ΠΑΟ Κ19 [2019/20]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν για τους υπάρχοντες.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σταμουλης: “Ο Παναθηναϊκος με βοηθησε πολυ”
Από trifilara 8/05/2020 23:47

Ο Γιώργος Σταμούλης από την Κ19 του Παναθηναϊκού έκανε το μεγάλο βήμα στην καριέρα του, καθώς πλέον αγωνίζεται στη Λεγανές. Ο νεαρός Ελληνοαυστραλός μίλησε στο The World Game, για τους στόχους του, τα όνειρα του και για το πέρασμα του από το Τριφύλλι, αλλά και το όνειρό του να μοιάσει στον Τζον Αλοΐζ.

A-League and Australian football news LIVE: Australian talent ...

Δείτε αναλυτικά τις δηλώσεις του:

“Ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα για να μπεις στην πρώτη ομάδα εδώ και να είσαι επιτυχημένος σε αυτήν τη χώρα. Δουλεύω πολύ σκληρά και πιστεύω ότι έχω αυτό που χρειάζεται για να ακολουθήσω τα βήματα του Τζον (Αλοϊζ). Το κλαμπ είναι φανταστικό.
Όλοι, από το προπονητικό προσωπικό έως τους παίκτες, με έκαναν να νιώθω σαν στο σπίτι μου από την πρώτη μέρα και μου έδωσαν την αυτοπεποίθηση να εκφράσω τον εαυτό μου. Το κλαμπ είναι πολύ φιλόδοξο και έχει πολλές δυνατότητες να αναπτυχθεί και να έχει επιτυχίες, πράγμα που με ενθουσιάζει πραγματικά για το μέλλον.

Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία μέχρι τώρα στην Ισπανία. Ήταν δύσκολο στην αρχή να συνηθίσω σε μια νέα χώρα, νέα γλώσσα και πολιτισμό, αλλά μετά από έναν ή δύο μήνες εγκατάστασης, άρχισα να απολαμβάνω πραγματικά το χρόνο μου εκεί.

Έπαιζα πολύ καλά πριν από τον ιό, ήρθε αυτή η ατυχία, αλλά αυτό μου δίνει ακόμα μεγαλύτερη επιθυμία να προπονηθώ σκληρά και να επιστρέψω εκεί το συντομότερο δυνατό”.

Club Deportivo Leganés S. A. D. "B"|| Futbol Regional Madrid

Προερχόμενος από τη Μελβούρνη, ο νεαρός ποδοσφαιριστής πέρασε δύο χρόνια στον Παναθηναϊκό στην Ελλάδα πριν από την μεταγραφή του στην Ισπανία. Μετακόμισε στο εξωτερικό το 2017 αφού έκανε δύο εμφανίσεις για την πρώτη ομάδα της Νότιας Μελβούρνης στο NPL ως έφηβος.

“Τα δύο χρόνια μου στην Ελλάδα ήταν μια καταπληκτική εμπειρία για μένα”, είπε ο Σταμούλης. “Ήταν η πρώτη μου φορά που έζησα στο εξωτερικό και ήταν μακριά από την οικογένειά μου, οπότε ήταν δύσκολο στην αρχή. Μου έδωσε την ευκαιρία να βιώσω το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο για πρώτη φορά και αύξησε το επίπεδο μου ως παίκτης τρομερά. Το φαγητό εκεί δεν είναι πολύ κακό”.

Ο Σταμούλης μεγάλωσε στην πρωτεύουσα της Βικτώριας και αγωνίστηκε στην Ιαπωνία με τους Αυστραλούς φοιτητές το 2016. Ο επιθετικός εντυπωσίασε στις ομάδες νέων του Port Melbourne και της Νότιας Μελβούρνης, πριν από το ντεμπούτο του στο NPL.

“Δέθηκα με την πρώτη μου ομάδα στο ποδόσφαιρο όταν ήμουν οκτώ χρονών”, εξήγησε. “Ο πατέρας μου ήθελε να ξεκινήσω να ασχολούμαι με το άθλημα και έτσι με έγραψε σε μια τοπική ομάδα, Για να σου πω την αλήθεια, πραγματικά το μισούσα στην αρχή και ήθελα να το κόψω από την πρώτη μέρα”.

Ευτυχώς, οι γονείς μου με έπεισαν να το δοκιμάσω και κατέληξα να ερωτευτώ το άθλημα. Το να παίξω στο εξωτερικό ήταν πάντα ένα όνειρό μου. Συνήθιζα να βλέπω πάντα τη διαφορά στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο σε σύγκριση με το αυστραλιανό ποδόσφαιρο και με έκανε να θέλω να προσπαθήσω να κάνω το επόμενο βήμα, το οποίο ευτυχώς κατάφερα να κάνω”.

https://www.panathinaikoskosmos.com/381 ... i-alitheia ...

Ο επιθετικός επέστρεψε στην Αυστραλία τον Μάρτιο, όταν το πρωτάθλημα διεκόπη και χτύπησε ο κορονοιος. Ο 21χρονος ανυπομονεί να επιστρέψει στην Ισπανία όταν ξεσπάσει η πανδημία.

“Επέστρεψα στις αρχές Μαρτίου όταν ανέστειλαν τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα”, είπε. “Ευτυχώς έφυγα από την Ισπανία λίγο πριν η χώρα εφαρμόσει αυστηρότερα μέτρα καραντίνας. Περνάω πολύ χρόνο με την οικογένειά μου, στη Μελβούρνη.

Αφού συνήθως είμαι μακριά από το σπίτι, είναι μια ευκαιρία για όλους μας να είμαστε μαζί. Επίσης, προπονούμαι κάθε μέρα για να διατηρήσω τη φυσική μου κατάσταση σε υψηλό επίπεδο, οπότε είμαι έτοιμος να επιστρέψω στην ομάδα μου μόλις μπορέσω.

Όλα εξαρτώνται από την κατάσταση εκεί και πότε είναι ασφαλές για την ομάδα να ξεκινήσει ξανά την προπόνηση. Η προτεραιότητά μου είναι να βεβαιωθώ ότι είμαι 100 τοις εκατό κατάλληλος και έτοιμος για όποτε με χρειαστούν πίσω”.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ - PANATHINAIKOS FC OFFICIAL WEB SITE

“Δεν μου αρέσει να κοιτάω πολύ μπροστά όταν δημιουργώ στόχους και φιλοδοξίες για τον εαυτό μου. Προτιμώ να δουλεύω για το πώς μπορώ να βελτιώσω τον εαυτό μου βραχυπρόθεσμα και με αυτόν τον τρόπο να δώσω στον εαυτό μου περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας στο μέλλον. Ένα μεγάλο όνειρό μου είναι να παίξω για τους Socceroos, κάτι που θα δουλέψω σκληρά για να πετύχω”.

https://www.trifilara.gr/stamoulis-o-pa ... zyOf-02Czg
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παναθηναϊκος: “Χαιρετησε” ο Μποτσαρης (pics)
Από Αργυρης Ντεμος 8/06/2020 1:08

Ο τερματοφύλακας της Κ19 του Παναθηναϊκού, Γιάννης Μπότσαρης, δεν θα συνεχίσει στο Τριφύλλι από τη νέα σεζόν. Ο Μπότσαρης είχε βρεθεί στην προετοιμασία των “πράσινων” στην Ολλανδία και προπονούταν τακτικά με τους τερματοφύλακες της πρώτης ομάδας, υπό τις οδηγίες του Παναγιώτη Μαλιαρίτση.

Ο 18χρονος γκολκίπερ αποχαιρέτησε τους συμπαίκτες του μέσω μιας ανάρτησης στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram. Συγκεκριμένα έγραψε “Σας Ευχαριστώ για όλα”, συνοδεύοντας το με μία σειρά από φωτογραφίες με τους πρώην, πλέον, συμπαίκτες του.

https://www.trifilara.gr/panathinaikos- ... tU3vr5Xwk0
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο Αλέξανδρος Σαντικάι λίγο πριν την ολοκλήρωση της σεζόν στην Κ20 του Παναθηναϊκού και μετά από εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε αποφασίστηκε πως θα πρέπει για λίγους μήνες να μείνει εκτός προπονήσεων ώστε το πρόβλημα υγείας που εμφάνισε να εξεταστεί και πάλι πριν την έναρξη της επόμενης σεζόν. Φυσικά τα μέλη της ακαδημίας του Παναθηναϊκού, τόσο από την Κ19, όσο και τα υπόλοιπα τμήματα, έχουν καθημερινή επαφή μαζί του και οι πληροφορίες αναφέρουν πως η αποθεραπεία του 19χρονου άσου πάει από το καλό στο καλύτερο. Βέβαια πριν την επάνοδό του στους αγωνιστικούς χώρους τη νέα σεζόν, θα περάσει και πάλι από λεπτομερείς εξετάσεις ώστε στο «τριφύλλι» να είναι σίγουροι πως το πρόβλημα αυτό δεν θα παρουσιαστεί ξανά.

SportDay (07/05/2020)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το πρωτο στην καριερα του
Επαγγελματικό συμβόλαιο ο Χατζηγιαννάκης
Ο 18χρονος τερματοφύλακας υπέγραψε για τρία χρόνια
04/06/2020 | 15:12
Επαγγελματικό συμβόλαιο ο Χατζηγιαννάκης | pao.gr

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την υπογραφή τριετούς διάρκειας συμβολαίου με τον Χρήστο Χατζηγιαννάκη. Ο 18χρονος τερματοφύλακας έγινε επαγγελματίας πλέον, ενώ εδώ και ένα μήνα συμμετείχε στις προπονήσεις της πρώτης ομάδας.

Ο Χρήστος γεννήθηκε στις 9 Μαρτίου 2002 στην Αθήνα. Πρόκειται για ποδοσφαιριστή από τα σπλάχνα του συλλόγου αφού εντάχθηκε στον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας, ο οποίος ανήκει στο Δίκτυο Σχολών Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού. Από εκεί το καλοκαίρι του 2014 έκανε το άλμα στην ακαδημία του Τριφυλλιού.

https://www.pao.gr/transfers/epaggelmat ... giannakis/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν για τους υπάρχοντες.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”