Ολυμπιακός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6379
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

M3r$uRy wrote:Παιδες εχει βγει σε κανεναν ο Μητρογλου στον ολυμπιακο? Γτ το παιδι θα με τρελανει...Πρωτη χρονια στον ατρομητο πρωτος σκορερ της λιγκας.Πρωτο μισο δευτερης χρονιας σε μενα 11 αγωνες 1 γκολ 2 ασσιστ!!!Και τον στελνω Στ Παουλι δανεικο...Πρωτο ματς 2 γκολ παστελωσε!Θα τρελαθω!!!!
Φίλε τον έχω από δεύτερη χρονιά στον Πανσερραϊκό. Με 17 finishing και 15 composure πλέον έτος 2019. Έχει σε 7 σεζόν πάνω από 95 γκολ και πλέον στα 30 του τον έχω για αλλαγή, αλλά ακόμη και έτσι παστελώνει το παλικάρι. Τα τελευταία 5 χρόνια βοηθάει τα μέγιστα στο να παίρνω το πρωτάθλημα.
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τον εχω και γω τον Tadic.. Θεουλης ειναι ο ατιμος. Πολυ καλος και σταθερος, αξιζει την δαπανη. Εχω και Εθνικη Σερβιας και ειναι πρωτο βιολι, συνεχεια ασιστ (τον εχω βαλει και 2ο αρχηγο)

Εγω εχω φτιαξει 11αδα:

----------Andujar---------
Τορο--Αβρααμ--Burdisso--Rojo
-----Kara----Bertolacci-----
Pedro Leon---Φετφα---Tadic
---------Sanogo---------

Μητρογλου εχω κρατησει σαν back up γιατι θελω να κραταω τους Ελληνες, λιγα γκολ αλλα δεν του δινω πολυ χρονο συμμετοχης. Φενεται να το χει το γκολ παντως..
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

leontokardos wrote:Φίλε τον έχω από δεύτερη χρονιά στον Πανσερραϊκό. Με 17 finishing και 15 composure πλέον έτος 2019. Έχει σε 7 σεζόν πάνω από 95 γκολ και πλέον στα 30 του τον έχω για αλλαγή, αλλά ακόμη και έτσι παστελώνει το παλικάρι. Τα τελευταία 5 χρόνια βοηθάει τα μέγιστα στο να παίρνω το πρωτάθλημα.
Καλα ρε με λιγο τρεινινγκ το composure 15 το καταλαβαινω...To finishing πως το πηγες 17??? Heavy individual training???
Kerlonios wrote:Τον εχω και γω τον Tadic.. Θεουλης ειναι ο ατιμος. Πολυ καλος και σταθερος, αξιζει την δαπανη. Εχω και Εθνικη Σερβιας και ειναι πρωτο βιολι, συνεχεια ασιστ (τον εχω βαλει και 2ο αρχηγο)

Εγω εχω φτιαξει 11αδα:

----------Andujar---------
Τορο--Αβρααμ--Burdisso--Rojo
-----Kara----Bertolacci-----
Pedro Leon---Φετφα---Tadic
---------Sanogo---------

Μητρογλου εχω κρατησει σαν back up γιατι θελω να κραταω τους Ελληνες, λιγα γκολ αλλα δεν του δινω πολυ χρονο συμμετοχης. Φενεται να το χει το γκολ παντως..
Αμα δν παιζουν δν μπορω να κρατησω Ελληνες οσο και να θελω ειδικα απ την στιγμη που δν ειναι και homegrown.Αυτοι που ανταποκρινονται εχουν καπαρωσει θεση στο ροστερ.Ο Πετσος ας πουμε μπορει να μν ειναι homegrown αλλα ειναι πολυεργαλειο πολυτελειας αφου παιζει D RLC,DM,MC.Εχω στειλει και δανεικο τον Φορτουνη μπας και παρει τα πανω του αφου περσυ σε μενα ειτε σαν εξτρεμ ειτε σαν πλειμεικερ ηταν κατω του μετριου...Επισης περιμενω να γινουν Hοmegrown Βλαχοδημος,Γαρδικιωτης γτ ο Παναγοπουλος στην προετειμασια αποδειχθηκε μεγας τρυπας!

Ωραια την εχεις στησει την ομαδα σου παντως.

Andujar:Καλος τερματοφυλακας δεδομενου οτι δν χαλασες πανω απο 3Μ

Τορο,Αβρααμ,Φετφα,Sanogο:Βασικοι κι αναντικαταστατοι.Ο Φετφα για μενα ειναι πιο πλ εξτρεμ αν και δν επαιζα ποτε με δεκαρι για να ξερω.O Sanogo τεραστιο bargain και γινεταια και homegrown.

Burdisso:Δν ημουν ποτε φαν του αλλα αποδιδει.Πιστευω παντως οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις αν και ειναι απιστευτα οικονομικος οποτε στην τιμη του δν υπαρχει συναγωνισμος.Τον μικρο εννοουμε ετσι?Αληθεια ποσο τον αγορασες?

Rojo: Για πλαγιο μπακ ειναι τρομερος αμυντικα.Δν βλεπω να του λειπει τιποτα.

Kara:Μεγαλο απωθημενο...Δεν καταφερα να τον παρω ουτε την πρωτη ουτε την τριτη χρονια αφου προτιμησε τις Τζενοα και Γιουβεντους.Τελειο Anchor Man ισως και τελειως Στοππερ.

Bertolacci:Πλ καλος και εξελιξιμος και λογικα δν ξοδευτηκες για να τον παρεις.Τα εχει ολα αν και με προβληματιζει ο επιθετικος του προσανατολισμος αφου θελω ενα κεντρο πιο σκυλι αμυντικα απ το δικο σου.

Pedro Leon: Τρομερος τεχνιτης,τρομερος στα στημενα αλλα αργος εξτρεμ για τα γουστα μου...Σαν Adv.Playmaker τον χρησιμοποιεις???

Tadic:Αν αυτος ο παικτης ηταν πιο γρηγορος θα ταν τελειος.Εξαιρετικος παντως.

Πισω απ αυτους τι εχεις?Οι τρεις του κεντρου πως αποδιδουν?Στη θεση σου θα τους ειχα δυο πανω στο κεντρο ως Adv.Pl και DLP και τον τριτο Anchor Man.
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Andujar κοστισε 3.1M ενω ο Bertolacci free. Για Burdisso (ναι τον μικρο :-) ) μου πηρε 7Μ την 3η χρονια απο Lille. Στον Rojo εχω φτασει Crossing 16 οποτε βοηθαει πολυ και στην επιθεση.

Για παγκο τωρα που ρωτησες εχω κρατησει απο το αρχικο ροστερ τους: Μανιατη, Ποτουριδη, Παπαζογλου, Ρουγκαλα, Βαλεριανο, Βασιλογιαννη και Μητρογλου και τους πλαισιοσα με νεαρους οπως: Bambock, Cristofari, Rosenfelder, Ανακογλου και Labyad.
Μια πιθανη 7αδα ειναι: Μεγιερι-Μανιατης-Παπαζογλου-Cristofari-Rosenfelder-Labyad-Mirallas.
Λιγη υπομονη να χεις με τους μικρους αλλα 4η χρονια που ειμαι τωρα δεν ειναι πια μικροι!! (:

Το σχημα μου αναλογα αν παιζω 4-1-2-2-1 ή 4-2-3-1 ο Kara παιζει Anchor Man ή Ball Winning αντιστοιχα. Τον Ιταλο τον βαζω Box to Box και πρωτη σεζον ειχε 2 γκολ/4 ασιστ με 7.12 rating και την επομενη 6 γκολ/2ασιστ με 7.31 οποτε γενικοτερα κανει καλα παιχνιδια και ειμαι ευχαριστημενος. Τον Φετφατζιδη τον εχω AP Support αλλα μπαινει και στα πλαγια οποτε προκυψουν τραυματισμοι. Την σεζον που τον εβαλα τις περισσοτερες φορες AP μου χε 1 γκολ/15 ασιστ σε 25 ματς με rat 7.33. Εχασα στο σκοραρισμα η αληθεια ειναι αλλα διμιουργει πολυ ενω εχω δωσει εμφαση στο Passing αντι για Crossing.

Στα ακρα οντως ειμαι λιγο αργος αλλα εχω τοσο καλα στημενα και σεντρες που βαζω γκολ με καθε τροπο. Αλοστε εχω ταχυτητα στο κεντρο με Bertolacci-Φετφα.

Passisng Style-More Direct
Creative Freedom-More Expressive
Marking-Zonal Marking
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απο αυτους αξιζουν για μενα Μανιατης,Παπαζογλου,Βαλεριανος,Μιτρογλου,Bambock. O Labyad μπορει ευκολα να αντικαταστασει τον Pedro Leon.Εχεις δοκιμασει ποτε Sanogo απο τα αριστερα? Δν του φαινεται αλλα μπορει να παιξει γαματα.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10020
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Επιτέλους ήρθε χθες η ώρα να αναλάβω την αγαπημένη μου ομάδα και να την οδηγήσω εκεί που πραγματικά της αξίζει. Περίμενα το patch με τις μεταγραφές του Ιανουαρίου για να έχω το πλήρες ρόστερ στη διάθεσή μου. Και ομολογουμένως αυτό το patch έφερε κάποιες αλλαγές σε σχέση με αυτές που αναφέρθηκαν. Οι βασικές είναι οι εξής:
1) Constanzo, Yeste, Javito, Grbic είναι πλέον μια ανάμνηση για τον Ολυμπιακό. Κάποιοι ελεύθεροι και κάποιοι δανεικοί κι αγύριστοι λογικά.
2) Cazim, Diogo, Monje, Caroll είναι οι νέες προσθήκες στο ρόστερ.
3) Ο Megyeri δεν έχει καμία σχέση με τον τερματοφύλακα που θέλουμε να στείλουμε με το που μας προσέλαβε ο Μαρινάκης στην ομάδα.

Η ομάδα διαθέτει αρκετά καλό υλικό και με κάποιες μικρές αλλά σημαντικές προσθήκες είναι εύκολο να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο. Αρχικά να πω ότι βρίσκομαι ακόμα στην αρχή τις σεζόν(έχω παίξει 5 αγώνες πρωταθλήματος και 2 αγώνες Τσάμπιονς Λιγκ), οπότε τα συμπεράσματά μου ίσως να είναι λίγο βιαστικά, αλλά θεωρώ πως έχουν κάποια βάση.
Η πρώτη μου παρατήρηση είναι πως δύσκολα με αυτό το ρόστερ μπορείτε να παίξετε συστήματα τύπου 4-4-2. Κι αυτό γιατί οι ακραίοι που διαθέτουμε είναι καλύτεροι όταν παίζουν πιο μπροστά(AML/AMR) και όχι όταν ξεκινούν τις προσπάθειες τους πιο πίσω. Όπως είπε και ο φίλος που ξεκίνησε την ανάλυση αυτό το ρόστερ είναι φτιαγμένο για να παίξει παραλλαγές του 4-5-1.

Πάμε λοιπόν στην ανάλυση των θέσεων μία προς μία:
GK: Παρόλο που έφυγε ο Constanzo που από τα σχόλια που είδα έκανε καλές χρονιές η ομάδα κατά τη γνώμη μου παραμένει καλή στη συγκεκριμένη θέση. Δεν αποτελεί το δυνατό της σημείο αλλά δεν είναι για πέταμα. Κι αυτό γιατί ο Megyeri δείχνει να έχει την προοπτική που δείχνει να έχει και irl. Πολύ καλός αξίζει να του δοθεί η ευκαιρία. Ο Caroll παραμένει ένα καλό backup και από πίσω έχουμε και το Δασκαλάκη για ώρα ανάγκης. Καμία αλλαγή πάμε ως έχει.

DR: Τοροσίδης παραμένει εγγύηση. Αν και η Άρσεναλ καιροφυλακτεί για να τον αρπάξει, η πρόταση τους δεν ήταν ικανοποιητική(γύρω στα 5 μύρια ενώ εγώ ζήταγα 7) οπότε ο αρχηγός έμεινε στο λιμάνι τουλάχιστον μέχρι το Γενάρη. Από πίσω έχουμε Μανιάτη που είναι επίσης καλός, αλλά και Μοντεστό για ώρα ανάγκης.

DL: Εδώ ίσως διακρίνω ένα προβληματάκι. Κι αυτό γιατί ο Χολέμπας βγάζει τραυματισμούς. Ο Μαρκάνο παίζει αρκετά καλά τη θέση πάντως, αλλά δεν υπάρχει αξιόπιστο backup όταν ο Χοσέ είναι εκτός. Παρόλα αυτά δεν κάναμε κάποια κίνηση και θα βάζουμε Ποτουρίδη σε περίπτωση που δεν μπορεί ο Χολέμπας.

DC: Αλίμονο αν θέλαμε τίποτα στα σέντερ μπακ. Αβραάμ-Μέλμπεργκ δεν κουνιούνται για κανένα λόγο, αφού είναι και σκόρερ(ο Μέλμπεργκ έχει 3 γκολ σε 5 αγώνες πρωταθλήματος) ενώ υπάρχουν και οι Μαρκάνο, Παπάζογλου, Ποτουρίδης και Μοντέστο για να τους καλύψουν σε περίπτωση απουσίας.

DMC: Εδώ εγώ προσωπικά θα προτείνω μια αλλαγή η οποία μπορεί να αλλάξει αρκετά προς το καλύτερο την ομάδα. Σταμάτησα το δανεισμό του Ορμπάιθ ο οποίος έπαιρνε πάρα πολλά(1.2 μύρια το χρόνο) και πήρα στη θέση του τον ελεύθερο Mahamadou Diarra. Του έδωσα λίγα παραπάνω(1.4 το χρόνο) άλλα και μικρότερος είναι και ποιοτικότερος και νομίζω πως μαζί με το Μακούν συνθέτουν ένα απροσπέλαστο δίδυμο ειδικά για Ευρώπη. Φέισα μετρίως μέτριος, αλλά τον κρατήσαμε για αναπληρωματικό, όπως έμεινε και ο Μοντεστό που αν και παίρνει κι αυτός πολλά είναι πολυθεσίτης. Το καλοκαίρι πάντως θα ψαχτεί για άλλες πολιτείες ο συμπαθής Κορσικανός. Επίσης μια ακόμα λύση είναι και ο Μανιάτης, οπότε και αυτή η θέση θεωρείται πλήρης.

AMC: Εδώ δεσπόζει ο μεγάλος Κάνιο! Ο Άριελ Ιμπαγάσα ακόμα και σε αυτή την ηλικία είναι παιχταράς και αποτελεί τον εγκέφαλο αυτής της ομάδας. Τα εύκολα ματς τα καθαρίζει μόνος του. Βέβαια στην Ευρώπη προτιμάμε Φουστέρ που είναι πιο "εργάτης" και τρεχαλατζής. Συμφωνώ πάντως πως ο Φουστέρ δεν έχει σχέση με τον περσινό. Η χρόνια βγαίνει πάντως με αυτούς τους 2 και από πίσω κάποια ημίμετρα τύπου Φέτφα ή Αμπντουν.

AMR/AML: Ο Kazim-Richards είναι σπουδαία μεταγραφή για τον Ολυμπιακό στη δεξιά πτέρυγα. Τώρα στην αρχή ο Rafik δεν έχει βρει ακόμα τα πατήματά του κι αυτός έχει δώσει άπειρες λύσεις μιας και παίζει αυτός σαν Inside Forward και ο Mirallas στην επίθεση σαν Poacher. Στην αριστερή πτέρυγα δεν κουνάει κανείς το Φέτφα. Είναι ό,τι καλύτερο διαθέτουμε σε αυτή τη θέση με backup Αμπντούν(backup και του Καζίμ φυσικά) και Monje(λίγα πράγματα ως τώρα). Ο Abdoun δεν κάνεις ως τώρα τους παπάδες που έκανε με το προηγούμενο patch πράγμα λογικό μιας και είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα. Επίσης ο Mirallas εννοείται ότι παίζει άνετα AMR σαν Inside Forward.

ST: Λοιπόν εδώ η κίνηση είναι μία. Διώχνεις Diogo με κλωτσιές!!! Ίσως τον ξεπούλησα με 1.6Μ στη Βραζιλία, αλλά είμαι προκατειλημμένος το παραδέχομαι. Άσε που γλίτωσα το βαρύ συμβόλαιο. Στη θέση του πήρα το Yaya Sanogo με 2.4 από την Οσέρ. Μετάνιωσα που δεν έδωσα και τον Padelic. Παίρνει άπειρα λεφτά και το σύστημα δεν βοηθά να βρει θέση στο ρόστερ. Επίσης απογοήτευση μέχρι τώρα αποτελεί ο Rafik Djebbour. Ευτυχώς που ο Mirallas είναι on fire και δεν έχει φανεί αυτή η απουσία.

Τα αποτελέσματα ως τώρα:
Πρωτάθλημα
Ολυμπιακός-Εργοτέλης 0-0
Δοκιμάστηκε το 4-4-2 που απέτυχε παταγωδώς και έχει εγκαταληφθεί προς το παρόν.

Άρης -Ολυμπιακός 0-3
Επιστροφή σε 4-2-3-1 και επιστροφή στις επιτυχίες.

Ολυμπιακός-Δόξα Δράμας 0-0
Νέα γκέλα στο Καραϊσκάκη με σύστημα 4-2-3-1 και η ομάδα δείχνει πρόβλημα στη δημιουργία.

Κέρκυρα-Ολυμπιακός 1-3
Σόου Μιραλάς-Φέτφα σε σχήμα 4-2-3-1 ξανά και νέα εκτός έδρα νίκη.

Ολυμπιακός-Ξάνθη 6-3
Σχήμα 4-2-3-1 με Ιμπαγάσα-Φουστέρ στην ίδια 11αδα. Φωτιές στην επίθεση, μπάζαμε στην άμυνα, αλλά καλύτερα από το 0 στη δημιουργία των προηγούμενων παιχνιδιών.

Τσάμπιονς Λιγκ
Ολυμπιακός-Ίντερ 1-0
Σχήμα 4-2-3-1 με Diarra-Makoun κεντρικά χαφ Mirallas Inside Forward και Djebbour επίθεση. Καλή ανασταλτική λειτουργία αλλά ζόρια μπροστά αφού ο Djebbour δεν τραβάει. Αλλαγή Kazim με Djebbour και επιθετικός ο Mirallas. Χρυσός σκόρερ ο Kazim!

Σαχταρ-Ολυμπιακός 0-2
Σχήμα 4-2-3-1 το οποίο άλλαξε γρήγορα σε 4-5-1 με Diarra Anchor Man, Makoun Ball Winning και David Fuster MC αφού μας πυροβολούσαν από παντού. Χτυπήσαμε με 2 στημένες φάσεις(κόρνερ και απευθείας εκτέλεση φάουλ). Επιτέλους έκανε καλό παιχνίδι και ο τρομοκράτης σαν Advanced Forward.

Αυτά τα δεδομένα ως τώρα. Νομίζω πάντως ότι με το καινούργιο patch η ομάδα είναι ακόμα πιο κοντά στην πραγματική.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
telis_7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαι 2015 και εχω κρατησει αρκετους παιχτες τοροσιδη μανιατη κλπ...

τον μιραλας τον εβαζα συνηθως στα πλαγια σε συστημα 4-2-3-1 σαν εξτρεμ ή επιθετικο που συγκλινει... εκτος αν τον εβαζα στην κορυφη poacher... Το θεμα ειναι οτι δεν μου βαζει αρκετα γκολ...

Εχετε να μου προτεινετε κατι ή σαν ρολο στην τακτικη ή κατι πανω στην προπονηση ? ακομα και στα preferred moves ?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σου προτεινω αυτο που εκανα στο Σανογκο επειδη ο Μιραλλας δεν εχει καλο finishing:
στους επιθετικους που δεν μας ενδιαφερει να εχουν long shot, individual training finishing 10% (και αν καποτε καποιος παικτης φτασει 20 μειωνουμε στο 5%) και αυτη εδω την προπονηση
http://www.sendspace.com/file/otxmos
Image
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
telis_7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:σου προτεινω αυτο που εκανα στο Σανογκο επειδη ο Μιραλλας δεν εχει καλο finishing:
στους επιθετικους που δεν μας ενδιαφερει να εχουν long shot, individual training finishing 10% (και αν καποτε καποιος παικτης φτασει 20 μειωνουμε στο 5%) και αυτη εδω την προπονηση
http://www.sendspace.com/file/otxmos
Image

πως τον εκανες ετσι αυτον ?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε οποιαδηποτε προπονηση για επιθετικους μειωνουμε τον τομεα shooting στο μηδεν και βαζουμε individual train finishing. επισης ανεβαζουμε αλλους τομεις της προπονησης τοσα κλικ οσα εξοικονομουμε απο το κατεβασμα του shooting. ετσι το long shot πεφτει αλλα ανεβαινει το finish και τα αλλα που επιλεγουμε. ο παικτης θα ενοχληθει αλλα το αποτελεσμα θα ειναι θετικο στην αποδοση του
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

eliaska41 wrote:σου προτεινω αυτο που εκανα στο Σανογκο επειδη ο Μιραλλας δεν εχει καλο finishing:
στους επιθετικους που δεν μας ενδιαφερει να εχουν long shot, individual training finishing 10% (και αν καποτε καποιος παικτης φτασει 20 μειωνουμε στο 5%) και αυτη εδω την προπονηση
http://www.sendspace.com/file/otxmos
Image
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδη χτυπιεται ο απο πανω υπαρχει και η πιο απλη λυση του individual training finishing και αν θελεις βαλε και cuts inside (move)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
andreasosfp
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Oct 03, 2007 5:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σε ολους! Σε διαφορα φορουμ εμφανιζεται η εξης τακτικη: 4-1-2-3, δλδ με εναν dmc, 2 mc και 3 strikers, (mrhough, tacticzzz, haza22299) που εκμεταλλευεται καποιες αδυναμιες της match engine του παιχνιδιου και με ακρως δελεαστικα αποτελεσματα. Ηθελα να ρωτησω τα εξης:
1) μπορει να αποδωσει στον ολυμπιακο με το αρχικο ροστερ συν ισως καποιες προσθηκες?
2) ο φετφατσιδης δεν φαινεται να ταιριαζει στο συστημα. να τον κανω μηπως train new position σαν στραικερ? θα αποδωσει?
3) μπροστα πρεπει να εχεις γρηγορους επιθετικους. ο μητρογλου θα ειχε θεση?
Ανυπομονω να δω τα σχολια σας.
dimtountas
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:35 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:Απο αυτους αξιζουν για μενα Μανιατης,Παπαζογλου,Βαλεριανος,Μιτρογλου,Bambock. O Labyad μπορει ευκολα να αντικαταστασει τον Pedro Leon.Εχεις δοκιμασει ποτε Sanogo απο τα αριστερα? Δν του φαινεται αλλα μπορει να παιξει γαματα.
ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕ!! Θα σας φάμε φέτος!
MrLokaz13
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Sat Jun 23, 2012 11:53 am
Football Manager της ομάδας: Εβερτον
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το 4-1-2-3 γενικως αποδιδει καθως εχεις 3 επιθετικους μπροστα που κανουν ολη τη δουλεια και 3 χαφ που γεμιζουν το κεντρο.Βεβαια,για να παιξεις αυτο το συστημα πρεπει να διαθετεις πολυ καλα μπακ(Τοροσιδης,Χολεμπας μονο αν δεν βρεις καλο dl π.χ. Ibanez)που να μπορουν να δωσουν πλατος στην επιθεση σου και σκυλο αμυντικο χαφ(Μακουν,ο Μοντεστο δεν κανει λογο ηλικιας και ταχυτητας...)Τωρα για τους παιχτες ο Φετφατζιδης λογικα μπορει να αγωνιστει στην επιθεση μονο σαν Advanced Forward η Trequartista οποτε με πολυ προπονηση ισως εχει αποτελεσματα,ενω ο Μητρογλου σε ρολο deep-lying forward μπορει πιστευω να ανταποκριθει,αν βεβαια εχεις αλλους γρηγορους φορ σαν τον Μιραλας π.χ.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”