Γιώργος Κατίδης [2012/13]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με την ΑΕΚ!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Γιώργου Κατίδη έως τις 30/6/2016.

http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=1355&n_id=7720

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι τελικά η ΑΕΚ θα διατηρήσει το 45% των δικαιωμάτων του παίκτη και ο Φωτίου το 55%.

http://www.aek365.com/a-212957/ekleise-o-katidhs.htm

Κάπου είχα διαβάσει για ρήτρα 1,5 εκ. ευρώ.

Αριθμός φανέλας; απολαβές;
daman91
Amateur
Amateur
Posts: 217
Joined: Thu Nov 15, 2007 4:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,barcelona,inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αριθμος φανελας το 8

http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=2824&pl=211
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
daman91
Amateur
Amateur
Posts: 217
Joined: Thu Nov 15, 2007 4:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,barcelona,inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο προπονητής του Γιώργου Κατίδη, στην Εθνική Νέων, Κώστας Τσάνας αποκρυπτογραφεί τον μέσο της ΑΕΚ

Ίσως είναι από τους λίγους προπονητές που τον ξέρει τόσο καλά. Ο προπονητής της Εθνικής Νέων, Κώστας Τσάνας, μιλάει για τον Γιώργο Κατίδη, εξηγεί τι μπορεί να κάνει μέσα στο γήπεδο και του δίνει μία συμβουλή... Αναλυτικά ο Τσάνας δήλωσε για τον Κατίδη στο GOAL: «Πρόκειται για ένα παιδί που μπορεί να αγωνιστεί σε όλους τους χώρους του κέντρου. Στο 4-2-3-1 μπορεί να παίξει πίσω από την κορυφή της επίθεσης, στο 4-3-3 σαν επιθετικός χαφ μπροστά από τα αμυντικά χαφ ή επιθετικός χαφ στη μια πλευρά, αλλά πάντα ανεβαίνει και σαν δεύτερος επιθετικός. Αυτο νομίζω ότι είναι το μεγάλο του ατού, ότι εκμεταλλεύεται καλά τον χώρο μεταξύ των αμυντικών χαφ και των στόπερ της αντίπαλης ομάδας. Φτάνει πολύ εύκολα στην αντιπαλη εστία και έχει την αίσθηση του γκολ. Δοκιμάζει τα πόδια του και είναι παίκτης για τα δύσκολα ματς. Παίρνει πρωτοβουλίες, δεν κρύβεται, κρατάει μπάλα, έχει αγωνιστικό θράσος, πάθος, χρησιμοποιεί και τα δύο πόδια.

Νομίζω πως αυτό που του λείπει είναι να βρει αγωνιστικό ρυθμό και να παίξει σε πολλά ματς συνεχόμενα και επειδή είναι πολύ έξυπνος και απαιτητικός από τον εαυτό του θα έπρεπε ενδεχομένως να κοντρολάρει λίγο τα συναισθήματά του. Προσπαθεί πάντα να κάνει το κάτι παραπάνω, καμιά φορά δεν συμπορεύεται με την αγωνιστική τακτική της ομάδας και αυτό θα πρέπει να το βελτιώσει. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει την ΑΕΚ και θέλω να του ευχηθώ καλή τύχη, την οποία θα έχει αν πρώτα σκέφτεται και ύστερα ενεργεί» ανέφερε ο Τσάνας

http://www.aek365.com/a-213854/tsanas-p ... atidhs.htm
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Πού θα σε δούμε να αγωνίζεσαι; Σε ποια θέση και ποια προτιμάς εσύ καλύτερα;

«Πάντα στην μέχρι τώρα καριέρα μου υπήρχε ένα θέμα με τη θέση που αγωνίζομαι. Προσωπικά θεωρώ ότι το ζήτημα είναι αν ανταποκρίνεσαι στις απαιτήσεις που υπάρχουν από τον προπονητή στο κάθε ματς. Εγώ ακόμη και σε θέση που να μην γνωρίζω να χρησιμοποιηθώ θα επιδιώξω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό στον αγώνα για την ομάδα. Νομίζω ότι το κάνω καλά μέχρι τώρα. Μ’ αρέσει πάντως να αγωνίζομαι ως επιτελικός μέσος, πίσω από τον επιθετικό, τη στιγμή που πέρυσι χρησιμοποιήθηκα ως ακραίος μεσοεποθετικός και στις δυο πλευρές. Στην Εθνική έχω αγωνιστεί και ως 8άρι».

-Με αφορμή τη λέξη 8άρι που χρησιμοποίησες και επιστρέφοντας στη μεταγραφή σου στην ΑΕΚ υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που επέλεξε την φανέλα με το νούμερο ‘’8’’; Διότι γνωρίζεις φυσικά πως την φορούσε ο Τόνι Σαβέβσκι.

«Θα αναφερθώ σε ένα περιστατικό για να καταλάβει ο κόσμος. Πριν από την τελική φάση του Euro U-19 δώσαμε ένα ματς για φιλανθρωπικό σκοπό εδώ στην Αθήνα με την Εθνική και σε εκείνο το ματς είχα την ευκαιρία και τύχη να μιλήσω με τον κ. Σαβέβσκι ο οποίος μου έδωσε κάποιες συμβουλές σχετικά με τον τρόπο που αγωνίζομαι και μου είπε πως του θυμίζω εκείνον στο παρελθόν. Κάπως έτσι το σκέφτηκα και μια και ήταν διαθέσιμο το επέλεξα. Καταλαβαίνω είναι φανέλα με βαριά ιστορία».

http://www.gazzetta.gr/super-league/art ... aniko-pics
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ facebook και tweeter.Nομιζω οτι μιλαει πολυ χωρις να υπαρχει λογος και οτι αυτο δε κανει καλο ουτε στην ομαδα ουτε στον ιδιο.

Αρκετα υψηλο controversy
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλωσεις Μπαρκογλου
Για τα παράπονά του από την συμπεριφορά των παικτών της ΑΕΚ: «Τα παιδιά της ΑΕΚ θα πρέπει λίγο να προσγειωθούν. Απλα κάποια παιδιά, λόγω των συνθηκών που όλοι γνωρίζουμε, βρίσκονται ξαφνικά να φοράνε φανέλες μεγάλων ομάδων όπως είναι η ΑΕΚ... Εκεί πρέπει να αναλογιστούν την συμπεριφορά τους, δεν γίνεται να βρίζουν μάνες και σπίτια...»,

Ακης Μαντζιος
Για τις δηλώσεις του Μπάρκογλου: «Από ό,τι ενημερώθηκα, υπήρχε μεγάλη δυσαρέσκεια από παίκτες μου για τον Κατίδη, ο οποίος έβριζε άσχημα στη φυσούνα χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Οι παίκτες ήταν έξω φρενών μαζί του».

http://www.aek365.com/a-223937/edwse-to ... ntzios.htm

sportsmanship -
temperament -
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παίζει κατά την διάρκεια των ματς ΜL/AML & MR/AMR οπότε θα έπρεπε να περαστούν οι θέσεις έστω ως competent.
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ένταση Κατίδη με Παπαδόπουλο


Ο νεαρός παίκτης της ΑΕΚ αντέδρασε έντονα μετά από ένα σκληρό μαρκάρισμα και ο βοηθός του Λίνεν με πολύ αυστηρό τρόπο τον έθεσε εκτός διπλού. Νεύρα είχε η σημερινή προπόνηση της ΑΕΚ… Σε μια φάση σε άσκησης αμυντικής τακτικής ο Γιώργος Κατίδης δέχθηκε ένα σκληρό μαρκάρισμα με αποτέλεσμα να πέσει κάτω και να κρατά το πόδι τους από τους πόνους. Ο Μανώλης Παπαδόπουλος εκείνη την στιγμή που ήταν κοντά του είπε «έλα σήκω, δεν έγινε τίποτα…» με τον νεαρό παίκτη να αντιδρά έντονα, καθώς έδειχνε ότι πονούσε πραγματικά. Τότε ο βοηθός του Λίνεν του φώναξε (λένε οτι... παρερμήνευσε μια λέξη του παίκτη) και εν συνεχεία ο Κατίδης έμεινε εκτός διπλού, κάνοντας την άσκηση που έκαναν οι παίκτες που είναι εκτός πλάνων για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ. Μένει να δούμε αύριο αν θα έχει συνέχεια το θέμα Κατίδη και ποια θα είναι η απόφαση του Λίνεν… Πάντως, η πλειοψηφία των παικτών τόνιζαν οτι ο Παπαδόπουλος παρεξήγησε το περιστατικό και ήταν πολύ αυστηρός.

http://www.aek365.com/a-229116/entash-k ... opoulo.htm

Με βάση αυτό, αλλά και ορισμένες άλλες του αντιδράσεις από όταν ήταν στον Άρη, ίσως θα έπρεπε να θεωρηθεί outspoken.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

User avatar
Simao_LFC
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 536
Joined: Sun Oct 28, 2012 9:33 pm
Football Manager της ομάδας: Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Λίβερπουλ,Μπράουνσβαιγκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέχεια κάτω ρε παιδιά ο Κατίδης..Τον είδα πάνω απο 7 φορές στο χορτάρι σήμερα..Ούτε μια μονομαχία δεν κέρδισε(όπως και σε άλλα παιχνίδια..)....
Strength --
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Image
User avatar
mitsosG21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 458
Joined: Mon Oct 29, 2012 4:39 pm
Football Manager της ομάδας: Parma F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barca, Liverpool, BVB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+ Free Kick Taking
ImageImage
ImageImage
ImageImage


FM 13 Story : Impossible?
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιχαλης Παυλης στα fav personnel.

http://www.aek-live.gr/2012/11/blog-post_6357.html
Locked

Return to “ΑΕΚ”