Per sbaglio

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λονδινο, Ιουνιος 2011 και μετα την παρουσιαση του διδακτορικου του πανω στο management τουριστικων επιχειρησεων, ενας νεαρος Ελληνας σκεφτεται ηδη το ταξιδι της επιστροφης στην χωρα του και την αναζητηση δουλειας πανω στον τουριστικο κλαδο, καθως κανει υπομονετικα χειραψιες με οσους παρευρισκομενους στην παρουσιαση του θελουν να τον συγχαρουν. Ξαφνικα τον πλησιαζει ενας τυπος με πλατυ χαμογελο. Δεν μοιαζει κρυοκωλος βορειος, μεσογειακος τυπος, γκριζοι κροταφοι, μελαχρινος, πολλες χειρονομιες, τον αγκαλιαζει. Τι να θελει αραγε? Γιατι τον αγκαλιαζει? Η κολωνια του δεν ειναι φτηνη, εχει λεφτα. Ή καποιος ξοδευει γι'αυτον. Φοραει κουστουμι το οποιο ομως ειναι τοσο μπαναλ και τετριμμενο που μοιαζει με στολη. Αραγε το φορανε κι αλλοι αυτο? Καποιοι συνεργατες του?
-Ειμαι υποχρεωμενος να συγχαρω εναν τοσο λαμπρο νεο οσο εσεις!
-Μα τα παραλετε, ειστε τοσο ευγενικος! (Δεν ηταν βεβιασμενο το χαμογελο του, τα φρυδια του ηταν χαλαρα και οχι σφιγμενα. Το ηθελε. Το πιστευει. Κατι θελει. Κατι καλο ομως.)
-Ξερετε, ο εργοδοτης μου, μου ανεθεσε την ευρεση ενος manager για μια εκ των επιχειρησεων του.
-Εξαιρετικα, ειναι πανω στον τουρισμο?
-Για την ακριβεια οχι, ζητα manager για μια ποδοσφαιρικη ομαδα.
-Πολυ φοβαμαι πως δεν μπορω να δεχτω την προσφορα σας, περασα 2 χρονια απο την ζωη μου κανοντας μεταπτυχιακο πανω στην διοικηση τουριστικων μοναδων και αλλα 3 κανοντας διδακτορικο στον οικοτουρισμο, μια ποδοσφαιρικη ομαδα ειναι περα για περα εκτος του ερευνητικου μου πεδιου. (Μα για τι με περασε? Δεν λεω, ωραιο το ποδοσφαιρο, αλλα γιατι σε μενα? Σταυρωνει τα χερια του, νιωθει την αναγκη να αμυνθει. Ισως να μην επρεπε να του μιλησω τοσο αποτομα.)
-Λυπαμαι, φανταζομαι οτι επρεπε να απευθυνθω αλλου... Κριμα, διοτι ο προεδρος μου μιλησε για μισθο με τουλαχιστον 5 μηδενικα...
- :shock: :shock: :shock: Εεεχμ...κοιταξτε, δεν θελω να σας κοροϊδεψω, εχουμε κριση, ο οικοτουρισμος μπορει να περιμενει, ποτε αναλαμβανω τα οικονομικα της ομαδας σας? :-D
-Μας περιμενει το ιδιωτικο τζετ του προεδρου εξω, θα ειμαστε στα γραφεια της ομαδας σε 2-3 ωρες.

3 ωρες αργοτερα

Οχι τα τυπικα γραφεια που θα περιμενε κανεις. Μακροστενοι διαδρομοι, δεν βλεπεις ντουβαρια, μονο ξυλο κεδρου. Επιβλητικο θα το χαρακτηριζα. Πολλα πορτραιτα, οχι αριστοκρατικα, ουτε λαϊκα. Σκληραγωγημενα προσωπα, οχι φτωχα παντως. Σκοτεινοι διαδρομοι. Σκονισμενα χαλια. Παλιες πορτες. Αρχοντικες. Χρυσα πομολα. Ωπ, καπου εδω ειμαστε.
-Καλησπερα signore, εφερα τον μανατζερ που ζητησατε.
-Καλησπερα σας κυριε...Κυριε?
Spoiler: show
Image
- :shock: :shock: :shock:
-Signore Aurelio, εφερα το νεο manager της ομαδας.
-Va bene, ας υπογραψει. Ειμαι ικανοποιημενος με σενα Antonio.
Spoiler: show
Image
-Εχμ, μπορω να δω τους ορους του συμβολαιου μου? (Τι ειναι αυτοι? Τι ειδους εργοδοτης? Απο που αντλει τους πορους του? Οικειοτητα με τον Antonio. Ξεκαθαρα υφισταμενος του. Δεν εχουν ομως σχεση αφεντικου-υπαλληλου. Πιο πολυ θα την χαρακτηριζα οικογενειακη. Δεν ειναι συγγενεις, δεν αποκαλεις συγγενη σου Κυριε Aurelio. Προφανως υπαρχει συνοχη και αμοιβαια τυφλη εμπιστοσυνη στον κυκλο τους. Αυτο ειναι καλο. Θα με προστατευτουν. Αυτο ειναι κακο. Δεν ειναι συνηθισμενη επιχειρηση. Τουλαχιστον οχι αυτη που κρυβει πισω απο την ομαδα. Δεν μπορω να κανω πισω, θα με σκοτωσουν. Δεν μπορω να υπογραψω, θα παω φυλακη. Δεν μπορω να γυρισω τον χρονο πισω. Μου χαμογελαει ο Antonio. Θελει να με καθησυχασει. Το ξερει οτι ανησυχω, τρωω τα νυχια μου εδω και 2 λεπτα. Ο Aurelio απο την αλλη με περιεργαζεται απο πανω μεχρι κατω. Θελει ικανο ατομο. Ειμαι ικανο ατομο.)
-Ma certo signore, οριστε. 2 χρονια συμβολαιο αντι 850.000 € τον χρονο.
-Καταπληκτικα, υπογραφω επιτοπου! (Καμια σοβαρη επιχειρηση δεν προτεινει τετοιο συμβολαιο, καμια. Δεν εχει ψιλα γραμματα ωστοσο, ειναι μιση σελιδα. Δεν εχουν το δικαιωμα να με απολυσουν χωρις να λαβω την πληρη αποζημιωση, εχω καθε δικαιωμα να παραιτηθω. Ολα μοιαζουν φυσιολογικα, αλλα δεν ειναι. Η πενα του ειναι ακριβη. Το γραφειο του κι αυτο κεδρινο. Οι κουρτινες κοκκινες και επιβλητικες. Ολη η διαδικασια μοιαζει τοσο τελετουργικη... Ας ειναι, 2 χρονια συμβολαιο και μετα βρισκω μια δικαιολογια και φευγω. Αρρωστησε ο παππους μου. Μου λειπει η Ελλαδα. Εχω προταση απο τουριστικη επιχειρηση. Θα εχω αλλωστε και τουλαχιστον 1,5 εκατομμυριο στην ακρη. 2 χρονια και μετα βρισκω μια δικαιολογια και φευγω. Τωρα δεν μπορω να φυγω, απλα δεν μπορω.)
-Splendido signore, απο αυριο μπορειτε να μεταβειτε στο προπονητικο κεντρο της ομαδας να γνωρισετε τους ποδοσφαιρστες σας, η πρωτη προπονηση εχει οριστει για την Δευτερα. Θελω να οδηγησετε την ομαδα ψηλα φετος...
-Να κανω τι...? Εγω τα οικονομικα θα αναλαβω, οχι τις προπονησεις! Τι δουλεια μπορει να εχω εγω εκει...?
-Scusi signore, προπονητης δεν ειστε?
-Οχι βεβαια! Manager επιχειρησεων ειμαι! (Ειναι οντως εκπληκτος. Καποιο λαθος εχει γινει εδω. Αυτο σημαινει οτι ισως να την σκαπουλαρω. Ισως και οχι, εχω υπογραψει. Ισως και να μην την βγαλω καθαρη. Νιωθει εξαπατημενος. Κοιταει επιμονα. Κοιταει αγρια. Κοιταει θυμωμενα. Κοιταει τον Antonio.
-Che cosa...?
Spoiler: show
Image
-Manager δεν μου ζητησατε να φερω Don Aurelio?
-MA CHE CAZZO VA MANAGER, ALLENATORE CAZZO, ALLENATORE! Οταν ειπα Manager το εννουσα με την αγγλικη εννοια, να αναλαβει και τα μεταγγραφικα και καθε τομεα της ομαδας! Παρτε τον Antonio εξω, ουτε να τον βλεπω δεν μπορω! Cristiano, Roberto, svelto!
Spoiler: show
Image

Image
]
:shock: :shock: :shock: -Κ...κ..και το συμβολαιο Don Aurelio...? :?
-Το συμβολαιο εχει υπογραφει και μενει ως εχει. Ελπιζω να το τιμησεις και με το παραπανω... Λοιπον, ακουσε με, θελω η ομαδα φετος να παει καλα. Πολυ καλα. Θελω να παλεψει για το κατι παραπανω, την καταξιωση. Λεφτα υπαρχουν και θα δωθουν. Αυτο που απαιτω απο εσενα ειναι να την οδηγησεις στην επιτυχια...
-Θα κανω οτι μπορω, μην ξεχνατε οτι δεν ειναι η δουλεια μου αυτη. Θα προσπαθησω παντως. Θα χρειαστει να ξοδεψουμε πολλα λεφτα... Εχω μια εικονα του υλικου της ομαδας, μπορει να μην ειμαι προπονητης, παρακολουθω ομως που και που ποδοσφαιρο. (Αποστρεφει το βλεμα οταν μου μιλαει, κοιταει την γατα του την οποια χαϊδευει. Προσπαθει να ηρεμησει. Προσπαθει να μην ξεσπασει πανω μου. Ξερει οτι δεν φταιω εγω, πρεπει να ξερει. Θα ηθελα να ξερει. Εκοψε τον πληθυντικο, μου μιλαει στον ενικο. Μια πρωτη ρηξη, επαψε να με σεβεται, δεν ειμαι αυτο που ζητησε, δεν υπαρχει λογος να μου μιλα στον πληθυντικο. Μια αρχικη ενταξη στην ομαδα, δεν με σεβεται απλως, με νοιαζεται, με θεωρει μελος της famiglia του.
-Μη σε ανησυχει αυτο... Ξοδεψε οσα πιστευεις οτι πρεπει να ξοδεψεις...
-Το πλανο μου ειναι το εξης, δινουμε τις πρωτες 2-3 χρονιες καποια παραπανω χρηματα, αλλα εξασφαιζουμε μια γρηγορη επιτυχια και πολλα εσοδα, και τις επομενες χρονιες εχουμε κερδη. Θα ηταν καλο επισης να κανουμε τις καλυτερες δυνατες εγκαταστασεις για να προπονουνται οι επαγγελματιες και οι νεοι μας.
-Αυτο ειναι δεδομενο. Αυριο σε θελω ετοιμο, θα τα ξαναπουμε...

Πολυς ιδρωτας στο μετωπο. Δεν ειχε ζεστη, δεν θα μπορουσε να εχει ζεστη. Αγχος. Φοβος. Αγνοια. Ανακουφιση. Τουλαχιστον απο αυριο θα ειμαι σ'ενα τελειως διαφορετικο περιβαλλον. Μακρια απο ολα αυτα. Κι ομως τοσο κοντα. Ενα τηλεφωνο κοντα, μια κουρσα με την λιμουζινα που μας εφερε απο το αεροδρομιο κοντα. Μια επισκεψη κοντα. Μια επισκεψη στο σπιτι μου. Οχι, δεν πρεπει να με απασχολουν αυτα. Πρεπει να με απασχολει η ομαδα. Τι συστημα θα παιξω? Τι μεταγγραφες θα κανω? Θα τα παω καλα? Αν δεν τα παω? Πρεπει να βρω τον Antonio, φαινεται εξισου τρομαγμενος με μενα. Ειναι ο μονος μου συμμαχος. Που ειναι ομως? Γιατι δεν βγηκε να με ξεπροβοδισει?
Spoiler: show
Image
Την επομενη μερα.
-Σας καλωσοριζουμε στην συνεντευξη τυπου του νεου προπονητη της ομαδας μας! Παρακαλουμε ενας ενας να θετει ερωτησεις και σας υποσχομαστε οτι θα απαντηθουν ολες! Πριν περασει σε εσας, ο λογος στον νεο μας προπονητη για μια μικρη δηλωση.
-Εχμ...καλησπερα, δεν ειμαι καλος σ'αυτα, απλα θελω να τονισω οτι ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος που ειμαi ο νεος προπονητης της...
Spoiler: show
Image
There are some who call me...Tim?
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε!!! :wink:
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

καλη αρχη!!
Daddy Cool
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 18
Joined: Sun Jul 15, 2012 2:08 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή!
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Πολύ ενδιαφέρον ξεκίνημα.
Θέλουμε την Νάπολι πρώτη σε όλα!
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω παιδια, το ελπιζω κι εγω γιατι την πρωτη σεζον η Serie A ειναι ζορικη. Η Μιλαν εχει ομαδαρα, η Γιουβεντους ειναι ενισχυμενη, η Ιντερ παραμενει Ιντερ, ενω υπαρχουν και δευτεροκλασσατες ομαδες που ειναι ικανες να κοψουν βαθμους. Οτι ερωτησεις θελετε να κανετε για την ομαδα κλ σε μορφη press conference, καντε τις πριν το δευτερο ποστ. :D
There are some who call me...Tim?
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Κύριε Προπονητή, καταρχήν μήπως να μας λέγατε πως ονομάζεστε; :D
Εν συνεχεία, ποιοί είναι οι στόχοι για την νέα σεζόν, που χρειάζεται ενίσχυση το ρόστερ και πως αισθάνεστε που αναλάβατε τις τύχες ενός ιστορικού συλλόγου;
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλή αρχή!!! Πάμε να τα κατακτήσουμε όλα
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο σενάριο! Καλή αρχή φίλε!!!
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dk2991 wrote:Κύριε Προπονητή, καταρχήν μήπως να μας λέγατε πως ονομάζεστε; :D
Εν συνεχεία, ποιοί είναι οι στόχοι για την νέα σεζόν, που χρειάζεται ενίσχυση το ρόστερ και πως αισθάνεστε που αναλάβατε τις τύχες ενός ιστορικού συλλόγου;
1) Το ονομα του προπονητη θα γινει γνωστο με την εναρξη της ιστοριας. :D Ειναι ενα κοινο ονομα το οποιο δεν πρεπει να προβαλλεται εναντι των ικανοτητων του, συμφωνα με δηλωσεις του τεχνικου διευθυντη της ομαδας.
2) Στοχοι για τη νεα σεζον ειναι η κατακτηση μιας θεσης που να οδηγει στο Τσαμπιονς Λιγκ της νεας περιοδου, τα προημιτελικα του κυπελου και η χαρα της συμμετοχης στο φετινο Τσαμπιονς λιγκ, συμφωνα με την διοικηση. Προσωπικα θα επιθυμουσα να διεκδικησω μεχρις εσχατων το πρωταθλημα καθως και το κυπελο, και αναλογα τον ομιλο (ειμαστε στο 4ο γκρουπ δυναμικοτητας), να παλεψουμε ειτε για τους 16 ειτε για μια καλη πορεια στο Ουεφα.
3) Η ομαδα μας εχει μια ΤΡΑΓΙΚΗ αμυνα η οποια χρειαζεται ολη ξηλωμα και ραψιμο απο την αρχη. Θα παραμεινουν για παγκο μονο οι Καναβαρο, γιατι ειναι club grown και Dossena, γιατι ειναι εξαιρετικη λυση για τον παγκο. Τα χαφ μας δεν ειναι κατι τρομερο, ουτε κατι κακο, θα αποκτηθουν ωστοσο παικτες που θα δινουν βαθος καθως και ενας βασικος εξτρεμ. Χρειαζομαστε μια αξιοπιστη αλλαγη του Καβανι καθως και τριτο τερματοφυλακα.
4) Αισθανομαι απαισια, δεν θα το ξανακανω. :D

---------------------------------------------------------------------

Κατοπιν πολλων αλλαγων στο staff, φτασαμε σε τετοια επιπεδα προπονησης
Image

Πλεον μας μενει ν'ασχοληθουμε με τις μεταγγραφες μας:
Ως αναπληρωματικο δεξι μπακ, ερχεται ο:
Spoiler: show
Image

Παικτης που μπορει να βοηθησει αμεσα αλλα και μελλοντικα, καθοτι ειναι ιδιατερα εξελιξιμος. Θα παρει παιχνιδια φετος, ειδικα σε ευκολα ματς ή οταν πρεπει να ξεκουραστει το βασικο μας μπακ.
Αναπληρωματικο αμυντικο χαφ, ο:
Spoiler: show
Image

Σε προηγουμενο σεηβ μου με τον ΠΑΟΚ ειχε βγαλει ματια σ'ενα σαφως πιο ευκολο πρωταθλημα. Και παλι ομως, περιμενω απ'αυτον να μας δωσει πολυτιμες ανασες, ειδικα σε ματς οπου το συστημα που ακολουθω απαιτει δυο αμυντικα χαφ.
Αναπληρωματικο δεξι εξτρεμ, ο:
Spoiler: show
Image

Οκ, δεν ειναι κατι φοβερο, αλλα τον ειχαν προς παραχωρηση με μολις 650.000. Δε νομιζω να εβρισκα καλυτερο με τοσα λιγα λεφτα.
Τριτος τερματοφυλακας, ο:
Spoiler: show
Image

Ταλεντακι, δυσκολο να παρει παιχνιδια φετος, θα βοηθηθει ωστοσο απο τις εγκαταστασεις και τους προπονητες μας προκειμενου να φτασει στο peak του.
Αναπληρωματικο σεντερ φορ, ο:
Spoiler: show
Image

Η μεγαλη μου λατρεια. Τον πηρα αρχικα δανεικο, αλλα φοβηθηκα οτι δεν θα γινει club grown ετσι και μετα απο λιγες μερες τον αγορασα.
Αναπληρωματικο δεκαρι, ο:
Spoiler: show
Image

Περιμενω πολλα απο τον νεο Πιρλο. Θα παρει χρονο συμμετοχης φετος, προκειμενου να ξεκουραζει τον Χαμσικ.
Βασικο αριστερο μπακ, ο:
Spoiler: show
Image

Εξαιρετικο μπακ για την τιμη του, θα βοηθησει ιδιαιτερα την ομαδα καθως ειναι ικανος τοσο αμυντικα, οσο κι επιθετικα.
Βασικο αριστεροδεξι εξτρεμ, ο:
Spoiler: show
Image

Ποτε μου δεν καταλαβα γιατι τον παραχωρει με μολις 2Μ η Μπαρτσα, δε με χαλασε καθολου ομως! Μακραν ο καλυτερος συνδυασμος ποιοτητας-τιμης-ηλικιας-eu national που μπορει κανεις να πετυχει στο παιχνιδι.
Πρωτο μεγαλο μπαμ, απο τα χερια της ΜανΣιτυ, για μια απο τις δυο θεσεις της αμυνας, ο:
Spoiler: show
Image
free image hosting[/url]

Μεγαλο μπακ. Τιτανιο. Βασικος για χρονια.
Δευτερο μεγαλο μπαμ, επαναπατριζουμε για την δευτερη θεση στα σεντερ μπακ, τον:
Spoiler: show
Image

Μ'αυτον πισω παρεα με τον Ντεντε, δεν φοβαμαι τιποτα.
Τριτο και τελευταιο για την ωρα μεγαλο μπαμ, βασικο μας δεξι μπακ θα ειναι ο:
Spoiler: show
Image

Ενταξει, την εγδυσα την Ρουμπιν, αλλα δεν επιτρεπεται τετοιοι παικτες να μην παιζουν σε κορυφαιο πρωταθλημα. Κανει τα παντα και στις δυο πλευρες, σε μας θα βοηθησει στα δεξια.
Συνολικα το in and out:

Image


Η κληρωση για το Champions League μας εφερε τις εξης αντιπαλους:
Απο το 3ο γκρουπ δυναμικοτητας:
Spoiler: show
Image
Απο το 2ο γκρουπ δυναμικοτητας:
Spoiler: show
Image
Απο το 1ο γκρουπ δυναμικοτητας:
Spoiler: show
Image
Συμπερασμα: Μια οχι ιδιαιτερα ευκολη κληρωση, χωρις ωστοσο να καθιστα αδυνατη την προκριση μας. Η Αρσεναλ ηταν ισως η καλυτερη δυνατη αντιπαλος απο το 1ο γκρουπ δυναμικοτητας, ωστοσο η Μαρσεϊγ εχει αθλητες στιβου στην 11αδα και θα μας δυσκολεψει πολυ. Η Βασιλεια δε νομιζω να παιξει καθοριστικο ρολο. Ή μηπως θα παιξει...? :wink:
There are some who call me...Tim?
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Προβλεπω οτι θα πεσουν κορμια στους ομιλους του Τσου Λου. Εχεις κανει εξαιρετικες μεταγραφες ειναι δεδομενο αυτο. Θα σταθω ομως στον αδελφο του Piatti της Valencia, τον Ignacio. Μπορει να μην γεμιζει το ματι αλλα ειναι σταθερος σε αποδοση. Θα σε βοηθησει πιστευω! :wink: Καλη αρχη λοιπον και μην διασυρεις την Μιλαν μου :P
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πολύ καλές μεταγραφές απλά αν μπορείς κάνε λίγο μεγαλύτερα τα σσ γιατι δε φαίνονται πολύ καλά. Σχετικά εύκολος όμιλος αλλά πιστεύω πως η βασιλεία θα κάνει κάποια( καποιες) νικη οπότε μπορεί να δυσκολέψει το πράμα.
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag wrote:Προβλεπω οτι θα πεσουν κορμια στους ομιλους του Τσου Λου. Εχεις κανει εξαιρετικες μεταγραφες ειναι δεδομενο αυτο. Θα σταθω ομως στον αδελφο του Piatti της Valencia, τον Ignacio. Μπορει να μην γεμιζει το ματι αλλα ειναι σταθερος σε αποδοση. Θα σε βοηθησει πιστευω! :wink: Καλη αρχη λοιπον και μην διασυρεις την Μιλαν μου :P
Θα απογοητευτεις εις διπλουν, κανε υπομονη και θα δεις. :-P
kobos550 wrote:Πολύ καλές μεταγραφές απλά αν μπορείς κάνε λίγο μεγαλύτερα τα σσ γιατι δε φαίνονται πολύ καλά. Σχετικά εύκολος όμιλος αλλά πιστεύω πως η βασιλεία θα κάνει κάποια( καποιες) νικη οπότε μπορεί να δυσκολέψει το πράμα.
Θα προσπαθησω να τα μεγαλωσω απο το επομενο ποστ. Η Βασιλεια δεν θα κανει καμια νικη. Το μονο που μπορω να σου πω ειναι πως θα γινει ρυθμιστης του ομιλου. :D

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ MEGAPOST. ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ.

--------------------------------------------------

1η Αγωνιστικη
Napoli VS Inter
Spoiler: show
Image


Παιξαμε καταπληκτικα και δεν απειληθηκαμε ουτε μια στιγμη απο την παλαι ποτε αχτυπητη Ιντερ. Η ισορροπια που προκυπτει αν κοιταξει κανεις τις τελικες προσπαθειες ειναι πλασματικη. Ειχαμε 2 δοκαρια εναντι κανενος της Ιντερ και 5 κλασσικες ευκαιριες εναντι καμιας των αντιπαλων μας. Το καλυτερο δυνατο ξεκινημα για τη νεα σεζον. :-D
2η Αγωνιστικη
Novara VS Napoli
Spoiler: show
Image


Οχι και το καλυτερο ματς για λογαριασμο μας. Μολις μια τελικη πηγε στο τερμα κι ευτυχως εγινε γκολ. Η αληθεια ειναι οτι η ομαδα θα δυσκολευτει λιγο να προσαρμοστει στο νεο της συστημα, παρακατω θα δειξω πως επαιζε πριν ερθω εγω και πως παιζει τωρα.
1η Αγωνιστικη για το Champions League
OM VS Napoli
Spoiler: show
Image
Ανουσια κατοχη-ακομα και σε τετοια εντυπωσιακα επιπεδα-δικαιη ηττα. Η αληθεια ειναι οτι ενα Χ θα το ηθελα σ'αυτο το ματς...
Στο αλλο ματς: Basel VS Arsenal 1-1
3η Αγωνιστικη
Napoli VS Fiorentina
Spoiler: show
Image

Επαγγελματικη νικη, οτι πρεπει για την αρχη της σεζον.
4η Αγωνιστικη
Cesena VS Napoli
Spoiler: show
Image

Οκ, μπορει να ακουγεται χαζη δικαιολογια, αλλα η Τσεζενα ειχε ξεκινησει δυνατα την σεζον και μονο θετικο ειναι το οτι πηραμε αποτελεσμα, ακομα και με τετοια-κακη-εμφανιση. Ειπαμε, η ομαδα θα ζοριστει στην αρχη.
5η Αγωνιστικη
Napoli VS Chievo
Spoiler: show
Image

-Τι ειπαμε θα κανει η ομαδα?
-Θα ζοριστειιιιιιι κυριιιιεεεεεεε!
2η Αγωνιστικη για το Champions League
Napoli VS Basel
Spoiler: show
Image

Η πρωτη νικη στην ιστορια της ομαδας μας για την κορυφαια διασυλλογικη διοργανωση. Θα ερθουν κι αλλες.
Στο αλλο ματς:
Arsenal VS OM 1-0
6η Αγωνιστικη
Catania VS Napoli
Spoiler: show
Image

Την καναμε την δουλεια μας και με το παραπανω. Ξεκινησαμε εντυπωσιακα στο πρωταθλημα. Πρεπει να συνεχισουμε ετσι!
7η Αγωνιστικη
Napoli VS Udinese
Spoiler: show
Image

Τρολολολο 3 σουτ 3 γκολ. :D Η αληθεια ειναι οτι η Ουντινεζε κατεβηκε μ'ενα συστημα το οποιο δεν σου επετρεπε να πλησιασεις την περιοχη. Πιο ταμπουρι θα το ζηλευε κι ο Σουλης ο Παπαδοπουλος.
3η Αγωνιστικη για το Champions League
Arsenal VS Napoli
Spoiler: show
Image

Αξιοπρεπες σκορ, αναξιοπρεπης εμφανιση. Οκ ρε παιδια, το καταλαβαινω, το δυσκολοτερο ματς του ομιλου, αλλα απεναντι μας ηταν μια Αρσεναλ σε κακιστη φορμα, η οποια στο τελος της χρονιας δεν καταφερε να τερματισει πανω απο την 8η θεση... :roll:
Στο αλλο ματς:
Basel VS OM 0-3
8η Αγωνιστικη
Juventus VS Napoli
Spoiler: show
Image

Στο πρωτο ντερμπι της σεζον, σταθηκαμε πολυ καλα, κι αν προσεχαμε περισσοτερο προς το τελος του αγωνα, θα παιρναμε ενα πολυτιμο διπλο. Δεν πειραζει, ουδεις δεν μπορει να προσαψει κατι στην ομαδα σημερα.
9η Αγωνιστικη
Napoli VS Roma
Spoiler: show
Image

Ισως η καλυτερη εμφανιση της ομαδας μας ως τωρα! Εξαιρετικοι μπροστα, ατυχοι πισω καθως δεν απειλησε η αντιπαλος μας. Συνεχιζουμε ετσι εν οψει του πιο δυσκολου ματς της χρονιας, αυτου στην εδρα της Μιλαν.
10η Αγωνιστικη
Milan VS Napoli
Spoiler: show
Image

Εξαιρετικη εμφανιση, αισθητα καλυτεροι απο την Μιλαν, περιοριστηκαμε στην ισοπαλια. Δεν εχει σημασια, αυτο που μετραει ειναι οτι μεχρις στιγμης, μοιαζουμε να ειμαστε μακραν η δυνατοτερη ομαδα του πρωταθληματος! :-D
4η Αγωνιστικη για το Champions League
Napoli VS Arsenal
Spoiler: show
Image

Σπουδαια εμφανιση και νικη με τετοιο σκορ, ωστε να εχουμε το πανω χερι σε περιπτωση ισοβαθμιας! Πλεον φλερταρουμε εντονα με την προκριση, καθως...
...στο αλλο ματς:
OM-Basel 0-0
Ετσι με 7 βαθμους ισοβαθμουν στην πρωτη θεση Αρσεναλ, ΟΜ, ακολουθουμε με 6 εμεις, ενω 2 εχει η Βασιλεια. Ολα ειναι ανοιχτα καθως υποδεχομαστε την Μαρσεϊγ και ταξιδευουμε στην Ελβετια.
11η Αγωνιστικη
Napoli VS Palermo
Spoiler: show
Image

Μεχρι να κανουμε το 1-0, παιζαμε μπαλαρα. Μετα μας λαχταρησε το Παλερμο. Σ'ενα μηνα απο τωρα ωστοσο το μονο που θα εχει σημασια θα ειναι οι 3 βαθμοι.
12η Αγωνιστικη
Genoa VS Napoli
Spoiler: show
Image
Καλη μπαλα, ευκολο διπλο κοντρα σε μια ομαδα που φλερταρει με τον υποβιβασμο.
5η Αγωνιστικη για το Champions League
Napoli VS OM
Spoiler: show
Image

...απλα τραγικοι. Ειχαμε την ευκαιρια να παρουμε την πρωτη θεση με δυο νικες και την κλωτσησαμε. Ετσι τωρα, οχι μονο βασιζομαστε στην Αρσεναλ για να περασουμε, αλλα αν τελικα γινει θα πεσουμε σε 1η ομιλου. Ή μηπως εχει συμβει κατι τρελο...
...στο αλλο ματς:
Arsenal VS Basel 0-0 :shock: Αυτο σημαινει οτι με διπλο στην Βασιλεια, περναμε οτι κι αν γινει στο αλλο ματς!
13η Αγωνιστικη
Napoli VS Bologna
Spoiler: show
Image

Ανετη επικρατηση επι ενος οχι ιδιαιτερα δυνατου αντιπαλου. Η Μπολονια προηγηθηκε με το μοναδικο σουτ της που βρηκε εστια, αρπαξε ενα τριμπαλο για να μαθει να φερεται σωστα οταν ειναι φιλοξενουμενη, πηρε την κοκκινη της και μετα ολοι πεσαμε για την μεσημεριανη μας σιεστα.
14η Αγωνιστικη
Cagliari VS Napoli
Spoiler: show
Image

:drinking: Μπαλαρα παιξαμε παλι -falaina
6η Αγωνιστικη για το Champions League
Basel VS Napoli
Spoiler: show
Image

Cavani got his gun -kavala
Στο αλλο ματς:
OM VS Arsenal 1-2
Βαθμολογια ομιλου:
Spoiler: show
Image
15η Αγωνιστικη
Napoli VS Parma
Spoiler: show
Image

Ο Καβανι ειναι τιμωρος. -foumarw Επιτελους η ομαδα αρχισε να ρολλαρει για τα καλα μπροστα. Πισω βεβαια γιουχου. :drinking:
16η Αγωνιστικη
Siena VS Napoli
Spoiler: show
Image

Ρε μαζευε ρε τα τριβαθμα.
17η Αγωνιστικη
Napoli VS Lecce
Spoiler: show
Image

Δεν προλαβαινε να τα μετραει ο Λετσος. Σχεδον οτι πηγε στο τερμα εγραψε. :D
Στο επομενο ποστ:
  • -Ποια ηταν η κληρωση της Napoli για τους 16 του Ch.L.?
    -Θα συνεχισει το εκπληκτικο σερι της Napoli στην Serie A, οπου οι 15 νικες και οι 2 ισοπαλιες της την φερνουν 7 βαθμους πανω απο την δευτερη Milan?
    -Η πολιτικη ζωη της Ιταλιας θα εμπλακει και στο ποδοσφαιρο ή μηπως ολα θα κυλησουν ομαλα?
To be continued...
There are some who call me...Tim?
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eχουμε μπει πολυ καλα!Μπορουμε και καλυτερα!
Βαλε λιγο μεγαλυτερες εικονες γιατι μου βγηκαν τα ματια για να τις δω.
Spoiler: show
δες το imgur.com ειναι πολυ καλο site και μπορεις μεσα απο εκει να κανεις τροποποιηση της εικονας
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”