Παναθηναϊκός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα μετα τον Τζιγγερ με πηρε ενας Dimitris Iosifidis, αλλα δεν εχει βαλει ουτε ενα € ο καβουρακιας :twisted: :D

Sent from my SE x8 using Tapatalk
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πετυχημένη και η 2ή σεζόν με πρωτάθλημα,κύπελλο & "16" Champions League όπου αποκλείστηκα στην παράταση. Μια χαρά για το budget που μου έδωσε ο Τζίγκερ.

Μεγάλες εμφανίσεις από Νίνη (πρώτος σκόρερ μάλιστα στην Superleague), ενώ με δικαίωσαν Φουρλάνος,Γιαννιτσάνης από ακαδημίες αλλά και Ταχτσίδης,Fossati που ήρθαν ως ελεύθεροι. Βασικά όλοι βάλανε το λιθαράκι τους για να είμαι ειλικρινής. Παλεύω να κρατήσω Crisetig τώρα αλλά δεν θέλει. :| Cleyton έπαιξε καλά αλλά είναι 29 και είχε και έναν τραυματισμό στο τέλος της σεζόν που του τσεκούρωσε τα stats και σκέφτομαι αν θα του ανανεώσω.

Μερικά screens από κάποιους παίκτες (Zaf τεράστιος Μαυρίας την 2ή σεζόν)
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
markos92 wrote:Εμενα μετα τον Τζιγγερ με πηρε ενας Dimitris Iosifidis, αλλα δεν εχει βαλει ουτε ενα € ο καβουρακιας :twisted: :D

Sent from my SE x8 using Tapatalk
Παίζει να ξαναπουλήσει δηλαδή; -gioupi
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

ρε πάτε καλά που σας αρέσει ο Μαυρίας;

δηλαδή, πήρα 100κ τον Χριστοφή που είναι 3 φορές καλύτερος.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μολις τελειωσα 1η χρονια, με φοβερους Κλειτον (18 γκολ σε ολες τις διοργανωσεις), Λετο ( 15 γκολ 25 ασσιστ συνολο), Φουρλανο με φοβερη εξελιξη, Νινη με accele 9 αλλα το καλοκαιρι τον πηγα 10,Καπινο βασικουρα οπου δεχτηκε 40 γκολ, με Ρουντολφ 1ο σκορερ με 19 γκολ στο πρωταθλημα οπου και τον αγορασα τον ιουλη τελικα με 1,1Μ.
Πηρα μονο πρωταθλημα εχασα κυπελλο στα ημιτελικα απο Αεκ, και Europa εφτασα μεχρι τους 32 και την Ουντινεζε, οι Παυλοθανασιδες βαζουν λεφτα και αυτοι αλα Τζιγκερ μονο 250Κ.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Panos89 wrote:team instructions δν αλλαξες κατι φιλε?
Αν αναφέρεσαι σε εμένα τα έχω πειράξει, αλλά επίσης δεν χρησιμοποιώ πια αυτήν την τακτική που έχω ανεβάσει. Αυτήν χρησιμοποιώ. Edit: Προστέθηκε στο 1ό post και αυτή.

@Tazz ναι αλλά ο Μαυρίας έχει το + του HG. Kαι βασικά είναι τσάμπα. :P :D
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρτε εδώ Μαυρία-Καπίνο να καυλώσετε Γενάρη 2013.(Χωρίς packs)
Spoiler: show
Image
Image
1η χρονιά ο Μαυρίας δεν έδειχνε καμία εξέλιξη και είχα προβληματιστεί.
2η χρονιά του έβαλα tutoring από Κάρα και καρατουμπανιάστηκε.Το staff μου τον έχει ακόμα 1.5* CA με 4* PA.
Ο Καπίνο έπαιξε βασικός 1η χρονιά,ενώ την 2η τον βάζω ξανά βασικό από τον Γενάρη γιατί τα σκάτωσε ο Hilario.

Φέρτε οπωσδήποτε τον Έκι πίσω.Δώστε του και το περιβραχιόνιο.Τουμπεκί όλη η ομάδα όποτε μιλάει ο Έκι στα team meetings.Και μέσα στο γήπεδο είναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ στο passing game.Απλώς να τον βάζετε Trequartista γιατί δεν έχει καλά physical.
Ο Νίνης δυστυχώς μου σακατεύτηκε εμένα.Ένα δυνατό μυικό για 4 μήνες έξω,και τώρα έσπασε το πόδι και πάει 5μηνο,και το natural fitness πέφτει.Κρίμα,γιατί του είχα φτιάξει όσο γινόταν τα physical και είχε αρχίσει να βρίσκει και ρυθμό.

Στα διοικητικά με πήρε ο Τζίγγερ κάπου τον Σεπτέμβρη και αφού τον έδιωξα μέσω RTE(chairman status:1)με πήρε ο ΠαυλοΘανάσης και με έχει πηδήξει στα δεν έχουμε μία.
Χτίζω την ομάδα με ψίχουλα και αρκετούς πιτσιρικάδες πάντως.

1η χρονιά πήρα το πρωτάθλημα με 73-71.Έχασα κύπελλο με αποκλεισμό στους 16 παίζοντας με όλη την πιτσιρικαρία.Ευρώπη αποκλείστικα με συνολικό σκορ 2-4 από την Μπάγερν ένα βήμα πριν τους ομίλους,και στο Europa 3ος στην ισοβαθμία σε όμιλο με PSG-Stoke-Hannover.

ΥΓ.Α,και κρατήστε οπωσδήποτε Κάρα-Κατσουρ για tutoring.Ειδικά ο Κάρα μου έφτιαξε Μαυρία-Φουρλάνο-Abu(πιτσιρικάς από Man.City free καλοκαίρι 2ης χρονιάς).
onasdiss
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Wed May 20, 2009 7:36 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Edge wrote: Στα διοικητικά με πήρε ο Τζίγγερ κάπου τον Σεπτέμβρη και αφού τον έδιωξα μέσω RTE(chairman status:1)με πήρε ο ΠαυλοΘανάσης και με έχει πηδήξει στα δεν έχουμε μία.
Για δωσε περισοτερες πληροφοριες για το πως να τον διωξουμε γιατι δεν παλευεται ο τυπος...!
Spoiler: show
Image


Spoiler: show
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μολις τελειωσα 3η σεζον με μονο πρωταθλημα (αφηνουμε και τους αλλους να παρουν τιποτα :D ), πηγα και στους 8 του C.L. με σταματησε η Μαρσειγ, αρχη της σεζομ μου δωσανε οι Παυλοθανασηδες 5Μ γιαμεταγραφες με ομαδα 11Μ και καλη πορεια φετος Ευρωπη πιστευω να δωσουν περισσοτερα.
Απο παιχτες ο Καπινος και Μαυριες γινανε διεθνης στην αρχη της σεζον και ο Φουρλανος ηταν μια σταθερη αξια, αλλα τα βλεμματα εκλεψε και παλι απο τους μεγαλους ο Ρουντολφ με το απιθανο striking rate ενω ο Μαυριας δικαιολογημενα ειναι wanted απο ολη την Αγγλια.

Οριστε και μερικα σσ παιχτων.
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
1313cris
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Nov 14, 2011 9:55 am
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια αν μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα πως διωχνω τον τζιγκερ απο την ομαδα γιατι δεν εχω ιδεα απο εντιτορ και δεν παλεβετε αλλο....τριτη χρονια ειμαι και μου εχει βγαλει την παναγια......
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1313cris wrote:παιδια αν μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα πως διωχνω τον τζιγκερ απο την ομαδα γιατι δεν εχω ιδεα απο εντιτορ και δεν παλεβετε αλλο....τριτη χρονια ειμαι και μου εχει βγαλει την παναγια......
ανοιγεις fmrte φορτωνεις το παιχνιδι σου και πας στο information και εκει που λεει chairman status το βαζεις στο 1 και περιμενεις μεχρι να φυγει.Μη περιμενεις ομως να σε παρει κανας καλυτερος εχω αρχισει με παο φετος πανω απο 6-7 φορες και μνο τη πρωτη φορα με πηρε ενας απο το Κουβειτ ο οποιος εβαλε παρααααα πολλα λεφτα και δεν εκανα απολυτως τιποτα..με fmrte..ολες τις αλλες φορες ο ενας πιο φτωχος απο τον αλλον ειναι αλλα ο τζιγκερ ειναι ο χειροτερος Indeed
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εμενα οι Γιαννακοπουλοι με πηραν απο την 1η σεζον και την 2η δωσαν μπατζετ 250Κ, την 3η 5Μ και την 4η μεχρι στιγμης 9Μ!!!
1313cris
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Nov 14, 2011 9:55 am
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:
1313cris wrote:παιδια αν μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα πως διωχνω τον τζιγκερ απο την ομαδα γιατι δεν εχω ιδεα απο εντιτορ και δεν παλεβετε αλλο....τριτη χρονια ειμαι και μου εχει βγαλει την παναγια......
ανοιγεις fmrte φορτωνεις το παιχνιδι σου και πας στο information και εκει που λεει chairman status το βαζεις στο 1 και περιμενεις μεχρι να φυγει.Μη περιμενεις ομως να σε παρει κανας καλυτερος εχω αρχισει με παο φετος πανω απο 6-7 φορες και μνο τη πρωτη φορα με πηρε ενας απο το Κουβειτ ο οποιος εβαλε παρααααα πολλα λεφτα και δεν εκανα απολυτως τιποτα..με fmrte..ολες τις αλλες φορες ο ενας πιο φτωχος απο τον αλλον ειναι αλλα ο τζιγκερ ειναι ο χειροτερος Indeed
χιλια ευχαριστω φιλε.να σαι καλα.
User avatar
kollitos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 311
Joined: Thu May 15, 2003 11:00 pm
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια, ειστε να κανουμε κατι λιγο δυσκολο? να παλεψουμε να βγαλουμε στον εξωμοιωτη το συστημα του φερρειρα, που εφαρμοζει 4 αγωνες τωρα? κ δεν εννος να βαλουμε το 4-6-0 μονο..αλλα να ειναι σαν κινησεις οπως το βλεπουμε στο φμ οτι βλεπουμε στην πραγματικοτητα...θα θελα να φτιαξω ενα τετοιο συστημα κ να το εφαρμοσω χωρις μεταγραφες χωρις τπτ..οποιος ξερει η εχει τη διαθεση να ασχοληθει...ας πει :-D
nicosp13
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:58 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια δλδ οτι γινει στον πρςτο χρονο? δν φευγει αλλιωσ ο καταραμενοσ? ειμαι 2 χρονια κ τελειςνς κ πας πολυ καλα δν υπαρχει πειπτςση να εμφανιστει κανενασ?
halara86
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Thu Dec 04, 2008 1:10 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια...εχω μια παρομοια απορια με του nicosp13...παιζω το παιχνιδι με το patch 12.0.3 και θελω να μου πειτε αν ξερετε τι γινεται με το συγκεκριμενο patch και οχι με καποιο αλλο...υπαρχει περιπτωση να αγορασει την ομαδα καποιος αλλος εκτος απο τον τζιγγερ η τους γιαννακοπουλους...???διαβαζω σε προηγουμενα posts πως αγοραζουν την ομαδα παραγοντες απο κουβειτ,αραβια και αυστραλια αλλα εγω ενω εχω παιξει μερικα save παραπανω μονο και μονο για να δω αν με αγοραζει καποιος αλλος δεν μου εχει τυχει ποτε...μονο ο τζιγγερ αγοραζει την ομαδα...παρακαλω ας μου απαντησει οποιος γνωριζει γιατι προσωπικα δεν θα ηθελα να χρησιμοποιησω rte...ευχαριστω...
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”