Α.C. Milan

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Football Manager 2012 - Associazione Calcio Milan Analysis
Έτος ίδρυσης: 16 Δεκεμβρίου 1899


Πρόλογος

Η ομάδα θρύλος που όλοι λίγο έως πολύ γνωρίζουν. Τί να πρωτοπεί κανείς? Η πιο επιτυχημένη ομάδα στον κόσμο σε θέμα συνολικής συγκομιδής τίτλων και αυτό δεν είναι υπερβολή διότι μιλούν οι αριθμοί. Όσοι ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερες λεπτομέρεις ας διαβάσουν και το σχετικό άρθρο της Wikipedia. http://en.wikipedia.org/wiki/AC_Milan
Πριν αρχίσω την δική μου ανάλυση θέλω να τονίζω το εξής. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που μεγάλωσε βλέποντας στην τηλεόραση τους αγώνες της από 7 ετών (!) και ακούγοντας τον πατέρα μου, επίσης οπαδό της Μίλαν να μου μιλά για τα κατορθώματα της σε Ιταλία και Ευρώπη. Οπότε όπως καταλαβαίνετε πρόκειται για μια σχέση τεράστιας αγάπης που διατηρείται και θα διατηρείται πάρα πολύ ζεστή μέσα στην καρδιά μου. Η συγκεκριμένη ανάλυση είναι καθαρά ο τρόπος με τον οποίο αντιλαμβάνομαι εγώ σαν Δημήτρης την Μίλαν πάντα σε όσο το δυνατόν ρεαλιστικά πλαίσια. Οποιεσδήποτε παρατηρήσεις σας είναι φυσικά δεκτές!


1. Γενικές Πληροφορίες
Spoiler: show
Image
a. Budget

Κατ' εμέ το Α και το Ω για κάθε ομάδα όχι μόνο στο Football Manager, αλλά και στην πραγματικότητα. Όποιος λοιπόν επιλέξει την Μίλαν πρέπει να γνωρίζει πως στόχος είναι η κατάκτηση του τίτλου στην καλύτερη και στην χειρότερη απλώς η διεκδίκηση του (2η θέση). Με μια πρώτη ματιά τα χρήματα που μας δίνονται για αποκτήσεις παιχτών είναι-δεν είναι αρκετά. Πρέπει να λάβουμε βέβαια υπ' όψιν τα πολλαπλά σκάνδαλα του Cavaliere που αφήνουν σε δεύτερη μοίρα τους Rossoneri. Ενδεικτικά, ο ιδιοκτήτης της Μίλαν πλήρωσε 50 εκατομμύρια ευρώ στο ιταλικό δημόσιο (για αρχή) βάσει δικαστικής απόφασης. Αυτό φυσικά δεν είναι δικαιολογία, είναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΥΘΥΝΗ του Silvio Berlusconi. Πώς μπορούμε λοιπόν να αυξήσουμε το budget ώστε να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως στο μέλλον? Είτε με την πώληση περιττών/δευτερευόντων παιχτών που δεν είναι επιπέδου Μίλαν (κάτι που θα δούμε παρακάτω), είτε με το γνωστό σε όλους adjust budget/edit budget. Εγώ προσωπικά έκανα και τα 2! Φυσικά έχοντας στο μυαλό μου να προσέξω όσο το δυνατόν καλύτερα τα συνολικά οικονομικά του συλλόγου.
Spoiler: show
Image
b. Οικονομικά
Spoiler: show
ImageImageImageImage
Η Milan από την αρχή του παιχνιδιού βρίσκεται σε πολύ καλά οικονομικά επίπεδα. Φυσικά αν περίμενε αποκλειστικά από την τσέπη του Silvio τώρα θα είχε πτωχεύσει, και αυτό δεν είναι αστείο. Για όσους δεν γνωρίζουν, η Milan λειτουργεί πραγματικά ως επιχείρηση η οποία διαθέτει μια άλλη επιχείρηση ''μέσα'' της την Fondazione Milan. Πιο απλά, διοργανώνονται ετησίως αμέτρητες φιλανθρωπίες από αυτήν και φυσικά όχι μόνο στο Μιλάνο. Η Milan χρησιμοποιείται ως επωνυμία και για άλλες υποεπιχειρήσεις όπως την διοργάνωση camp για παιδιά και εφήβους και όσοι ενδιαφέρονται για περισσότερα ας ανατρέξουν στην επίσημη σελίδα του συλλόγου. Τα έσοδα πάρα πολλά, αλλά το ερώτημα είναι που πάνε τόσα λεφτά? Κυρίως στην τσέπη του ιδιοκτήτη, παρά τις πολλές δωρεές, με αποτέλεσμα να μένουν ψίχουλα για την ενίσχυση της Milan. Η δυσκολία ενίσχυσης του συλλόγου το περασμένο καλοκαίρι ήταν μεγαλύτερη εξαιτίας του περίφημου σκανδάλου Dolloitte όπου (πάλι) ο Cavaliere εκλήθη να πληρώσει στο ιταλικό δημόσιο 500 εκατομμύρια ευρώ. Οπότε όσοι ονειρεύεστε νέο γήπεδο στο παιχνίδι, καλύτερα αφήστε το για την 1η χρονιά.

c. Εγκαταστάσεις
Spoiler: show
Image
Η Milan διαθέτει εγκαταστάσεις εξαιρετικά υψηλού επιπέδου και δεν είναι λίγα άλλωστε τα ταλέντα που ξεπηδούν απο την Πριμαβέρα. Το θέμα βέβαια είναι οτι αν και ανακαλύπτονται τα ταλέντα, από ένα σημείο και μετά χάνονται...Φυσικά δεν γίνεται να μην σχολιάσουμε το απίστευτο San Siro, γήπεδο το οποίο μοιράζεται με την μισητή Inter. Εκμεταλλευτείτε με συνέπεια λοιπόν τα έσοδα από την τεράστια προσέλευση των φιλάθλων που ακόμα και με ομάδες επιπέδου Cesena γεμίζει.

d. Στόχοι
Spoiler: show
Image
Τί άλλο? Όσες περισσότερες διακρίσεις μπορείτε να πετύχετε από την 1η ακόμα χρονιά, κέρδος θα είναι. Είπαμε, ο σύλλογος είναι υποχρεωμένος να πρωταγωνιστεί και να κάνει πρωταθλητισμό και αυτό φαίνεται και από την εξαιρετική δουλειά που κάνει από την περασμένη χρονιά ο Max Allegri. Ο άνθρωπος έχει αναστήσει τις περισσότερες παλιοσειρές! Στην πρώτη χρονιά θα σας ζητηθεί να φτάσετε μέχρι τα ημιτελικά του Champions League. Προσωπικά πιστεύω πως δίχως σοβαρή ενίσχυση σε θέσεις κλειδιά, ακόμα και η φάση των 8 δίχως τύχη στην κλήρωση δεν θα είναι εύκολη. Όσο για το πρωτάθλημα? Δύο λέξεις. Κατάκτηση τίτλου.

2. Έμψυχο υλικό

a. Staff
Spoiler: show
Image
Image
Πολύ καλά και εδώ, βέβαια μεγάλο προσωπικό. Πόροι μπορούν να εξευρεθούν και από την αποδέσμευση αρκετών εξ αυτών. δεν θα προτείνω επιπλέον άτομα για το προσωπικό, διότι αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή του καθενός. Μια λύση βέβαια είναι και οι προτάσεις του εξαιρετικού βοηθού και παλαιμάχου του συλλόγου, Mauro Tassotti.

b. Players (ανά θέση)

First team
Spoiler: show
Image
Image
Εδώ είναι και το ζουμί όλη της ανάλυσης. Ένα ρόστερ για όλα τα γούστα που σας δίνει αρκετές έως πολλές επιλογές με λίγο παραπάνω ψάξιμο. Από όλα έχει το μαγαζί. Από παίχτες που τους ''ξεχασε ο χάρος'' και παίχτες που δεν αξίζουν ούτε στο ελάχιστο να βρίσκονται στο ρόστερ μέχρι παίχτες σούπερ σταρς. ας τους δούμε όλους θέση προς θέση.

GK. 1η επιλογή ο άγιος Abbiati της περασμένης χρονιάς που χαίρει χρόνια τώρα της προσωπικής μου εκτίμησης. Ως 2η επιλογή έχουμε τον Amelia που είναι ο γνωστός σε όλους μας. ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ. Τέλος έχουμε τον γερο-Roma. Πέρα από έναν τελικό Τσ. Λ. το 04-05 με την Monaco, δεν έχει και τίποτα το τρομερό. Μπορείτε και να το πουλήσετε/αποδεσμεύσετε.
DR. (Full back -Automatic) Abate και μετά το χάος. ΟΚ υπάρχει ο γερόλυκος Zambrotta όπως και ο Antonini που μπορεί να αγωνιστούν στα δεξιά, αλλά όπως και να το κάνουμε για τον πρώτο πέρασαν τα χρόνια και ο δεύτερος είναι κατώτερος των περιστάσεων. Σχετικά άμεση η απόκτηση δεξιού μπάκ λοιπόν. Επίσης για του λάτρεις των ταλέντων/πουλέν κλπ υπάρχει και ο De Sciglio από την Πριμαβέρα του συλλόγου που εμένα προσωπικά είναι 2η επιλογή πλέον πίσω από τον Abate. Λιώστε λοιπόν τον μικρό στο tutoring και training και δν θα χάσετε!
DL. (Full back -Automatic) Taiwo και δεν είμαι καλάάάάά που λένε. ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟΣ και συνεπής αμυντικά. Επίσης υπάρχει και η απάτη του ιταλικού ποδοσφαίρου που ακούει στο όνομα Antonini. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι βρώμικη συμφωνία έχει κάνει με τον Διάβολο και βρίσκεται ακόμα στην ομάδα! Αν δεν τον πουλήσετε/δανείσετε, οπωσδήποτε ένα καλό μπακ απ για τον Taiwo. Εγώ απέκτησα τον Ogbonna από την Torino με 3 μυρια που αγωνίζεται και ως στοπερ. Πολή καλή επιλογή θεωρώ και τον Balzaretti της Palermo που θα σας κοστίσει 13 μυρια περίπου. Οτι προτιμά καθένας όμως φυσικά.
DC. (Central Defender -Defend) Nesta-Silva χαλαρά οι 2 πρώτες επιλογές. Μετά έχουμε τον Mexes που μπορεί να πάρει την θέση του Nesta μόλις ξεπεράσει τον τραυματισμό. Μετά έχουμε Bonera-Yepes οι οποίοι (ειδικά ο πρώτος) το έχουν γενικά το λάθος. αν δεν τους πουλήσετε/δανείσετε προωθείστε τον άκρως ελπιδοφόρο Rodrigo Ely από την Πριμαβέρα στο οποίον κάνουμε οτι και στον Ντε Σίλιο πιο πάνω. Αν θεωρείτε ρίσκο τον πιτσιρικά μπορείτε να προχωρείσετε στην μεταγραφή ενός λίγο μεγαλύτερου αλλά ελπιδοφόρου στόπερ. Οi Toloi (Goias)/Juan (Internacional) είναι ιδανικοί.
DMC. (Defensive Midfielder -Defend) ΑΜΕΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ. Οι Flamini-Nocerino ναι μεν μπορούν να αγωνιστούν, αλλά εδώ χρειάζεται ένας τύπου Πίρλο που λείπει όσο τίποτα από την φετινή Μίλαν. Προτείνω εδώ τον Fernando (Porto) μόνο με 2,5 εκατομύρια και μόλις 24 ετών.
MC. (Ball Winning Midfielder -Support) και (Box to box midfielder -Support) Prince Boateng-Flamini οι πρώτες επιλογές με τους γερο-Seedorf, το πολυθεσίτη Emmanuelson (με training) Nocerino και Aquilani να κάνουν εξίσου καλά την δουλειά τους. Βέβαια ο Aquilani είναι πιο επιθετικός και γενικά έχει ένα θέμα με τους τραυματισμούς και αμυντικά δεν είναι και τόσο σταθερός. Υπάρχουν σαφώς και οι παλιοσειρές Gattuso-Ambrosini που μπορούν κάποιες φορές να δώσουν λύσεις. Τα χρόνια όμως έχουν περάσει και δεν έχουν την ταχύτητα των περασμένων χρόνων. Αν θέλετε μπορείτε να τους πουλήσετε και να κερδίσετε με την πώληση τους 4 εκατομμύρια τουλάχιστον. Μπορείτε και σε αυτήν την θέση να προωθείσετε τον Valoti από την Πιμαβέρα που είναι πολύ καλός. Συμπέρασμα, για 1-3 χρόνια είμαστε παραπάνω από ΟΚ εδώ.
AMC. (Attacking Midfielder -Attack) Προσωπικά προτιμώ Cassano. Όμως και ο γνωστός Robinho είναι εξαιρετικός, οπότε μπορείτε να τους αλλάζετε και θέσεις ακόμα και στην κορυφή της επίθεσης. Άκρως ελπιδοφόρος και με πολύ καλά χαρακτηριστικά και ο EL SHAARAWY. Να τον θυμόσαστε αυτόν. Σε 2-3 χρόνια θα κάνει μεγάλα πράγματα.
FW. (Poacher) και (Trequartista/Deep Lying Forward) Ο μέγας Ibra Poacher και Pato Trequartista/Deep Lying Forward. Μέχρι το τέλος της 1ης χρονιάς είναι σίγουρο πως θα έχουν τιμήσει ουκ ολίγες φορές τις αντίπαλες εστίες. Επίσης υπάρχουν και οι Robinho/Cassano που ειναι βέβαια πιο οργανωτικοί, αλλά εξίσου παραγωγικοί. Αν κρίνετε πως 4 επιθετικοί δεν σας φτάνουν εξαιρετική μεταγραφή είναι ο γνωστός από πέρυσι Sanogo (Auxerre) με 2-3 εκατομύρια θα είναι δικός σας.

Reserves team
Spoiler: show
Image
Image
Παίχτες περιττοί και μάλιστα πολλοί που ευτυχώς την 1η χρονιά είναι όλοι δανεικοί ή με συνιδιοκτησία. Μόνο 3 από όλους αυτούς είναι κακώς εκτός ομάδας και αυτοί είναι ο Didac, ο Merkel και ο Verdi. Και οι 3 τους μπορούσαν να σταθούν πολύ καλά στο ρόστερ της Milan. Βέβαια υπάρχουν και κάποιοι μικροί που με το κατάλληλο training/tutoring μπορούν στο μέλλον να προσφέρουν, όπως ο Donnarumma, o Strasser, o De Vito, o Albertazzi, o Adiyah και ο Oduamandi.

Primavera
Spoiler: show
Image
Image
Image
Aρκετά ταλέντα εδώ στην Primavera που σε μερικά χρόνια θα απασχολήσουν την ποδοσφαιρική Ευρώπη. Ανάμεσα τους αξίζουν προσοχής για το μέλλον ο γιος του θρύλου της Milan, Ganz, o Ferreira, o Pele, o μεγάλος γιος του Maldini Christian, o Carmona και αρκετοί ακόμα.

c. Συστήματα
Spoiler: show
ImageImage
Από φιλοσοφια προτιμώ Balanced/Fluid ανάλογα με τον αντίπαλο και στρατηγική Attack. Αν και σε όλες σχεδόν τις ομάδες που αναλαμβάνω όλα τα χρόνια που παίζω FM αγωνίζομαι με εξτρέμ και δεκάρι, με την Milan αρέσκομαι στο να αγωνίζομαι με 2 επιθετικούς και πίσω τους έναν κλασσικό οργανωτή. Και οι αριθμοί μιλούν απο μόνοι τους. Αμέτρητες τελικές προσπάθειες και πολλά μα πολλά γκολ.

Για team instruction χρησιμοποιώ το εξής.
Spoiler: show
Image
Τώρα για Touchline Instructions βάζω τα εξής.

Work ball into box: Περιμένω να δώ τα 20-30 πρώτα λεπτά πως πάνε τα μακρινά σουτ από τους πολλούς καλούς σουτερ που διαθέτουμε. Αν έχω αρκετά χωρίς αποτέλεσμα τότε βαζω το Work ball into box.
Press Forward: Όταν ζορίζουν τα πράγματα και χρειαζόμαστε οπωσδήποτε γκολ.

Επίλογος

Κλείνοντας πρέπει να τονίσω οτι είναι η πρώτη μου προσπάθεια για ανάλυση ομάδας. Περιμένω απαντήσεις από όσους μπουν στην διαδικασία να την διαβάσουν και ιδέες, καθώς και παρατηρήσεις για τυχόν λάθη.

Image
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη αναλυση φιλε μου μπραβο σου απλα η milan εχει πολους ξεχασμενους απ τον χαρο(μαμω τα σχολια εκανες!) και χρειαζεται ανανεωση με πιο μικρους παιχτες αμεσα..!
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο επομενο update ξεχναμε Κασσανο, αλλα κατ'εμε 1η χρονια διωχνεις πολυ πραγμα γιατι πολλοι εκει εχουν πεθανει και δν το ξερουν ακομα.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ειναι λιγο υπερβολικα αυτα για την ηλικια παιδια
δειτε την βασικη ενδεκαδα που δινει ο φιλος και ο μονος μεγαλος ειναι ο νεστα
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@shadow13m, σε ευχαριστώ φίλε! ειδικά τον Αντονίνι τον έχω ΜΕΓΑΛΟ ΑΧΤΙ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ. Ακριβώς επειδή έχει αρκετά γερόντια φρόντισα να φέρω στην ομάδα μόνο νέους ηλικιακά. Όμως και στην Πριμαβέρα όπως είπα υπάρχουν πολλά καλά φιντάνια! :D

@αndreas35, σήμερα ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εγχείρηση του Φαντατόνιο απο τον κορυφαίο σε εγχειρήσεις στην καρδιά, Μάριο Καρμινάτι και από οτι άκουσα θα απουσιάσει το πολύ 6 μήνες ευτυχώς! Οπότε δεν τον ξεχάμε καθόλουυυυυ (:

@mojotzotzo, ο Νέστα και 40 να ήταν (κοντά είναι βέβαια) χαίρει της εμπιστοσύνης μου. Βέβαια το screenshot αυτό ήταν χθεσινό και ο λόγος που στην θέση του Πάτο έχω τον Ρομπίνιο, είναι γιατί ο πρώτος είναι εκτός για 2 εβδομάδες. Επιπλέον έχω εκτός για 2 αγωνιστικές με τιμωρία τον Φερνάντο γι' αυτό στην θέση του υποχώρησε ο Φλαμινί, στην ΄θεση του οποίου αγωνίζεται ο θεός Νοτσερίνο. Άρα η ενδεκάδα είναι καθαρά ενδεικτική απλά για να δίνετε πως κατεβάζω την ομάδα. :-P
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

δεν ειπα να μην τον εμπιστευεσαι
κι εγω το ιδιο θα εκανα
εννοουσα οτι για βασικους παιχτες μονο ο νεστα ειναι πανω απο 30(και ο αμπιατι αλλα στο τερμα εχουμε αλλες συνθηκες) οποτε ειναι υπερβολικο να λεγεται για τοσο μεγαλη ανανεωση απο τα παιδια
οπως επισης και για ενδεκαδα εννοουσα αυτην που μας εξηγεις στο κειμενο,οχι αυτες που φαινονται στα σκρινσοτ :P
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:δεν ειπα να μην τον εμπιστευεσαι
κι εγω το ιδιο θα εκανα
εννοουσα οτι για βασικους παιχτες μονο ο νεστα ειναι πανω απο 30(και ο αμπιατι αλλα στο τερμα εχουμε αλλες συνθηκες) οποτε ειναι υπερβολικο να λεγεται για τοσο μεγαλη ανανεωση απο τα παιδια
οπως επισης και για ενδεκαδα εννοουσα αυτην που μας εξηγεις στο κειμενο,οχι αυτες που φαινονται στα σκρινσοτ :P
ohhh i got it!! :D ανανέωση μεγάλη δεν θα έλεγα...το αντίθετο βασικά έχω κρατήσει τον γενικό βασικό κορμό και λίγο λίγο 8α αλλάζω το ρόστερ. Ενδεικτικά, έκανα μόλις 3 μεταγραφές και αυτές ακριβώς στις θέσεις που είπα οτι πονά η ομάδα. :wink:
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή παρουσίαση φίλε!!!Νομίζω οτι δεν εχω πάρει ποτέ σε μάνατζερ τη Μίλαν και το πόστ σου είναι ένας καλός λόγος για να το κάνω!!
Η Ιταλία χθές είχε τη τιμητική της φαίνεται!!
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zeo-3 wrote:Πολύ καλή παρουσίαση φίλε!!!Νομίζω οτι δεν εχω πάρει ποτέ σε μάνατζερ τη Μίλαν και το πόστ σου είναι ένας καλός λόγος για να το κάνω!!
Η Ιταλία χθές είχε τη τιμητική της φαίνεται!!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! μακάρι ρε συ! Μακάρι τις επόμενες μέρες/εβδομάδες να ξεπηδήσει στο φόρουμ έστω μια ιστορία με την Μιλανάρα! :D ναι ναι ισχύει! είχε την τιμητική της! Άλλωστε ας είμαστε ρεαλιστές. Η Μίλαν και η Νάπολι μαζί με την άκρως φορμαρισμένη Γιούβε είναι η ελπίδα του ιταλικού ποδοσφαίρου αυτήν την στιγμή! :wink:
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Πολυ καλη αναλυση κ χαρηκα ακομα περισσοτερο σαν supporter της milan στην serieA που υπαρχει ενα τετοιο αρθρο.
Αφησε με να διαφωνησω ομως οσον αφορα το budget μιας κ πιστευω οτι (στο fm τουλαχιστον) ειναι το τελευταιο που με απασχολει (νταξει οχι κ την υπερχορηγια του γοντικα) αλλα σχεδον 10 μιρια ειναι τιγκα καλα..
Με βρισκεις ομως απολυτα συμφωνo για την γνωμη σου για abbiati, zamprotta, abate, taiwo και το κενο στο DMC.
Το καλο με την milan ειναι οτι μπορεις να δοκιμασεις απειρα συστηματα οπως αυτο το 4-3-3 που υποδεικνυεις αλλα απο την μεση και μπροστα βγαινουν πολυ ωραιοι συνδιασμοι...
οταν προχωρησω και αλλο το σειβ μου θα προτεινω κ γω καποια ακομα συστηματα..

ευγε φιλε !
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kerlonios wrote:Πολυ καλη αναλυση κ χαρηκα ακομα περισσοτερο σαν supporter της milan στην serieA που υπαρχει ενα τετοιο αρθρο.
Αφησε με να διαφωνησω ομως οσον αφορα το budget μιας κ πιστευω οτι (στο fm τουλαχιστον) ειναι το τελευταιο που με απασχολει (νταξει οχι κ την υπερχορηγια του γοντικα) αλλα σχεδον 10 μιρια ειναι τιγκα καλα..
Με βρισκεις ομως απολυτα συμφωνo για την γνωμη σου για abbiati, zamprotta, abate, taiwo και το κενο στο DMC.
Το καλο με την milan ειναι οτι μπορεις να δοκιμασεις απειρα συστηματα οπως αυτο το 4-3-3 που υποδεικνυεις αλλα απο την μεση και μπροστα βγαινουν πολυ ωραιοι συνδιασμοι...
οταν προχωρησω και αλλο το σειβ μου θα προτεινω κ γω καποια ακομα συστηματα..

ευγε φιλε !
σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου! έλα να μαζευόμαστε οι απανταχού μιλανέζοι!! :D για τα 10 μύρια που λες έχεις ένα δίκιο, γι'αυτο είπα πως είναι δεν είναι! αν'αλογα με την μεταγραφική πολιτική του καθενός. Τώρα για το 4-3-3 ένα θα σου πω. 6-2 την Τσεζένα!! 8) Εννοείται οτι προτάσεις έχεις να κάνεις ανέβασε τες! :wink:
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
lelasson
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Thu Oct 14, 2004 4:06 pm
Football Manager της ομάδας: pao / swansea
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ / AC Milan / Swansea
Location: Athens - Καλαμακι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελειος!!! Αρκει αυτο που λες στην αρχη! Η Μιλαν ειναι η καλυτερη και πιο επιτυχημενη ομαδα!! Και μην ξεχναμε και μεσα στις λιγες μονιμως επιθετικες ομαδες σε ολη την Ευρωπη...
Giannis type r7
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Fri Oct 21, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

milanara!!!!!!! Γεροι?????καλα...παρτε οποια ομαδα θελετε κ γω θα παρω τους γερους να παιζω!!!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”