τακτικη π λες οτι ειναι cheat!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Nasis
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sat Dec 22, 2007 5:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως αδέρφια με αυτή τη τακτική ίσα που σώθηκα με τη Δόξα Δράμας. Θα μου πεις πήρες την πιο "χάλια" ομάδα στη κατηγορία, αλλά μρ αυτή τη τακτική είχα 8Ν-3Ι-19Η!!!
kavelas7
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

re pedia ti einai auto to systima exw platania kai apo ekei pou etroga 5ares ... twra mono nikes kai me scor oxi astia!!!!!eisai theos
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επειδη η τακτικη αυτη ειναι φτιαγμενη με τον παλιο τροπο δημιουργιας τακτικης την μετετρεψα στον νεο, επισυναπτω το αρχειο πιο κατω.
Νομιζω εχω τα εχτρεμ λιγο πιο αμυντικα, οποτε ανεβαστε τους το attacking mentality.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
CAVANI_DIEGO
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Sun Oct 02, 2011 10:08 am
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,Napoli,porto,Bayern
Status: Opoios fovatai pethainei kathe mera...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asvos21 wrote:Παιδιά δεν ξερω τι παίζει αληθεια, ξαφνικά η ομάδα από εκεί που σερνόταν με τα 15 διαφορετικά συστηματα που δοκίμασα πετάει φλόγες :D

ΕΥΓΕ! -mathima


TROLLARISMA! :drinking: :drinking: :drinking:
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια εχω ναπολι και πηγαινα πολυ καλα και πριν την χρησιμοποιησω,αλλα με την τακτικη αυτη σε 3 ματς εχω βαλει 15 γκολ,με αντιπαλους τσελσι,γιουβεντους και παλερμο...παντως για καποιο λογο δεν μπορεις να δωσεις ουτε shout instructions,και η τακτικη εχει ακομα βελακια,οπως σε παλιοτερα μανατζερ..δεν μπορει κανεις ν αλλαξει ουτε τους ρολους των παιχτων..πολυ καλη,αλλα μεγαλο cheat,δν καταλαβαινω πως την εκαναν...
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη τακτικη,εχει ομως καποια προβληματα...Εκει που λες επειδη εχεις 2 γκολθα παρεις το ματς,τσαφ σου ρχεται ενα 2-2 και μετα χαροπαλαβεις μεχρι το τελος...Πολυ καλη επιθετικη τακτικη με την οποια ο επιθετικος (συγκεκριμενα ο αριστερος κεντρικος επιθετικος) μοιραζει σακουλες,πολυ ευκολα...ΑΛΛΑ (ολα τα καλα,εχουν και ενα αλλα) η αμυνα μπαζει...Δεν εχω ξαναφαει ποτε σε 20 παιχνιδια 29 γκολ (ενταξει ομως εχω βαλει 50)...Και γενικα μπορει να χεις πχ τον Παναιτολικο και να παρεις διπλο στο Καραισκακη,αλλα οταν παιξεις στο αγρινιο με την Δραμα να χασεις...

Το παν με αυτην την τακτικη ειναι:1.οι παικτες σου να χουν καλο τελειωμα γιατι απ'οτι παρατηρησα γινονται λιγες φασεις αλλα μπαινουν πολλα γκολ 2.Να δινεις ψυχολογικες ντοπες στους παιχτες σου (πχ να τους λες πως παιζουνε καλα το τελευταιο διαστημα,δηλαδη μεσω του player instructions) 3.Nα χεις καλους ακραιους και 4ο και τελευταιο να την καψεις την συγκεκριμενη τακτικη να βρεις ενα προβλημα να διορθωνει την αμυνα και να κανεις παπαδες....
extra bonus:Το match preperation να το χετε αρκετα συχνα στο very high για να αρχιζει το familarity (δηλαδη να δενουν οι παικτες με την τακτικη) να αυξανετε...Κατα την αποψη μου βαλτε και ενα attack motivation και ειστε κομπλε...αν θελετε να παρετε αποτελεσμα απεναντι σε μια μεγαλη ομαδα την εβδομαδα που θα προηγηθει βαλτε το στο defend motivation...


Υ.Γ. Πολλη καλη τακτικη,απο τις λιγες φετινες!


ευχαριστω για τον χρονο σας!
Solo Mango

Image
patrinos_navajo
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Mon Sep 15, 2008 12:59 pm
Football Manager της ομάδας: Darlington 1883
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ-Παναχαικη
Status: Back in action
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την χρησιμοποίησα κι εγώ με Παναχαϊκή και έχω μείνει ικανοποιημένος. Μέχρι να την μάθουν
κάναμε defensive positioning στο match preparation και δεν ήταν κάτι αξιοθαύμαστο.
Ζορίστηκα στα περισσότερα παιχνίδια που κέρδισα και έχασα με τα χέρια κάτω από ΠΑΟΚ,ΑΕΚ.
Όταν την έμαθαν όμως, κάνοντας και 2-3 μικροαλλαγές σε instructions, έβαλα attacking movement και
άρχισαν οι τεσσαροπενταροεξαρεφταρες και συνεχίζω και στην ευρώπη

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
yiannis4f
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Mon Aug 10, 2009 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από δύο χρονιές που τα έπαιρνα όλα με ΑΕΚ, είπα να δοκιμάσω κάτι καινούριο και βρήκα αυτήν την τακτική... από το πρώτο ματς που την έβαλα άρχισα να χάνω με κάτω τα χέρια... ένα - δύο σουτ έκανα το πολύ... περίμενα αρκετό καιρό να την μάθει η ομάδα, αλλά το αποτέλεσμα ίδιο... όπως καταλαβαίνετε το έβγαλα το παιχνίδι, μετά από δύο μήνες που είχαν περάσει να παίζω ματς, στα οποία είχα 9 ήττες, 2 ισοπαλίες, καμία νίκη, πώς δεν με έδιωξαν απορώ... σκέτη αποτυχία για μένα!
BASILIS777
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue May 01, 2012 4:37 pm
Football Manager της ομάδας: ESPANYOL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτη η τακτικη δεν ειναι chat παρομοια χρησιμοποιω και εγω με την ESPANYOL και η ομαδα βγαζει φωτιες........ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΜΑΣΕΙ..........
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
chelidonopoulos
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Aug 01, 2010 10:32 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yiannis4f wrote:Μετά από δύο χρονιές που τα έπαιρνα όλα με ΑΕΚ, είπα να δοκιμάσω κάτι καινούριο και βρήκα αυτήν την τακτική... από το πρώτο ματς που την έβαλα άρχισα να χάνω με κάτω τα χέρια... ένα - δύο σουτ έκανα το πολύ... περίμενα αρκετό καιρό να την μάθει η ομάδα, αλλά το αποτέλεσμα ίδιο... όπως καταλαβαίνετε το έβγαλα το παιχνίδι, μετά από δύο μήνες που είχαν περάσει να παίζω ματς, στα οποία είχα 9 ήττες, 2 ισοπαλίες, καμία νίκη, πώς δεν με έδιωξαν απορώ... σκέτη αποτυχία για μένα!
Auto sumbainei gt polu apla paidi auti h taktiki einai mia vlakeia kai misi, me oli tin simasia tis lexis, leitourgei mono tin 1h season.
almost_famus
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Tue May 16, 2006 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: blackburn fc
Αγαπημένη Ομάδα: pao fc
Location: v.p
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεχρι τωρα 3 νικες 1 ισοπαλια και 1 ηττα μεhyde στην Πρεμιερ league
arabas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Apr 17, 2009 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άργησα λίγο αλλά ήμουν στρατό... -toixos2
Απολύθηκα όμως τέλη Μαίου και από τότε λιώνω με φμ. Λοιπόν περί της τακτικής. (Βέβαια μιλάω για αυτή από το fmbase)΄΄ακόμα δεν αξιώθηκα να τη δοκιμάσω με τις αλλαγές σου. Τα παρακάτω έγιναν χωρίς ούτε ένα load/save και εφόσον δεν ειναι δική μου τακτική δεν έχω και κανένα λόγο να πω μπούρδες.

Πρώτη χρονιά με Αεκ : Πρωτάθλημα. Αποκλεισμός στο UEFA στο πρώτο γύρο (πριν καν μπω στους ομίλους). Κύπελλο-αποκλεισμός στους 4.
Δεύτερη χρονιά με Αεκ: Πρωτάθλημα. Κύπελλο. Στο Τσου-λου αποκλείστηκα στους 16. Σημείωση: στην ευρώπη με αυτό το σύστημα παίζεις μόνο αν έχεις πραγματικά καλή ομάδα. Αλλιώς θα σου ρίχνουν 4-5 για πλάκα.
Τρίτη χρονιά πρωτάθλημα και κύπελλο. Ευρώπη δεν πέρασα από τους ομίλους.
Πριν προχωρήσω: Θα βάζετε πολλά γκολ. Ο Ισλανδός σε μένα πήρε δυο φορές το european golden boot. Τη τρίτη χρονιά ο Σιαλμάς (!!!!) είχε πάνω από τριάντα γκολ.

Μέτα είπα να πάω σε άλλο πρωτάθλημα στο ίδιο save επομένως κάνω add το ιταλικό και παίρνω livorno απο serie b. media prediction=16. Και όμως όχι μόνο ανέβηκα αλλά πήρα και το πρωτάθλημα τη τελευταία αγωνιστική. Την επόμενη χρονιά με μηδενικό μπάτζετ στην Α' , με media pre 20, τελειώνω 11ος. Τώρα βρίσκομαι στα μέσα της 6ης χρονιάς και είμαι 7ος στα μισά του πρωταθλήματος.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ : Η τακτική δεν είναι cheat αλλά μια πάρα πολύ καλή τακτική. Και μια συμβούλη που θα σας φανεί περιέργη. Για μένα οι πιο σημαντικοί παίχτες στη τακτική αυτή είναι οι DL/R.
boublican
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Sep 20, 2012 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/jimmy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thelw tn taktiki sas parakalwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
Pasteliador16
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Dec 02, 2012 10:30 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asvos21 wrote:Παιδιά δεν ξερω τι παίζει αληθεια, ξαφνικά η ομάδα από εκεί που σερνόταν με τα 15 διαφορετικά συστηματα που δοκίμασα πετάει φλόγες :D

ΕΥΓΕ! -mathima

Γειά σου ρε ασβεεεεεε! :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”