El Torero Training 2012 "Version 2.0" (29/11/11)

Προγράμματα προπόνησης που έχετε δημιουργήσει και θέλετε να μοιραστείτε με όλους εμάς!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εγώ έχω προσέξει ότι αν τους βάζεις να προπονούνται στα όρια του Heavy, τραυματίζονται με μεγάλη συχνότητα κατα τη διάρκεια των αγώνων. Γι΄αυτό στην προπόνηση τους έχω όλους 3 κλικ πριν το Heavy, εκεί δεν έχω παρατηρήσει συχνούς τραυματισμούς. Αλλά εκτός απ΄την προπόνηση παίζει ρόλο και πόσο καλούς γυμναστές έχεις και τι προπονητικές εγκαταστάσεις, μην τα ρίχνουμε όλα στην προπόνηση.
Τους Adv.Forward βαλτους στους Poacher καλύτερα.
alexander13
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sun Nov 01, 2009 2:26 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :D
Panathinaikos A.C 1908!!!500+ Titles...
User avatar
glad1at0re
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Wed Dec 14, 2005 12:52 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: Sacramento Kings
Location: Athens
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Κατ'αρχάς ευχαριστούμε για τις ώρες που αφιέρωσες για να φτιάξεις τις προπονήσεις. Τη χρησιμοποιώ εδώ και μισή σεζόν στην ομάδα μου κι έχω δύο παρατηρήσεις. Πρώτον, έχω 6 επιθετικούς μαζί με κάτι U23 και οι 5 έχουν τραυματιστεί. Δε ξέρω αν φταίει η προπόνηση αλλά θα κατεβάσω λίγο την ένταση σε αυτούς μήπως αλλάξει κάτι. Δεύτερον, σχεδόν η μισή ομάδα είναι unhappy με τον όγκο της προπόνησης. Μέρικοι μάλιστα παραμένουν unhappy ακόμα κι αν τους βάλω σε light. Αναγκάστηκα να μειώσω την ένταση σε μερικά schedules για να επανέλθουν. Κατά τα άλλα όλα καλά, τα attributes ανεβαίνουν μία χαρά.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Για τους τραυματισμούς δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όπως και στην πραγματικότητα οι τραυματισμοί είναι θέμα τύχης και θα υπάρχουν. Όσο για το unhappy δεν χρειάζεται να χολοσκας, και μένα κάποιοι τεμπελάκοι είναι unhappy αλλά τους γράφω κανονικά! :D
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sioutas τακτική, sioutas skin (καλά αυτό είναι το πρώτο που μπαίνει σε κάθε νέο FM), είπα να δοκιμάσω και μια sioutas προπόνηση. Αλλά έχω μια απορία. Γιατί δεν έβγαλες και κανα πρόγραμμα για τους μικρούς; Μήπως το έχεις στο πρόγραμμα;
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

aiva wrote:Sioutas τακτική, sioutas skin (καλά αυτό είναι το πρώτο που μπαίνει σε κάθε νέο FM), είπα να δοκιμάσω και μια sioutas προπόνηση. Αλλά έχω μια απορία. Γιατί δεν έβγαλες και κανα πρόγραμμα για τους μικρούς; Μήπως το έχεις στο πρόγραμμα;
Πανω που θασ το εγραφα και γω~

Την εφαρμοσα στον Παναιτωλικο και ειδα αμεσα αποτελεσματα αν και στην αρχη ειδα λιγο δυσαρεσκεια κ μειωσα την ενταση.Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο Boumal οπου σε ενα μηνα ανεβηκαν τα technical του +1 μοναδα αλλα και του Μητροπουλου ανεβηκε το μαρκινγ +1 και το πασιγκ +4 σε 3 μηνες ingame!!!
User avatar
milampalas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Mon Oct 31, 2011 1:54 pm
Football Manager της ομάδας: Δεν μπορώ να αποφασίσω
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε τρομερο το pre-season σου, αρχιζω σε λιγες μερες κ πρωταθλημα κ θα ποσταρω αποτελεσματα κ απο εκει....ευχαριστω πολυ
Στο τελος θα παρουμε σεντερ φορ τον Νίκονα να παιζει μονος του μπροστα !!!
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ είχα δοκιμάσει από ξένο site που όλοι έλεγαν τα καλύτερα λόγια κλπ κλπ...
Το οποίο είχε δεν είχε καθόλου ball control για τους DC.. κι έπεφτε το heading που είναι συμαντικό για αμυντικούς..
και είχε ένα μόνο click ποιο κάτω τα tactics. Έχει καμιά λογική αυτό??
Γενικώς έχει καμιά λογική το να μην έχουν ούτε ένα κλικ οι προπονήσεις ανα θέση σε κάποια κατηγορία? Μόνο το defending στους επιθετικούς μου φαίνεται σωστό.
Το δικό σου μου μοιάζει πάντως πολύ καλό..

ΥΓ: Έχω τον ΠΑΟΚ και το πρώτο καλοκαίρι έχω μαζέψει 12 παίχτες U20 me 3,5+ αστέρια potencial, επενδύοντας μεγάλο κομμάτι του budget.
Με δεδομένο οτι έχω πάρει πολύ καλούς coaches (όλες οι κατηγορίες 4+ αστέρια) κι επιπλέον τα άριστα training facilities της ομάδας, υπάρχει μέλλον?? To ίδιο project είχα δοκιμάσει και στο fm11, αλλά εντέλει όλοι κατέληξαν να πουληθούν σε μικρές ομάδες ψιλοτζάμπα καθώς η βελτίωση τους ήταν μηδαμηνή..
Είναι προτιμότερο να τους αφήνω να προπονούνται στην ομάδα και που και που να παίρνουν συμμετοχή, ή να τους στέλνω δανεικούς σε μικρές ομάδες που έχουν χαμηλα training facilities και άχρηστους coaches?? Ιδού το ερώτημα...

YΓ2: Για το youth trainining μπορούμε να κατεβάσουμε απλά το workload, ή πρέπει να εξισορροπίσουμε κάπως της κατηγορίες?
ASTERIJ
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Nov 15, 2005 10:43 am
Location: KABALA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα την προπόνηση για μια σεζόν με την ( ΑΕΚ ) στην αρχή και εγώ είχα τραυματισμούς αλλά στο τέλος πήγαν όλα καλά πήρα πρωτάθλημα και κύπελλο :)
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως πολλοί τραυματισμοί στην αρχή. Δεν ξέρω αν φταίει η προπόνηση βέβαια.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μαγκες μ αυτη την προπονηση ειδατε βελτιωση στους παιχτες?
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαντάσου ότι είδα βελτίωση στην Λούτον (5η κατηγορία Αγγλίας) με 5 προπονητές και 2.5-3 αστέρια σε κάθε τομέα.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθε μηνα δλδ εβλεπες σ ολους τους παιχτες ανεβασμενα στατς?
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι κάθε μήνα. Βασικά με καμία προπόνηση δεν έχω δει ανέβασμα στατς κάθε μήνα. Εκτός κι αν εννοείς κάθε μήνα να ανεβάζει και κάποιος άλλος παίκτης. Έτσι το καταλαβαίνω, αλλά να ανεβάζουν οι παίκτες στατς κάθε μήνα δεν το έχω ξαναδεί/ακούσει. Πάντως είναι η πρώτη φορά που βλέπω στη Λούτον να ανεβάζουν κάποιοι παίκτες στατς και μάλιστα 2-3 φορές πριν έρθουν καλά καλά τα χριστούγεννα.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ενα θα πω με την προπονηση αυτη εφτασε ο Μαυριας accele 17 k ο Σιμαο marking, passing 17!!!
Post Reply

Return to “Έτοιμα Προγράμματα”