Γιάννης Μπουζούκης [2018/19]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

19.3.0 DB:

Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πως ξεκίνησες να παίζεις μπάλα και πότε κατάλαβες ότι έχεις μέλλον στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο;

«Ξεκίνησα να αγωνίζομαι στην ομάδα του χωριού μου στην Πρέβεζα, που ονομάζεται Αθλόπολις. Κατάλαβα ότι έχω μέλλον στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο όταν εντάχθηκα στον Παναθηναϊκό».

Τι θυσίες χρειάζεται να κάνεις για να φτάσεις στο επίπεδο που βρίσκεσαι;

«Πρέπει να έχεις έναν προσεγμένο τρόπο ζωής. Αυτό αφορά τη διατροφή, τα ωράρια, τον ύπνο, την ποιοτική ξεκούραση. Επίσης πρέπει να έχει κανείς θέληση αλλά και πειθαρχία».

Τι απαιτήσεις έχεις από τον εαυτό σου και ποια στοιχεία θα ήθελες να βελτιώσεις;

«Είμαι σκληρός κριτής του εαυτού μου και βάζω πάντα ψηλά τον πήχη για να δημιουργώ κίνητρα και να βελτιώνομαι μέσα από τη δουλειά. Θεωρώ ότι η βελτίωση ενός ποδοσφαιριστή δεν σταματάει ποτέ».

Αν θα έπρεπε να αλλάξεις κάτι σε σένα ποδοσφαιρικά, τι θα ήταν αυτό;

«Θα προσπαθήσω να βελτιώσω τα ταχυδυναμικά στοιχεία του παιχνιδιού μου».

http://www.gazzetta.gr/football/superle ... aGUuvn1qTM
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Άσχημα νέα για τον Γιάννη Μπουζούκη, ανήμερα των γενεθλίων του, καθώς σήμερα (Τετάρτη, 27/3) κλείνει τα 21 χρόνια του.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού ταλαιπωρείται το τελευταίο διάστημα από ενοχλήσεις στους κοιλιακούς και οι άνθρωποι της ομάδας δεν είναι διατεθειμένοι να πάρουν οποιοδήποτε ρίσκο στην περίπτωσή του.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... is/3971201

Ολοένα και καλύτερα βαδίζει η συντηρητική αντιμετώπιση και η εξειδικευμένη ενδυνάμωση που πραγματοποιεί το τελευταίο διάστημα ο Γιάννης Μπουζούκης, ο οποίος ως γνωστόν έχει ταλαιπωρηθεί από το σύνδρομο κοιλιακών-προσαγωγών.

Από τη στιγμή που ο οργανισμός του Μπουζούκη ανταποκρίνεται στη συντηρητική αντιμετώπιση του προβλήματος που του παρουσιάστηκε, όλα δείχνουν ότι θα αποφευχθεί οριστικά η επιλογή της επέμβασης, ενώ ο στόχος της επιστροφής του εξακολουθεί να είναι η πλήρης ενσωμάτωσή του στη διάρκεια του βασικού σταδίου της προετοιμασίας του Παναθηναϊκού για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

https://www.sdna.gr/podosfairo/superlea ... mpoyzoykis
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”