Ο Υποβρύχιος Καπετάνιος και ο Παράλληλος Κόσμος

Έφτασες στα σαλόνια, εμπρός για τα μεγαλεία...
Post Reply
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο σιουτα μεγαλε coach...Του χρονου θελουμε treble...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Inzaghi wrote:Μεγάλη επιτυχία το CH. L.. Μπράβο Σιούτα!
Ευχαριστώ φίλε, ανταμείφθηκαν οι κόποι μου τελικά! :P
stavros_skala wrote:πρωταθλητριων πήραμε, πρωταθλημα δεν πηραμε
του χρόνου με το καλο! :)
Το πρωτάθλημα με αυτή την Μπάρτσα είναι πιο δύσκολο απ΄το ΤΣ.Λ. :D

Sokinv wrote:Μπραβο σιουτα μεγαλε coach...Του χρονου θελουμε treble...
-Ας πάρουμε το πρωτάθλημα και βλέπουμε για τ΄άλλα ! :wink:
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εισαι πρωτος! (τωρα θα γινεις και πλουσιος )
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
KonstantinosR1
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Wed Nov 23, 2011 5:40 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακός, πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Α ρε Darko
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλά μπράβο αγορίνα για το τσου λου, του χρόνου τη θέλουμε ακόμα μεγαλύτερη...
Βtw σε τι training έχεις βάλει το πράσινο τέρας?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σ΄ευχαριστώ φιλαράκο. Το green Monster το έχω βάλει στο 15.D.INS.FORW, inside forward δηλαδή.
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια Σιουτα!!Αυτες τις μερες τελειωσα μια παλια σου ιστορια,αυτην με τον Τορερο Τζουνιορ!Παντου τιτλους βλεπω με οποια ομαδα και να εισαι :P
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Thanx φίλε μου! Ελ Τορέρο Τζούνιορ ε? Παλιές καλές εποχές... ΤΣ.Λ. τη δεύτερη χρονιά με ΑΕΚ!!! Με Κυριάκο μέσα, με Σκόκο, Μπλάνκο κ.λπ. :snif:
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω μονο ουεφα εχω παρει με ΑΕΚ.Kαι στην χρονια που ειμαι φετος στο 12 με παει κοντρα η διαιτησια αλλα θα γυρισω πιο δυνατος του χρονου :D
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΣΕΖΟΝ


-Όσο κι αν προσπάθησα να μιλήσω στον πρόεδρο για να επεκτείνει τις κερκίδες του γηπέδου, αυτός τίποτα, βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, είμαστε πρωταθλητές Ευρώπης, αυτός εκεί το χαβά του... -Δεν έχουμε λεφτά. Νταξ τι να κάνουμε θα πορευτούμε ως έχει προς το παρόν, αλλά στο μέλλον και ελπίζω στο κοντινό να γίνει κάτι.
Image
Image



ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

-Έφυγαν αρκετά παλτά ελεύθερα αλλά και ο Μουσάτσιο που έμεινε στάσιμος και δεν είχε να προσφέρει όσα ήθελα.

-Ενω αποκτήθησαν παίκτες κλειδιά, ο μεν Μπασσόνγκ για βασικός ενώ οι άλλοι 3 για ροτέισον και μπακ απ. Πριν με κατακρίνετε για τον "γυρολόγο" των γηπέδων, Άκουαφρέσκα, να λαβετε υπόψιν ότι τον πήρα ελεύθερο, αλλά και ότι τον δοκίμασα στα φιλικά για 2 εβδομάδες και έβγαλε μάτια, καλός Τάργκετ για μπακ απ, ποιος άλλος θα θελήσει να καθήσει πάγκο?

Image

Image
Image
Image
Image


-Η προετοιμασία πήγε θαυμάσια και η ομάδα στα φιλικά έδειξε τις δυνάμεις της. Ειδικά στο Σέννα Καπ, προς τιμή του Θρύλου μας "Σέννα" :D
Image


-Με Μπαρτσελόνα αρχίζω τη σεζόν και με Μπαρτσελόνα τελειώνω!!!
Image



-Το ρόστερ της φετινής σεζόν, μέσα στο οποίο συμπεριλαμβάνονται και 2 πιτσιρικάδες απ΄τα τσικό. Αυτοί με τα χάλκινα αστέρια.
Image
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλές μεταγραφές, αν λάβουμε υπ' όψην την οικονομική κατάσταση της ομάδας. Καλά μόνο 4 M Balanace μετά από CH. L.;
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

To γήπεδο είναι μικρό και δεν έχει πολλά έσοδα απο διαρκείας, αφού πουλάει περίπου 18.000 αλλά και οι σπόνσορές μας είναι χαμηλών προδιαγραφών. Υπάρχουν βέβαια και τα Clauses από μεταγραφές.

Image

Μηναία έσοδα από Clauses = 250,000
Mηναία έξοδα από Clauses= 4,295,000
Σύνολο = -4,045,000
Δάνειο Τράπεζας = 535,000
ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ= -4,580,000

Κάθε μήνα θέμε 4,5 εκ . ευρώ για δόσεις μεταγραφών και δανείων + μισθούς και άλλα λειτουργικά έξοδα. Η ομάδα πρέπει να σταθεί εκεί ψηλά να αποκτήσει μεγαλύτερη φήμη, φιλάθλους και μεγαλύτερο ή ακόμη και νεο γήπεδο.
User avatar
angelheart
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Sat Nov 22, 2003 12:00 am
Location: (Πλέον) Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο σχόλιο ever (αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις ιστορίες σου)
- οι πορείες σου, αλλά και η διαχείρηση του εκάστοτε roster είναι σχεδόν υποδειγματικές. Άριστος !!!
- Κοιτώντας λίγο τον πίνακα με τις συμμετοχές των παικτών την προηγούμενη περίοδο, είδα οτι "έπασχες" σε ένα ακόμη ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σεντερ μπακ καθώς και μια ακόμη αξιόπιστη λύση στο χώρο του κέντρου (ιδανικά για μένα DM/MC).
- τώρα αν έβρισκες και ένα καλό AMR ώστε να υπάρχει καποιος ΠΙΣΩ από τον Hulk, αλλά και ακόμη έναν ΚΑΛΟ τερματοφύλακα μην τυχόν και γίνει κανένα κακό, θα ήταν ιδανικό. Απ΄οτι είδα κάπου εκεί κινήθηκες μεταγραφικά.

Θεωρώ ότι η προσθήκη ακόμη ενός επιθετικού, με δεδομένο οτι ήδη έχεις τον Kadlec είναι υπερβολική και απλά βαραίνει τον πάγκο. Βέβαια (και σωστά) θα πεις οτι τον πήρες δωρεάν. Πιο πολύ νόημα (για μένα) έχει να πάρεις ακόμη ένα τερματοφύλακα και να ψαχτείς να πουλήσεις τον Ιταλό σε κάποια στιγμή γρήγορα.

Φοβερή η συγκοιρία με τους δυο πιτσιρικάδες. Ούτε "δανεικά απ' την Παναγία" να ζητούσες δεν θα έρχονταν τέτοιοι δυο. Μένει και να τους εκμεταλευτείς βέβαια αλλά εδώ δεν σε φοβάμαι καθόλου.

Άποψή μου είναι οτι (όπως και IRL) η κατάκτηση της Pimera είναι δυσκολότερη από αυτή της κούπας "με τα μεγάλα αυτιά", όταν είσαι πχ Villareal (ή Valencia ή Atletiko Madrid κτλ). Διότι αν όντως είσαι ΤΟΣΟ δυνατός ώστε να είσαι κοντά στους "2", τότε και ομίλους βγαίνεις, και στους ομίλους (εύκολα-δύσκολα) πρώτος θα βγείς, οπότε στους 16 είναι αρκετά πιθανό να κληρωθείς με κάποια "βατή" ομάδα. Από εκεί και πέρα μέχρι τον τελικό έχεις διπλά παιχνίδια με 2 ακόμη ομάδες επιπέδου Real/Barcelona αλλά τέτοια παιχνίδια ήδη έχεις παίξει στην Primera. Δεν παίζεις πρώτη φορά δλδ.

Αντίθετα η Primera είναι ένας μαραθώνιος, όπου συμμετέχουν και ΚΑΛΕΣ ομάδες. Εκεί μετράει πολύ ΚΑΙ το βάθος στον πάγκο, η διάρκεια του φορμαρίσματος (που δεν μπορεί να είναι αιώνιο όπως και IRL), η καλή ΑΜΥΝΑ ώστε να μην τρως "φτηνά" γκολ όταν δεν παίζεις καλά, η διαχείρηση της "γκρίνιας" αυτών που δεν παίζουν κτλ. Κάπως έτσι νομίζω οτι το "έχασες" πέρυσι.

In Sioutas we trust. Θα τα σηκώσεις όλα.
"The box... You opened it. We came."
"It's just a puzzle box!"
"Oh no, it is a means to summon us - Cenobites.
Deamons to some. Angels to others.
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιες οι μεταγραφες Σιουτα!Παμε για το πρωταθλημα φετος!Αυτο με τα clauses που το βλεπω?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

angelheart wrote: - Κοιτώντας λίγο τον πίνακα με τις συμμετοχές των παικτών την προηγούμενη περίοδο, είδα οτι "έπασχες" σε ένα ακόμη ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σεντερ μπακ καθώς και μια ακόμη αξιόπιστη λύση στο χώρο του κέντρου (ιδανικά για μένα DM/MC).
- τώρα αν έβρισκες και ένα καλό AMR ώστε να υπάρχει καποιος ΠΙΣΩ από τον Hulk, αλλά και ακόμη έναν ΚΑΛΟ τερματοφύλακα μην τυχόν και γίνει κανένα κακό, θα ήταν ιδανικό. Απ΄οτι είδα κάπου εκεί κινήθηκες μεταγραφικά.
Γεια σου φίλε, με την "Αγγελική καρδιά" :D

Γι αυτό πήρα τον Μπασσόνγκ που πιστεύω ότι είναι μεγάλης κλάσης αμυντικός, π.καλός στο ψηλό παιχνίδι και πολύ γρήγορος ως Cover DC. Για μπακ απ του Χουλκ πήρα τον Πέδρο Λεον που πέρσι έκανε καλό πρωτάθλημα με τη Χετάφε. Έχει σέντρα φαρμάκι αλλά και κάθετη μπαλλιά. Αναπληρωματικό τερματοφύλακα έχω τον Λόπεθ, ο οποίος ήταν βασικός την 1η χρονιά και που δέχτηκε να μείνει φέτος με μείωση συμβολαίου ως μπακ απ του Τσίλερ. Τώρα αν εννοείς 3ο τερματοφύλακα, εκει αν γίνει τέτοιο κακό θα στραφώ στις β' ομάδες. :|
kennen wrote:Ωραιες οι μεταγραφες Σιουτα!Παμε για το πρωταθλημα φετος!Αυτο με τα clauses που το βλεπω?
Ακουλούθησε τα βέλη και θα βγεις καρφί επάνω τους! :D
Image



-Τα 2 ελπιδοφόρα πιτσιρίκια απ΄τα τσικό. Ο DR Carlos, είναι λίγο τσαμπουκαλέμενος, καθώς 2 φορές που τον φώναξα να του μιλήσω για να του κάνει Tutor κάποιος μεγάλος, ήρθε με τόνο aggresively! Aκου να δεις τον τσόγλανο... ο χαρακτήρας του είναι οutspoken. Eνώ ο DC Gil, είναι πολύ ήρεμο παιδί και δουλευταράς, πολύ το συγκρίνουν με τον Αλκόρτα! Ιδού:
Image
Image

Image
Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομιζω εχεις 1 πληρες ροστερ γι αυτη τη δυσκολη συνεχεια...

Οπως λεει και 1ας φιλος πιο πανω In Sioutas we trust.
Last edited by Sokinv on Fri Dec 23, 2011 7:30 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Super League”