Πάμε για άνοδο .... Πααάλι

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
User avatar
FMunderground2012
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Gloucester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:δεν με ενοιαζε να ειναι κανονικοι η regen.το λογικο ειναι να εχεις μεγαλο ποσοστο απο regen.απλα να δω καποιους απ τους παικτες σου για να καταλαβω τι υλικο εχεις.ωραιος ο τερμας απο st lucia!!που τον πετυχες!!

Ο Akala, βασικά, ήταν Άγγλος με δεύτερη υπηκοότητα από St Lucia, αλλά επειδή δεν θα έπαιζε ποτέ στην εθνική της Αγγλίας πήγε να παίξει στην εθνική της St Lucia...
Ξεκίνησε από τις ακαδημίες της Manchester United, έπαιξε 2-3 χρόνια σε ομάδες της npower League 1 και το 2017 τον πήρα ελεύθερο...
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια κατ αρχήν....

Να σε ρωτήσω κάτι... όταν έπερνες παίχτες στις μικρές κατηγορίες έκανες φοκους σε κάποιον τομέα(τεχνικαλ, μένταλ, φύσικαλ);
User avatar
FMunderground2012
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Gloucester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lilipouas wrote:Συγχαρητήρια κατ αρχήν....

Να σε ρωτήσω κάτι... όταν έπερνες παίχτες στις μικρές κατηγορίες έκανες φοκους σε κάποιον τομέα(τεχνικαλ, μένταλ, φύσικαλ);
Ευχαριστώ... Όταν έχεις ομάδα χαμηλής κατηγορίας στην Αγγλία, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάχνεις για καλούς ελεύθερους παίκτες, και κυρίως για νεαρούς παίκτες που αποδεσμεύονται από τις ακαδημίες των κορυφαίων ομάδων της Premier League (Arsenal, Manchester United, Chelsea κ.α.). Πιο συγκεκριμένα, για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, εγώ προσωπικά μόλις ανέλαβα την ομάδα ξεκίνησα από την πρόσληψη του προσωπικού και μετά πήρα παίκτες. Αυτό το έκανα επειδή ήθελα να έχω scouts και assistant manager με καλά ratings (judging player ability και judging player potential), ώστε να μπορώ να εμπιστεύομαι τα scout reports και τα reports τους, αντίστοιχα. Οπότε, τους παίκτες τους διάλεγα κυρίως μέσα από το scouting (ουσιαστικά μιλάω για τα αστεράκια του ability και του potential), και δευτερευόντως συγκρίνοντας τα overview τους.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Σε ευαχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση... έχω χρόνια να παίξω σε άλλη χώρα πλην της Ελλάδας (εδώ βέβαια παίζω χαμηλές κατηγορίες) οπότε είχα την απορία... να καταλάβεις δεν έχω δει 3δ ποτέ σε άλλη χώρα...
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”