FM12: Ημερομηνίες των Regen ανα χώρα

Συζητήστε σχετικά με το Football Manager 2012!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

καλα regens βγαζουν οι ομαδες με καλο youth recruitment?
tanasis1990
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Nov 22, 2006 1:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μίλαν,Λίβερπουλ, Βαλένθια
Location: Νίκαια-Leicester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αργεντινή, Βραζιλία, Γαλλία, Νιγηρία, Νότια Αφρική και Τουρκία(!!!) οι χώρες με τους καλύτερους regens, τουλάχιστον στο δικό μου save. Πολύ λιγότεροι οι καλοί όμως σε σχέση με παλιότερα παιχνίδια (δεν ξέρω τι γινόταν στο περσινό δεν το έπαιξα)..Επίσης, πολύ δύσκολο να βρεις καλούς regens με μικρή ομάδα γιατί μέχρι να τους βρουν οι scouts τους έχουν προλάβει οι μεγάλοι :(
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tanasis1990 wrote:Αργεντινή, Βραζιλία, Γαλλία, Νιγηρία, Νότια Αφρική και Τουρκία(!!!) οι χώρες με τους καλύτερους regens, τουλάχιστον στο δικό μου save. Πολύ λιγότεροι οι καλοί όμως σε σχέση με παλιότερα παιχνίδια (δεν ξέρω τι γινόταν στο περσινό δεν το έπαιξα)..Επίσης, πολύ δύσκολο να βρεις καλούς regens με μικρή ομάδα γιατί μέχρι να τους βρουν οι scouts τους έχουν προλάβει οι μεγάλοι :(

ισχυει,ειδικα οι τουρκοι εχουν πολυ καλους!Αμα δουλευεις τον genie sxout θα βρεις κανα ρετζεν σε μικρη ομαδα
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

tanasis1990 wrote:Αργεντινή, Βραζιλία, Γαλλία, Νιγηρία, Νότια Αφρική και Τουρκία(!!!) οι χώρες με τους καλύτερους regens, τουλάχιστον στο δικό μου save. Πολύ λιγότεροι οι καλοί όμως σε σχέση με παλιότερα παιχνίδια (δεν ξέρω τι γινόταν στο περσινό δεν το έπαιξα)..Επίσης, πολύ δύσκολο να βρεις καλούς regens με μικρή ομάδα γιατί μέχρι να τους βρουν οι scouts τους έχουν προλάβει οι μεγάλοι :(
Εγώ πάντως χωρίς genie κτλ, έχοντας καλούς scouters και στέλνοντάς τους συνεχώς από εδώ και από εκεί με filter για μέχρι 18 χρονών έχω βρει πολλούς και νόμιζα ότι είναι πιο εύκολο φέτος. 5η σεζόν και ήδη έχω 5 βασικούς regens δηλαδή. Οι U19 μου ρίχνουν 6άρες συνέχεια :D
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ρε ποιοι σκαουτερ? εγω βρηκα αυτον τον υπερπαιχταρα απο προταση ατζεντη :shock:
Spoiler: show
Image'
λαμπαδα πρεπει να αναψω στον ατζεντη που τον προτεινε(που κανονικα δεν κοιταω καν τις προτασεις τους)



και στην σαλκε βγαζω κατι καλους μικρους,εχει καλο youth coaching και νομιζω και youth recruitment
και εβγαλε τουτον
Spoiler: show
Image
τον βαζω βασικο απο τα 18 γιατι θυμιζει κασιγιας -doublekiss


καλους ρετζεν περα απο αυτους που ειπατε ηδη πρεπει να βγαζει και η RUOR απο λευκορωσια απλα αν δεν ειναι φορτωμενη η λευκορωσια δεν βγαζουν πολλους σε αριθμο
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και γω στον Ολυμπιακο εχω καλο youth coaching και youth recruitment αλλα καλα ρετζεν δεν βγαζω.Αλλα ουτε η Ελλαδα βγαζει.Οντως οι μανατζερ καμια φορα σου προτεινουν λαβρακια.
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα regen προυπάρχουν ή δημιουργούνται εκείνη την στιγμή ;
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8503
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Δεν προυπάρχουν είναι random.
Τα ριτζένς σιγά μην κάθεσε και τα ψάχνεις.
Στέλνεις σκάουτερ σε όλα τα ρετζιονς και περιμένεις.Φέτος πολλοί ριτζένς εξελίσσονται πάρα πολύ για αυτό στην αρχή μπορεί να μην σου γεμίζουν το μάτι.
Το πρόβλημα είναι η γαλλία. Η λυον άφησε με την μια παίκτη ελεύθερο μόλις είχε βγει από της ακαδημίες της καρατουμπανιασμένο ο οποίος μερικά χρόνια αργότερα παίρνει ότι βραβείο υπάρχει με την Τσέλσι.
Η άλλη η κλεροφορεντιεν (?) κάπως έτσι τέλος πάντων, έχει τουλάχιστον 3-4 παίκτες δώσει σε κάθε ελληνική ομάδα.
Τα ελληνικά ριτζένς είναι βελτιωμένα φέτος ωστόσο φεύγουν με την μια όσο όσο στο εξωτερικό...
Και κάτι ακόμα...
Σε όλα τα πρωταθλήματα ingame παίκτης της ίδιας εθνικότητας πηγαίνει στην χώρα του με λιγότερα λεφτά από ότι αν θα πήγαινε σε άλλη.
Στο ελλαδιστάν όλοι θέλουν παραπάνω. Είναι δυνατόν ? -oxi ...
Παίκτες που δυο χρόνια δεν παίζουν ούτε στα 5χ5 να ζητάνε χ5 από αυτά που παίρνουν χωρίς να έχουν άλλη πρόταση είναι δυνατόν?
yol
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Wed Nov 26, 2008 11:07 pm
Football Manager της ομάδας: hucknall
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειναι υπερβολικα καλοι οι ελληνες regens δυστηχως και φετος μετα την δευτερη χρονια χανεται η ρεαλιστικοτητα του αφου οι ηδη υπαρχοντες νεοι ελληνες δεν πιανουν μια μπροστα στους regens..κριμα γτ καποιοι απο μας πληρωσαμε 40 ευρω..
υ.γ στους γαλλους regens γινεται χαμος αλλα εκει δεν φταιτε εσεις..τουλαχιστον φτιαξτε πιο ρεαλίστικουσ τους ελληνες
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε αν δεν κανει κοπο δωσε κανα σκριν με τους καλους Ελληνες ρετζεν.Γιατι εγω εχοντας 20σκαουτερ κ οντας στο 2021 στον ΟΣΦΠ εχω 3καλους Ελληνες ρετζεν,τον εναν μαλιστα τον πηρα φετος απο ΑΕΚ.Μου κανει εντυπωση αυτο που λες παντως,εκτος αν λες για ρετζεν που ειναι σταρ σε μικρομεσαιες ομαδες.
yol
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Wed Nov 26, 2008 11:07 pm
Football Manager της ομάδας: hucknall
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Φιλε αν δεν κανει κοπο δωσε κανα σκριν με τους καλους Ελληνες ρετζεν.Γιατι εγω εχοντας 20σκαουτερ κ οντας στο 2021 στον ΟΣΦΠ εχω 3καλους Ελληνες ρετζεν,τον εναν μαλιστα τον πηρα φετος απο ΑΕΚ.Μου κανει εντυπωση αυτο που λες παντως,εκτος αν λες για ρετζεν που ειναι σταρ σε μικρομεσαιες ομαδες.
πως βγαζω φοτο??
εμενα μου εβγαλε 2 καλους η βεροια και εναν υπερπαικτη η επανομη(στον παο μου τον εχει 4 αστερια) που του εκανα συγκριση στα techical με τον julio baptista και ηταν καλυτερος απο τα 18 του...σκεψου εναν τσιαρτα στυλ στο πολυ καλυτερο(15 pass,16finishing,14drib,12 pace,2 aggression,13 creativity,18 free kick kltp)
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με alt+F9

Ναι οκ και γω βρικα εναν παιχταρα στον Πιερικο κ εναν στο Ηρακλη αλλα δεν ειναι κ τοσο συχνο φαινομενο,γιαυτο ψιλοαπορω :-D
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εφτασα 2017 το σειβ με τον Παναιτωλικο κ ελεω κυπελλου κ Ευρωπης ειπα να ψαξω για καλους μικρους μιας κ μεχρι τωρα ειχα μονο 2-3 υποφερτους απο τις ακαδημιες μου, και παρατηρησα πως βγαινουν παιχτες πολυ μετριοι με δυσαναλογα στατιστικα, πχ ψηλοι αργοι σεντερφορ με καλα στημενα φαουλ κορνερ κ πεναλτι!!! αλλα και χαφ με ψιλοκαλα physical αλλα παναμπαλοι μακαρι να φτιαξει αυτο στο μελλον, γιατι περυσι οσο περναγαν οι σεζον οι ομαδες εβγαζαλ καλους regen.
yol
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Wed Nov 26, 2008 11:07 pm
Football Manager της ομάδας: hucknall
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="beatshooter"]Με alt+F9

Ναι οκ και γω βρικα εναν παιχταρα στον Πιερικο κ εναν στο Ηρακλη αλλα δεν ειναι κ τοσο συχνο φαινομενο,γιαυτο ψιλοαπορω :-D[/quote

ειναι σε αρχειο word (σε inbox στο φβ το εχω) πως το ανεβαζω?με copy paste moy βγαζει μονο αυτο 27. Theofilos Louboutis.rtf

http://word.office.live.com/wv/WordView ... +Kaltsidis
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραβα scr και μετα ανεβασε το στο imageshack η σε κανα παρομοιο σαιτ,μετα ποσταρε τους εδω viewtopic.php?f=278&t=35590 :-)
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2012”