Διάφορες αλλαγές μέσω editor

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε ολους,θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξερει αν αλλάξω την ηλικία σε καποιον παικτη προς το μικρότερο θα αλλάξει προς το χειρότερο to current και το potencial ability του?επίσης αμα ένας παίκτης παίζει στην σουπερλιγκ και ειναι κατω τον 18 ετών μπορεί να τον αγοράσει οποια ομαδα θέλει ως ελευθερο?και τέλος οταν παει 18 αλλάζει το συμβολαιο του η παραμενει ιδιο?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

το έχεις ρωτησει ίσα με 15 φορές... :D :D :D
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Aπό μόνο του δεν αλλάζει, όχι. Πες μας ποιον θες να κάνεις 18 να σου πούμε να τελειώνουμε γιατί όντως το ρώτησες τόσες φορές
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε δεν εχω παρει απάντηση,γιαυτο ρωταει μήπως ξερει καποιος που ειναι το κακο?δεν εχω ασχοληθει ποτε με editor απο περσυ αρχισα να ασχολουμαι,ελεγα να κανω τον barkley 14 ετων και να του κανω συμβολαιο για 10 χρονια στον ολυμπιακο,θα μεινει σιγουρα στην ομαδα η θα χρειαστει να κανω ανανεωση παλι?γιατι θυμαμε παικτες που φτανουν 18 ετων πρεπει να τους κανεις αλλο συμβολαιο..επίσης στα ca και pa θα υπαρχουν διαφορες προς το χειρότερο?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

peritri wrote:
παιδιά αμα για παραδείγμα κανω τον κυριάκο παπαδόπουλο η τον μεσσι 18 χρονων θα αλλαξει τιποτα στον παικτη εκτος απο την ηλικεια?θα επηρεασει πχ τον κυριακο παπαδοπουλο στην εξελιξη του προς το χειρότερο?
Προς το καλύτερο ίσως.

Γιατί να το κάνεις αυτό; :D
Σου είχα απαντήσει.
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι παρατηρησα την απάντηση αλλα είδα το ''ίσως'' οσον αφορα το αλλο θεμα ξερει κανει οταν ενας παικτης παει στα 18 αμα πρεπει να του κανεις νεο συμβολαιο?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

REDMAN20 wrote:ναι παρατηρησα την απάντηση αλλα είδα το ''ίσως'' οσον αφορα το αλλο θεμα ξερει κανει οταν ενας παικτης παει στα 18 αμα πρεπει να του κανεις νεο συμβολαιο?

νομίζω πως αν μέσω του editor του βάλεις full time contract και όχι youth contract δεν θα έχεις πρόβλημα.
User avatar
sarikloglou
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Nov 27, 2004 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Kavala-Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να μην κάνω νέο τοπικ postaro εδώ...
μήπως μπορεί κάποιος να βάλει μέσω editor δεύτερες ομάδες όπως έχουν και οι ισπανικές, στο ελληνικό πρωτάθλημα..?? ( ή έστω και reserves) δεν τα πάω καλά με τον editor εγώ...

ευχαριστω...
Thrylos for ever!!!!!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομίζω δεν γίνεται
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sarikloglou wrote:για να μην κάνω νέο τοπικ postaro εδώ...
μήπως μπορεί κάποιος να βάλει μέσω editor δεύτερες ομάδες όπως έχουν και οι ισπανικές, στο ελληνικό πρωτάθλημα..?? ( ή έστω και reserves) δεν τα πάω καλά με τον editor εγώ...

ευχαριστω...
Γινεται αλλα θελει αρκετη δουλεια για να γινει σωστα :)
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καποια πραγματα που θελω να ρωτησω για εδιτορ:

1) Εστω οτι κανω αλλαγες σε αtts 1 παικτη; Μετα, πως μπορω να ρυθμισω το CA σωστα ωστε να ανταποκρινεται στα αλλαγμενα attributes?
2)Moυ "χτυπαει" ασχημα που πολλες ομαδες του ελληνικου πρωταθληματος, για να δωσουν τον 18χρονο-19χρονο νεαρο αρκετα εξελιξιμο παικτη τους, ακομα και σε ομαδα μεγαλυτερης κατηγοριας ζηταν υπερβολικα πολλα χρηματα. IRL ο ΠΑΟΚ πηρε τον Γεωργιαδη για ~400 χιλιαρικα, ενω ειχε παιξει και με την εθνικη ελλαδος και προερχοταν απο εξαιρετικο πρωταθλημα, ενω για τον Ανακογλου στο FM ζητα 1,5Μ τουλαχιστον, και irl ο Ανακογλου δεν εχει σχισει και χασεδες...
Πως μπορω να το αλλαξω αυτο? Ειναι θεμα reputation ομαδας η chairman? Μπορω να το αλλαξω μεσω editor?


αυτα:D
User avatar
sarikloglou
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Nov 27, 2004 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Kavala-Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου φτιάξει ένα αρχειακι που να έχουν ο ολυμπιακός, παοκ, αεκ, παναθηναϊκός ( ή αν μπορεί όλες τις ομάδες της super league) B' ομάδες...

Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Thrylos for ever!!!!!
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι πολυ γενικο αυτο που ζητας (και χρονοβορο)

Οι ομαδες Β που θα παίζουν? Μεταξύ τους σαν πρωταθλημα reserves? Σε μικροτερες κατηγορίες? Αν ναι θα ειναι λιγο περίεργο γιατι δεν εχει ετοιμες κατηγοριες μετα την Β και θα πρεπει να δημιουργηθούν (ή να χρησιμοποιηθεί καποιο ετοιμο αρχειο για αυτες και δεν ξερω αν αυτο που υπαρχει κανει για αυτο το πατς).

Στο περασμενο μανατζερ ειχα φτιαξει reserve/u18/u18 cup για την Αγγλία με τον τροπο που υπαρχει στην πραγματικότητα και μου πηρε ωρες για να γινει σωστά.
User avatar
sarikloglou
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Nov 27, 2004 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Kavala-Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikiforenko666 wrote:Ειναι πολυ γενικο αυτο που ζητας (και χρονοβορο)

Οι ομαδες Β που θα παίζουν? Μεταξύ τους σαν πρωταθλημα reserves? Σε μικροτερες κατηγορίες? Αν ναι θα ειναι λιγο περίεργο γιατι δεν εχει ετοιμες κατηγοριες μετα την Β και θα πρεπει να δημιουργηθούν (ή να χρησιμοποιηθεί καποιο ετοιμο αρχειο για αυτες και δεν ξερω αν αυτο που υπαρχει κανει για αυτο το πατς).

Στο περασμενο μανατζερ ειχα φτιαξει reserve/u18/u18 cup για την Αγγλία με τον τροπο που υπαρχει στην πραγματικότητα και μου πηρε ωρες για να γινει σωστά.
θα προτιμούσα σε μικρότερες κατηγορίες (θα ήταν και ποιο ουσιώδες νομίζω) ... αλλά δεν θα είχα πρόβλημα να παίζουν μεταξύ τους σαν πρωταθλημα reserves (αν είναι πιο εύκολο αυτό..) ΣΚΟΠΟΣ θα είναι να ψήνονται οι παίκτες καλύτερα πριν μπουν στην πρώτη ομάδα..
π.χ. ένας φίλος μου είχε κάνει β' ομάδες στο περσινό και τις είχε βάλει να παίζουν μέσω editor στα τοπικά της κάθε περιοχής π.χ την δεύτερη της καβάλας στο τοπικό της καβάλας.. Μετά από 6 χρονιές νομίζω είχε ανέβει η ομάδα του ολυμπιακού στην β' εθνική....
Thrylos for ever!!!!!
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλα μπορουν να γινουν. Σκεφτομαι να κατσω να φτιαξω ενα ειδους fantasy ελληνικου ποδοσφαιρου με διαφορες αλλαγες σε σχεση με την πραγματική κατάσταση, κυριως γιατι θελω ενα διαλειμμα απο το σεηβ που παιζω, ελληνικο πρωταθλημα δεν παιζω ποτε και γιατι μ'αρεσει να παιζω με τον εντιτορ. Εχω διαφορες ιδεες, θα δω τι μπορω ακριβως να κανω και τι οχι στον εντιτορ και ισως ανοιξω και ενα τοπικ για οποιον θελει να μου δωσει καμια ιδεα.


Φυσικα φιλε sariklogklou ολα αυτα δεν βοηθανε σε αυτο που ζητας αλλα "ευθυνεσαι" για την αποφαση μου :P
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”