YAYA SANOGO [ST] loan κ free τον ιουλιο του 12

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Επιθετικούς SC!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
NoNaKoS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 265
Joined: Thu Sep 16, 2004 11:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:το -9 που εχει ο Sanogo σημαινει p.a. απο 150-180 οποτε αναλογα με το save μπορει να βγει παικταρας ή απλως καλος
αυτο το ξερω.. απλα δεν μαρεσει να πειραζω το game για να βλεπω ποσο potential εχει στο save μου... ο fierro ξερεις ποσο PA ΕΧΕΙ?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-9 οποτε εσυ που θες να δεις ποιος ειναι καλυτερος στο δικο σου save μπορεις να κανεις το εξης: δες αστερια και στους 2 (τωρα και στο μελλον) και δες και τα attributes των 2 παικτων που εχουν σχεση με το ρολο που θες να τους χρησιμοποιησεις (στον Fierro γραφει trequartista)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
NoNaKoS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 265
Joined: Thu Sep 16, 2004 11:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:οχι αλλα εσυ που θες να δεις ποιος ειναι καλυτερος στο δικο σου save μπορεις να κανεις το εξης: δες αστερια και στους 2 (τωρα και στο μελλον) και δες και τα attributes των 2 παικτων που εχουν σχεση με το ρολο που θες να τους χρησιμοποιησεις (στον Fierro γραφει trequartista)
Θελω να τους παιξω Advance forward (κατι σαν complete forward all around παικτη δηλαδη ..) και μονο με 1 επιθετικο παιζω μπροστα..
Ο Sanogo εχει 3* CA και 4* PA, ενω ο Fierro αποτι τον scoutαρα εχει 1,5* CA και 4* PA. O Sanogo βασικα μονο σαν poacher αξιζει γιατι ειναι ατομιστης.. ( χαμηλο teamwork, και work rate)..
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ για να μην μπαίνω σε πειρασμούς πήρα και kadlec,και sanogo,και fierro :D . Ο sanogo δεν έχει σταθερή απόδοση και γενικά περιμένω περισσότερα. Εκεί που είχε αρχίσει να πέρνει τα πάνω του τραυματίστηκε... -toixos2 .Επίσης λογικό μου φαίνεται να μην έιναι οσο τούμπανο όσο στο προηγούμενο αφου : Sanogo, however, spent six months rehabilitating the injury and returned to competitive football in May 2011 appearing in matches with the club's reserve team. (wikipedia) που σίγουρα τον άφησε πίσω.

edit: Ετσι θα εξηγείται που τραυματίζεται εύκολα. Είμαι σίγουρος οτι αν δεν είναι ραντομ, σίγουρα θα έχει υψηλό injury proneness.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NoNaKoS wrote:
eliaska41 wrote:οχι αλλα εσυ που θες να δεις ποιος ειναι καλυτερος στο δικο σου save μπορεις να κανεις το εξης: δες αστερια και στους 2 (τωρα και στο μελλον) και δες και τα attributes των 2 παικτων που εχουν σχεση με το ρολο που θες να τους χρησιμοποιησεις (στον Fierro γραφει trequartista)
Θελω να τους παιξω Advance forward (κατι σαν complete forward all around παικτη δηλαδη ..) και μονο με 1 επιθετικο παιζω μπροστα..
Ο Sanogo εχει 3* CA και 4* PA, ενω ο Fierro αποτι τον scoutαρα εχει 1,5* CA και 4* PA. O Sanogo βασικα μονο σαν poacher αξιζει γιατι ειναι ατομιστης.. ( χαμηλο teamwork, και work rate)..
τι ρολο θα του δωσεις; adv for ή complet for;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πανω που τον ειχα κανει καρατουμπανο με 2 σερι χρονιες 1ος σκορερ στην Ευρωπη διεθνη με γκολ μου κρασαρε το σειβ -toixos2

Image

Image

Εχοντας 4 σερι χρονιες με παραπανω γκολ απο συμμετοχες, ως poacher ΠΑΝΤΑ.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει βρει κανεις καποιο move που να αποκτα αυτος ο παικτης;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Panousis
Amateur
Amateur
Posts: 159
Joined: Wed Nov 30, 2011 2:24 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός , Ρεάλ Μαδρίτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλός φαίνεται! Θα τον δοκιμάσω και εγώ στο save μου με την ΑΕΚ!
Και από ότι βλέπω εδώ από τα ποσταρίσματα σας, έχει και τρομερή εξέλιξη..!!!




Υ.Γ. Andreas35 τον είχες κάνει υπερτούμπανο στον Παναιτωλικό, χωρίς υπερβολή τον είχες κάνει τον νέο Drogba ( την σαιζόν 2015-2016 σε 29 συμμετοχές 41 γκόλ!!! Αδιανόητο!!!! )
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον παίκτη τον έχω 2,5 χρόνια. Δεν ξέρω όμως πώς να τον χρησιμοποιήσω για να αποδίδει τα μέγιστα. Τον έχω μόνο poacher, με AMC πίσω του και τους Wingers - Attack. Δεν μπορώ όμως να εκμεταλλευτώ το πολύ καλό κεφάλι και δύναμη, και χάνει τη μπάλα γιατί όντας μοναχοφάης (teamwork<9) και όχι ιδιαίτερα τεχνίτης, δεν μπορεί να ντριπλάρει και δεν μπορεί να μπει με τη μπάλα μέσα. Target man δεν ξέρω να παίζω, και deep lying forward (με ταχύτατο poacher δίπλα του) δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω, γιατί δεν είναι καθόλου δημιουργικός (creativity 6) και ούτε μακρινό σουτ έχει. Οπότε αναγκαστικά έχει πολλές μεταπτώσεις. Αν του κάτσουν οι σέντρες, βάζει 3-4. Αλλά να πάρει παιχνίδι μόνος του, μπα.... Μάλλον εγώ δεν ξέρω να τον χρησιμοποιήσω σωστά. Είναι κρίμα να έχω Sanogo και να μου παίζει σαν Χαριστέας
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Panousis wrote:Υ.Γ. Andreas35 τον είχες κάνει υπερτούμπανο στον Παναιτωλικό, χωρίς υπερβολή τον είχες κάνει τον νέο Drogba ( την σαιζόν 2015-2016 σε 29 συμμετοχές 41 γκόλ!!! Αδιανόητο!!!! )

Δυστυχως φετος δν εχει πιασει τα περσινα στανταρ καθως στο φμ2011 με τον Παο σε μια σεζον ειχε βαλει 77 γκολ!!!!
User avatar
trelosg126r
Amateur
Amateur
Posts: 190
Joined: Sun Feb 07, 2010 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ,Newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν θα έλεγα ότι ήμουν ο καλύτερος προπονητής στην πιάτσα. Σίγουρα όμως ήμουν στο top-one!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

77;;;;;;πλάκα κάνεις;;;;;;πολύ δύσκολο να συνέβη κάτι τέτοιο...είπαμε είναι φονιάς αλλά 77 ούτε Κριστιάνο Ρονάλντο και Μέσι δεν έχουν βάλει....
Σε καμία περίπτωση δεν σε αμφισβητώ αλλά καταλαβαίνεις το 77 ακόμη και για αυτόν τον επιθετικό ακούγεται κάπως...
Η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα. Βέβαια δε συμμετείχα εγώ στη δουλειά
Μπράιαν Κλαφ


Image Image

Image
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

σσ δν εχω τωρα αν κανω εγκατασταση το περσυνο φμ θα ποσταρω, παντως ειχε 50 στο πρωταθλημα + 21 στο Τσουλου + 6 στο κυπελλο συνολο 77 γκολ.
rufete
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Aug 09, 2010 11:49 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Status: mathousalas managerikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

korgtriton wrote:Τον παίκτη τον έχω 2,5 χρόνια. Δεν ξέρω όμως πώς να τον χρησιμοποιήσω για να αποδίδει τα μέγιστα. Τον έχω μόνο poacher, με AMC πίσω του και τους Wingers - Attack. Δεν μπορώ όμως να εκμεταλλευτώ το πολύ καλό κεφάλι και δύναμη, και χάνει τη μπάλα γιατί όντας μοναχοφάης (teamwork<9) και όχι ιδιαίτερα τεχνίτης, δεν μπορεί να ντριπλάρει και δεν μπορεί να μπει με τη μπάλα μέσα. Target man δεν ξέρω να παίζω, και deep lying forward (με ταχύτατο poacher δίπλα του) δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω, γιατί δεν είναι καθόλου δημιουργικός (creativity 6) και ούτε μακρινό σουτ έχει. Οπότε αναγκαστικά έχει πολλές μεταπτώσεις. Αν του κάτσουν οι σέντρες, βάζει 3-4. Αλλά να πάρει παιχνίδι μόνος του, μπα.... Μάλλον εγώ δεν ξέρω να τον χρησιμοποιήσω σωστά. Είναι κρίμα να έχω Sanogo και να μου παίζει σαν Χαριστέας


φιλε μ βαλτον διπλα σε εναν αλλο κ δωστου ρολo adv
Δεξι χαφ 1α ο rufete και μετα οι υπολοιποι...
sniper_206
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:43 pm
Location: KPHTH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.sport-fm.gr/article/526405

Ενα όνειρο λέτε να γίνει πραγματικότητα;;; :D
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sniper_206 wrote:http://www.sport-fm.gr/article/526405

Ενα όνειρο λέτε να γίνει πραγματικότητα;;; :D
Μ ολο το συμπαθιο,πρεπει να μαθεις αναγνωση...
Post Reply

Return to “SC”