'Αρης

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:@korgtriton, επειδή απορείς, οι προτάσεις που θα έρθουν για τους παίκτες σου, εξαρτάται από το πόσο μεγάλη db έχεις φορτώσει. Αν π.χ. τρέξεις small db και μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα θα σου έρθουν υψηλότατες προτάσεις (μη ρεαλιστικές) αφού οι καλές ευρωπαϊκές ομάδες έχουν να επιλέξουν από λίγους καλούς παίκτες.
Χμμμ, μάλλον έχεις δίκιο. Συνήθως φορτώνω large, με 3-5 ευρωπαϊκά πρωταθλήματα επιπλέον. Γύρω στους 25000-32000 παίκτες
staboo
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Dec 10, 2011 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας παιδες.. ειναι το πρωτο μου σχολειο και εκανα εγγραφη μονο και μονο επειδη εχω λιωσει με τον αρη τον παιζω σε 3 σερι μαναγκερ... σκοπος μου καθε φορα ειναι να παρω πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια χωρις κανενα ρεσταρτ.. ειναι αρκετα δυσκολο αλλα ειναι εφικτο και νομιζω οτι οσοι ξεκινουν με αρη πρεπει να στοχευουν εκει γιατι η ομαδα εχει την προοπτικη να το καταφερει..

1...το πρωτο πραγμα που κανεις στον αρη ειναι να βαλεις σε λιστα για μεταγραφη ολη την ομαδα.. δεν υπαρχει παιχτης στην ομαδα που δεν μπορει να αντικατασταθει με καποιον καλητερο.. ο μονος που αξιζει να κρατησεις ειναι ο σηφακης αλλα τα 2.4εκ που σου δινει παντα η ρεαλ νομιζω ειναι πολυ χρησιμα για την πρωτη χρονια... δεν ξερω ποιο patch παιζετε οι περισσοτεροι.. εγω παιζω το αρχικο οποτε δεν εχω σανκαρε ουμπιντεσ και τα λοιπα.... και οι τιμες που παιρνω για καποιους παιχτες παιζει να ειναι διαφορετικες.... παντα βαζεις τιμη σε ενα παιχτη αρκετα παραπανω απο οτι ειναι η αξια του ωστε να σου δωσουν το μεγιστο... πχ.. ο σηφακης αξιζει 800κ βαζω περιπου 5 εκ και μου δινουν 2.4εκ

2... κατι πολυ σημαντικο που στους περισσοτερουν διαφευγει.. ΠΑΝΤΑ παμε στο board room και ζηταμε απο την διοικοιση (πριν αρχισουν να φευγουν οι παιχτες) να μας ανεβασει το percentage of transfer revenue.. ειναι το ποσοστο τον χρηματων απο τις μεταγραφες που θα ερθουν στα χερια μας για αλλες μεταφραφες.. σε εμενα αρχικα εχει 60% και μου το κανουν 75%... αν συνολο πουλησεις 10 εκ θα παρεις 7,5εκ και οχι 6εκ... παρα πολυ σημαντικο νομιζω για ολες τις ομαδες..

3.. ολα καλα αλλα με τους παιχτες που ηρθαν φετος τι κανουμε??? του κραταμε?? οχι δεν τους κραταμε τους δινουμε δανεικους ωστε να γλιτωσουμε wages και υπαρχει και ενα τρικ ωστε να βγαλουμε και καποια λεφτα απο μερικους.. δειτε λοιπον τι κανω εγω.. εχω για παραδειγμα τον καστιγιο που δεν μου αρεσει και τον πληρωνω ακριβα.. τον βαζω transfer list οπως σας ειπα στην αρχη με μια μεγαλη τιμη πχ 5εκ και ταυτοχρονα κανω προτασει σε ομαδες να τον παρουν δανεικο με 100% wages αλλα δεν ρυθμιζω fee και future fee.. μετα απο λιγο εχω 7-8 προτασεις απο μεγαλες σχετικα ομαδες που τον θελουν δανεικο με οψιον 3.3εκ.. ολες οι προτασεις αυτες ειναι negotiatable οποτε κανω αντιπροταση και ζηταω περιπου 500-800κ μπροστα και ριχνω το future fee οσο τα χρηματα που ζητησα μπροστα... με λιγα λογια παιρνω παιρνω 800κ για τον καστιγιο και αν παει καλα εκει που παιζει μπορω να βγαλω απο το πουθενα αλλα 2εκ.. το ιδιο γινετε με ολους τους παιχτες που δεν μπορουν να φυγουν με μεταγραφη.. δεν βγαζω βεβαια τοσα πολλα με κατι ντικο και κατι αλλους αλλα ακομα και 100χιλιαδες να καταφερεις να παρεις μπροστα ειναι σημαντικα...

4. το χρηματα που βγαζω απο τους παιχτες ειναι τα εξης:
τσεζαρεκ 3.2
σηφακης 2.4
τοχα 2
φατι 1.1
νετο 975κ
μισελ 575κ
πορτιγια 425κ
κατιδης 350κ
λαζαριδης 350κ
πριττας 250κ
γιαννιωτας 250κ
γκαρσια 240κ
παπαζαχαριας 180κ
βελιδδης 95κ
κουλουχερης 95κ
απο τους δανεικους:
καστιγιο 800κ
ντικο 180κ
παπαστεριανος 140κ
καπετανος 100κ
συνολο:13,75 εκατομυρια τα οποια ειναι υπεραρκετα για να φτιαξεις νεα καλητερη ομαδα χωρις να υπολογιζεις τους μισθους που απελυθερονονται..
καποια παιχτες δεν πουλιουνται με τιποτα ποτε σε εμενα τουλαχιστον οπως βρανιες και σολτανι.. τους κρατας για μπακ απ και συνηθως φευγουν χριστουγεννα

5....ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ
υπαρχουν δεκαδες χιλιαδες παιχτες και πολλες εναλλακτικες ομως ειναι καποιοι που απλα ειναι οι καλητεροι που μπορεις να φερεις σε καποια ομαδα παντα σε σχεση με τα χρηματα που θα δωσεις..

ΝΟΥΜΕΡΟ 1 KARA λογικα ολοι τον ξερετε εγω τον βαζω cb και δεν νομιζω οτι με 925κ μπορεις να βρεις καποιον καλητερο.. ειναι δωρο του παιχνιδιου.. αλλα εχει πολλες ιδιαιτεροτητες στο πως θα τον κλεισεις.. αν τον κανεις σκαουτ πιθανων να σου πει ο σκαουτερ οτι δεν ενδιαφερετε ομως πολλες φορες γινετε να φερεις καποιον παιχτη ασχετα με αυτο που σου λεει ο σκαουτερ απλα θα συσκολευτεις.. πρεπει να τον κανεις προτασει πριν πατησεις το πρωτο ρεσταρτ γιατι μετα μπαινουν πολυ στο παιχνιδι.. το 925κ γινονται παντα δεκτα (πρεπει να ερχετε και με λιγοτερα απλα δινω αυτα για να μην μπω σε διαδιακασια negotiation και χασω χρονο) οταν αρχισεις να διαπραγματευεσαι μαζι του σε αφηνει να προτεινεις εσυ πρωτος το συμβολαιο ομως αν δεν δωσεις κατευθειαν αυτα που θελει σταματαει απευθειας τις διαπραγματευσεις.. του δινω 10-12κ τη βδομαδα 350κ στο χερι βαζω τον μισθο να γινει 15-17κ μετα απο 5 ματς και βαζω και 50% αυξηση τον χρονο.. δεν λεω ειναι πολλα.. σε 3 χρονια θα παιρνει 35-40κ αλλα με καλη πορεια μπορεις να πληρωνεις ενα τετοια μισθο αλλα και να μην μπορεις δεν νομιζω οτι θα τον πουλησεις λιγοτερο απο 5εκ στην ξεφτιλα..

ΝΟΥΜΕΡΟ 2 OSVALDO επιθετικος 24 χρονων παιζει ceara και μου εχει κανει σεζον με 25 εμφανισεις 20γκολ και 15 ασσιστ.. ειναι παρα πολυ καλος.. το συμβολαιο του ειναι στο εξαμηνο οποτε μπορεις να τον κλεισεις τσαμπα και να σου ερθει χριστουγεννα.. καλος ειναι να τον παρεις με μεταγραφη.. αν εισαι τυχερος θα τον εχεις tranfer list με ενα ποσο 450-650κ.. αν οχι θα πρεπει να δωσεις πολλα φραγκα οποτε καλητερα τζαμπα τα χριστουγεννα..

ΝΟΥΜΕΡΟ 3 ΜΟΡΑΣ ελυθερος δεν χρειζετε να πω κατι αλλο τον ξερουμε ολοι..

ΝΟΥΜΕΡΟ 4 IVAN BANDALOVSKI απιστευτο δεξι μπακ πολυ σταθερος.. τον παιρνεις το πολυ 150κ απλα δωστου κατευθειαν πολλα φραγκα γιατι δεν θελει να ερθει και αν του δωσεις λιγο ληγει απευθειας την διαπραγματευσει.. εγω του δινω 10κ..

ΝΟΥΜΕΡΟ 5 YAYA SANOGO σε 2-3 χρονια γινετε θεος το καλο ειναι οτι εχει μονο ενα χρονο συμβολαιο μπορεις να τον παρεις ευκολα δανεικο πληρωνοντας μονο τον μισθο του (2,3κ μονο) και τα χρισουγεννα να τον κλεισεις τσαμπα αν δεν ανανεωσει.. ( δεν το εχω κανει τον εχω δανεικο και θα δω αν θα τον καταφερω αλλα καποιοι μου ειπαν οτι γινεται οποτε αξιζει να δοκιμασω)

παιδια αν εχετε καποιο παιχτη καλητερο απο αυτους που προτεινα με σχετικα τα ιδια λεφτα σε εκεινες τις θεσεις θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σας...
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

συγγνωμη ρε παιδια αλλα ολοι προτεινετε να πουλησουμε ολη την ομαδα.

ειναι λογικο αυτο?

η μαγκια ειναι να ξεκινησεις οπως ειναι η ομαδα και με πολυ λιγες μεταγραφες να παιξεις.

εγω γουσταρω να παιζω και να βλεπω τον ουμπιδες τον σολτανι και τον φατι.γιατι αυτους εχει ο αρης.

εσεις δεν παιρνετε τον αρη για την ομαδα αλλα για να κανετε μεταγραφες.

θελουμε το μανατζερ να το κανουμε να μοιαζει με την πραγματικοτητα αλλα απο την αλλη αλλαζουμε 25 παικτες σε μια χρονια.
ειναι ρεαλιστικο αυτο?
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
staboo
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Dec 10, 2011 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου ειναι απλα ενα παιχνιδι... και κανεις οτι μπορει να γινει για να τα πας καλητερα.. μην το ταυτιζεις με την πραγματικοτητα... εγω και οι περισσοτεροι προτεινουμε απλα τον τροπο που μπορεις να παρεις το 100% της ομαδας... αν θες να δεις τον ουμπιντες και τον καστιγιο πας στο γηπεδο και τον βλεπεις.. στο παιχνιδι ολοι οι παιχτες ειναι μοναδες και μηδενικα οπως λενε στην πληροφορικη.. ειναι σαν να παιζεις need for speed και να μην γκαζωνεις τερμα γιατι στην πραγματικοτητα δεν γινετε να παει αυτο το αμαξι τοσο γρηγορα... αν σου αρεσει να παιζεις με αυτο τον τροπο καλος.. εγω απλα προτεινω πως γινετε να πας οσο καλητερα γινετε...
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

δηλαδη για να πας καλα στο πρωταθλημα σημαινει οτι πρεπει να πουλησεις ολη την ομαδα?
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φιλε staboo πηρα πρωταθλημα 1η χρονια με Παναιτωλικο με 3 μεταγραφες μονο δν θα μπορεις με Αρη και χωρις καμια μν σου πω???
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Image

Uploaded with ImageShack.us


Image

Uploaded with ImageShack.us


οι μεταγραφες και η τελικη καταταξη μου στο τελος της πρωτης χρονιας.

εκανα 4 μεταγραφες και απο τους θεωρητικα βασικους εδωσα σηφακη και ντικο δανεικο. αντε και τον τσεζαρεκ τον γεναρη.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
teo_mouse
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Thu Nov 09, 2006 1:09 am
Football Manager της ομάδας: Farsley Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εμένα παντως το φετινό μου φαίνεται πολύ γελίο.
1η χρονιά πηρα πρωταθλημα(ισοβαθμία με Ολυμπιακό) και εχασα στο τελικό κυπέλου με την ΑΕΚ.
Πούλησα Λαζαρίδη 200κ, Τόχα 1,5μ, Πρίττα 200κ, Ντίκο 775κ, Γιακούποβιτς 700κ.
Πήρα ελεύθερους Λούα Λούα, Μόρα. Daniel Opare 675k, Goreux Reginal 26k, Χριστόφη Δημήτρη δανεικο με όψιον 500κ(τελικα τον πήρα με 250κ).
Σύστημα a:4-2dmc(sup)-2mrl(attack)-2TM(sup)Poa(attack) όταν δεν έχουν 10αρι
και b: 4-1AncMan-2MC-2AMRLwing(attack)-1AF(attack) όταν έχουν 10αρι
Spoiler: show
a:GK Σηφάκης,DR Opare,DCR Moras,DCL Sankare,DL Michel,DMCR Vranjes,DMCL Faty,MR Neto,MLSoltani,TM Iacob,Poa LuaLua
b:GK Σηφάκης,DR Neto,DCR Moras,DCL Sankare,DL Michel,AM Vranjes,MCR Faty,MCL Papasterianos,AMR Christofi,AML Castillo,AF Cesarec
θέλω πτυχίο!!!!!!
Tasos Arsenal
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Dec 10, 2011 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια πριν λιγες μερες τελειωσα την πρωτη χρονια,πηρα νταμπλ με κυριο αντιπαλο τον παοκ και δεν νομιζω πως χρειαζονται τοσα παρε δωσε που λετε! εκανα 5 μεταγραφες για την πρωτη ομαδα απ τους οποιους οι 2 ηταν για βασικοι! αυτοι π εφυγαν ηταν ο κουλοχερης(140κ παραλιμνι), ο γκαρσια(275 αποελ) και ο καπετανος δανεικος στην ξανθη για να γλιτωσω τα 325κ που παιρνει για wages!+2 πιτσιρικια δανεικοι!αυτοι που ηρθαν nelson rivas(free),galitsios(free),mario gomes(14k sport boys(peru)),gregory nelson(CSKA Sofias 60k) kai ndabashinze dugary(genk 140k) και για τον καστιγιο που βλεπω οτι δεν παιζει σε κανεναν σε μενα σαν complete forward μπροστα σε 24 ματς εβαλε 13 γκολ και ειχε 2ασσιστ! να πω οτι επαιζα με 4-5-1.. στο κεντρο ο dm anchor man και 2 mc ο ενας support και ο αλλος attack,μετα ο amr winger και ο aml inside forward και μπροστα ενας compete forward! να πω αναλυτικα την ομαδα..
GK: σηφακης(16συμ. με 6,97),βελλιδης(10συμ με 6,88),διουδης(1συμ. με 7,00)(και τον ιανουαριο πηρα τον dean bouzanis(3συμ. 6,90) ελευθερο γιατι ο σηφακης δεν ανανεωνε και συμφωνησε να φυγει το καλοκαιρι και δεν τον χρησιμοποιουσα)
DC: πηρα τον nelson rivas(free) (24συμ./7 γκολ με 7,35), λαζαριδης(22συμ./8γκολ/2ασσιστ με 7,43) παπαζαχαριας(19συμ./3γκολ/1ασσιστ με 7,09) ντικο(8συμ/3γκολ με 7,44), γιαννιτσης(1συμ με 6,90) και sylvain torchy(1συμ με 6,80) 17χρονος(free)
DR: neto (14συμ/5 ασσιστ με 7,08),galitsios(10συμ./1 ασσιστ με 6,77) και παπαζαχαριας οποτε χρειαστει!
DL: michel garbini(19συμ./4ασσιστ με 7,04), mario gomez(14συμ/2ασσιστ με 7,05) και agtzidis(1συμ/1ασσιστ με 8,5)
DM: ricardo faty(25συμ./2γκολ/3ασσιστ με 7,25),katidis(19συμ./1γκολ/3ασσιστ με 6.83)(και σαν MC συχνα), vranjes(9συμ. με 8,82) και πριττας(6συμ. με 6,77)
MC: Toja(22συμ./2γκολ/4ασσιστ με 6,82), papasterianos(18συμ./1γκολ/1ασσιστ με 6,78), portilla(20συμ/2γκολ/3ασσιστ με 6,94) +κατιδης
AMR: Soltani(24συμ./4γκολ/16(!!!)ασσιστ με 7,24),dugary(21συμ./5γκολ/3ασσιστ με 7.04), gianniotas(4συμ. με 6.63)
AML: Gregory Nelson(28συμ./4γκολ/6ασσιστ με 7.07) +οποτε χρειαστει σολτανι η καστιγιο
ST: Castillo(24συμ./13 γκολ/2ασσιστ με 7,25), cesarec(14συμ./6γκολ/1ασσιστ με 6,91), triantafyllakos(14συμ. με 6.69), Ιαcob(1συμ.), aggeloudis(1συμ.) και dugary opote xreiazotan
Στο πρωταθλημα βγηκα 1ος με 3 βαθμους διαφορα απ τον παοκ και στον κυπελλο στον τελικο νικησα 2-0 τον παοκ παλι τον οποιο δεν ειχα νικησει στο πρωταθλημα(3-1 στην τουμπα κ 1-1 στο χαριλαου)
Ειναι παρα πολυ συμαντικο να εκμεταλευτειτε τα στημενα!!! η ομαδα εχει ψηλους παιχτες ειτε λιγο πιο κοντους με πολυ καλο heading αν παρετε τον rivas που εχει 16 και με ενα καλο στησιμο μεσα στην περιοχη θα πηγαινετε μαμ..ντας!!!! ειχα 22(!!!!!) γκολ απο κορνερ με τον δευτερο μετα απο μενα να εχει 13! και φυσικα ΠΑΡΤΕ τον nelson rivas!!!!! παιζει παρα πολυ καλα και παιρνει πολυ λιγα wages για την αξια του!
User avatar
smash
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Mon Feb 19, 2007 12:10 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα! Έχω να κάνω αρκετές ενστάσεις. Κατα αρχάς, την πρώτη χρονιά πήρα double!
Η μοναδική προσθήκη ήταν ο Réginal Goreux της Standard Liege, τον οποίο πήρα με 100 περίπου χιλιάρικα και παίζει MR, αλλά και ενίοτε DR.
Σύστημα: 4-5-1
Ενδεκάδα: GK: Sifakis*, DR: Neto, DRC: Papazacharias, DLC: Sankare, DL: Michel, DM: Vranjes, DM: Faty, MR: Goreux, ML: Soltani. AMC: Umbides, ST: Castillo
*Τον Σηφάκη το είχα στο πρώτο μισό, τον Ιανουάριο τον πούλησα 1,9 εκ στην Q.P.R. Μετά έβαζα τον Jakupovic (Με τον οποίο δε τρελάθηκα να πω την αλήθεια)
Από όλους είμαι ευχαριστημένος! Τώρα για τις αλλαγές, θα συμφωνήσω στα περισσότερα: Toja, Cesarek, Jakob, Kaznaferis, Κapetanos, Acosta, κυρίως, ανύπαρκτοι. Στους Κ-20 συμφωνώ με αυτούς που είπες. Ειδικά ο Γιαννιώτας (λόγω και ελλείψεως MR στην ομάδα), είναι πολύ καλός για την ηλικία του.
Εν τέλη: Ο Άρης, για μένα, έχει πολύ καλή ομάδα στο FM και με 2-3 προσθήκες (αφού εννοείται φύγουν κάποιοι "λίγοι") είναι για ψηλά.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα πιστεύω είναι στα εξτρέμ και στους στράικερς, αλλά στα γκολ δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα, αφού σε μένα σκόραραν πολλοί! O Castillo έβαλε 10-12 γκολ, αλλά την διαφορά την έκανε ο Umbides. Απίστευτος, με μέσο όρο κοντά στο 8 και κάτι!
Eυχαριστώ και πάντα καλοπροαίρετα τα λέω!
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με συγχωρείτε παλληκάρια, αλλά "πρώτη χρονιά πρωτάθλημα", "πρώτη χρονιά double" και "πρώτη χρονιά UEFA" με Κατίδη και Αγτζίδη, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Εκτός κι αν ξεσκίσεις τα save/load μέχρι να κοιμηθεί ο θεός και να κάνει ο Τσέζαρεκ το ένα και μοναδικό καλό παιχνίδι στην καριέρα του, ή να "πειράξεις" στατιστικά με το FMRTE. Ποιός Σολτάνι 24 συμ/4 γκολ/16 ασίστ; Ε τότε την Μπάρτσα την έπιασε τον κ...λο ο Μέσι που παίρνει τόσα φράγκα. Ας τον αφήσει ελεύθερο και να πάρει το Σολτάνι. 10 χρόνια παίζουμε manager, δε θα χαζέψουμε τελείως. Γενικά, έχει καλό υλικό ο Άρης στο FM, αλλά έχει χτυπητές αδυναμίες σε σημεία κλειδιά. DR δεν έχει η ομάδα (ο Νέτο είναι AMR, και στην πραγματικότητα, και στο παιχνίδι), DC (δεν είναι άσχημοι οι αφρικανοί, αλλά με ανύπαρκτο concetration και ταχύτητα κάτω από 9 δεν παίρνεις double), DL Μίσελ(ο μίστερ "όποτε θυμάμαι παίζω") και μετά το χάος, ML/AML (Καστίγιο; Πολύ χασογκόλης για επιθετικός, πολύ ατομιστής για πλάγιος) και φυσικά το μεγαλύυτερο αγκάθι, ΔΕΝ ΕΧΕΙ STRIKER (Τσέζαρεκ; Σώθηκες. Καλύτερα παίξε το Σηφάκη επίθεση. Πιο πολλά θα βάλει).
Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά δεν το βλέπω
Tasos Arsenal
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Dec 10, 2011 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

korgtriton wrote:Με συγχωρείτε παλληκάρια, αλλά "πρώτη χρονιά πρωτάθλημα", "πρώτη χρονιά double" και "πρώτη χρονιά UEFA" με Κατίδη και Αγτζίδη, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Εκτός κι αν ξεσκίσεις τα save/load μέχρι να κοιμηθεί ο θεός και να κάνει ο Τσέζαρεκ το ένα και μοναδικό καλό παιχνίδι στην καριέρα του, ή να "πειράξεις" στατιστικά με το FMRTE. Ποιός Σολτάνι 24 συμ/4 γκολ/16 ασίστ; Ε τότε την Μπάρτσα την έπιασε τον κ...λο ο Μέσι που παίρνει τόσα φράγκα. Ας τον αφήσει ελεύθερο και να πάρει το Σολτάνι. 10 χρόνια παίζουμε manager, δε θα χαζέψουμε τελείως. Γενικά, έχει καλό υλικό ο Άρης στο FM, αλλά έχει χτυπητές αδυναμίες σε σημεία κλειδιά. DR δεν έχει η ομάδα (ο Νέτο είναι AMR, και στην πραγματικότητα, και στο παιχνίδι), DC (δεν είναι άσχημοι οι αφρικανοί, αλλά με ανύπαρκτο concetration και ταχύτητα κάτω από 9 δεν παίρνεις double), DL Μίσελ(ο μίστερ "όποτε θυμάμαι παίζω") και μετά το χάος, ML/AML (Καστίγιο; Πολύ χασογκόλης για επιθετικός, πολύ ατομιστής για πλάγιος) και φυσικά το μεγαλύυτερο αγκάθι, ΔΕΝ ΕΧΕΙ STRIKER (Τσέζαρεκ; Σώθηκες. Καλύτερα παίξε το Σηφάκη επίθεση. Πιο πολλά θα βάλει).
Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά δεν το βλέπω
Φιλε μα το θεο μονο μια φορα εκανα save/load επειδη ειχα βαλει ολους τους μικρους μεσα και εκαναν οτι να ναι και εκνευριστικα!ουτε πειραξα τιποτα στα στατιστικα που λες(δεν ηξερα καν οτι γινεται αυτο)! αμα δεις κιολας τωρα που ειμαι δευτερη χρονια αποκλειστηκα στο κυπελλο απ τον ηρακλη ψαχνων! δεν καθομαι και κανω save/load! ο σολτανι 2η χρονια μεχρι ιανουαριο δεν εκανε τιποτα και τον πουλησα.. για τις 16ασσιστ και γω δεν το περιμενα με τιποτα μου φαινοταν τρελο.. φιλικα..
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

μην μπερδευεις την πραγματικοτητα με το παιχνιδι.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

happyyy1986 wrote:μην μπερδευεις την πραγματικοτητα με το παιχνιδι.
Το FM είναι "εξομοιωτής", οπότε έχει κοινά η πραγματικότητα με το παιχνίδι. Όπως ο Νέτο, που είπα ότι δεν είναι DR, αλλά AMR, όπως και στην πραγματικότητα.
9 marking, 10 tackling, 9 concentration, 10 positioning, 8 strength, και jumping/heading 8/10 αντίστοιχα. Όχι τόσο καλά για αμυντικό, δε νομίζεις; Από την άλλη, 14 corners, 14 crossing, 15 dribbling, 14 first touch, 13 passing, 14 technique, 13 anticipation, 12 off the ball, 14 flair, 15 agility, 14 pace και acceleration. Λουκουμάκι AMR μου φαίνεται εμένα.
:wink:
Angel of death
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Wed Jul 20, 2011 4:25 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Aris, Milan, Dortmund
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα κι απο μενα
φετος πρωτη χρονια με τον Αρη αποφασισα να μην κανω μεταγραφες και καταφερα να βγω 3ος με αντιπαλους τον ΠΑΟ και τον ΠΑΟΚ (καθως ο ΟΣΦΠ πηρε αηττητος το πρωταθλημα). Οι μονες προσθηκες που ειχα κανει ηταν τον Ιανουαριο οι ελευθεροι Κεζμαν και Καρινι ενω εφυγαν Γιακουποβιτς, Κουλοχερης, Βρανιες, Τοχα, Νατσο Γκαρσια.

Ο Σολτανι εξεπληξε και μενα καθως εκανε φοβερη σεζον με 35 συμμετοχες, 11 γκολ και 10 ασιστ :shock: (προσπαθησα να τον ανανεωσω αλλα εφυγε ελευθερος στη Γουεστ Μπρομ πριν τον προλαβω)
ενω επισης πολυ καλος ηταν και ο Τσεζαρεκ με 21 συμμετοχες και 15 γκολ
Καλυτερος παικτης της χρονιας με διαφορα ο Ουμπιντες με 25 συμμετοχες, 7 γκολ και 20 ασιστ, δυστυχως τραυματιστηκε για κανα 7 μηνες το Φεβρουαριο και ψαχνω να τον πουλησω καθως εχουν πεσει δραματικα τα atts του.
Μεγαλο προβλημα υπηρχε στα δεξια μπακ καθως ο Νετο εμπαζε πισω και οι εναλλακτικες λυσεις ηταν μετριοτατες, καθως και στα χαφ οπου οι περισσοτεροι δεν εβγαζαν πανω απο 6.8 μεσο ορο.

Γενικα δεν νομιζω οτι θελει τετοιο ξεσκαρταρισμα το ροστερ, στη χειροτερη με ενα δεξι μπακ (Γκαλιτσιος) και 1-2 επιθετικους με λιγα λεφτα η ομαδα μπορει να κανει πολυ καλη πορεια
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”