Το μάνατζερ φαίνεται οτι ανοίγει αλλα δε μου δίχνει τίποτα!

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2012
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν αρχικά να πώ οτι έχω κάνει προσφάτως μια αλλαγή απο windows xp σε windows 7.Με τα 7 δεν είχα κανένα πρόβλημα με το manager γενικά.Τώρα όμως με τα 7,δε ξέρω αν είναι λόγω αυτού απλα το τονίζω γιατι δε πιστεύω να είναι συμπτωματικό, φαίνεται οτι τρέχει το μάνατζερ αλλα δεν ανοίγει καθόλου σε μένα στο μάνατζερ.Δηλαδή στο task manager φαίνετε πως τρέχει η εφαρμογή fm.exe αλλα εγώ δε βλέπω να ανοίγει τίποτα!!Κανείς καμια ιδέα;Όχι τιποτά άλλο απλα "τρόμαξα" κι'όλας για το 13 που σκεφτόμουν να αγοράσω!!

edit:Να σημειωθεί επίσης οτι απο το steam μου ζήτησε να βάλω εναν κωδικό στη πρώτη μου είσοδο στο λογαριασμό μου που μου έστειλε μέσω e-mail γιατι μπήκα απο άλλον υπολογιστή λέει,ενώ έμπαινα απο τον ίδιο υπολογιστή.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο λογαριασμός χρήστη από τον οποίο προσπαθείς να τρέξεις το παιχνίδι έχει administrator rights (δικαιώματα διαχειριστή);
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Ο λογαριασμός χρήστη από τον οποίο προσπαθείς να τρέξεις το παιχνίδι έχει administrator rights (δικαιώματα διαχειριστή);
Ναι.Να το αλλαξω;

edit:επειδή δεν άντεχα να περιμένω την απάντησή σου το άλλαξα αλλα δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει :cry: :cry: .
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν είχε υπήρχε μια μικρή πιθανότητα να μπλοκάρουν τα windows την εφαρμογή και να έπρεπε να μπεις σαν διαχειριστής ώστε να την ξεμπλοκάρεις. Αφού έχεις δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Το παιχνίδι το εγκατέστησες από το δισκάκι ή από το Steam απευθείας;
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Αν δεν είχε υπήρχε μια μικρή πιθανότητα να μπλοκάρουν τα windows την εφαρμογή και να έπρεπε να μπεις σαν διαχειριστής ώστε να την ξεμπλοκάρεις. Αφού έχεις δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Το παιχνίδι το εγκατέστησες από το δισκάκι ή από το Steam απευθείας;
Απο cd το οποιο ομως δεν εβαλα μετα την εγκατασταση των 7.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι εννοείς;

Το θέμα είναι πώς εγκατέστησες το παιχνίδι αφού πέρασες τα Windows 7. Πριν ότι και να είχες κάνει πάει, χάθηκε. :P
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Τι εννοείς;

Το θέμα είναι πώς εγκατέστησες το παιχνίδι αφού πέρασες τα Windows 7. Πριν ότι και να είχες κάνει πάει, χάθηκε. :P
Αφου περασα τα 7 δεν εβαλα το cd.Μονο download εκανε απο το steam.Και μετα προσπαθησα να παιξω με τα γνωστα αποτελεσματα...
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνε ένα κόπο να το απεγκαταστήσεις και να το κατεβάσεις ξανά μήπως κάτι δεν πήγε καλά κατά το downloading.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τίποτα...Και η βλακεία είναι οτι όσο έπαιζε,στα xp, δεν ήθελα να παίξω γιατι το είχα βαρεθεί!Και τώρα δε μπορώ να κρατηθώ με τίποτα θέλω να παίξω!!
Ενα delete local game content και ενα defragment cache files τι είναι;;Μήπως μπλοκάρουν αυτά τίποτα, παίζει καμια τέτοια πιθανότητα;
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βρήκα το ίδιο πρόβλημα να αναφέρεται αλλού:

http://www.neoseeker.com/forums/55050/t ... launching/

Αναβάθμιση σε Windows 7, και μετά το fm δεν έτρεχε (υπήρχε όμως η διεργασία), ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Αυτός που το αναφέρει λέει ότι λύθηκε κατεβάζοντας drivers για την κάρτα γραφικών. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις τους τελευταίους drivers για κάρτα γραφικών και motherboard, και αν έχεις και κάρτα ήχου ή οτιδήποτε άλλο που παίρνει drivers ξεχωριστά και πιστεύω θα λυθεί το πρόβλημα.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Βρήκα το ίδιο πρόβλημα να αναφέρεται αλλού:

http://www.neoseeker.com/forums/55050/t ... launching/

Αναβάθμιση σε Windows 7, και μετά το fm δεν έτρεχε (υπήρχε όμως η διεργασία), ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Αυτός που το αναφέρει λέει ότι λύθηκε κατεβάζοντας drivers για την κάρτα γραφικών. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις τους τελευταίους drivers για κάρτα γραφικών και motherboard, και αν έχεις και κάρτα ήχου ή οτιδήποτε άλλο που παίρνει drivers ξεχωριστά και πιστεύω θα λυθεί το πρόβλημα.
Ακου ρε φιλε μουλτι τι εγινε να τρελαθεις...
Τη πρωτη φορα που περασα τα 7 ειχα ενα θεμα με την αναλυση της οθονης(εγραψα κ στο τοπικ με τα pc)και ειχα ως μια πιθανη λυση τα drivers.Ψαχνω 1 ολοκληρη ωρα(χωρις υπερβολες)να βρω το cd γιατι δε θυμαμαι τι καρτα γραφικων εχω ωστε να το κατεβασω.Με τα πολλα το βρισκω το βαζω στο pc κανω την εγκατασταση + το restart και μου βγαζει μαυρη οθονη!Δε διχνει τιποτα απο το σημειο που φαινεται το logo των windows και μετα, κοινως οταν διαλεγεις χρηστη παρα το ποντικι!!!Παρακολουθω το cd του driver και βλεπω οτι ειναι για τα xp και παλαιοτερες εκδοσεις των windows!!Ξανακανω εγκατασταση τα 7 και μου δημιουργειται το θεμα με τo fm.Βλεπω και εγω σημεραγια τα drivers το απογευμα και το κατεβαζω για τα 7το κανω εγκαταση + μετα ρισταρτ και τι μου κανει η μ@λ@κι@;;;ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗ Μ@ΜΗΜΕΝΗ ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ!!!!!!!!!!!Υπαρχει καμια περιπτωση να ξες γιατι μου το κανει αυτο;;Αυτη τη στιγμη κανω,ξανα,εγκατασταση τα 7 και μετα θα ψαξω εναν τροπο να κανω τον driver της καρτας γραφικων χωρις να μου βγει η καταραμενη μαυρη οθονη!!Σε ευχαριστω ρε φιλε παντως για τη βοηθεια που μου εδωσες...Αλλοι πληρωνονται και δε σε βοηθανε τοσο!!



Να σημειωθει οτι ειμαι τοσο τρελαμενος που εγραψα ολο αυτο απο το κινητο μου!!


Tα βγαλα απο μέσα μου και χαλάρωσα (: (:
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΑΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΖΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙ -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi 10000000 ΤΗΝΧ ΜΟΥΛΤΙ!!!ΤΑ DRIVERS ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ!
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”