Οδηγός: Εγκατάσταση του FM2012 σε δεύτερο pc

Συζητήστε σχετικά με το Football Manager 2012!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Απλά μεταφέρεις το save σου με φλασάκι...
User avatar
steliob7
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Nov 05, 2010 3:42 pm
Football Manager της ομάδας: Sochaux
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

προς τα εκει εκλεινα κ εγω. ευχαριστω!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Απλά, (σύμφωνα με το '11 που ξέρω) άμα κερδίσεις π.χ. 5 κύπελλα και είσαι ο πρώτος Έλληνας manager, και κερδίσεις το 6ο στο άλλο pc, θεωρείται σαν το πρώτο... Δηλαδή τα κύπελλα που πέρνεις, δεν έχει σημασία σε ποιο save τα πέρνεις, αλλά σε ποιο pc.
Vezirakos
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Sat Mar 10, 2012 2:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pao
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/Petro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stumpous wrote:ginete me ena cd fm 2012 na paizoun metaksy tous se 2 pc?

ναι φιλε μου το δοκιμασα και το χρεισημωποιω καθε μερα ενας φιλος απο Αθηνα και εγω βρισκομαι Ναξο τωρα .. το cd το εχω αγορασει εγω το εχω εγκαταστησει και παιζει κανονικα.. επειτα ο φιλος εγκατεστησε το στεαμ και εβαλε τα δικα μ στοιχεια.. σαν να εκανα εγω λογκ ιν απο αλλου .. εγκατεστησε το παιχνιδι μεσω στεαμ οπως αναφερει ο φιλος ποιο πανω και μετα το χαματσι ,,, τελοσ οταν ερθει η ωρα να παιξουμε συνδεομαι εγω προτως στο στεαμ μπαινω στ παιχνιδι πρωτοσ το ανοιγω γτ ειμαι σερβερ και επειτα ο φιλοσ μ συνδεεται στο στεαμ με τα δικα μ στοιχεια και το ανοιει κανονικα κ συνδεεται.. αφου μπει στο παιχνιδι εμενα το στεαμ μ βγαζει μνμ οτι ειμαι εκανα λογκ αουτ αριστερα ψηλα στην οθονη αλλα το αφεινω ... το ιδιο κ οταν μ ωγαζει μνμ να κλεισω το παιχνιδι το κανω μικρινση και το αφεινω απο πισω.. παιζουμε ελλινικο πρωταθλημα και ειμαστε στην 2 χρονια..... :)
GORGIO1988
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Jan 31, 2009 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια εχω το παιχνιδι αυθεντικο και πηγα να το περασω στο pc του φιλου μου για να παιζει και εκεινος...καναμε κανονικοτατα ολη τη διαδικασια και οταν υελειωσε το κατεβασμα του παιχνιδιου το steam και παταμε να παιξει μας λεει the game is already running...το καναμε απεγκατασταση και εγκατασταση παλι και παλι τα ιδια..τι μπορει να φταιει?
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Δεν γίνεται να βρίσκεσαι online από 2 υπολογιστές ταυτόχρονα... Ίσως το είχες και το δικό σου ανοιχτό και γι'αυτό.
GORGIO1988
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Jan 31, 2009 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστο αλλα εγω ειχα τον δικο μου υπολογιστη κλειστο!!!
Vezirakos
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Sat Mar 10, 2012 2:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pao
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/Petro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμεις παιδια με ενα δισκο το περασα στο η/υ και μετα μεσο τοθ λογαριασμου μου το περασαν αλοι δυο σε αλους η/υ τωρα παιζουμε μαζι πρωταθλημα με αεκ παο οσφπ και ειμασε μια χαρα βγαζει μνμ το στιμ να το κλεισουμε γτ καποιος αλλος συνδετηικε αλλα το αφεινουμε το μνμ πισω απο το παραθυρω του παιχνιδιου και συνεχιζουμε .. αν καποιος τηελει βοηθεια σχετικα με το πως λειτουργει το συστημα μπορεινα μ στειλει μνμ και θα την βρουμε την ακρη.. παντος ειναι απλα πορωσητο παιχνιδι ..... με φιλους στο ιδιο πρωταθλημα...
Vezirakos
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Sat Mar 10, 2012 2:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pao
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/Petro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GORGIO1988 wrote:παιδια εχω το παιχνιδι αυθεντικο και πηγα να το περασω στο pc του φιλου μου για να παιζει και εκεινος...καναμε κανονικοτατα ολη τη διαδικασια και οταν υελειωσε το κατεβασμα του παιχνιδιου το steam και παταμε να παιξει μας λεει the game is already running...το καναμε απεγκατασταση και εγκατασταση παλι και παλι τα ιδια..τι μπορει να φταιει?
περιμενε οταν στο βγαζει το μνμ και μετα απο λιγο ανα κανε διπλο κλικ στο παιχνιδι να ανοιχει..!! γτ κ μενα μ το βγαζει καμια φορα...
User avatar
elt
Amateur
Amateur
Posts: 173
Joined: Sun Jul 20, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Δηλαδή, εγκατέστησες το steam, έβαλες τους κωδικούς σου, κατέβασες μέσα απο το steam το παιχνίδι και σου έβγαλε οτι δεν είναι ορίζτιναλ;
Αυτό το έπαθα εγώ στο 2ο pc, αλλά πιθανολογώ πως το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι το λειτουργικό μου εκεί είναι linux. Βέβαια έχω ενεργοποιήσει το Wine -windows program loader-, αλλά εξ' ακολουθεί να μην το αναγνωρίζει...

Και να περάσω στο επιμέρους ερώτημά μου...

Μετά το παραπάνω πρόβλημα μου -για το 2ο pc- έκανα partition στον σκληρό κι εγκατέστησα τα windows 7 εκεί...

Κάνω εγκατάσταση το steam, κάνω και το παιχνίδι -το οποίο είχα αγοράσει μέσω steam- κι αφού τα έχει φορτώσει όλα... Πατάω το play... και τίποτα...

Περιμένω κανα λεπτό... κανα δύλεπτο... τίποτα...

Ξαναπατάω play... μου βγάζει μήνυμα ότι το παιχνίδι ήδη τρέχει... κάνω αυτά που διάβασα σε άλλο post με το task manager κτλ... πάλι τίποτα...

Τι στο καλό μπορεί να φταίει;
Ο ΠΑΟΚ πάνω απ'όλα μάγκες!!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2012”