Μπορώ να δημιουργήσω τον δικό μου regen παίκτη;

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
User avatar
konmat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Nov 15, 2008 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: AS Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς να μπλέξω με editor, new game κτλ, μπορώ να δημιουργήσω το δικό μου regen στο football manager 2012; Θέλω να φτιάξω τον γιο μου βρε αδερφέ, χωρίς να περιμένω αν και πότε θα μου τον δημιουργήσει το παιχνίδι.... Καμία ιδέα;; -kavala
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Δες εδώ http://footballmanagerwiki.co.uk/index. ... _own_regen

Θέλει new game βέβαια, δε γίνεται αλλιώς.
User avatar
konmat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Nov 15, 2008 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: AS Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α δηλαδή χωρίς να μπλέξω με new game δεν μπορώ να δημιουργήσω regen ε; Το λινκ που πόσταρες το είχα δει κ εγώ αλλά αφου δεν μπορεί να μπει στο save μου ο παίκτης, είναι το ίδιο σαν να δημιουργούσα παίκτη από το editor...
User avatar
cnikosc
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Wed Jan 19, 2005 11:58 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
facebook προφίλ: cnikosc1
twitter: cnikosc
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχω μια απορία σχετικά με αυτό! Το έκανα το αρχείο αλλά :
1)που το βάζω? (στην db?)
2) o Παιχτης δημιουργείται κατευθείαν ή στην επόμενη χρονιά?
Image
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

1) Football Manager 2012 / Data / db / 1220 / edt

2) Κάθε φορά που δημιουργούνται regens υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί και αυτός
User avatar
konmat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Nov 15, 2008 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: AS Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cnikosc wrote:Έχω μια απορία σχετικά με αυτό! Το έκανα το αρχείο αλλά :
1)που το βάζω? (στην db?)
2) o Παιχτης δημιουργείται κατευθείαν ή στην επόμενη χρονιά?
Ο παίκτης πιθανότατα θα δημιουργηθεί την επόμενη ημερομηνία δημιουργίας regen ανάλογα την χώρα που έχει επιλέξει... Πχ εγώ που δημιούργησα regen Έλληνα μου εμφανίστηκε στις 8 Μαρτίου... Βέβαια, δεν είναι σίγουρο το ότι θα εμφανιστεί στην ομάδα που επέλεξες και ούτε το ότι θα είναι καλός... -toixos2

Αναλυτικά οι ημερομηνίες δημιουργίας regen στο FM2012:

27/1: Κοστα Ρικα, Καναδας, Ονδουρα, Γουατεμαλα, Τζαμάικα, Ελ Σαλβαδορ, Παναμας, Νικαραγουα, Τρινιταντ, Πουερτο Ρικο, Μπελιζε, Βερμουδα, Κουβα, Γρεναδα, Μπαχαμες, Αγ. Μαρινος, Παρθενες Νησοι.
24/2: Μαυροβουνιο, Γεωργια, Βοσνια Ερζεγοβινη, Αζερμπαιτζαν, Μολδαβια, Αλβανια, Σκοπια, Λιθουανια, Κυπρος, Λετονια, Μαλτα, Νησοι Φεροε, Ανδρορα, Σαν Μαρινο, Νεα Ζηλανδια, Σαμοα
3/3: Μεξικο
8/3: Κροατια, Γαλλια, Ουγγαρια, Γερμανια, Ελλαδα, Ρωσσια, Τουρκια, Ισραηλ, Β. Ιρλανδια, Σκωτια, Ελβετια, Ουκρανια, Ουαλια, Αυστραλια
13/3: Αγγλια, Αυστρια
17/3: Σλοβακια
18/3: Βελγιο, Τσεχια, Δανια, Ιταλια, Πορτογαλια
19/3: Βουλγαρια, Ρουμανια, Σλοβενια
25/3: Ολλανδια
28/3: Ισπανια, Σερβια
2/4: Αργεντινη, Νοτιος Αφρικη
19/4: Ουρουγουαη
7/6: Παραγουαη, Εκουαδορ, Βολιβια, Βενεζουελα
19/8: Σουηδια
27/8: Ιαπωνια, Ουζμπεκισταν, Ιραν, Μακαου, Καταρ, Σαουδικη Αραβια, Ιορδανια, Β. Κορεα, Ηνωμενα Αρ. Εμιρ., Μπαχρειν, Συρια, Ταυλανδη, Κουβειτ, Ομαν, Τουρκμενισταν, Βιετναμ, Τατζικισταν, Ιρακ, Κιργισταν, Μπαγκλαντες, Μπρουνέι, Μαλδιβες, Παλεστινη, Νεπαλ, Πακισταν, Φιλιππινες, Μπουταν, Μογγολια, Αφγανισταν
14/9: Ν. Κορεα
19/9: Χιλη
20/9: Βραζιλια, Ιρλανδια
23/9: Ισλανδια
24/9: Φιλανδια
28/9: Κολομβια
3/10: Ακτη Ελεφαντοστου, Σενεγαλη, Μπενιν, Καμερουν, Εγυπτος, Μαροκο, Κονγκο, Τυνησια, Αλγερια, Γκανα, Νιγηρια, Σουδαν, Αγγολα, Μαλι, Γουινεα, Ζαμπια, Ζαμπαμπουε, Μπουρκινα Φασο, Γκαμπον, Τανζανια, Τογκο, Κενυα, Ναμιμπια, Μποτσουανα, Γκαμπια, Λιβερια, Σιερα Λεονε, Μαλαουι, Μαδαγασκαρη, Σομαλια, Μαυριτιος, Εριτρεα, Τζιμπουτι, Ν. Σουδαν
8/10: Κινα, Νορβηγια
16/10: Περου
2/11: Λευκορωσσια
27/12: Αμερικη

ΥΓ: Στα δισεκτα ετη οι ημερομηνιες πανε ΜΙΑ μερα ΠΙΣΩ. Δισεκτα ειναι τα 2012-2016-2020-2024 κτλ κτλ.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δλδ δεν μπορεις να ορισεις CA και PA?

Τι να το κανεις τοτε αν ειναι σαπακι? :D
User avatar
konmat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Nov 15, 2008 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: AS Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To αφήνεις στην τύχη... Aλλιώς editor και new game... :/
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα κανω τον "γιο" μου και τον ανιψιο μου(μονο ο Μανωλας θα εχει???) (: (:

Εχει γουστο να τον κανω και εκεινος να παει σε κανα rival :D

EDIT:Σε τρεχον σειβ αν φτιαξω παιχτη θα δημιουργηθει τις ημερομηνιες που ειναι προκαθορισμενες?πχ Ελληνες 8 Μαρτιου?Η δεν πιανει και θελει νεο save?Μπερδευτικα....
User avatar
konmat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Nov 15, 2008 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: AS Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε μένα επειδή τον ήθελα Έλληνα δημιουργήθηκε στις 8 Μαρτίου της επόμενης χρονιάς, αυτό θα συμβεί λογικά και σε σένα... Μήνα ανα μήνα κάνε ένα search με το όνομα που έβαλες και μπορεί να εμφανιστεί και νωρίτερα... Τις ημερομηνίες τις έβαλα πάνω αναλυτικά ανα χώρα...

Αν υπολογίσεις κανονικά την ημερομηνία γέννησης και δεν βάλεις τίποτα τρελο (πχ βρίσκεσαι στις 20 Απριλίου του 2020 και βάλεις ημερομηνία γέννησης 1980, μάλλον δεν θα σου τον εμφανίσει) Υπολόγισε να βάλεις ημ. γέννησης 15-16 χρόνια πριν την ημερομηνία στην οποία βρίσκεσαι στο παιχνίδι... Δεν είμαι ειδικός πάντως αυτό έκανα κι εγώ και έπιασε... ;)

Δεν χρειάζεται νεο save... Α... Επίσης δεν θα σε έχει και Favored Personnel... Κακό αυτό... Μπορεί να πάει σε rival... Δεν είναι απίθανο... Εγώ που δημιούργησα δύο δοκιμαστικούς και ρύθμισα να εμφανιστoυν στην Man United, o ένας εμφανίστηκε στον Παναθηναϊκό και ο άλλος στον Πιερικό :S

Δεν θα είναι όλα όπως τα θέλεις πάντως έτσι μπορείς να φτιάξεις έναν δικό σου regen στο save που παίζεις τώρα...
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω φιλε!

Εκανα δοκιμαστικα τον γιο του Μελμπεργκ σε 20 in game days θα τον εμφανισει...Για να δουμε...

Εντιτ:Ημουν τελος Ιουλη και οι σουηδοι φτιαχνονται 19/8...Εκανα εναν Σουηδο αλλα τπτ...Μηπως παει για την επομενη χρονια?
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απ' ότι ξέρω οι regens δημιουργούνται στις παραπάνω ημερομηνίες αλλα απο το 2012 και μετα...
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”