Pape Cisse [2020/21]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Locked
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Heading+
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Το heading το έχω στο 13 γιατι ναι μεν παίρνει τις κεφαλιές αλλά υπάρχουν φορές που δεν έχει καλό στόχο. Θα το έχω υπο έλεγχο όμως.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

5/12/2020
Ο Ολυμπιακός επιβράβευσε τους Καμαρά, Σισέ και Μπα με νέα συμβόλαια μέχρι το 2024 με αυξημένες αποδοχές. Συμφωνία και με Βρουσάι.
Ο Ολυμπιακός είχε δρομολογήσει τις εξελίξεις για την ανανέωση των συμβολαίων βασικών του παικτών. Το πρώτο βήμα είχε γίνει με τον Σεμέδο και τώρα σειρά πήραν οι Αφρικανοί άσοι της ομάδας όπως σας είχαμε προαναγγείλει. Ο λόγος για τους Καμαρά, Σισέ και Μπα με τους οποίου υπήρχε συμφωνία και πλέον απέμεναν οι υπογραφές. Αυτό φαίνεται πως έγινε με τους τρεις να υπογράφουν νέα συμβόλαια μέχρι το καλοκαίρι του 2024 με αυξημένες αποδοχές επιβραβεύοντας έτσι την παρουσία τους και την προσφορά τους στην ομάδα. Το συμβόλαιο του Καμαρά έληγε το 2023 και επεκτάθηκε για ένα επιπλέον χρόνο με τεράστια αύξηση των αποδοχών, ενώ του Σισέ το συμβόλαιο έληγε το καλοκαίρι του 2022 και υπήρξε επέκταση για άλλα δύο χρόνια. Τέλος, ο Μπα ήταν από τους χαμηλότερα αμειβόμενους ποδοσφαιριστές και ο Ολυμπιακός επίσης προέβη σε αναπροσαρμογή προς τα πάνω των οικονομικών του αποδοχών με το νέο του συμβόλαιο να λήγει το 2024.
https://www.gazzetta.gr/football/superl ... a-kai-sise
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Περάστηκαν.

Απολαβές;
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποψή μου είναι ότι έχει βελτιωθεί κατακόρυφα τεχνικά, μπορεί να πασάρει με ακρίβεια και να κάνει κοντρόλ και με τα δύο πόδια. Τεχνικά, η βελτίωσή του, είναι ανάλογη με του Καμαρά, έστω και αν ξεκίνησαν από διαφορετική βάση.
Passing/technique/first touch +1 ή +2

Επίσης είναι πολύ καλύτερος στα mental από πέρυσι το χειμώνα, αποφεύγει τα πολλά, ή τραγικά λάθη. Decision/concentration++.

Πιστεύω πως είναι παρεξηγημένος από 2 χρόνια πριν που έκανε πράγματι τραγικά λάθη, αλλά πλέον έχει σταθεί πολύ καλά και σε κρίσιμα ματς και στην Ευρώπη, ενώ με αυτά τα mental και τεχνική, δε θα τον εμπιστευόμουν για ευρωπαικό παιχνίδι μέσα στο παιχνίδι. Δεν είναι πως δεν κάνει λάθη, αλλά είναι σχετικά αξιόπιστος
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, δε μου φαίνεται βελτιωμένος τεχνικά. Ούτε πιστεύω οτι έχει κόψει τις γκέλες απλά πλέον είναι δύσκολο να εκτεθείς στην Ελλάδα γιατί έχει πολύ μεγάλη διαφορά ποιοτικά ο ΟΣΦΠ σε σχέση με τους αντιπάλους του. Του έχω ανεβάσει όμως μια μονάδα πάσα και anticipation θυσιάζοντας μια μονάδα ταχύτητας.

Δε με εντυπωσιάζει ο παίκτης πάντως. Γενικά πιστεύω οτι και στην πραγματικότητα έχει "ανισόρροπο προφίλ" με κάποια σχεδόν Premier League level χαρακτηριστικά τύπου δύναμη, aggression, bravery αλλά και κάποιες αδυναμίες που τον κάνουν πιο πολύ παίκτη Ατρομήτου παρά ΟΣΦΠ. Συνολικά βγάζουν ένα μετριοκαλό στόπερ, και δε νομίζω οτι απέχει πολύ από την πραγματικότητα.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Με το ενοίκιο που θα δώσουν οι «στεφανουά» στον Ολυμπιακό να ανέρχεται στις 700.000€, ενώ η ρήτρα για την αγορά του 25χρονου Αφρικανού ανέρχεται στα 13 εκατομμύρια ευρώ.

https://overfm.gr/2021/01/sta-prasina-o ... -sise-pic/
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ολυμπιακός”