ΑΕΛ

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
paploma
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Aug 12, 2004 7:41 am
Location: erw
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΑΕΛ για τον Α, Β λόγο έπεσε στη δεύτερη κατηγορία, όμως όπως λέει και το τραγούδι: "ΑΕΛ και whisplash, για πάντα θα΄μαι δίπλας". Έτσι κι εμείς έχουμε ως στόχο την επάνοδο στην Σούπερ Λίγδα η οποία θα έρθει εύκολα, μιας και οι ομάδες της Βου κατηγορίας είναι της πλάκας.

Ο στόχος λοιπόν είναι να φτιάξουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο ενόψει τη νέας σεζόν και φυσικά να πάρουμε παίκτες που θα πουληθούν για να έχουμε μπάτζετ. Εδώ να βάλω ένα καβούρι χωρίς κανένα λόγο -kavouras .

Επειδή δεν έχω ιδέα πως βάζουμε φωτογραφίες κτλπ θα τα κάνω όλα γραπτώς.

[b]ΡΟΣΤΕΡ[/b]

Το καλό για εμάς είναι πως στο ΦΜ υπάρχουν ένα σωρό ελεύθεροι και καλοί παίκτες για όλα τα βαλάντια. Οπότε και να μην θες δεν γίνεται να μην κάνεις καλή ομάδα. Αυτός είναι και ο λόγος που βαριέμαι μετά από 1-2 μήνες το παιχνίδι.


Ρόστερ λοιπόν. Τι κάνουμε; Πουλάτε ότι μπορείτε! Προσωπικά έδωσα (τα γράφω όπως είναι στο FM): Sotiriou (100k), Iglesias (200k), Tall Ibrahim (65k), Pliagas (50k), Romeu (250k), Tshimamba (loan), karanikas (loan) falagas (loan) fotias (loan). Αν μπορείτε διώξτε και τον Βενετίδη. Αρχηγούρα κτλπ, αλλά έχει μεγάλο wage και είναι όλο τραυματίας. Εγώ τον κράτησα. Όπως έχετε καταλάβει το όλο κόλπο έχει να κάνει με το πόσα χρήματα μπορείτε να δώσετε σε συμβόλαια και όχι πόσα έχετε για μεταγραφές. Ιγκλέσιας και Ρομέου δίνουν το 45% της μεταγραφής στις πρώην ομάδες τους.

[b]ΠΗΡΑ:[/b] Πραγματικά έπεσε σε φοβερές περιπτώσεις παικτών με μεγάλη κλάση που έχουν δώσει πολύ ποιότητα στην ομάδα.

Dean Bouzanis(GK): Πολύ καλός και ανεβαίνει αρκετά έρχεται ελεύθερος
Edile Mathew(LB): Και αυτός ελεύθερος, τον έχω δώσει δανεικό και έχει ανέβει
Galitsios(RB): Κορυφή. Γκαλίτσαρος!
Mitropoulos(DM): Επίσης καλός και φθηνός
Torassa(ST): Απλά πάρτε τον. Σε 10 ματς έχει βάλει 17 γκολ
Jorge Barrios (ML): Εξαιρετικός και έχει ελληνική υπηκοότητα! Όπως και ο Kaviedes!
Ezequiel cirigliano (DM/MC): Τον πήρα δανεικό από την River. Ο παίκτης τα σπάει. Πάρτε τον και σε μεγάλη ομάδα.
Laurent Bernardi (FC): Έρχεται για να φέρει λεφτά τον Γενάρη (περίπου 200κ)
Gioda Leandro (DC): Γνωστός καλός αμυντικός.
Paul Adado(DM): Έρχεται για να φέρει λεφτά
Charis Mavrias(AMR): Δανεικός με οψιόν αγοράς 500κ
Pinaud Gauthier(AMR): Και αυτός έρχεται για να φέρει λεφτά. Καλό παικτάκι
Tripotseris(DC): Εναλλακτική λύση
Bekamenga(FC): Καλός φορ και φέρνει καλά λεφτά
Alceu(DM): Μία από τα ίδια. Τραγουδάει κιόλας
Rivas Nelson(DC): Εντάξει. Δεν πίστευα ότι θα ερχόταν στην ΑΕΛ. ΚΟΡΥΦΗ! Έπαιζε στην Inter
Kaklamanos (FC): Τον βάζω στην άσπρη γραμμή για τιμωρία
Ricardo Conceicao (DM): Παικτούρα έρχεται τον Δεκέμβρη. Για αντι-Ρομέου
Sandro Manoel (DM): Τα ίδια αλλά αυτός θα φέρει χρήμα το καλοκαίρι.


Παίζω κλασικό αγαπημένο 4-4-2 με κατοχή της μπάλας. Ειλικρινά είχα φτάσει Δεκέμβρη και δεν είχα χάσει αγώνα (πήρα και achievment) απέκλεισα τον Παναθηναϊκό με 3-0! Δεν το πίστευα. Έχω φωτογραφία αλλά δεν ξέρω πως να την ανεβάσω με το καλεντάρι.

Γενικά ότι ομάδα και να πάρετε από Βου πουλήστε ότι μπορείτε και πάρτε ελεύθερους ή παίκτες που έρχονται στον Γενάρη για να τους πουλήσετε το καλοκαίρι. Κλείνοντας το δίδυμο Τοράσα - Σαϊτιώτης δεν αλλάζει και στον Ρίβας κάνε όρο πως μετά τα 15 ματς ανανεώνεται το συμβόλαιο του για ένα χρόνο ακόμα. Παραδόξως για δυο χρόνια δεν έρχεται αλλά μόνο έτσι. Αυτά. Καβούρι πάλι -kavouras

** Ξέχασα να πω πως τους παίκτες που αγοράζετε τους παίρνετε αλά Κωτσόβολος (δόσεις κτλπ)

** Ψέματα δεν είμαι απλά αήττητος. Έχω μόνο νίκες! Μάλλον θα χάλασε.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
-haterosik
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος, φιλος
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”