τακτικη π λες οτι ειναι cheat!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lawan wrote:εγω θα προτεινα γενικα να μην υπαρχει topic με τακτικες.το θεωρω οτι χαλαει ολη την μαγεια του παιχνιδιου,παροτι και εγω παραδεχομαι οτι συχνα χρησιμοποιω ετοιμες απο εδω.βασικα υπαρχει πληρης οδηγος για δημιουργια τακτικης εσω στο φετινο?
φιλε μου αν βγαλεις εσυ αυριο μεθαυριο μια τακτικη που πιστευεις οτι ειναι πολυ καλη δε θα ηθελες να την μοιρατσεις και με ατομα απο τον χωρο του φμ που θα σε καταλαβουν θα σου πουν την γνωμη τους κτλπ??
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:
lawan wrote:εγω θα προτεινα γενικα να μην υπαρχει topic με τακτικες.το θεωρω οτι χαλαει ολη την μαγεια του παιχνιδιου,παροτι και εγω παραδεχομαι οτι συχνα χρησιμοποιω ετοιμες απο εδω.βασικα υπαρχει πληρης οδηγος για δημιουργια τακτικης εσω στο φετινο?
φιλε μου αν βγαλεις εσυ αυριο μεθαυριο μια τακτικη που πιστευεις οτι ειναι πολυ καλη δε θα ηθελες να την μοιρατσεις και με ατομα απο τον χωρο του φμ που θα σε καταλαβουν θα σου πουν την γνωμη τους κτλπ??
Θαρρω πως καθε τακτικη χτιζεται με βασει τους παιχτες που εχουμε στην ομαδα μας.Πχ αν εχω την barcelona θα δημιουργησω μια τακτικη επιθετικη με ρολους ποιοτικους που αρμοζουν στους παιχτες μου.Αυτη την τακτικη δεν μπορει να την παρεις πχ εσυ που πεζει championship με την leeds (παραδειγμα λεω τωρα να μην παρεξηγηθω ε :-) )


Καμια τακτικη δεν ειναι τελεια και καμια τακτικη δεν ειναι ακρως αποτυχημενη.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rtms wrote:
shadow13m wrote:
lawan wrote:εγω θα προτεινα γενικα να μην υπαρχει topic με τακτικες.το θεωρω οτι χαλαει ολη την μαγεια του παιχνιδιου,παροτι και εγω παραδεχομαι οτι συχνα χρησιμοποιω ετοιμες απο εδω.βασικα υπαρχει πληρης οδηγος για δημιουργια τακτικης εσω στο φετινο?
φιλε μου αν βγαλεις εσυ αυριο μεθαυριο μια τακτικη που πιστευεις οτι ειναι πολυ καλη δε θα ηθελες να την μοιρατσεις και με ατομα απο τον χωρο του φμ που θα σε καταλαβουν θα σου πουν την γνωμη τους κτλπ??
Θαρρω πως καθε τακτικη χτιζεται με βασει τους παιχτες που εχουμε στην ομαδα μας.Πχ αν εχω την barcelona θα δημιουργησω μια τακτικη επιθετικη με ρολους ποιοτικους που αρμοζουν στους παιχτες μου.Αυτη την τακτικη δεν μπορει να την παρεις πχ εσυ που πεζει championship με την leeds (παραδειγμα λεω τωρα να μην παρεξηγηθω ε :-) )


Καμια τακτικη δεν ειναι τελεια και καμια τακτικη δεν ειναι ακρως αποτυχημενη.
δεν θα διαφωνησω μαζι σου απλα ειναι μερικες τακτικες που πανε παρα πολυ καλα σε οποια ομαδα και αν τις κουμπωσεις π.χ. η περσινη του single και φετος ασ πουμε δοκιμασε αυτην σε οποια ομαδα θελεις!http://www.fmscout.com/a-barcelona-styl ... -2012.html χαλαρα δε προκειται να χασεις την δοκιμαζω εδω και κανα μηνα σε παρα πολλες ομαδες...φανταστικα αποτελεσματα!
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Στα του τοπικ, με ΠΑΟ την εχω δοκιμασει αλλα οταν παιζω με καλες ομαδες ευρωπαικες απλως μαζευω πολλα
stumpous
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Feb 25, 2011 4:59 pm
Football Manager της ομάδας: city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

souper i taktiki sou filaraki fwties petaei i omada mou!!!
Mitsakoss
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Sep 01, 2011 11:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια ... Πως μπορώ να περάσω την τακτική απ ευθείας στο παιχνίδι ?? σε ποιο φάκελο πρέπει να την τοποθετήσω ? ευχαριστώ εκ των πρωτέρων :)
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο ελληνικό πρωταθλημα η τακτικη αποδιδει αλλα με τις μεγαλες ομαδες μπαζει παρα πολυ αμυντικα.Σε 2 παιχνιδια στο c.l. με Λιβερπουλ και Μαρσειγ μαζεψα 11 γκολ. -titanikos
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όσοι έχετε βάλει αυτήν την ταχτική τα
instructions μέσα στον αγώνα και την θέση του κάθε παίχτη όπως poacher box το box k τέτοια έχετε την δυνατότητα να τα αλλάξετε ??? κάτι δεν πάει καλά με την τακτική, kai kribi kai to philosophy kai to strategy δεν έχει τις επιλογές να κανεις όπως στα αλλα συστήματα
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

fotux23 wrote:Στο ελληνικό πρωταθλημα η τακτικη αποδιδει αλλα με τις μεγαλες ομαδες μπαζει παρα πολυ αμυντικα.Σε 2 παιχνιδια στο c.l. με Λιβερπουλ και Μαρσειγ μαζεψα 11 γκολ. -titanikos
Εχεις δικιο αδερφε! Στην Ελλαδα δεν την χρειαζομαι καν αφου εχω την δικη μου που την εχω ανεβασει κι ολας (4-1-3-2 Για Πολλές Ομάδες!!!)
και στην Ευρωπη μεσα στην Γερμανια εφαγα 3 ενω με την τακτικη μου εφερα τουλαχιστον χ.
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
sniper_206
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:43 pm
Location: KPHTH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ μόλις τη δοκίμασα με τον Ολυμπιακό. Παίζω σχεδόν πάντα 4-2-3-1 αλά Βαλβέρδε με πίεση ψηλά γρήγορους ακραίους και μπακ που ανεβαίνουν. Λοιπόν είμαι στην πρώτη μόλις χρονιά και παίζω στο Καραισκάκη με ΟΦΗ μετά από ήττα στο τσου λου εκτός έδρας με γκολ στα χασομέρια και ηθικό μέτριο. Στο ημίχρονο έχανα 0-1 και λέω δε δοκιμάζω αυτή την τακτικη; Τελικό σκορ 5-1... Τα σχόλια περιττεύουν! Θα τη δοκιμάσω και στη συνέχεια και θα σας πω εντυπώσεις!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tην εχει μετατρεψει κανεις ωστε να μν ειναι με το παλιο συστημα τακτικης???
Παντως 1ο ματσ π την εβαλα εκανα 0-3 μεσα στην Ρεντιγκ με Νοτ.Φορεστ.
iliasb00
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Mon Apr 14, 2008 12:38 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο.Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η τακτικη ειναι εξαιρετικη οταν παιζεις με ισαξιες ή χειροτερες αντιπαλους εντος-εκτος,αλλα οταν παιζεις με καλυτερες ιδιως εκτος εδρας εχει προβλημα,λογικο αφου ειναι αρκετα επιθετικογενης.Ειχα δοκιμασει να αλλαξω τα team και player instructions για τα δυσκολα εκτος αλλα δεν ειδα καλα αποτελεσματα.Την εχει προσαρμοσει κανεις πιο αμυντικα να μας πει;
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Προσπαθω να την προσαρμοσω κ μεχρι στιγμης με Νοττιγχαμ με Τσελσι κ Τοττεναμ εχω μια νικη μια ηττα, αν μειωσεις λιγο το attacking της ομαδας κ λιγο των πλαγιων εχτρεμ ισως βοηθησει αλλα κ παλι πρεπει οι 2 του κεντρου να ναι χαφαρες.
Με Τσελσι εχασα 2-1 αλλα μου εκαναν μονο 5 σουτ!!!
Ενω κερδισα Τοττεναμ 2-1 με 10 παιχτες οι αντιπαλοι και μου εκανα 22 σουτ!!!
Αλλα σε ομαδες του επιπεδου μου κ χειροτερες κανεις παταγο, με το συστημα αυτο εχει βαλει 10 γκολ σε 7 αγωνες ο Σταριτζ και 8 ο Φρειζερ Καμπελ.
GeorgeTF
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Mar 04, 2006 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα παιδιά.λοιπόν εγώ με αυτή την τακτική μπορώ να πω οτι η ομάδα πάει τρένο.
είμαι στο 2015 έχω πάρει 3 τσ.λ 3 πρωταθλήματα και 2 κύπελα.
απο τότε που την έβαλα πετάει στην ελλάδα σε κάθε παιχνίδι σχεδόν απο 4 και πάνω.το καλύτερο 9-0 με αστέρα.
στα δύσκολα παιχνίδια του τσ.λ το μόνο που κάνω είναι να βάζω την αμυντική γραμμή να δίνουν την μπάλα γρήγορα και να μην ανεβαίνουν καθόλου.όλοι εκεί μαζί με τον τερματοφύλακα.
απλά να πω οτι ο medina βάζει κάθε χρονιά γύρω στα 45 goal,τον έχω 3 χρόνια και είναι αναντικατάστατος.μια απο τις καλύτερες τακτικές που έχω δοκιμάσει στο manager.
καλή χρονιά σε όλους
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”