Bart Schenkeveld [2020/21]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
Locked
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

«ΡΙΖΩΝΕΙ» ΣΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ Ο ΟΛΛΑΝΔΟΣ
Ως το 2023 στον Παναθηναϊκό ο Σένκεφελντ
Υπέγραψε το νέο συμβόλαιο του με το Τριφύλλι

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την επέκταση συμβολαίου του Μπαρτ Σένκεφελντ. Ο ποδοσφαιριστής μας υπέγραψε σήμερα το νέο συμβόλαιό του, το οποίο έχει ισχύ έως τις 30 Ιουνίου 2023.

Ο Μπαρτ εντάχθηκε στον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι του 2019 και έχει καταγράψει 39 συμμετοχές με τη φανέλα του Τριφυλλιού σε επίσημα παιχνίδια.

Λίγο μετά την υπογραφή του δεύτερου συμβολαίου του στον Παναθηναϊκό, ο Μπαρτ Σένκεφελντ μοιράστηκε τις σκέψεις του.

«Είμαι ευγνώμων στον Παναθηναϊκό για την υπογραφή του νέου συμβολαίου. Δεν είναι για μένα ένα καινούργιο κεφάλαιο στην καριέρα μου, είναι όμως μία νέα πρόκληση.

Το όνειρό μου είναι να αγωνιστώ στην Ευρώπη με αυτή τη φανέλα, να κάνω μαζί με τους συμπαίκτες μου, περήφανο τον κόσμο του Παναθηναϊκού. Πρέπει να επιστρέψουμε και στη συνέχεια να σταθεροποιηθούμε εκεί όπου ανήκει ο σύλλογος. Βήμα – βήμα πιστεύω πως θα το καταφέρουμε.

Υπάρχουν πραγματικά υπέροχοι άνθρωποι στο σύλλογο. Έχω συναντήσει ανθρώπους που με βοήθησαν σημαντικά σε αυτό το διάστημα της παραμονής μου στον Παναθηναϊκό».

https://www.pao.gr/transfers/os-to-2023 ... enkefelnt/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Παναθηναϊκός κατέθεσε πρόταση, που περιλάμβανε αύξηση ύψους 80% στις ετήσιες απολαβές του Σχένκεφελντ. Κι απ’ τις 200.000€ που λάμβανε στο πρώτο συμβόλαιό του, “ανεβαίνει” στις 360.000€ “καθαρά” σε ετήσια βάση. Χρήματα που θα πληρωθεί ως “φιξ” αποδοχές τόσο την περίοδο 2021/22 όσο και τη σεζόν 2022/23 (720.000€ στο σύνολο).

Όσον αφορά το υπόλοιπο του φετινού συμβολαίου, ο Ολλανδός άσος θα πληρωθεί ως την 31η Δεκεμβρίου τις μισές απολαβές που προέβλεπε το πρώτο συμβόλαιό του (ήτοι 100.000€ απ’ τις 200.000€) και απ’ την 1η Ιανουαρίου ως το φινάλε της εφετινής χρονιάς, θα αρχίσει να “τρέχει” το νέο συμβόλαιο, με τις καινούργιες αποδοχές του (άλλες 180.000€, συνολικά 280.000€ για την εφετινή χρονιά).

Στη νέα συμφωνία με τον Σχένκεφελντ έχουν προβλεφθεί και δύο μπόνους στόχων και συμμετοχών (από 20.000€ το κάθε ένα), τα οποία μπορούν να ανεβάσουν ακόμη περισσότερο τις απολαβές του, “αγγίζοντας” πλέον τις 400.000€ το χρόνο.

https://www.trifilara.gr/apokalypsi-aft ... enkefelnt/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σοκ με Σχενκεφελντ, μπαινει χειρουργειο!
Από trifilara 14/05/2021 21:21

ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΓΟΥΛΗ

Πρόωρο τέλος μπήκε στη φετινή σεζόν για τον Μπαρτ Σχένκεφελντ, καθώς ο Ολλανδός αμυντικός δεν πρόκειται να αγωνιστεί στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, εξαιτίας του προβλήματος που αντιμετωπίζει στον αστράγαλο.

Ο Σχένκεφελντ δεν έχει ξεπεράσει το χρόνιο πρόβλημα στον αστράγαλο και μετά από συνεννόηση με το ιατρικό επιτελείο του Παναθηναϊκού, αποφασίστηκε να χειρουργηθεί στις αρχές της επόμενης εβδομάδας, προκειμένου να υποβληθεί σε επέμβαση «καθαρισμού» στο συγκεκριμένο σημείο.

https://www.trifilara.gr/sok-me-schenke ... hirourgio/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”