Ten Cate Speaking

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
User avatar
geto_13
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Sat Apr 30, 2011 12:07 am
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέντεξη με τον Χένκ

- Η πλειονότητα των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού θεωρεί ότι η αλλαγή προπονητή ωφέλησε την ομάδα . Το αμφισβητείτε;

Πραγματικά πιστεύετε ότι ο Νιόπλιας είναι καλύτερος προπονητής από μένα; Με την εμπειρία που έχει εκείνος και με αυτή που έχω εγώ; Είναι εύκολο να είσαι ένας ευχάριστος προπονητής. Ποιό είναι το extra του; Και δεν τον κατηγορώ, πιθανότατα είναι ένας φανταστικός τύπος και καλός προπονητής. Φέτος όμως οδήγησε το δικό μου πλοίο. Εργάστηκε με την πιο γυμνασμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Δεν χρειάστηκε να βελτιώσει τους παίκτες, ήταν έτοιμοι και δεν είχε τραυματίες. Δεν έχω τίποτα εναντίον του Νιόπλια. Νομίζω ότι είναι μια χαρά τύπος, αλλά και το πιόνι στο σκάκι των άλλων.


- Μήπως δεν ένιωθαν ασφαλείς μαζί σας, αισθάνονταν ότι δεν τους εμπιστεύεστε;

Μπορείτε να μιλήσετε με πολλούς παίκτες για μένα. Πείτε μου πόσα γκολ έβαλε ο Κατσουράνης από τη μέρα που έφυγα; Να σας θυμίσω πόσα έβαλε μαζί μου; Οκτώ. Ο Νίνης; Ποιος τον καθιέρωσε; Εγώ ήμουν αυτός που είπε ότι είναι μεγάλο ταλέντο και πρέπει να παίζει. Όμως είναι ακόμη νέος και όχι σταθερός. Όποτε ήταν καλός, έπαιζε. Υπήρχαν όμως και μέρες που δεν ήταν. Δεν τους εμπιστευόμουν; Όταν ψάχνεις μια δικαιολογία, ο πιο εύκολος τρόπος είναι να κατηγορήσεις κάποιον που έφυγε. Είναι η εύκολη λύση. Αν μου βρείτε μια αλλαγή, τι άλλαξε από τη μέρα που έφυγα, εγώ θα είμαι ευτυχής. Στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο το θέμα δεν είναι να είσαι ευχάριστος ή ωραίος. Ο σκελετός της Εθνικής Ελλάδος είναι ο Παναθηναϊκός. Αυτό δεν σας λέει κάτι; Σε δύσκολα παιχνίδια τρέχουν, παλεύουν. Και δεν λέω ότι οι άλλες ομάδες δεν έχουν καλούς παίκτες, αλλά οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήταν οι πιο προπονημένοι. Από τη δουλειά που κάναμε. Γιατί ο κόσμος μου έδινε συγχαρητήρια στο δρόμο; Επειδή τα έκανα όλα λάθος;


- Εσείς πως θα αντιδρούσατε αν ένας παίκτης δεν συμμορφωνόταν με τις εντολές σας στον αγώνα ή δυσανασχετούσε;

Θα τον έβγαζα έξω όπως και να 'χει. Διότι πριν τον βγάλω θα έχω σκεφτεί καλά γιατί το κάνω και δεν θα έχω καμία αμφιβολία. Αν δω ότι σε αυτή τη θέση θέλω έναν άλλον παίκτη προκειμένου να κερδίσω τον αγώνα, θα το κάνω. Αλλιώς χάνω την αξιοπιστία μου ως προπονητής.


- Ειπώθηκε πάντως ότι χάσατε τον έλεγχο στα αποδυτήρια.

Η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια ήταν πολύ καλή όσο ήμουν στον Παναθηναϊκό. Δεν υπήρχαν διενέξεις, τίποτα. Όταν έφυγα έμαθα, γιατί μιλάω ακόμη με αρκετούς παίκτες, ότι υπήρξαν αρκετές διενέξεις. Ποιός είναι, λοιπόν, σωστός και ποιός λάθος;


- Εκπλαγήκατε πράγματι με την απομάκρυνσή σας; Δεν περιμένατε να συμβεί;


Φυσικά και έμεινα έκπληκτος, δεν το περίμενα. Ίσως να το περίμενα μετά τον Ολυμπιακό, αλλά μετά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο με τίποτα. Ο Αντωνίου, δέκα μέρες πριν, κάλεσε κάποιους Ελληνες παίκτες σε συνάντηση. Εκείνος το οργάνωσε χωρίς να το γνωρίζω, πίσω από την πλάτη μου. Ηταν ο Κατσουράνης, ο Καραγκούνης, ο Τζόρβας, ο Σπυρόπουλος και ο Βύντρα. Τους είδα και τον ρώτησα τι ήταν όλο αυτό. Μου είπε ότι δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, ότι αφορούσε τα πριμ και τέτοια. Κοιτάζοντας πίσω, θεωρώ ότι αυτό ήταν το πρώτο σημάδι για την αποχώρησή μου. Κάποιος προσπαθούσε να αναλάβει την εξουσία μου. Ο μόνος άνθρωπος που δεν θα ήθελα να του μιλήσω ξανά είναι ο Αντωνίου. Δεν θα του μιλήσω ποτέ! Και νομίζω ότι είναι ο μόνος χωρίς καθαρή συνείδηση.


- Για ποιο λόγο, νομίζετε, άλλαξε η συμπεριφορά του Αντωνίου απέναντί σας;

Διότι απλά δεν ήταν ικανός για τη δουλειά που έκανε. Ήταν ανεπαρκής και βρισκόταν υπό μεγάλη πίεση. Ξόδευε πολλά λεφτά υπογράφοντας για παίκτες που δεν ήταν επιτυχείς επιλογές. Δεν μπορούσε να διαχειριστεί την πίεση.

- Περιμένατε να σας προσκαλέσουν oι άνθρωποι του Παναθηναϊκού;

Aν το έκαναν θα έδειχναν ότι έχουν ένα άλλο επίπεδο, αλλά δεν το έκαναν. Δεν εκτίμησαν το ρόλο που έπαιξα. Δεν ξέρω αν θα αποδεχόμουν την πρόσκληση, βέβαια.

-Και τα σχεδιά σας για το μέλλον;

Επιστρέφω στην ευρώπη για να δώσω απαντησεις και να κλείσω στόματα...αν και τα χρόνια μου δεν το επιτρέπουν θα ξεκινήσω απο χαμηλά και θα καταχτήσω τα πάντα.....Αντωνίου-Πατέρα κρυφτείτε....Ten Cate Return
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή φίλε
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θελω να πεσουν και πολλα ξυλα -ksilo με Τεν Κατε :D
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή Τεν Κάτε :P
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έλα πάμε το καλό!!! :D
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε
User avatar
geto_13
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Sat Apr 30, 2011 12:07 am
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν η ομάδα που επέλεξα είναι μία απο τις ιστορικότερες ομάδες της Αγγλίας αν και το παρατσούκλι τους δεν είναι ότι καλύτερο για ομάδα

Και έτσι πέρασα την πόρτα του συλόγου για να ζητήσω κάποια δουλεία

Image

Και εκεί συνάντησα την κόπελα στην γραμματεία και ίσως να μην μπορούσα να αρνηθώ οποιαδήποτε πρόταση που θα μου γινόταν

Image

-Καλημέρα θα ήθελα να δώ τον Κύριο Glik

-Καλημέρα σας περιμένει περάστε

-Εγώ θα περάσω εσένα να δω πότε θα περάσω

-χι χι χι

-Όχι που δεν θα ήθελες


-Καλημέρα κύριε Τοm

-Καλημέρα Henk κάθησε...μόλις διάβαζα το βιογραφικό σου

Image

-Tom θέλω να σου ζητήσω να μου δώσεις μια ευκαίρια να οδηγήσω την ομάδα εκεί που της αξιζει

-Henk με προβληματίζουν οι συστάσεις σου απο την Ελλάδα

-Ποίες συστάσεις; του Κατσουράνη και του Σπυρόπουλου; γιατί δεν κοιτάς και αυτές του Drogba του Messi του Ronandinho;Τον Messi αν θυμάστε όλοι καλα εγώ τον ανέβασα στην πρώτη ομάδα

-Κοίτα τα έχω λάβει όλα υπόψην μου και γι΄ αυτό ακόμα το σκέφτομαι...την αγάπω την ομάδα και στεναχωρίεμαι εδώ που βρίσκετε.....Λοιπόν παίρνεις την δουλειά αλλα το θέμα που μας τρώει είναι το οικονομίκο

-Μην μου αγχώνεσαι δεν με νοίαζει το οικονομικό...εγώ θα ανεβάσω την ομάδα και θα κάνω πολλά παπαγαλάκια να μήν ξαναμιλήσουν

-Εντάξει τότε....συγχαρητήρια...πήγενε να γνώρισεις την ομάδα και το αθλητίκο κέντρο και τα ξαναλεμε

-Σε ευχαριστώ Boss...θα πάρω την γραμματεα σου να με ξεναγήσει......Έλα αγαπούλα παμε να με ξεναγήσεις

-Κύριε Henk μαζί μπορούμε να κάνουμε χρυσές δουλειές....

-Λέγε με Henk...Όπως τι δουλειές;

-Να μαζί με τον πρωηγούμενο προπονητή μας τα κανονίζαμε και πέρναμε κάποια μαύρα λεφτά απο το ταμείο της ομάδας χωρις να το βλεπει κανεις....απο χορηγίες απο πλαστά δελτία από εκβιασμούς σε παίχτες...

-Άλλος Αντωνίου μας βρήκε....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ.....ΑΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙΔΟΙΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΕΙΣΗΦΗΘΩ ΝΑ ΑΠΟΛΗΘΕΙΣ...ΟΥΣΤ


Image


Image

Spoiler: show
Image
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχια με τον τεντοπανα (: (: Καλη συνεχεια με την ιστορια σου
User avatar
TsigosOsfp
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Sun Jul 31, 2011 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε περιμένουμε συνέχεια
ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ.....ΑΟΞΑΡΑ ΣΑΓΑΠΩ
User avatar
geto_13
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Sat Apr 30, 2011 12:07 am
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καί έτσι αφού πήρα το πόστο στον πάγκο των κρυάριων ξεκηνήσαμε το ξεκαθάρισμα του ρόστερ αν καί το budget ήταν στις 750.000. Τα προγνωστηκά μας βγάζουν στην 11η θέση εγώ πιστεύω πώς θα ανέβουμε άνετα στην Premier

ΣΤΟΧΟΙ ΟΜΑΔΑΣ
-Απευθείας άνοδος
-Προσέλκηση φιλάθλων στο γήπεδο (αν και τα διαρκείας με αφήνουν ευχαριστημένο)
Κύπελο,League Cup όσο πιο μακρυά φτάσουμε

ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΣΤΟΧΟΙ
-Καθιέρωση στην Premier
-Συνεχείς παρουσία στην Ευρώπη

ΣΤΟΧΟΙ Ten Cate
-Κατάκτηση τα πάντα και παντού


ΗΡΘΑΝ

Eric Addo
Spoiler: show
Image
Σαν ρεζέρβα

Diego Arismendi
Spoiler: show
Image
Ίσως ενας απο τους στάρ της ομάδας

Chris Basham
Spoiler: show
Image
Ο κόφτης στο κέντρο μας

James Beattie
Spoiler: show
Image
Ως αλλαγή στην επιθεσή μας

Geremi Ndjitap
Spoiler: show
Image
Γνωστός με την παρουσία του σε Real Chelsea Newcastle....τα σχόλια περιτά

Stephen Jordan
Spoiler: show
Image
Βασικότατος σαν αριστερό μπακ

Lomana Lualua
Spoiler: show
Image
Θα πλεσιωνει την επόμενη μεταγραφή μας στην επίθεση...ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Zlatan Mouslimovic
Spoiler: show
Image
Η βασική μας επιλογή στην επίθεση...(ας ελπίσουμε πως δεν θα παιζει 1 και θα είναι τραυματίας σε 4)

ΦΙΛΙΚΑ
Spoiler: show
Image
Εεεεεε όχι και 3 στην Celtic και 6 στις ρεζέρβες της Liverpool

Αυτός πού με κατέπληξε στα φιλικά
Spoiler: show
Image
Σε 5 φιλικά και 45 λεπτά έκαστος 8 Goalllllllllllll......νομίζω πώς το καλοκαίρι θα πάρει πολύ καλή μεταγραφή

Meeting Pre Season
Ten Cate: -Λοιπόν μάγγες ακούστε...Ήρθα εδώ για να σας κάνω ομάδα...Θα ακολουθείτε οτι σας λεω!
Θα σας λέω να χοροπηδάτε καί εσείς θα το κάνετε...δεν θα σηκώσω ουτε μία ανταρσία.
Όποιος δεν μπορει (να παει να....) να βγεί μπροστά και να περάσει απο το ταμείο για να πάρει
τη αποζειμίωση και δρόμο.................Ωραία κανείς δεν θέλει να φύγει.Ελα προπονηση τώρα

Shaun Baker: -Henk ως αρχηγός της ομάδας θέλω να σου πώ πως θα κάνουμε τα πάντα για να σε επιβαιβέωσουμε
ως ηγέτη της ομάδας μας.Αλλά τα προγνωστηκά λένε πως δεν θα δούμε ούτε 5αδα

Ten Cate: -Ρε χαλβά ποία προγνωστηκά; Όταν λέω πως σας πιστεύω και θα πάρουμε άνετα την κατηγορία αυτό
είναι δεσμευσή μου.Αν δεν το κάνω θα παραιτηθώ μόνος μου


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=plDY3Fujxqg[/youtube]
Και τώρα ένα βίντεο για να καταλάβετε σε ποία ομάδα παίζετε

Οι τακτικές που θα ακολουθήσουμε
Spoiler: show
Image
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν μπορεις βαζε λιγο μεγαλυτερες εικονες μου βγηκαν τα ματια για να τις δω...Κατα τα αλλα παιχτουρα αυτος με τα 8 γκολ αλλα τα στατιστικα του δεν ειναι πολυ καλα...Οι μεταγραφες που εκανες ειναι πολυ καλες!περιμενουμε συνεχεια.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν ο Maitre της τακτικης μιλαει απλα ακους...Πολυ καλες προσθηκες...Παμε για το καλυτερο...
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν όχι απευθείας άνοδο,θέλουμε είσοδο στα play off...Καλή αρχή,περιμένουμε την συνέχεια φιλε :)
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το 3-1 με την Σέλτικ δίνει πολλές υποσχέσεις, αλλά η Championship δεν έχει φαβορί όλοι παίζουν κάθε αγώνα δίχος αύριο!! καλή τύχη αναμένουμε σύντομα την συνέχεια.
Post Reply

Return to “Αποθήκη”