4-2-2-2 Master Tactic!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφε στο κεντρο ποιος κοβει?
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o αριστερος midfielder φιλε που ειναι σε ρολο box to box midfielder.
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jmallen3 wrote:o αριστερος midfielder φιλε που ειναι σε ρολο box to box midfielder.
O boc to box ειναι ενας ομως...αν ο αντιπαλος παιξει με παραπανω απο 2 κεντρικους χαφ σιγουρα θα εχεις θεμα. Eιδα οτι εχεις attacking φιλοσοφια αρα και τα full back που ειναι στο automatic ειναι και αυτα στο attacking. Εχεις μονο τον box to box σε support και οι μονοι παιχτες που ειναι σε defend ειναι οι 2 DC και ο GK. Στην ευρώπη πας καλα με αυτη την τακτική; Δεν εχεις θεμα στην αμυνα με τις επιθεσεις απο τα ακρα;

Φιλε για να μην παρεξηγηθω, δεν σου την λεω :) Προσπαθω να καταλαβω την τακτικη σου πριν την φορτωσω :)
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

φίλε παρόμοια τακτική είναι η αγαπημένη μου, απλά πάντα την εφαρμόζω μετά από καποια χρόνια(κανω μακροχρόνια σειβ). επίσης θα σου πρότεινα να πειραματιστεις λίγο με τους mc (yo!) και να τους βάλεις κανέναν άλλο ρόλο, όπως bwm ή dp για να κόβουν. επίσης μπορείς να κανεις εναν πλαγιο πλειμεικερ (αντβ) και τους 2 να τους έχεις πιο προσηλωμένους στο να κόβουν. είναι η αγαπημένη μου διάταξη αυτή, την ονομάζω 4-2-4 αλλά θέλει παικταράδες μέσα, καθώς η άμυντική λειτουργία στηρίζεται περισσότερο στην αμυντική ικανότητα των μονάδων και όχι σε ολοκληρωμένο τακτικό σχέδιο. αντίθετα, η επίθεση σπέρνει :D
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζω την ίδια τακτική από πέρσυ στον ολυμπιακό στην ελλάδα (Δεν είναι για ευρώπη ούτε μέσα ούτε έξω) και πάει πολύ καλά...Φέτος είμαι 20 βαθμούς μπροστά στο πρωτάθλημα Μάρτιο μήνα και complete forward έχω yaya sanogo και poacher είτε mirallas είτε soukouna!Πολλές τριάρες και γκολ γενικά απλά στο 2012 παρατηρώ ότι τρώω και εύκολα γκολ σε σχέση με πέρσυ...Έχω φάει 12 στο πρωτάθλημα...
User avatar
batsigr1
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Jul 11, 2005 1:07 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan,Liverpool,Real Mad.
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο 1-2 χρονακια ξαναγραφω στο φορουμ :p

Λοιπον, παιζω την τακτικη αυτη με την Μπαγιερν απο αρχη σεζον μεχρι Νοεμβριο που ειμαι τωρα (λιγος χρονος ξερω αλλα δεν εχω πολυ χρονο πλεον :p)

Το δια ταυτα. Αμα εχεις κορυφαιους επιθετικογενεις παικτες μπαινουν πολλα γκολ. Βεβαια τρως και καμποσα γιατι με μονο ενα box to box ειναι ενα θεμα.. Παρ'ολα αυτα το συστημα παει καλα τουλαχιστον σε μενα - αλλα ξαναλεω αν εχεις καλους επιθετικογενεις παικτες.

Εγω παιζω με Gomez σαν CF, Muller σαν Poacher, Ribery/Robben wingers, Kross advanced playmaker, Schweinsteiger box to box, Lahm/Rafinha full backs και Van Buyten/Luis Gustavo center backs.
Spoiler: show
Image
What for?
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά με την Μπάγερν δεν είναι και δύσκολο να πας τραίνο ... :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το συστημα το δοκιμασα κ το εχω ακομα με ΟΣΦΠ.Παρατηρησα πως λειτουργει καλυτερα αν βαλεις εναν ανκορ μαν(προτεινω τον ΑΝΑΝ της Σαλκε καθως ο Μακουν κ δεν δεχεται κ δεν αξιζει τα λεφτα του) και τον ΒΕΡΑΤΙ σαν ball wining.Θελει να εχεις και 2 καλα φτερα(μ εχει βγει καλος ο ΑΡΜΕΝΤΕΡΟΣ για αριστερα με μπακ απ τον ΚΑΤΑΙ).Παρ ολα αυτα εχει αμυντικα κενα το συστημα,Ευρωπη μονο με ευκολες ομαδες κ αυτο με επιφυλαξη....
vagelis4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 467
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:33 pm
Football Manager της ομάδας: OFI, Boavista, Avellino
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε ειναι πολυ καλή. Ετσι παιζω πάντα σε ολα τα football manager με αυτη τη διαταξη και αναλογα τον αντιπαλο αλλαζω τα Instructions και επειδη δεν παιρνω ποτε ομαδες απο μεγαλες κατηγορίες (πλην ΟΦΗ) τα πρωτα χρονια ειναι οσα βαλω οσα φαω και συνήθως νικουσα με 1 γκολ διαφορα. ΑΝ βρεις γρηγορους και καλους στην 4αδα της αμυνας η ομαδα γινετε σουπερ..........
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με ολυμπιακό κοντά στον Δεκέμβριο , στην ευρωπη είμαι 3 με 1 πόντο διάφορα απο την δεύτερη αρσεναλ
μεταγραφες μονο το ελευθερο (ασιατανι dc)

http://i1137.photobucket.com/albums/n51 ... Stages.png
http://i1137.photobucket.com/albums/n51 ... atches.png
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

UPDATE:

Προστεθηκαν πληροφοριες μετα απο 1 χρονια με ολυμπιακο σε ελλαδα και cl στην πρωτη σελιδα! :-D
User avatar
Kouzia
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Sat Jun 13, 2009 1:37 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: Things Go Beter With Rock
Location: Florina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τακτική είναι πολύ καλή παιδιά και εγώ πάνω/κάτω την ίδια χρησιμοποιώ με τον ΠΑΟΚ , απλά με μικρή διαφορά στο team instructions.
λέει πολύ και Ευρώπη αλλά και για Πρωτάθλημα/κύπελο.
απαγορεύονται οι φωτογραφίες στην υπογραφή
koulismanager
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Sun Aug 06, 2006 11:06 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Location: Glyfada
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε χρησιμοποιώ την τακτική σου με τον Ολυμπιακό για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και μπορώ να πω πως τα πάω αρκετά καλά. Ιδιαίτερα στην Ελλάδα κάνεις χαβαλέ. Στην Ευρώπη το πρώτο χρόνο αποκλείστηκα από τον όμιλο του C.L. αλλά έφτασα στους 4 του Europa.Θέλω να ρωτήσω απλά σε παιχνίδια ευρώπης με μεγαλύτερης δυναμικότητας ομάδες πως το προσαρμόζεις αυτό το σύστημα; Γιατί έχω κάνει κάποιες δοκιμές αλλά δεν μου έχουν βγει. Γιατί με ομάδες μεγαθήρια μπορεί να ξεφύγει το σκορ για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την τακτική σου!
fanat1kos
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:33 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΠΟΛΛΩΝ FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΛΛΩΝ FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!1 καλη εβδομαδα !!!!!Και καλο χειμωνα λογο του καιρου!!!!Ειμαι καινουργιος site και θα μπορουσα ν πω καινουργιος στ Φμ !!!Μια ερωτηση για αρχη που θα μπορουσα να κατεβασω τ tactic s !!!!!Ευχαριστω καλη μερα σε ολου σας !!!!!!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”