La Rossa!!!

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Κοζάνη 12 Ιουνίου 2011 21:45
Image
- Πωω πραγματικά αν παιρνει πάλι τηλέφωνο αυτή η Ιωάννα θα την βρίσω...Εε τι αριθμός ειναι αυτός;;;!!Παρακαλώ;
- Βuonasera Alessandro! Cosa stai facendo? Io sono Maurizio Setti! Ricordati di me?
- Aspetta Aspetta! Chi sei?
- Io sono Maurizio Setti,Io sono il marito di Elena
- Elena?
- Nαι της Έλενας της συμφοιτήτριας του πατέρα σου στο Πανεπιστήμιο της Μπολόνια
- Μιλάτε ελληνικά;
- Μα φυσικά μιλάω,με Ελληνίδα γυναίκα μπορούσα να κάνω και αλλιώς;
- Σωστό και αυτό,αλλά εχώ δύο απορίες!Πρώτον προς τι τα ιταλικά και δεύτερον ποιος ακριβώς είστε γιατί ακόμη δεν έχω καταλάβει...
- Περίμενα να με θυμάσαι,είχαμε γνωρίστει πριν τρια χρόνια,είχες έρθει και σπίτι μου στην Μπολόνια με τον πατέρα σου τον Σπύρο!Όσο για τα ιταλικά απλώς ήθελα να σε τεστάρω
- Ααα μάλιστα τώρα κατάλαβα,συγνώμη απλώς εχώ πολλά στο κεφάλι μου τώρα τελευταία!Για ποιο λόγο να με τεστάρετε όμως;
- Γιάτι νομίζω πως θα σου χρειαστούν
- Τι εννοείτε;
- Θυμάσαι που μου είχες πει οτι σπουδάζεις Οικονομικά;
- Ναι,πήρα πρόσφατα το πτυχίο μου
-Έξοχα,επίσης ο πατέρας σου μου είχε πει οτι σκεφτόσουν να βγάλεις δίπλωμα προπονητικής σωστα;
- Ναι μπορώ να προπονήσω και ομάδα πρώτης κατηγορίας αλλά που να βρεις ευκαιρία να γινείς προπονητής στην Ελλάδα...
- Στην Ιταλία όμως;Τέλος πάντων για να μην σε κουράζω θα μπω κατευθείαν στο θέμα,αν θυμάσαι κάλα είμαι μελος του διοικητικού συμβουλίου της Bologna F.C. και το δεξί χέρι του Albano Guarardi προεδρου της ομάδας.Προχθές πήραμε απόφαση να προσλάβουμε καινουργιο προπονητή ο οποιός θα πρέπει να ειναι κατω των 35 και να έχει γνώση απο οικονομικά καθώς τα οικονομικά της ομάδας δεν είναι και στα καλύτερα τους,βασικα ειναι σκάτα...Και καθώς έψαχνα υποψήφιους χθες η γυναίκα μου πρότεινε εσένα και αφου συμφώνησε και ο πρόεδρος...
- Κάτσε κάτσε δηλαδη μου προτείνετε να αναλάβω την Bologna;;Καποιος μου κάνει πλάκα δεν γίνεται...
- Και όμως όχι,μάλιστα θα θελαμε να έχεις έρθει το πολυ μεχρι μεθαύριο στην Ιταλία για να κανονίσουμε το συμβολαιο και το budget που θα έχεις στην διάθεση σου
- Όσο πιο γρηγορα μπορώ θα έρθω...
- Τέλεια θα τα πούμε σε λιγες ώρες...


Image
Last edited by alex999 on Wed Nov 16, 2011 6:59 pm, edited 1 time in total.
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχια στην ιστορια σου.Εχεις δυσκολο εργο...
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ελπίζω να είστε επιεικής μαζί μου καθως είναι η πρώτη μου απόπειρα να γράψω την δικιά μου ιστορία...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

spyrus7 wrote:Καλη επιτυχια στην ιστορια σου.Εχεις δυσκολο εργο...
Σε ευχαριστώ πολύ...οντώς δεν είναι και οτι πιο ευκολο αλλα θα την παλέψω...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Κάλα πόσο κωλόφαρδος παίζει να είμαι...κάτσε να πάρω τήλέφωνο τον Πίπη να του το πω...
- Έλα μπαμπά
- Έλα παιδί μου...
- Μπαμπά βρήκα δουλειά
- Μην μου πεις οτί σε πήραν τηλέφωνο απο την Κύπρου
- Οχι καμία σχέση,ενα θα σου πω la dotta...
- Δεν καταλαβαινω ρε Αλέξανδρε..
- La grassa;
- Και παλι δεν κατάλαβα
- La Rossa;
- Η Μπολόνια;Τι σχέση εχεις εσύ με την Μπολόνια...
- Μπαμπα η μαλλον papà μου προτείναν να γίνω προπονητής της Bologna F.C. και σε αυτο οφείλω πολλα στην Έλενα και στον ανδρα της τον Maurizio...Τελικά παντου χρειάζεσαι κάποιο μεσο..
- Πλάκα μου κάνεις;
- Οχι δεν σου κάνω πλάκα άντε έλα σπίτι να κανουμε βαλίτσες γιατί αυριο πεταμε για Μπολόνια....


Την επόμενη μέρα...
Image
Image
Image
Image

Πωω ρε μπαμπά πανέμορφη πόλη η Μπολονια...
Ναι όντως είναι και μου είχε λείψει...αλλά αρκετά με τα αξιοθέατα πάμε γιατί θα αργήσουμε και δεν θες να τους κάνεις κακή εντύπωση...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
Mentalist
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:13 pm
Football Manager της ομάδας: Toulouse
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχία...πολυ ωραίοι διάλογοι και φωτογραφίες...περιμενω την συνέχεια
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mentalist wrote:Καλη επιτυχία...πολυ ωραίοι διάλογοι και φωτογραφίες...περιμενω την συνέχεια
Ευχαριστώ!!Σύντομα θα ανεβασω την συνέχεια
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από εμένα φίλε
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

pas7 wrote:καλή αρχή και από εμένα φίλε
Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε!!

Σήμερα το απόγευμα η συνέχεια της ιστορίας...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη ,Οντως πολυ ωραιες οι φωτο ...Περιμενουμε συνεχεια..
Last edited by Sokinv on Fri Nov 18, 2011 12:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

...Μετά απο λίγη ώρα στα γραφεία της Bologna
- Buonasera Maurizio
- Καλησπέρα σας!Ακολουθήστε με θα σας πάω στον πρόεδρο...θα μεταφράζω εγώ για να μην χαθεί τίποτα στη μετάφραση δεν πιστεύω να υπάρχει κανένα πρόβλημα;
- Κανένα απολύτως...
...
- Καλώς τους
- Καλησπέρα πρόεδρε...
- Λοιπόν Αlessandro θα μπω κατευθείαν στο θέμα,σε διαλέξαμε ως προπονήτη της ομάδας σε μια δύσκολη περίοδο για την ομάδα,τα οικονομίκα μας δεν είναι και σε πολυ καλη κατάσταση,βεβαία δεν χρείαζεται να ανησυχείς η ομάδα για φέτος είναι οκ,απλά δεν θα έχεις μεγαλο budget.Αν και νομίζω η ομάδα είναι αρκετά καλή για να σώσει την κατηγορία...Είσαι νέος μάνατζερ και άπειρος και θα θέλαμε να σου δώσουμε πίστωση χρόνου,αλλά οι φίλαθλοι μας πιέζουν οπότε θα εξαρτάσαι απο το αποτέλεσμα κάθε εβδομάδας εφόσον δεχτείς να αναλάβεις!
- Δεν εχω κανένα πρόβλημα πρόεδρε!
- Έξοχα...Άρα είναι ώρα να συζητήσουμε τους όρους του συμβολαίου σου...Πόσα χρήματα ζητάς;
- Πρόεδρε δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα,είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία μου οπότε ποιος τα χέζει τα χρήματα...
- Alessandro με εντυπωσιάζεις...το μόνο που μας μένει είναι να συζητησουμε είναι η φετινοί στοχοι και το budget...αλλά προτείνω να πάμε να δείς τις εγκαταστάσεις τις ομάδας και το γήπεδο πρώτα...
- Αμέ γιατι οχι;


Image
(Stadio Renato Dall'Ara)
Image
(Training Facilities)
Έπειτα απο λίγες ώρες είναι πλέον γεγονός...
Image

Sokinv wrote:Καλη αρχη ,Οντως πολυ ωραιος η φωτο ...Περιμενουμε συνεχεια..
Σε ευχαριστώ φίλε...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Είπα στον πρόεδρο ότι πιστέυω η δέκατη θέση είναι εφικτή με το υπάρχον ρόστερ και το transfer budget που μου έδωσε ήταν 560 χιλιάδες ευρώ και το wage budget 21.5 εκατομμύρια... Image
Αυτό που πραγματικά με εντυπωσίασε ήταν όμως ο μισθός μου
Image

Πρώτη προπόνηση με την ομάδα και αυτο που διαπιστώνω είναι οτι μου λείπουν εξτρέμ ενα αριστερό μπακ και ένας κεντρικός αμυντικός...οπότε θα επικεντρώθουν όλες μας οι προσπάθιες στην ανεύρεση αυτών των παιχτών....Σκέφτομαι να κινηθώ για τov Oscar Wendt και τον Arne Friedrich αρχικά...τωρα για τα εξτρέμ θα πρέπει να ψάξω αρκετά...

Τελικά φεύγοντας απο την προπόνηση είπα να δω λιγο την προπόνηση των ρεζέρβων υπο τις οδηγίες του βοηθού μου...μου είχαν πει οτι εκτος του Gyorgy Garics που είναι τραυματίας και των δυο νεων επιθετικων που καλό θα ήταν να δωθουν δανεικοί για να παρουν εμπειρίες δεν αξιζει κανείς αλλος!Και όμως βρήκα αυτο που έψαχνα...ένα σωστο αριστερό εξτρέμ (Μα για ποιόν λόγο να έχουν τον παιχταρά στις ρεζέρβες; ) Μου έλυσε τα χέρια
Spoiler: show
Image
Νομίζω πως μετά απο αυτό πρέπει να ξανασκεφτώ τις δυνατότητες του βοηθου μου...
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
Mentalist
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:13 pm
Football Manager της ομάδας: Toulouse
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ramirez...Μα τι παίχτης βαζει γκολ δινει ασιστ και εχει rating συνέχεια πανω απο 7 τον ειχα πάρει δανεικό απο την Bologna και εγω απορησα πως μου τον έδωσαν...Ο Friedrich δεν πιστέυω να σου έρθει...θα περιμένω παντως να δω
Post Reply

Return to “Αποθήκη”