FireBlast Training 2012

Προγράμματα προπόνησης που έχετε δημιουργήσει και θέλετε να μοιραστείτε με όλους εμάς!
Post Reply
kafros gate 7
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Wed Dec 02, 2009 8:33 pm
Football Manager της ομάδας: OLYMPIACOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει δοκιμασει κανενας να σπασει την προετοιμασια σε 2 μερη.
δηλαδη το καλοκαιρι να κανει π.χ. 15 μερες pre season
να βαλει τους παικτες 10μερες στην κατηγορια του τον καθενα
και μετα αλλες 15 μερες pre season.δουλευει?

ειναι καλυτερο το σπαστο ή το συνεχες?
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντελή να κάνω και γω μια ερώτηση, αν ένας παίκτης είναι μόνος του σ'ένα πρόγραμμα (1 παίκτης στους Target Man πχ) είναι θέμα? Θέλει κι άλλους για να δουλεύεται πιο σωστά? Ρωτάω γιατί έχω μείνει μ'αυτή την άποψη και αναγκάζομαι να καίω backup παίκτες για να μην είναι κάποιος βασικός ή ταλέντο μόνος σε κάποιο πρόγραμμα (κυρίως με τα φορ μου τυχαίνει αυτό)
Gonna keep on tryin' till I reach the highest ground.


★ Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012 ★
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kafros gate 7 wrote:εχει δοκιμασει κανενας να σπασει την προετοιμασια σε 2 μερη.
δηλαδη το καλοκαιρι να κανει π.χ. 15 μερες pre season
να βαλει τους παικτες 10μερες στην κατηγορια του τον καθενα
και μετα αλλες 15 μερες pre season.δουλευει?

ειναι καλυτερο το σπαστο ή το συνεχες?

Δε βρίσκω το λόγο για να κάνεις κάτι τέτοιο... Θέλω να πώ, δεν κερδίζεις κάτι με αυτόν τον τρόπο... Έτσι πιστεύω τουλάχιστον!


ivan_46 wrote:Παντελή να κάνω και γω μια ερώτηση, αν ένας παίκτης είναι μόνος του σ'ένα πρόγραμμα (1 παίκτης στους Target Man πχ) είναι θέμα? Θέλει κι άλλους για να δουλεύεται πιο σωστά? Ρωτάω γιατί έχω μείνει μ'αυτή την άποψη και αναγκάζομαι να καίω backup παίκτες για να μην είναι κάποιος βασικός ή ταλέντο μόνος σε κάποιο πρόγραμμα (κυρίως με τα φορ μου τυχαίνει αυτό)

Υπό πραγματικές συνθήκες το να δουλεύει συνέχεια ένας παίκτης απομονωμένος σε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα προπόνησης θα του δημιουργούσε ψυχολογικά προβλήματα (χώρια του μηδενικού ανταγωνισμού και του ομαδικού πνεύματος). Δυστυχώς στο FM η προπόνηση δε συμβαδίζει και τόσο με την πραγματικότητα οπότε δε χρειάζεται να χαραμίζεις παίκτες για να έχουν παρέα οι υπόλοιποι :D Το λέω αυτό γιατί κι εγώ είχα την ίδια απορία και έκανα μερικά τεστ με ίδιο παίκτη, ίδιο πρόγραμμα, ίδιες γενικότερα συνθήκες αλλά αυξάνοντας σταδιακά τον αριθμό συμπαικτών που προπονούνταν στο ίδιο πρόγραμμα και τα αποτελέσματα ήταν ακριβώς τα ίδια (με αμελητέες αποκλίσεις ίσως).
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω παιδια απειδη χρησιμοποιω αυτη την προπονηση 2 χρονια φανατικα σε ολα τα σεηβ μου,στη προετιμασια απλα ανεβαζω την φυσικη κατασταση και γενικως εχω την προπονηση στο πολυ βαρια 8) και νομιζω μου παει μια χαρα ετσι -falaina
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν σου παραπονιουνται οι παιχτες;

Sent from my E10i using Tapatalk
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:Δεν σου παραπονιουνται οι παιχτες;

Sent from my E10i using Tapatalk
κλαινε στην αρχη τους γραφω και εγω μετα το συνηθιζουν...συνηθως ζητανε να φυγουνε αμα δε παιζουνε :drinking:
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σκεφτομαι να ξεκινησω ενα καινουριο save με προπονηση very heavy να δω τι θα παιχτει.Διαβαζα στο fmscout νμζ οτι αν οι παιχτες εχουν το profesionalism (hidden atrribute)πανω απο 10 τοτε δε παραπονιουνται...
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:σκεφτομαι να ξεκινησω ενα καινουριο save με προπονηση very heavy να δω τι θα παιχτει.Διαβαζα στο fmscout νμζ οτι αν οι παιχτες εχουν το profesionalism (hidden atrribute)πανω απο 10 τοτε δε παραπονιουνται...
δοκιμασε το δε χανεις τπτ απλα μην ασχολεισαι αν κλεγονται στην αρχη μετα συνηθιζουνε και το βουλωνουνε -falaina
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι κερδίζεις αν το βάλεις στο very heavy; Βελτιώνονται πιο γρήγορα; Το condition είναι 100% συνέχεια;
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απλα ειπα τους βαζω βαρυ προγραμμα στην προετιμασια για ενα μηνα...με στη σεζον τους εχω σε μεσσαια επιβαρυνση και για λογω καταστασης και για να μην τραυματιζονται συχνα :D
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρατήρησα κάτι. Απ'την καρτέλα training του κάθε παίκτη κάνοντας κλικ σε ένα att βλέπεις την διακύμανση του. Το teamwork κάποιων (επιθετικογενών κυρίως) έχει πέσει. Δεν έχει αλλάξει το νούμερο αλλά το γράφημα είναι ελαφρά μειωμένο. Φταίει το ότι έβαλα το team preparation στο very low όταν γίναν fluid όλες οι μπάρες? Γενικά πειράζει να είναι στο very low όταν είναι fluid οι τακτικές που δουλεύεις?

Επίσης σε κανά 2 παίκτες έβαλα individual focus: quickness και από pleased γίναν content. Να μ'ανησυχήσει ή να τους γράψω στα @@ μου?? :D Δυστυχώς το quickness δεν διαχωρίζει acceleration με pace και πολλές φορές βλέπω να ανεβαίνει το pace 2 μονάδες και να μένει σταθερό το acceleration.
Gonna keep on tryin' till I reach the highest ground.


★ Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012 ★
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια ερωτηση..στο recovery τους βαζουμε απ΄τη στιγμη που τραυματιστουν 'η μολις γινουν καλα???
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ivan_46 wrote:Παρατήρησα κάτι. Απ'την καρτέλα training του κάθε παίκτη κάνοντας κλικ σε ένα att βλέπεις την διακύμανση του. Το teamwork κάποιων (επιθετικογενών κυρίως) έχει πέσει. Δεν έχει αλλάξει το νούμερο αλλά το γράφημα είναι ελαφρά μειωμένο. Φταίει το ότι έβαλα το team preparation στο very low όταν γίναν fluid όλες οι μπάρες? Γενικά πειράζει να είναι στο very low όταν είναι fluid οι τακτικές που δουλεύεις?

Επίσης σε κανά 2 παίκτες έβαλα individual focus: quickness και από pleased γίναν content. Να μ'ανησυχήσει ή να τους γράψω στα @@ μου?? :D Δυστυχώς το quickness δεν διαχωρίζει acceleration με pace και πολλές φορές βλέπω να ανεβαίνει το pace 2 μονάδες και να μένει σταθερό το acceleration.
very low οταν βαλεις μπορει να πεσουν οι μπαρες αλλα το teamwork πεφτει πιο δυσκολα αφου δινεις μονο 10% απο την βασικη σου προπονηση στην προετοιμασια του επομενου αγωνα. αντιθετα αν βαλεις low δεν πεφτουν οι μπαρες αλλα δινεις 20% στην προετοιμασια του επομενου ματς. αρα οπως το περιγραφεις φυσικα σε συμφερει το low.

recovery μπαινει στους παικτες που επανερχονται απο τους τραυματισμους (οσο ειναι κοκκινοι δεν προπονουνται καθολου)
Last edited by eliaska41 on Sun May 27, 2012 1:52 pm, edited 1 time in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
prontube
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun May 27, 2012 12:16 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε εμενα ολοι οι παιχτες εκτος απο 2 εχουν χασει στο σουτ...μηπως να κανω καποια τροποποιηση στην προπονηση? μπας και δω προκοπη
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως εχεις συνεχεια ψηλα το match preparation;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Έτοιμα Προγράμματα”