλαγές. Σαν να λέμε, όποιος πέφτει ανεβαίνει ξανά αμέσως.
Το 2021 ή 2022 το πήρα το τσουλού αλλά με Ηρα που ξεκινάει από Δ εθνική.Είχα πάρει και ένα γιουρόπα πριν 3-4 χρόνια.
Δεν είναι εύκολο να πάρεις πρώτη χρονιά πρωτάθλημα με όλες τις ομάδες ρε τι λέτε τώρα...
Εκτός αν εννοείτε βάζω τακτικές κλπ όπως εποχή diablo...
Εντωμεταξύ οι coaches με το potential στην καρτέλα σου δίνουν ακριβώς το μέλλον του ποδοσφαιριστή.
+Ακόμα κάτι...
Τέρμα Facilities παίκτης πάνω από 2.5 αστεράκια δεν λέει να βγει...Τι παίζει??
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις τελείωσα πρώτη χρονιά με Ολυμπιακό, ένα μικρό ριπόρτ του τί είδα:

:arrow: Άνετα, πολύ άνετα το πρωτάθλημα, η επίθεση με Μιραλάς-Τζεμπούρ ασταμάτητη, η άμυνα με μια προσθήκη [Ασατιάνι free] έδεσε και έφαγα με το ζόρι 20 γκολ, κι αυτά επειδή τελευταίες αγωνιστικές που είχε κριθεί και κηνυγούσα Ευρώπες έβαζα μικρούς και ρεζέρβες μέσα. Γενικά τουλάχιστον 1 επίπεδο πάνω από όλους η ομάδα, έπρεπε να μην επέτρεπα μεταγραφές 1η χρονιά βέβαια για να έβλεπα πιο ρεαλιστικά πώς θα κυλούσε η χρονιά αλλά οκ. Έφτασα 8άδα Γιουρόπα με ζόρικες κληρώσεις [Άγιαξ και Σπόρτινγκ] και στα σημεία με πέταξε η Ντιναμό Κιέβου έξω. Σηφάκης-Μανωλάς-Νίνης must μεταγραφές για το καλοκαίρι. 2η χρονιά με προσεκτικές κινήσεις ανεβαίνεις πολύ και πλέον η ψαλίδα με τους υπόλοιπους έχει ανοίξει για τα καλά.
:arrow: Ο ΠΑΟ απογοήτευσε αλλά μέχρι την 18η-20η αγωνιστική κρατιόταν κοντά στη βαθμολογία όσο μπορούσε, Λέτο-Νίνης ήταν όλη η ομάδα. Από μεταγραφές τίποτα ουσιαστικό, και η ιστορία με το board takeover κούρασε λίγο είναι η αλήθεια, κάθε βδομάδα χάλαγε η δουλειά μέχρι που άλλαξε χέρια προς το Μάρτιο-Απρίλιο. Αλλά και το καλοκαίρι του 12' στενότητες, καμία μεταγραφή. Ευρώπη αποκλείστηκε στον όμιλο του Γιουρόπα, βγήκε 2ος στα πλέι οφ.
:arrow: ΑΕΚ η ΑΠΟΛΥΤΗ απογοήτευση μιας και έπεσε. :shock:
Ναι, τερμάτισε προτελευταία πάνω από τον ΟΦΗ και υποβιβάστηκε, στο χαλαρό κιόλας. Όλη τη χρονιά χαροπάλευε μεταξύ 12ης-14ης θέσης και στο τέλος τα σκάτωσε εντελώς. Περίμενα ότι θα ανέκαμπτε σ' ένα σημείο αλλά δεν. Τα οικονομικά σε τραγικό πια επίπεδο, 2Μ έσοδα από πωλήσεις βασικών [Λεονάρντο-Βάργκας κλπ], καμία επίσης μεταγραφή εν όψει Β'.
:arrow: Ο ΠΑΟΚ κερδισμένος της υπόθεσης αφού επωφελήθηκε απ' το ξεπούλημα της ΑΕΚ και τσίμπησε Μάκο-Ρότζερ και Καράμπελα, έδωσε βέβαια με 1.7 τον Αθανασιάδη στη Γερμανία το Γενάρη αλλά σε γενικές γραμμές αξιοπρεπής και αρκετά ρεαλιστικός στη χρονιά. Αποκλείστηκε στους 16 του Γιουρόπα απ' τη Λιλ. Ο Γκαρσία έφυγε ελεύθερος και έγινε παίχτης-coach στον Πιερικό που ανέβηκε. :D
:arrow: Η Ξάνθη ήταν η έκπληξη της χρονιάς, 1η στα πλέι οφ [ :!: ], 3ο γύρο προκριματικών με Τβέντε, και εντυπωσιακή σε όλη τη διάρκεια της σεζόν. Εντιμάρ-Βλαχοδήμος-Μαρκόφσκι πολύ καλή χρονιά, ο Πόι πολλές ασίστ, δυνατό σύνολο για τα δεδομένα της κατηγορίας.
:arrow: Ο Ατρόμητος εντυπωσιακές μεταγραφές [Mouche δανεικός και 11 γκολ στη χρονιά, τον αγόρασα εγώ μετά, Odiah, Carrusca, Ilunga free] και εύκολα στα πλέι-οφ όπου και βγήκε 3ος. Αναμενόμενη πορεία μιας και κανείς αντίπαλός του ουσιαστικά δεν ενισχύθηκε. Μήτρογλου μπροστά δύναμη.

:arrow: Απ' τους υπόλοιπους, Κέρκυρα-Δράμα έμειναν ανέλπιστα εύκολα και χτύπησαν και 8άδα μάλιστα, ο Άρης 6ος και πάνω-κάτω ό,τι κάνει και φέτος irl :P , o ΟΦΗ με διαφορά η χειρότερη της κατηγορίας και πεσμένος απ' την 25η-26η αγωνιστική, Πανιώνιος-Λειβαδειά ισοβάθμησαν ως τριτελευταίοι κι έδωσαν πλέι-άουτ όπου κι έπεσε ο...Σουμπινιακός [μια ομάδα μόνος του κι εδώ] :D
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
basinas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Status: Λιώνοντας το FM 2020
Location: Peraia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρολο που ξεκινησε λιγο ανωμαλα (παναιτωλικος δευτερος, ξανθη τριτη, ολυμπιακος τριτος απο το τελος) στις 20/1/2013 ομαλοποιηθηκε η κατασταση και προσεγγιζει πολυ την πραγματικοτητα

Image
Arkas16 wrote:
dgn8 wrote:Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι όσοι πήραν Ch.L. με ελληνική ομάδα πριν το 2020 δεν χρησιμοποίησαν το λιγότερο ένα FMscout. :D
Το πρωτάθλημα είναι πράγματι εύκολο να το πάρεις με τους 3 του ΠΟΚ και αν προσπαθήσεις λίγο παραπάνω και με ΠΑΟΚ.

Από εκεί και πέρα εγώ με τα χρόνια παρατηρώ ότι οι ελληνικές ομάδες είναι ανύπαρκτες στην Ευρώπη.
ΟΣΦΠ και ΑΕΚ είναι οι ομάδες που έχω κάθε χρόνο σχεδόν από πίσω μου + μία random ομάδα κάθε φορά (Παναιτωλικός-Ξάνθη-Λάρισα-Εργοτέλης).
Ο Παναθηναϊκός μπαίνει στα play-off (όταν μπαίνει) με το ζόρι.
Ο Άρης 3η χρονιά έπεσε στην Β, και από εκεί και πέρα κάθε χρόνο που ανεβαίνει ξαναπέφτει. Τρελά γούστα λέμε. :D

Επίσης ο κύριος κορμός της Superleague (πέρα από τον Άρη δηλαδή) είναι σταθερός. Δηλαδή πέρασαν πολλά χρόνια αλλά πάλι η Superleague αποτελείται από τις ομάδες που παίζουν σε αυτήν irl με 4 το πολύ αλλαγές. Σαν να λέμε, όποιος πέφτει ανεβαίνει ξανά αμέσως.
Το 2021 ή 2022 το πήρα το τσουλού αλλά με Ηρα που ξεκινάει από Δ εθνική.Είχα πάρει και ένα γιουρόπα πριν 3-4 χρόνια.
Δεν είναι εύκολο να πάρεις πρώτη χρονιά πρωτάθλημα με όλες τις ομάδες ρε τι λέτε τώρα...
Εκτός αν εννοείτε βάζω τακτικές κλπ όπως εποχή diablo...
Εντωμεταξύ οι coaches με το potential στην καρτέλα σου δίνουν ακριβώς το μέλλον του ποδοσφαιριστή.
+Ακόμα κάτι...
Τέρμα Facilities παίκτης πάνω από 2.5 αστεράκια δεν λέει να βγει...Τι παίζει??
Θα συμφωνησω απολυτα οτι το να παρεις πρωταθλημα στην ελλαδα με ΠΑΟ-ΟΣΦΠ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ ειναι παιχνιδακι απο την πρωτη χρονια κιολας. Για Ευρωπη πιστευω οτι η πλειοψηφια οσων παιρνουν τιτλο στην Ευρωπη με ελληνικες ομαδες απο τις πρωτες χρονιες παιζουν με cheats (quit-load RTE κτλπ) δεν υπαρχει περιπτωση...
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Arkas16 wrote: +Ακόμα κάτι...
Τέρμα Facilities παίκτης πάνω από 2.5 αστεράκια δεν λέει να βγει...Τι παίζει??
ζήτησα απο την διοικηση μετά απο πολλά χρόνια να αυξήσει το youth recruitment network κ πλέον
έχει γίνει extensive network.το Μάρτιο που ήρθε η καινούργια φουρνιά παικτών μου κ ήρθαν κ 2 παίκτες
1 Βραζιλιάνος κ 1 Μεξικανός αλλά τίποτα ιδιαίτερο τους έδιωξα με τη μια να δω φέτος τι θα έχουμε..

Αυτο που λες για τα facilities κ μένα τέρμα είναι (γίνεται κ μια αναβάθμιση συγκεκριμένα)κ μόλις
τα τελευταία 2 χρόνια μου έχει βγάλει 2,3 παίκτες με 3,5-4 αστεράκια υπομονή.. :D
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Παίζει ρόλο τόσο η χώρα (δεξαμενή ταλέντων), όσο και η προτεραιότητα του club στην εκάστοτε πόλη (+να είσαι και τυχερός).
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής: Η ΑΕΚ δεν θα έπρεπε να έχει καλύτερα training facilities, τουλάχιστον πιο καλά από Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό, καθώς πρόσφατα (νομίζω πριν ένα χρόνο) μεταφέρθηκε σε νέο και σύγχρονο προπονητικό κέντρο;
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nik_33 wrote:Παίζει ρόλο τόσο η χώρα (δεξαμενή ταλέντων), όσο και η προτεραιότητα του club στην εκάστοτε πόλη (+να είσαι και τυχερός).

Στον ΟΣΦΠ εβγαλα παιχτη στην 5-6 χρονια(με state of art youth facilities κτλ) ενω στην Σοσιεδαδ απ την πρωτη χρονια εβγαζα καλα παιχτακια.Και το ρεαλιστικο αυτο ειναι ρε παιδια...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2012”