4-2-3-1 man city

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα..Επανερχομαι φετος με την τακτικη της City για το 2012.
Παιδευτηκα αρκετα για να βρω μια τακτικη που να ειναι και πολυ καλη αλλα το πιο βασικο να μοιαζει οσο μπορω με αυτη που χρησιμοποιει η σιτυ στην πραγματικοτητα φετος...Δεν ηθελα να βαλω καποια π.χ. χωρις εξτρεμ η με δυο καθαρους σεντερ φορ.Ηθελα μια παρομοια με αυτη που παιζει ο Μαντσινι φετος.Δηλαδη κατοχη μπαλας,πολυ πρεσιγκ,κοντινες πασες,τα εξτρεμ να κλεινουνε μεσα,τα ενα κεντρικο χαφ με αμυντικο ρολο(Ντε Γιονγκ),το σεντερ φορ να υποστιριζει τα χαφ,κ το δεκαρι να μην ειναι ακριβως δεκαρι αλλα κρυφος κυνηγος.Τα αποτελεσματα μεχρι τωρα ειναι καλα,ειδικα εντος εδρας και με τον καιρο θα δω τι μπορω να κανω για να την βελτιωσω ,παντα βεβαια σε συναρτηση αυτο που θα παιζω να ειναι ρεαλιστικο και να μοιαζει με αυτο που παιζει η σιτυ..Δηλαδη δεν θελω σκορ 7-4 και κατι τετοια...Δεν εχω πειραξει τις γενικες οδηγιες ,απλως εχω βαλει short pass,press more ,more roaming,zonal.
Οι οδηγιες των παιχτων ειναι support,δεν υπαρχει attack ουτε απο τον σεντερ φορ και συνηθως εχω πολυ καλη κατοχη μπαλας και αρκετες ευκαιριες για γκολ...
Οτι απορια εχετε ..στη διαθεση σας -kavouras
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν νομιζω πως η σιτυ χρειαζεται καποιο συστημα. και χωρις συστημα να βαλεις τους παικτες μεσα θα νικησουν..
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πες μου ποιοι συστημα κ που ακριβως χρησιμοποιεις τους Silva ,Narsi γιατι οπου κ να τους βαλω πανω απο 6,85 μεσο ορο δεν κανουνε με τιποτα...Ακομα κ σ αυτο το συστημα δεν κανουνε πολλα πραγματα
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”