Leonardo Koutris [2018/19]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Locked
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1 acc
-1 dribble
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15608
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

https://www.sport24.gr/sport24radio/for ... 89306.html
Ίντερ υποστηρίζει ο Κούτρης και θα τα δώσει όλα.
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ανεβασμένος φέτος, πολύ βελτιωμένος στην άμυνα(κρίνοντας και από τα ευρωπαικά παιχνίδια).

Off the ball, Positioning ++ (κινήσεις στην πλάτη της άμυνας)
Technique, Concentration, Positioning +
Marking, Tackling +
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένει τον Κούτρη ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ντόρος γίνεται τον τελευταίο καιρό γύρω από το όνομα του Λεονάρντο Κούτρη. Και δεν τρίβει μόνο ο Ολυμπιακός τα χέρια του από ικανοποίηση, αλλά και ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Πως και πως περιμένουν ο Γιώργος Χριστοβασίλης και οι συνεργάτες του την πιθανή πώληση του 23χρονου αριστερού μπακ γιατί γνωρίζουν πως θα βγουν κερδισμένοι και εκείνοι. Βλέπετε ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα είχε προνοήσει να βάλει ποσοστό μεταπώλησης στο τότε deal με τους Πειραιώτες. Και μπορεί το ποσοστό να μην είναι υψηλό, αλλά με τα νούμερα που ακούγονται ότι μπορεί να φτάσει η πώληση του Κούτρη, τα λεφτά για τους Ηπειρώτες θα είναι παραπάνω από καλά.

Βέβαια και να σκάσει στο παρά πέντε αυτό, και να μπουν χρήματα στα ταμεία της «κυανόλευκης» ΠΑΕ, αλλαγές στον μεταγραφικό σχεδιασμό μην περιμένετε. Μία μεταγραφή θα γίνει και αν… όπως σας έχουν εξηγήσει οι φίλοι μου στο Sportime. Άλλωστε πήρε πρόσφατα το αφτί μου άνθρωπο του Χριστοβασίλη να λέει ότι «δε θα βάλει άλλα λεφτά ο πρόεδρος. Θεωρεί πως έστω και δύσκολα η ομάδα θα σωθεί και δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει άλλο συμβόλαιο».

Α, τώρα που το θυμήθηκα, να εκφράσω και μία απορία. Εάν ο Κούτρης φέρει και άλλα χρήματα στον ΠΑΣ Γιάννινα, λέτε να πάρει και εκείνο το ποσοστό που είχε από τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό; Και ο ατζέντης του που ακόμα περιμένει κάποια χρωστούμενα, θα εξοφληθεί;
http://www.sportime.gr/bloggers/agent-g ... -giannina/
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

+ technique
+ crossing
+ tackling
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Περάστηκαν.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

19.3

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8507
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Διαφωνώ με τα αμυντικά χαρακτηριστικά του Κούτρη. Μάρκινγκ και ποσίσιονινγκ πρέπει να πέσουν 2 μονάδες πιστεύω.
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το να έχει ίδιο takling με τον Βούκοβιτς μπορεί να θεωρηθεί και τουμπάνιασμα άνευ λόγου.Δύο μονάδες δεν νομίζω, αλλά ακόμη και στο 12 δεν νομίζω να μπορεί να θεωρηθεί σωστό.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13273
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Συνέντευξη Λεονάρντο Κούτρη

Ο Ολυμπιακός ήταν η ομάδα που ονειρευόσουν από μικρός να παίξεις;
Επειδή γεννήθηκα στη Βραζιλία και ήρθα πιο μεγάλος στην Ελλάδα, όνειρο μου ήταν να παίξω στις ομάδες που υποστήριζα από μωρό δηλαδή στην Κορίνθιανς και στην Ίντερ… Όταν ήρθα στην Ελλάδα και ειδικά όταν ήμουν πιο μεγάλος και ήξερα ότι θα ασχοληθώ με το ποδόσφαιρο, εννοείται πως το όνειρο μου ήταν να αγωνιστώ στην καλύτερη ομάδα της Ελλάδας, τον Ολυμπιακό!

Ποια είναι η αγαπημένη σου θέση και τι θα ήθελες να βελτιώσεις αγωνιστικά στον εαυτό σου;
Η αγαπημένη μου θέση είναι αυτή που παίζω, του αριστερού μπακ! Θα ήθελα να βελτιώσω γενικά το παιχνίδι μου, γιατί σε όλα χρειάζομαι βελτίωση. Και αυτός είναι ο στόχος μου, κάθε μέρα να βελτιώνομαι γενικά ως παίκτης και όχι σε έναν τομέα μόνο!

Ποιος ποδοσφαιριστής είναι το ίνδαλμά σου και γιατί;
Το ίνδαλμα μου είναι ο Χαβιέρ Ζανέτι, γιατί μου αρέσει εκτός από το αθλητικό του προφίλ, το προφίλ του ως άνθρωπος! Έπαιζε πάντα με ψυχή, πάθος και είχε προσωπικότητα, στοιχεία που μου αρέσουν σε ποδοσφαιριστές!

Είσαι ικανοποιημένος με το επίπεδο που έχεις φτάσει ποδοσφαιρικά, αν όχι ποιοι είναι οι στόχοι σου για το μέλλον;
Ποτέ δεν είμαι ικανοποιημένος με τον εαυτό μου, γιατί θέλω συνεχώς να βελτιώνομαι και να ανεβαίνω επίπεδο ποδοσφαιρικά! Οι στόχοι μου είναι να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερος και να αγωνιστώ σε μια από τις καλές ομάδες, σε ένα από τα μεγαλύτερα πρωταθλήματα της Ευρώπης!

www.superleaguegreece.net/el/news/lates ... nto-koutri
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ολυμπιακός”