Θέμα με back-up tactics (latest update)

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω το εξής θέμα μετά το τελευταίο update (ένα save έχω κάνει με Πανιώνιο, πρώτη χρονιά). Ενώ έχω δουλέψει 3 τακτικές (τις 2 τις εναλλάσω συνέχεια, η μία είναι πιο αμυντική της άλλης ουσιαστικά) δεν μπορώ να τις εφαρμόσω in game.

Εξηγούμαι: η main μου είναι standard και η 2η counter. Ενώ πριν από ένα παιχνίδι επιλέγω τη 2η, το γυρνάει μόνο του στην πρώτη. Και επίσης όταν πάω tactics και την αλλάζω πάλι στη 2η δεν μου βγάζει (ενεργοποιεί) το confirm changes. Ακόμα κι αν αλλάξω τακτική και μαζί κάνω κάποια αλλαγή (οπότε βγάζει το confirm changes) πάλι δεν μου το γυρνάει στη 2η. Τα χω πάρει λίγο να πω την αλήθεια. Bug απ'το πουθενά και χωρίς λόγο?? Ή μόνο σε μένα γίνεται. Καμιά λύση?

Ένα άλλο bug που το έχει απ'την πρώτη version, αλλά είναι ήσσονος σημασίας, είναι ότι αν κάνεις opposition instructions και μετά κάποια αλλαγή στα team instructions / player instructions, χάνονται τα opp.instructions! Αλλά αυτό, αν και bug, οκ, κάνεις πρώτα τις όποιες αλλαγές και μετά opp.inst.
Gonna keep on tryin' till I reach the highest ground.


★ Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012 ★
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν λες ότι επιλέγεις τη δεύτερη τακτική, πας tactics και πατάς πάνω στο κουτάκι της, οπότε την κάνει μπλε και αλλάζει πιθανώς τη διάταξη της ομάδας; Αν κάνεις αυτό, τότε απλά βλέπεις το "preview" της τακτικής. Για να την εφαρμόσεις πρέπει να πατήσεις στο κουμπάκι με το γνωστό τριγωνάκι του "play" και θα την περάσει πάνω από την άλλη τακτική σου στη λίστα.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον το συναντάω μόνο εγώ το πρόβλημα αυτό(?). Αν το χει και κανείς άλλος μια λύση που βρήκα για να αλλάζω τακτική την ώρα του ματς, είναι να κάνω κλικ στην εναλλακτική και μετα το βελάκι δίπλα στη μπάρα (που δείχνει την αφομοίωση της) για να γίνει main. Έτσι μπορείς να κάνεις confirm changes και να μείνει. Είναι σπαστικό όμως. Γενικά πολλά μικρά bug-άκια μέσα στο ματς. Την άλλη φορά είχε χάσει τα opp.instructions με το που πάτησα να ξεκινήσει το ματς και έλεγα τι σκατά γίνεται και δεν μαρκάρουν. Μόνο εγώ τα συναντάω αυτά ρε παιδιά?? (μη ρωτήσει κανείς για αυθεντικό και τέτοια, αυτονόητα είναι αυτά)

εντιτ: ακριβώς την ώρα που πόσταρα αυτό έγραψες! χαχαχα. Απλά στην προηγούμενη version πως θυμάμαι ότι τις άλλαζα απλά κάνοντας κλικ πάνω τους και τις έπαιρνε..
Gonna keep on tryin' till I reach the highest ground.


★ Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012 ★
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν θυμάμαι να ήταν κάπως διαφορετικά παλιότερα. Για να "ενεργοποιήσεις" την κάθε τακτική πρέπει να πατήσεις αυτό το βελάκι που λες. Στα opposition instructions δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα το δοκιμάσω όμως αυτό που λες και θα δω αν συμβαίνει και σε εμένα.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί να θυμάμαι και λάθος, μάλλον μλκι@ έγραψα. Σόρρυ :D

Πάντως αυτό με τα opp.instructions μου το κάνει σε όλες τις φετινές ver. Όχι συνέχεια βέβαια αλλά επειδή έχω χάσει ματς έτσι, ελέγχω με το που ξεκινάει ο αγώνας αν είναι όλα οκ.
Gonna keep on tryin' till I reach the highest ground.


★ Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012 ★
Post Reply

Return to “Bugs”