3-2-2-2-1 ή Πως σταματησα να κοπαναω το τραπεζι

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
Petrucus
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun May 11, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Journeyman Manager
Αγαπημένη Ομάδα: PAO, Reims, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως και ενας αλλο φιλος σε αυτο το υπο-forum για χρονια προσπαθουσα να δουλεψω πανω σε αυτο το σχημα. Τελικα το 2012 νομιζω πως εφτασα σε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.

Μια πρωτη εικονα:

Image

Uploaded with ImageShack.us


Τι ειναι:
Ειναι ενα επιθετικο σχημα χωρις αμυντικη δυσλειτουργια.

Για ποιον ειναι:

Ειναι για καποιον που εχει βαρεθει τα ιδια και τα ιδια και θελει κατι πραγματικα διαφορετικο στο σχηματισμο.

Που εχει δοκιμαστει:

Ligue 1,2 και Βlue Square Premiere, South.

Τι χρειαζεται:

Ταχυτητα και αντοχη (Stamina, Natural Fitness, Pace), Eναν επιθετικο με εντυπωσιακα φυσικα χαρισματα και καλη καρδια(Strength, Bravery, Balance).

Τι κανει:

Σου δινει 4 παικτες που θα τελειωσουν την σεζον με πανω απο 6-7 γκολ.

τον ST(προφανως!), τους AM L/R και τον MCR.

Τι το ιδιαιτερο εχει:

Ενω εχει μολις εναν επιθετικο δεν θα δειτε ποτε να σας λενε πως η επιθετικη σας γραμμη ειναι αδυναμη.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
GGGG75
Amateur
Amateur
Posts: 190
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:43 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβούμαι τίποτα,είμαι λέφτερος.
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι κεντρικοί μέσοι τί ρόλους έχουν ? (έχω στραβομάρα)

επίσης κάποια screens με αποτελέσματα ?

ποιά προπόνηση χρησιμοποιείς και αν θέλει συγκεκριμένους παίκτες για να ανταποκριθούν,μου κάνει εντύπωση που τα περισσότερα στις εντολές είναι default !!
Petrucus
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun May 11, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Journeyman Manager
Αγαπημένη Ομάδα: PAO, Reims, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GGGG75 wrote:οι κεντρικοί μέσοι τί ρόλους έχουν ? (έχω στραβομάρα)

επίσης κάποια screens με αποτελέσματα ?

ποιά προπόνηση χρησιμοποιείς και αν θέλει συγκεκριμένους παίκτες για να ανταποκριθούν,μου κάνει εντύπωση που τα περισσότερα στις εντολές είναι default !!


Box to box --ΜCR
Ball Win --MCL

Η προπονηση ειναι custom δικια μου.

Δεν θα επρεπε να σε εντυπωσιαζει. Τις λεπτομερεις μπορεις να την δεις αμα την φορτωσεις την τακτικη που εχω κανει upload.

Θα ποσταρω αποτελεσματα αργοτερα
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ιδιο συστημα επιαζα 2 χρονιες στον Ολυμπιακο,το εφαρμοζα και Ευρωπη.Οι δυο του αξονα ηταν πληρεστατοι χαφ(να κοβουν αλλα και να δημιουργουν).Αριστερα δεξια τον εναν τον ειχα winger τον αλλον inside forw με οδηγια να εναλλασουν θεσεις,φορ ποατσερ.

Στη αμυνα τωρα τα πλαγια μπακ στα ευκολα ματς λειτουργια ατακ στα πιο δυσκολα defend(πληροι μπακ να κοβουν,να εχουν ντριπλα κ πασα/σεντρα κ βεβαια καλα φυσικαλ).Τον μεσαιο στοπερ τον ειχα ball playing defender(εβαζα στοπερ παιχτη που μπορουσε να παιξει και στοπερ και αμυντικο χαφ,ωστε και να μαρκαρει κ να εχει κοντρολ αντοχη κ πασα).
User avatar
geiaa13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 567
Joined: Tue Jan 24, 2012 5:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η εναλλαγη θεσεων που ανεφερε ο φιλος πως γινεται?
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με την επιλογη swap positions
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
Petrucus
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun May 11, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Journeyman Manager
Αγαπημένη Ομάδα: PAO, Reims, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Στο συνολο της πορειας μεχρι τωρα ειχα μολις μια ηττα σε παιχνιδι που χρησιμοποιησα την πρωτη ομαδα. Σε αυτο με την Auxerre.

Αυτο μεχρι το παιχνιδι με την Ren οπου βλεπω οτι εδω και 3 παιχνιδια εχουμε θεμα.

Στις 6 ηττες μεχρι τωρα:

1.Στο Champions Trophy δεν ειμασταν αρκετα ετοιμοι απο θεμα προπονησης αν και παιξαμε καλα.

2.Στο παιχνιδι με την Roma παιξαμε με τα δευτερα. Αν και η ηττα ηταν τραγικη και ισως δημιουργησε προηγουμενο.

3.Το παιχνιδι με την Auxere ειναι το μεγαλο γιατι, κανονικη ομαδα και ομως δεν τα καταφεραμε. Lost Hands down

4.Το παιχνιδι με την Young Boys ηταν μεν με τα δευτερα αλλα το 3-0 ηταν πολυ κακο αποτελεσμα.

5.Το παιχνιδι με την Ρεν ειναι ισως το πιο ασχημο απολα. Με 1η ομαδα ξεκουραστη δεν καταφεραμε να κερδισουμε σπιτι μας. Lost Hands down

6.Το παιχνιδι με την Lyon ηταν ενα ατυχο παιχνιδι. Τραυματισμοι μεσα στο παιχνιδι και μεμονομενες κακες επιδοσεις καναν μια σπουδαια νικη σε ηττα.


Aρχιζω και προβληματιζομαι λοιπον σοβαρα.


καποια ακομα στοιχεια:

Image



και συνολικα το πρωταθλημα:

Image
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”