Πρόβλημα με τους Foreigners στο 12.2.0 update [Solved]

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τα άσχετα posts διαγράφηκαν.

Δεν είναι εδώ topic στο οποίο θα βγάζουμε τα απωθημένα μας και θα τσακωνόμαστε.

Αυτό το topic αφορά μόνο το συγκεκριμένο bug.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)
strange
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Tue Jul 29, 2008 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ....πάνω που μου είχαν περάσει τα νεύρα το απόγευμα.....

αυτό από το φόρουμ της SI...

"The problem should be fixable if another Update is released."

if? IF?

θέλωντας να παίζω ρεαλιστικά ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ SAVE από την αρχή του παιχνιδού τον Οκτωβριο και ΔΕΝ θέλω να πάρω άλλη ομάδα από την ΑΕΚ....

Για μένα προσωπικα - και επαναλαμβάνω δεν έχω γκρινιάξει ΠΟΤΕ -δεν υπάρχει πια football manager αν και είμαι πολλά χρόνια πελάτης, φανατικά κατά της κόπιας, σε περίπτωση που το πρόβλημα δε λυθεί εντός των προσεχών ημερων...

Καμία επιθετικότητα στα μέλη - συνεργάτες της SI... Αν θέλετε όμως μεταφέρετε την απογοήτευση και την αγανάκτηση, σε περίπτωση που δεν βλέπουν τους Έλληνες καταναλωτες σαν ιθαγενείς....
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε σειβ μου με Παναιτωλικό ενω στο registration λέει 12 ξένοι σε 99 παίχτες παίζουν κανονικά όλοι οι παίχτες μου στο πρωτάθλημα, να σημειώσω ότι το σειβ είναι στον Οκτώβρη αν φταίει αυτό.
strange
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Tue Jul 29, 2008 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Σε σειβ μου με Παναιτωλικό ενω στο registration λέει 12 ξένοι σε 99 παίχτες παίζουν κανονικά όλοι οι παίχτες μου στο πρωτάθλημα, να σημειώσω ότι το σειβ είναι στον Οκτώβρη αν φταίει αυτό.
Δεν έχει να κάνει... έχει κρατήσει τους παίκτες που έχεις γράψει μέχρι τώρα... και εγώ έπαιζα κανονικά χωρίς να έχω αντιληφθεί το πρόβλημα... για δοκίμασε να φτάσεις στο κύπελλο ή να φτάσει η περίοδος να ξανακάνεις registration...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάνω που νόμιζα οτι ίσως την γλύτωσα, δεν πειράζει θα παίξω άλλους 2 μήνες ingame περιμένοντας την διόρθωση του προβλήματος.
devilmanson
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:56 pm
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

strange wrote:οκ....πάνω που μου είχαν περάσει τα νεύρα το απόγευμα.....

αυτό από το φόρουμ της SI...

"The problem should be fixable if another Update is released."

if? IF?

θέλωντας να παίζω ρεαλιστικά ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ SAVE από την αρχή του παιχνιδού τον Οκτωβριο και ΔΕΝ θέλω να πάρω άλλη ομάδα από την ΑΕΚ....

Για μένα προσωπικα - και επαναλαμβάνω δεν έχω γκρινιάξει ΠΟΤΕ -δεν υπάρχει πια football manager αν και είμαι πολλά χρόνια πελάτης, φανατικά κατά της κόπιας, σε περίπτωση που το πρόβλημα δε λυθεί εντός των προσεχών ημερων...

Καμία επιθετικότητα στα μέλη - συνεργάτες της SI... Αν θέλετε όμως μεταφέρετε την απογοήτευση και την αγανάκτηση, σε περίπτωση που δεν βλέπουν τους Έλληνες καταναλωτες σαν ιθαγενείς....

Αν ειμασταν αμερικη θα ειχανε πεσει κατι μυνησεις δεν το συζητω!!!!! :P :P :P :P :P :P :P
dimval
Backup
Backup
Posts: 780
Joined: Mon Dec 13, 2010 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: Las Palmas,Fc Groningen
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Wolfsburg,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς να θέλω να γίνω γκρινιάρης γιατί εμείς οι Έλληνες το χούμε αυτό και φωνάζουμε για ασήμαντα πράγματα αντι να φωνάξουμε για τα σημαντικά...ελπίζω η SI να τρέξει λίγο αυτό το πρόβλημα και να μη το κάνει σαν το πρόβλημα στο Τουρκικό πρωτάθλημα που τους είχε πει οτι θα διορθωθεί στο επόμενο update(δλδ απόσταση 2 βδομάδων απο τότε που αναφέρθηκε το πρόβλημα) και τελικά <<διορθώθηκε>> μόνο που χάνεις το save σου..!'Οσο για το κράξιμο που έριξαν μερικοί στα παιδιά του fmgreece ας κοιτάξουν πρώτα πόσο γρήγορα απαντάνε σε τυχών προβλήματα που παρουσιάζονται στο παιχνίδι...
Η Ιστορία μου: Back to the Future
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

τι προβλημα εχει το τουρκικο πρωταθλημα;
dimval
Backup
Backup
Posts: 780
Joined: Mon Dec 13, 2010 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: Las Palmas,Fc Groningen
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Wolfsburg,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν σου δείχνει άμα έχεις κερδίσει κάποιο τρόπαιο και δεν ανεβαίνεις στο hall of fame
Η Ιστορία μου: Back to the Future
clandestino
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Wed Aug 10, 2005 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Location: Xania-Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γω την έπαθα με το bug. Μόνη λύση δυστυχώς το fmrte. να τους κάνουμε register ή δεύτερη εθνικότητα ελληνική.

Υ.Γ.
Βρες μπας και έχει καμιά θέση στην ομάδα των developers o Σόιμπλε; -kitrinh
FOR THOSE ABOUT TO SHAMROCK...WE SALUTE YOU...
BillyBoy7
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Fri Mar 09, 2012 1:52 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια ερώτηση παρακαλώ για όποιον μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο δεν θέλω να περιμένω να διορθωθεί το πρόβλημα και ξεκινήσω καινούργιο παιχνίδι θα παρουσιαστεί ξανά το ίδιο θέμα ή όχι?
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκίνησα new game αλλά είμαι ακόμα στην pre-season. Προς το παρόν είναι όλα κανονικά. Θα δούμε όταν έρθει η ώρα του τελικού registration..
Μηχανολόγος Μηχανικός
BillyBoy7
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Fri Mar 09, 2012 1:52 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα περιμένω να μου πεις φίλε διότι το να το πάθεις μία φορά πες πάει κι έρχεται... το να ξέκινήσεις πάλι από την αρρχή και να το πάθεις ξανά, απλά δεν παλεύεται :p
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, μόλις ξεκινήσει η σεζόν κανονικά θα σου πω.
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

peritri wrote:Από ότι φαίνεται το συγκεκριμένο bug περιέργως δεν εμφανίζεται σε όλους, οπότε καταλαβαίνετε ότι μπορεί να διαφύγει από κάποιον ακόμα και στο beta testing.

Επίσης, δεν έχω την άδεια να σας εξηγήσω πως γίνεται το beta testing και πως μπορεί να μας ξεφύγουν ακόμα και σοβαρά bugs όπως αυτό. Μπορεί να εμφανιστούν και άλλα στο μέλλον, δεν το αποκλείω.

Το θετικό είναι ότι η ανταπόκριση της εταιρείας ήταν άμεση και τα saves σας δεν θα χαθούν.

Και κάτι που δεν τους αφορά όλους:
Spoiler: show
Από εκεί και πέρα οι υστερίες και οι κατάρες προς την SI, οι κατηγορίες προς το πρόσωπο μου στο official ότι δεν ασχολούμαι αρκετά με το research δεν νομίζω να ωφελούν σε κάτι.

Επίσης, είναι πολύ θλιβερό που κάποιοι επωφελήθηκαν από αυτό το bug για να βγάλουν τα απωθημένα τους για το fmgreece.gr και για εμένα προσωπικά. Απογοητεύτηκα ιδιαίτερα από ένα παλικάρι που όποτε με ρώτησε κάτι του απαντούσα άμεσα (ακόμα και ''κρυφές'' πληροφορίες) για να βοηθηθεί σχετικά με ένα download του FM που φτιάχνει κυρίως για λογαριασμό άλλης community αλλά ποσώς με ένοιαζε, όλοι μας θέλουμε να απολαμβάνουμε το αγαπημένο μας παιχνίδι με όλα του τα καλούδια και χωρίς bugs και οι όποιες κόντρες είναι περιττές.

Peace :-)
Peritri μετά από αυτό "The problem should be fixable if another Update is released." της εταιρείας τι πιστευεις? Αξίζει να περιμένουμε ή όχι? (βεβαια η ερωτηση εχει να κανει με τον χρονο αποκαταστασης). Εκτίμηση ετσι?
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
Locked

Return to “Bugs”