4-1-1-3-1 Barca Style

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή η τακτική είναι πολύ αποτελεσματική στο save μου με την Barca καθώς το χειρότερο αποτέλεσμα ήταν το 1-1 με την Νάπολι του Καβάνι....
Η τακτική:
Image

Το τέρμα υπερασπίζεται ο Valdes
Στο κέντρο της άμυνας αγωνίζονται σε ρόλο Central Defender ο Pique και ο Puyol
Αριστερό μπακ παίζει ο Adriano που υπερτερεί στα σημεία επί του Αμπιντάλ,ενώ στα δεξιά αγωνίζεται ο Montoya από προσωπική επιλογή και λόγω των κακών εμφανίσεων του D.Alves..Οι δύο ακραίοι μπακ έχουν ρόλο Wing Back έτσι ώστε να δίνουν στηρίγματα και στην επίθεση
Αμυντικό χαφ παίζει ο Mascherano,ο οποίος έχει και τον ρόλο του Playmaker εκτός από τον κλασσικό ρόλο της "Σκούπας"
Στο κέντρο παίζει μόνος του ο Xavi,ο οποίος έχει ρόλο Deep-Lying Playmaker και στηρίζει τον Mascherano όποτε χρειάζεται
Στην θέση του Επιθετικού μέσου ή του 10αριού παίζει ο Fabregas.Ο ρόλος του είναι επίσης και Inside Forward έτσι ώστε να πατάει περιοχή σε καταστάσεις επίθεσης
Στα πλάγια αγωνίζονται ο Alexis Sanchez(δεξιά) και ο Messi(αριστερά).Έχουν ρόλο Inside Forward καθώς και οι δύο τους έχουν την ικανότητα να συγκλίνουν και να δημιουργούν ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα.
Τέλος,σε ρόλο Deep-Lying Forward αγωνίζεται ο David Villa.
*Ορισμένες φορές ο Messi και ο Villa αλλάζουν θέσεις
Image
Το philosophy είναι Fluid έτσι ώστε να δίνονται βοήθειες σε καταστάσεις επίθεσης και άμυνας από αμυντικούς και επιθετικούς αντίστοιχα
Το passing style είναι shorter(τι άλλο θα μπορούσε να είναι όταν έχει Barca;) και το creative freedom είναι στο more expressive(κυρίως για τις εμπνέυσεις του Sanchez και όχι μόνο)
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το εχεις δοκιμασει το συστημα με αλλη ομαδα?καθως νομιζω οτι με μπαρτσα ολα τα συστηματα θα ηταν καλα!
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:το εχεις δοκιμασει το συστημα με αλλη ομαδα?καθως νομιζω οτι με μπαρτσα ολα τα συστηματα θα ηταν καλα!
η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει με άλλη ομάδα αυτό το σύστημα,αλλά έχω δοκιμάσει άλλα συστήματα στην μπάρτσα τα οποία δεν πέτυχαν
Εξάλλου αυτό το σύστημα είναι για να βοηθήσει κάποιον ο οποίος έχει ομάδα με παρόμοια χαρακτηριστικά με την Μπαρτσελόνα,δηλαδή βράχους αμυντικούς και τεχνίτες και γρήγορους εξτρέμ
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν ανεβάσεις το τέμπο μπορεί να πας ακόμα πιο καλά
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:αν ανεβάσεις το τέμπο μπορεί να πας ακόμα πιο καλά
ευχαριστώ για την συμβουλή:)
Θα το εφαρμόσω
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”