Ανάπτυξη ομάδας

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
paulosg7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon Nov 28, 2011 6:22 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα αγαπητοί Managers!Είμαι νέος στο game και έχω αρκετές απορίες.Managarw τον ολυμπιακό τα πάω αρκετά καλά είμαι στην 3 χρονιά(2 φορες πρωτάθλημα κύπελο,και 2 φορες στους 16 στο CL) ωστόσο αρχίσανε και σπάνε τα νεύρα μου και θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς.

Παίζω CL με ομάδες όπως Juve,Bayern κτλ και βλέπω ότι έχουν φοβερό τρόπο ανάπτυξης ειδικά απο τις πτέρυγες.Οι δικοί μου ενώ σαρώνουν όλη την πτέρυγα σπάνια βγάζουν σέντρες η παίζουν την κάθετη πάσα.Και σχεδόν συνέχεια κάνουν ηλίθια σουτ από παντού.Μήπως κανείς μπορεί να με διαφωτήσει λιγάκι και να μου πει σε ποιες ρυθμίσεις πρέπει να εστιάσω ώστε να διορθώσω αυτά.Ή είναι απλά θέμα ποιότητας παικτών??
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μπορεις να κανεις καποιες κινησεις για να υπαρχη καλυτερη αναπτυξη στην ομαδα σου οπως για παραδειγμα μπορεις να πεζεις μονο απο τις πτερυγες αν τα εξτρεμ σου ειναι πολυ καλα (Down both flanks),επισης για να μην κανουν σουτ οπου ναναι και απο μακρια μπορεις να δινεις οδηγεια απο τα shouts Work ball into box (?) (καπως ετσι λεγεται), Τελος μπορεις να πας στα player instructions και να βαλεις οften το through ball και rarerly to long shoots.
Οσο για το Cross ball θα ειναι often (αν τους εχεις σε αττακ νομιζω) οποτε δεν χρειαζεται να το αλλαξεις..
paulosg7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon Nov 28, 2011 6:22 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χίλια ευχαριστώ αδερφέ.Πραγματικά βελτιώθηκε πάρα πολύ η ομάδα.Πολύ λιγότερα άσκοπα shoots και πλέον αρκετά καλύτερη ανάπτυξη από τις πτέρυγες.Είσαι Θεός!
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Επαναφέρω λιγάκι το θέμα.Εμένα φτάνουν μέχρι τη περιοχή μη σου πω και μέχρι τη τελική γραμμά αλλά δε δίνουν δίπλα που είναι αμαρκάριστος αλλά κάνουν σουτ.Τι να κάνω για αυτό;
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8503
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

vaggelis2005 wrote:Επαναφέρω λιγάκι το θέμα.Εμένα φτάνουν μέχρι τη περιοχή μη σου πω και μέχρι τη τελική γραμμά αλλά δε δίνουν δίπλα που είναι αμαρκάριστος αλλά κάνουν σουτ.Τι να κάνω για αυτό;
Αυτό είναι πρόβλημα του παιχνιδιού.Όσο μεγάλο teamwork και να έχουν, είτε έχουν το PPM Looks for pass than shoot κατά 90% θα σουτάρουν είτε είναι πλάγια είτε όχι...
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”