Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...

Ένα βήμα πριν γίνεις επαγγελματίας...
Post Reply
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα όρχησαν μια μέρα στο Άμστερνταμ όταν ο πρόεδρος της ομάδας του αγιαξ αποφασίζει να δώσει ένα τέλος στην συνεργασία με τον ντε μπουρ, στην προσπάθεια που κάνει για να επαναφέρει τον αγιαξ στην κορυφή της Ευρώπης. Έτσι όρχησε να ψάχνει για ένα προπονητή νέο και ταλαντούχο που θα μπορεί να πάει τον αγιαξ εκεί που πριν χρόνια ήταν. Έτσι στην αναζήτηση αυτή θέλησε να πάρει συμβουλές από τον καλό του φίλο Γιάννη Αναστασίου που είναι παλαίμαχος του αγιαξ και ξέρει από προπονητική μετά από την θητεία του στον παναθηναϊκό.

Πρ: Γιάννη ξέρεις ότι ο ντε μπουρ είναι παρελθόν, πρέπει να βρω νέο κόουτς
Αν: ναι το ξέρω τι θα έλεγες να πάρεις στην θέση του κάποιον Έλληνα;
Πρ: αν έχεις κάτι να μου προτείνεις ακούω Γιάννη
Αν: άσε με πρόεδρε να κάνω τα κονε μου και ξαναμιλάμε

Έτσι ο Αναστασίου όρχησε της επαφές του στην Ελλάδα αρχίζοντας με έναν άλλο πρώην παίχτη του Αίαντα τον Χαριστέα.
Αν: έλα Άγγελε τι λέει εκεί στο Αγρίνιο;
Χς: καλά ρε Γιάννη πολύ βαρεμάρα εδώ.
Αν: μην μου πεις ότι σε πήραν χαμπάρι και στον Παναιτωλικό;;;
Χς: ε όχι να μου την λες εσύ ρε τσιράκι του Τεν κατε. Λέγε τι θες.
Αν: ψάχνω κόουτς Έλληνα που να ξέρει μπαλίτσα.
Χς: πάρε τον Αλέφαντο και χεσε μας. Άντε όλοι κολοψονάρες.

Έτσι έκανε πράξη την προτροπή του φίλου του Χαριστέα και πηρέ τον Νίκο Αλέφαντο
Αν: έλα Νικόλα τι κάνεις
Αλ: τα πάντα όλα κάνω ρε παιχταρά. Λέγε τι θες γιατί έχει στο ματζικ το ολυμπιακός μανταλιστ σε κονσέρβα.
Αν: ρε Νικόλα ξέρεις κάνα καλό Έλληνα προπονητή;
Αλ: ναι ρε αγορίνα με τον Αλέφαντο μιλάς. Υπάρχει καλύτερος από εμένα; Κρίμα όμως που δεν μπορώ γιατί μπορεί ο πρόεδρος μας να θέλει να πάρω την ομάδα όταν ο μπουγατσο μύτης ο ισπανός πάρει πόδι από την ομαδάρα μας.
Αν: εμ ναι οκ. Να μου προτείνεις ήθελα κάποιον, όχι να σου προτείνω θέση.
Αλ: άστα αυτά έφαγες το χ και τσούζει δεν πειράζει σου έχω εγώ ένα μαέστρο τον πάγκων. Ξέρω ένα παλικάρι από την Σαλαμίνα που έχει δουλέψει στον Αίαντα. Έχει δουλέψει στον αγιαξ της Ελλάδος, είναι και Ελληνο-ολλανδός, ταμάμ σου κάνει Γιάνναρε.

Αν: πως τον λένε αυτόν γιατί καλός μου ακούγετε.
Αλ: Αλέξανδρος Φαν ντερ Χατζ. Τσάκο το τηλεφωνάκι του και παίξε μπαλίτσα αγορίνα μου.

Έτσι ο Αναστασίου πηρέ τηλέφωνο τον Έλληνα προπονητή.
Αν: κύριε Φαν ντερ Χατζ θα θέλατε να δουλέψετε στον αγιαξ;
Αχ: αναλόγως της δουλειάς και της αποστολής που θα πρέπει να βγάλω εις πέρας.
Αν: στόχος είναι να κάνετε τον αγιαξ πάλι μεγάλο στην Ευρώπη.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nepysk5rOf4[/youtube]
Και το ταξίδι εδώ αρχίζει…
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή αρχή στον νέο :D
yian patrik
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Wed Jan 25, 2012 8:56 am
Football Manager της ομάδας: Morton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη
Η Ιστορια μου
Ποσα απιδια πιανει ο σακος ...Που λενε και στα χαιλαντς?
viewtopic.php?f=310&t=35967
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιλογή Αλέφα = Εγγύηση.Τελεία και παύλα. :P
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από το τηλεφώνημα που δέχτηκα από τον Αναστασίου και την αποδοχή της πρότασης για να αναλάβω την τεχνική ηγεσία του Αίαντα αποφάσισα να κάνω κάποια τηλέφωνα για να πάρω συμβουλές από διάφορους ποδοσφαιρόφιλους. Έτσι τηλεφώνησα στον Μαχλά που έχει παίξει και αυτός στον αγιαξ.

Αχ: για σου Νικό τι λέει εκεί στην Κρήτη;
Μα: άστα να παν πολλά τα χρέη τρέχω όλη την ώρα για την ομάδα, έχω και τον αναστοπουλο να μου τα πρήζει…
Αχ: κατάλαβα. Δεν ξέρω αν άκουσες αλλά πάω αγιαξ προπονητής και για αυτό θα ήθελα καμία συμβουλή.
Μα: έχει πολύ ταλέντο στην ακαδημία του που πρέπει να το αξιοποιήσεις. Α και μπορείς να πάρεις παίχτες από ΟΦΗ που έχουμε σουπερ παίχτες.
Αχ: εμ ναι δεν νομίζω αλλά οκ θα το τσεκάρω.
Μα: να το τσεκάρεις μπας και βγάλουμε κάνα φράγκο, εμ θέλω να πω γιατί έχουμε πολύ ταλέντο.
Αχ: οκ ευχαριστώ για την βοήθεια. Καλή συνεχεία.

Έτσι μετά από αυτή την συζήτηση χωρίς νόημα ο μάνατζερ μας πέταξε για Ολλανδία για να αρχίσει να τρέχει την ομάδα. Την επομένη ημέρα έχει τετ α τετ με τον πρόεδρο της ομάδας που του ανακοινώνει το μπατζετ της ομάδας, το οποίο είναι 12 εκατ. Ευρώ. Αμέσως πάει στην πρώτη προπόνηση της ομάδας.

Αχ: για σας λοιπών όπως ξέρετε εγώ είμαι ο νέος μάνατζερ εδώ. Θέλω πειθαρχία και να δουλεύετε πολύ και να ξέρετε ότι πάντα θα παίζουν οι καλύτεροι.
Μπουλικιν: αξη γαυτλα ηλαγλθαγτ γαυ.
Αχ: τι λέει αυτός εδώ ο μαλλιάς; Με έβρισε έτσι;;; λοιπόν κουρέψου η τον πουλο.
Μπουλικιν: αηκξγυθ αγυγτιθλαγ οξα.
Αχ: λοιπόν εσύ τέλος από την ομάδα. Σε έκοψα ότι είσαι άμπελος, μιλάς και άσχημα. Επειδή ήρθες τώρα τον Ιανουάριο την έχεις κάνει.

Έτσι η πρώτη προπόνηση πήγε ήρεμα για τον μάνατζερ μας. Η επομένη κίνηση του ήταν να δει τις λίστες του και να αρχίσει να φέρνει παίχτες που χρειάζεται η ομάδα. Της μεταγραφές και τα φιλικά θα τα δούμε στο επόμενο επεισόδιο.
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη με τον αγιαξ
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο θαρραλέος μας μανατζερ έπιασε επιτέλους δουλειά. με τα λεφτά που ειχε στην διάθεση του και μετα απο πωλήσεις παιχτών, η εικόνα των μεταγραφών του Αίαντα για το καλοκαίρι ειναι αυτή:

Image

η τακτική που θα ακολουθήσει η ομάδα είναι αυτή:

Image

πάμε τώρα να δούμε τους παίχτες που αποκτήθηκαν:

Image
ο μελλοντικός ηγέτης της ομάδας όπως ελπίζουμε... έχει όλα τα προσόντα για να πετύχει...

Image
παίχτης που θα αποτελέσει το μέλλον της επίθεσης μας...

Image
χρόνια φμικο πουλέν, ήρθε η ώρα να δώσει βοήθειες απο τον πάγκο στην ομάδα αλλα και βάθος...

Image
ταλέντο για τα επόμενα χρονιά...

τα φιλικά άρχισαν και ειναι τα εξής:
Image
η ομάδα θελει παρα πολυ δουλειά και χρόνο για να γινει ενα ενιαίο σύνολο. ειναι θέμα χρόνου ομως καθώς τα στοιχειά που δείχνει στον αγωνιστικό χώρο ειναι παρα πολυ καλα. το θέμα ειναι να εχει και διάρκεια.


Ο μανατζερ μας οπως ειχαμε δει και στο προηγουμενο ποστ αρχησε να εχει προβλημα με ενα απο τους παιχτες. τον μπουλικιν.
Image
Ετσι έγινε μια συνάντηση στα γραφεία της ομάδας ανάμεσα στον Φαν ντερ Χατζ και τον Μπουλικιν.
Μπ: ηλιθυηφθ δι8υπυ 9θδ υθυ
Αχ: τη λέει πάλι αυτο το πρόβατο ρε; do you speak english?
Μπ: i yes england
Αχ: κατάλαβα είσαι και στούρνος. what do you want re?
Μπ: i not happy. i go away.
Αχ: you say that you want to leave the club?
Μπ: yes i go go
Αχ: ok you are free to go at january. i am happy that you will emptying my corner.
Mπ: you bad. i russian. i know russian mafia. i revenge.
Αχ: i xasou re palto, if you know what i mean...


Στο επόμενο ποστ θα δούμε το σούπερ καπ ολλανδιας, την κλήρωση του τσουλου και τα πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος. Για να δούμε όμως και που θα καταλήξει αυτή η κόντρα ανάμεσα στον Φαν ντερ Χατζ και τον Ρωσο παίχτη Μπουλικιν... Η συνέχεια σύντομα κοντά σας
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλές μεταγραφές αλλά έχω την αίσθηση πως με τον επιθετικό ως dlf δεν θα πατά πολυ περιοχή, αλλά ας δούμε στα επίσημα τι θα γίνει πρώτα :wink:
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καναμε αρκετα καλες μεταγραφες αλλα δωσαμε πολλα λεφτα..Ελπιζω να δεσει η ομαδα και να τα παμε καλα.Καλη συνεχεια
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικα καλες οι μεταγραφες αλλα εκτος του tadic οι αλλοι δν θα βοηθησουν τοσο.Ειναι πιο πολλυ για το μελλον της ομαδας τεσπα ο χρονος θα δειξει αν μπορουν να ανταπεξελθουν απο τωρα.Καλη συνεχεια και απο εμενα
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τούτα και με εκείνα αρχίζει η σεζόν με τον αγιαξ να διεκδικεί το σούπερ καπ ολλανδιας εναντίων της τβεντε.

Στο ντεμπουτο του Φαν ντερ Χατζ η παραταξη της ομαδας ηταν:
Image


Και το τελικο αποτελεσμα ειναι...
Spoiler: show
Image


Και η πρώτη κούπα για τον αγιαξ στην εποχή Φαν ντερ Χατζ ειναι γεγονός


Ετσι μετά την πρώτη κούπα για την ομάδα αρχίζει το πρωτάθλημα με ντέρμπι εναντίων της φεγενορντ
Image
Τσάμπα ήττα στην πρεμιέρα, με την ομάδα να πληρώνει την επιλογή του Φαν ντερ Χατζ να ξεκινήσει βασικό το μικρο μας τέρμα. δεν πειράζει συνεχίζουμε.


Δεύτερη αγωνιστική παίζουμε εναντίων της χερενφειν. Μεγάλη εμφανίσει αν και με δέκα παίχτες η ομάδα απο το δεύτερο λεπτό!!!
Image


Επόμενο ματς με την νεκ άλλη μια καλή νίκη
Spoiler: show
Image


Επόμενο ματς ντέρμπι πάλι εναντίων της τβεντε.
Image


Επόμενο ματς με την φενλο. άλλη μια εύκολη νίκη.
Spoiler: show
Image


Image

Και εχουμε το πρωτο ματς για το Τσαμπιονς Λιγκ. Ο ομιλος στον οποιο παιζουμε ειναι ο εξεις:
Αρσεναλ, Ζενιτ, Γκενκ και εμεις. Πρωτο ματς παιζουμε εντος με την Γκενκ. Καλη νικη στην πρεμειρα.
Image


Επόμενο ματς πάλι ντέρμπι και ναι πάλι εντός. Μεγάλη μπαλα απο την ομάδα που ρίχνει στο καναβάτσο την Αιντχοφεν και ταυτόχρονα η ομάδα στην κορυφή για πρώτη φορά φέτος.
Image


Ματς για το Ολλανδικο κυπελο το επομενο ματς. Τα πιτσιρικια του Φαν ντερ Χατζ τα πηγαν περιφιμα.
Spoiler: show
Image


Επομενο ματσ με την ντε γκρααφσαπ. αλλη μια νικη για την ομαδα.
Spoiler: show
Image


Image

Δεύτερο παιχνίδι για την ομάδα στο Τσαμπιονς Λιγκ ειναι στην Ρωσία με την Ζενιτ. Πριν το ματς και ενω ο Φαν ντερ Χατζ ανακοινώνει την αποστολή, στην αίθουσα μπαίνει ο Μπουλικιν
Αχ: what are you doing here? you are not a part of the team as we said
Μπ:you no took me russia. you bad. all here bad. bulykin will take revenge. you will see.

Ο μάνατζερ μας δεν έδωσε σημασία στα λεγόμενα του Ρώσου. Οπως θα δει στην συνέχεια μάλλον έκανε λάθος να μην πάρει στα σοβαρά τον Ρωσο. Η σφαγή που ακολούθησε ηταν μεγάλη.
Image
Ναι κυρίες και κύριοι ο Μπουλικιν με τα μέσα του στη Ρώσικη μαφία κατάφερε να καταστρέψει την ομάδα και να πιάσει ο ίδιος ενα τεράστιο στοίχημα που έπαιξε στην Ασία. Δεν πειράζει παιδιά παίξαμε σούπερ αλλα κάτι δεν μας πήγε, ήταν τα λογία του μάνατζερ μας.


Τα επόμενα δυο ματσ ηταν εύκολα για την ομάδα μας εναντίων ντεν χαγκ και γκρονικεν οπου μέτρησε ισάριθμες νίκες
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image


Image

Επόμενο ματς ειναι αυτο στο εμιρειτς εναντίων της Αρσεναλ. Αυτο που ακολούθησε ειναι αυτο που ακριβώς θέλουμε να πετύχουμε στην ομάδα. Μεγάλες νίκες στην Ευρώπη.
Image


Τα επομενα δυο παιχνιδια ευκολα για την ομαδα. Αλλες δυο νικες αποεναντη σε ερακλες και φενλο για το κυπελο
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image


Ντερμπι η επομενη αγωνιστικη εναντιων την Αλκμααρ. Παλι με παιχτη λιγοτερο παιξαμε αλλα αυτο δεν εμποδιζει παλι την ομαδα μας που περνει την νικη με το εμφατικο 4-2
Image


Σε αυτο το επεισόδιο είδαμε τα ματς του Σεπτεμβρίου και του Οκτωβρίου. Στο επόμενο επεισόδιο θα δούμε τα ματς του Νοέμβρη και του Δεκέμβρη που μας επιφυλάσσουν πολλές εκπλήξεις τοσο στο πρωτάθλημα αλλα οσο και στην Ευρώπη.
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή!!

Για να δούμε τι θα γίνει με την κόντρα που άνοιξε με έναν παίκτη που το highlight της καριέρας του ήταν το γκολ που πέτυχε απέναντι στους πρωταθλητές Ευρώπης του 2004 -diatakste -diatakste
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα ρε φιλε χανουμε 3-0 απο ζενιτ και ριχνουμε :ribo εκτος εδρας με την αρσεναλ???Ντροπη...Και η πρωτη ηττα απο την φεγενορντ ηταν σφαλιαρα και πιστευω οτι μας βοηθησε να παρουμε μπρος και να κανουμε ενα καλο σερι...Καλη συνεχεια
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστώ γεωπόνε και σπυρο... μεγάλη αλήθεια αυτο που είπες γεωπόνε!!!
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως βλέπουμε η ομάδα του Φαν ντερ Χατζ σαν καλοκουρδισμένη μηχανή παει περίφημα σε ολες της διοργανώσεις. Μπαίνει ο Νοέμβριος και μαζι του έρχεται και το τέταρτο ματς για το τσαμπιονς λιγκ.

Image

Image
Οι χαμενες ευκερειες μας στοιχησαν την ισοπαλια που θα επρεπε να παρουμε. Τα πραγματα δεν πανε καλα οσον αφορα την προκριση καθως ο ομιλος οπως βλεπετε εχει παρει φωτια. Ολες οι ομαδες εχουν απο 6 βαθμους με τον αγιαξ να ειναι στην τελευταία θέση. Εχουμε πιστη στην ομαδα και θα το παλεψουμε.

Πίσω στο πρωτάθλημα με τον αγιαξ να παίζει με την βαλβαικ. Πιο εύκολη η νίκη παρα το 0-1 και με παίχτη λιγότερο για αλλη μια φορά καθώς είχαμε τρια δοκάρια!!!
Image

και τα δοκαρια του λογου το αληθες
Spoiler: show
Image


Επόμενο ματς έρχεται μεγάλο χαστούκι για την ομάδα καθώς θα ηττηθεί εντός έδρας απο την ροντα!!! Πάλι τα δοκάρια έκαναν την δουλειά τους αλλα την μεγαλύτερη ευθύνη την είχε ο μανατζερ μας καθώς έκανε πολλές αλλαγές ενοψη του πολυ σημαντικού ματσ με την Γκενκ στο Βέλγιο
Image
Τα δοκαρια παλι
Spoiler: show
Image


Image

Πολύ σημαντικό ματσ στο Βέλγιο για το μέλλον του ομίλου. Πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον έναν βαθμό μες στο Βέλγιο εαν θέλουμε να έχουμε ελπίδες πρόκρισης.
Image
Τραγική βραδιά για την ομάδα που για 3 συνεχόμενο παιχνίδι εχει δοκάρι (6 σε τρια σερί ματς!!!). Η συντριβή αυτη φέρνει ενα βήμα πριν τον αποκλεισμό απο την Ευρώπη την ομάδα μας καθώς στο αλλο παιχνίδι η Αρσεναλ εχει ερθει ισόπαλη με την ζενιτ. Ετσι πρώτη ειναι η Γκενκ με 9, Αρσεναλ και Ζενιτ απο 7 και τελευταίος ο αγιαξ με 6!!! Για να συνεχίσουμε Ευρώπη θα πρέπει οπως και διποτε να πάρουμε το τελευταίο ματς με την ζενιτ αλλιώς η 4η θέση ειναι γεγονός. Απο εκει και πέρα για να προκριθεί η ομάδα στους 16 θα πρέπει να γινει ενα μικρο θαύμα.

Η ομαδα μετα απο αυτα τα αποτελεσματα θα πρεπει να δειξει τι αξιζει. Αυτο και εκανε στην επομενη αγωνιστικη οπου φιλοξενιθικε απο την 3η της βαθμολογιας ουτρεχτη. Το 1-6 ειναι μια απαντηση σε ολους οσους ειπαν οτι ο Φαν ντερ Χατζ τελικα δεν κανει για τον παγκο (γατακια)
Image

Επόμενο ματσ ειναι με την φιτεσε. Και ομως το 1-6 δεν γιάτρεψε την κοιλιά που απο οτι φαίνεται εχει κάνει η ομάδα. Ετσι θα ηττηθεί με 2-1 απο την φιτεσε ενα αποτέλεσμα που φέρνει τριγμούς στα αποδυτήρια
Image

Ενα ματς πριν απο τον τελικό με την ζενιτ η ομάδα νικά με το φτωχό 1-0 την μπρεντα και βάζει σε ανησυχία τους οπαδούς για την ετοιμότητα της ομάδας. Παλι με παιχτη λιγοτερο η ομαδα μας και με το γκολ να μπενει στο 84!!! Η ΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ, ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ!!!
Image

Image

Ο μεγάλος τελικός για τον αγιαξ ήρθε. Η ομάδα χωρίς ψυχολογία καλείται να πάρει την νίκη που θα την διατηρήσει στην Ευρώπη και απο εκει και πέρα θα πρέπει να περιμένει το αποτέλεσμα του Αρσεναλ-Γκενκ για να δει εαν θα περάσει στους 16.
Image
Εμείς κάναμε το καθήκον μας και νικήσαμε. Για να δούμε τωρα πως διαμορφώθηκε ο όμιλος μετα απο της 6 αγωνιστικές.

Spoiler: show
Image
ΕΠΟΣ!!! Η ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΥΣ 16 ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΤΣ ΗΡΘΕ 1-1


Με το τελος της φασεις τον 32 εχουμε και το τελος του πρωτου γυρου του πρωταθληματος και η βαθμολογια εχει ως εξεις
Image


Για το τελος του Δεκεμβρη μενουν τρια ματς, με την Φεγενορντ, την Εξελσιορ και με την Αλκμααρ.

Στο ματς με την Φεγενορντ πήραμε το αίμα μας πίσω για την ήττα της πρώτης αγωνιστικής και ετσι το 3-1 ειναι γεγονός
Image


Ευκολη νικη με την εξελσιορ το επομενο ματς. 3-0 και μαλλον η ομαδα εχει παρει παλι τα πανω της.
Spoiler: show
Image


Τελευταίο ματς του μήνα που ειναι για το κύπελλο, ειναι το ντερμπι με την Αλκμααρ. Η ομάδα δεν σταματά εδω την καλή της φόρμα και νικά με 0-2. Τα κακά νεα ειναι οτι ο Ντε Γιονκ τραυματίστηκε και θα μήνες εξω τρεις μήνες περίπου.
Image


Και εκει που ολα πηγαίνανε ρολόι ήρθε ο Μπουλικιν και τάραξε παλι τα νερά.
Μπ: i go now.
Αχ: ok dont worry, winter is coming if you know what i mean 8)
Μπ: hope you sell Bulykin.
Αχ: i hope i will find some jerk to sell you to.


Τελος για αυτο το επισοδειο και ας δουμε τον αντιπαλο μας στους 16
Spoiler: show
Image



Στο επομενο επισοδειο θα δουμε τη εγινε τον Ιανουαριο, ολες της μεταγραφες καθως και τα ματς του Φεβρουαριου. Και μην ξεχνατε...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qSqnO8iGz9o[/youtube]
THE WINTER IS COMING AT NETHERLANDS
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”