Arsenal

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως πρώτη χρονιά μην το παρακάνετε με τις μεταγραφές. Διότι ήδη η Άρσεναλ έχει κάνει μπόλικες 6-7 περίπου μεταγραφές που πρέπει να προσαρμοστούν στο ήδη υπάρχον ρόστερ και αν πάρετε και πολλούς άλλους θα υπάρχει πρόβλημα χημείας στην ομάδα. Προσπαθήστε να τις περιορίσετε στις απολύτες απαραίτητες δλδ έναν αμυντικό και ένα εξτρεμάκι. Και περισσότερους home grown παίχτες. Shawcross, rodwell, baines, cahill είναι αρκετά αξιόλογες μεταγραφές
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παιδια πηρα για βασικους τους εξης
GK - Mandanda
LB - Baines
Cavani (τον ηθελαν οι οπαδοι ) και προβληματιζομαι ποιον απο τους 2 Cavani - Van Persie να βαλω επιθεση και ποιον πλαγια

για παγκο πηρα

Isaac Vorsah (πολυ μεγαλη εξελιξη και μοσχοπουλιετε)
Camacho για back up του Αkex Song στη θεση DM
Sanogo δανεικο για να τον παρω τσαμπε τον γεναρη
Marco Verratti καθως γινετε τρελη παιχτουρα σε 1-2 χρονια και τελος
τον Willian απο την πρωτη χρονια γιατι πουλιετε γυρω στα 8m και η αξια του και ποδοσφαιρικα αλλα και σε χρημα εκτοξευετε στα υψη..

Πουλησα Αρσαβιν 20m σε Σιτυ καθως τελειωνε το συμβολαιο και το γεναρη μπορουσε να τον κλεισει οποια ομαδα ηθελε οποτε στα 30 του ηταν πιστευω καλα λεφτα
επισης εφυγαν οι
Djourou,Rosicky,Diaby,Chamakh,Almunia,Park chu-young (δανεικος)
και ειχα εσοδα-εξοδα σχεδον το ιδιο οποτε τα οικονομικα μου πανε αρκετα καλα
εκτος αυτο μειωθηκε και το salary αρκετα..

Φετος θελω να κανω μια καλη 11αδα απο εμπειρους παιχτες και απο εκει και περα να εχω με εξελιξιμους μικρους παιχτες

μεχρι στιγμης ειμαι στα φιλικα και η ομαδα παιζει αρκετα καλα
αναμενουμε το ξεκινημα για να δουμε την πορεια της ομαδας
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ειμαι στην μεση της δευτερης σεζον και ο κοσιενλυ αυτη τη στιγμη στο σειβ μου ειναι ο καλυτερος σεντερ μπακ στον κοσμο και ισως και ο καλυτερος παιχτης γενικα βαση αποδοσης
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ο Γαλλος μου αποδιδει και μενα πολυ καλα. Παροτι στην αρχη της πρωτης χρονιας ειχε κανει καποια λαθη και μερικα πεναλντι ειναι ο πιο σταθερος μου παικτης σε αποδοση αυτη την στιγμη. Ειναι εξαιρετικος και στο σκοραρισμα. Μου κανε χατ-τρικ απο κορνερ.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα σας βαλω ενα σκρινσοτ του Carlos Vela για να τον υπολογισετε περισοτερο...Το παιδι στο ισπανικο πρωταθλημα κανει παπαδες,εχει καλη βελτιωση,τεραστια ανοδο αξιας(γιατι παιζει κ βασικος στην εθνικη του).Απλα το αναφερω γιατι κανεις δεν τον υπολογισε!Α και τον πηρα σχεδον τσαμπα 5Μ!!!

Ελπιζω να φαινεται,εχει συνολο 30γκολ την σεζον σ ολες τις διοργανωσεις
Spoiler: show
Image
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τον Vela εγω τον κρατησα. AML τον βαζω και ειναι πολυ δραστηριος.
Να ρωτησω ρε παιδια, ο Σεζνι εχει καποιο κρυφο attribute που να λεει οτι δεν παιζει καλα σε μεγαλα ματς?? Οποιος μπορει να το δει ας μου πει παρακαλω γιατι δεν την παλευει. Τρωει συνεχεια γκολ απο δικα του λαθη. Το "mistakes lead to goal" το χει ξεκανει. Ενω μου παιζει πολυ καλα Cl και γενικα, οταν εχει ντερμπι τα θαλασσωνει.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω αν το Importand matches ειναι ραντομ στο δικο μου σεηβ σε ολα τα ντερμπυ παιζει καλυτερα απο οτι συνηθως. Πλεον στη τεταρτη σεζον που ειμαι δεν αξιζει να δωσω χρηματα για τερματοφυλακα ειναι μια χαρα
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Έχει δει κανείς αν εξελίσσονται καθόλου οι Coquelin, Chamberlain, Miyaichi; Αξίζει να τους κρατήσω ή να τους σπρώξω που έχω καλές προτάσεις;
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coquelin Miyaichi τους εδωσα τελος τριτης χρονιας. Τρια χρονια ήταν δανεικοι με γεματες χρονιες (Σε Λοριαν και Ρεηντζερς αντιστοιχα) αλλα δεν ειναι αρκετα καλοι να μεινουν στην ομαδα τη στιγμη που υπαρχουν αρκετες εναλλακτικες. Δεν νομιζω βεβαια οτι εχουν σταθερο PA οποτε στο σεηβ σου μπορει να ειναι καλυτεροι. Στο δικο μου ο Ιαπωνας ειναι decent Premier league winger οποτε πεταξε. Τον Τσσαμπερλεην που ο ασσισταντ λεει οτι εχει ποτενσιαλ να γινει key player τον εχω ως εναλλακτικη για δεξι εξτρεμ απο την πρωτη σεζον και εχει ανεβει αρκετα και οποτε παιζει ειναι καλος χωρις να εχει εξαιρετικα attributes. Το θεμα με την Αρσεναλ ειναι οτι αν διαχειριστεις σωστα τα χρηματα και δεν ξεφυγεις στους μισθους θα εχεις παρα πολλα χρηματα και οι πειρασμοι πολλοι.

Αφου επιασα την κουβεντα ας πω δυο λογια (δεν εχω σκρινς εδω που γραφω μπορει να ανεβασω το Σ/Κ)

Γενικα απο την αρχική ομαδα οι Ραμσεη, Γουιλσιρ, Σεζνι ειναι συγκλονιστικοι απο τους νεοτερους και οι Σονγκ Βερμαελεν RVP για μενα ειναι αναντικαταστατοι.

Δεξια και αριστερα τοσο ο Ζερβινιο οσο και ο Γουολκοτ ειναι αρκετα καλοι αλλα θα παρουσιαστουν ευκαιρίες να αντικατασταθουν (στο σεηβ μου απο Χαζαρντ και Ντι Μαρια).

Αν ανεβει το ρεπιουτασιον της ομαδας στο 4,5 αστερια (Worldwide reputation) παιρνεις επιπλεον χορηγους και τελος τριτης χρονιας που ληγουν χορηγιες μου τις αντικατεστησε με καινουργιες που μου εφεραν επιπλεον 20 εκατομμυρια το χρονο (αν θυμαμαι καλα). Χωρις σπαταλες οι ομαδα εχει παρα πολλους παικτες να πουλησεις (που δεν θα επαιζαν ποτε) και πολλοι καλύτεροι παικτες να τους αντικαταστησεις.

Για τον μονο που ψιλομετανιωσα (γιατι ο αντικαταστατης του παιζει πολυ καλα) ειναι ο Κονσιελνυ οποτε και στο DC μπορεις να εισαι καλυμενος εξαρχης. Πισω δεξια πισω αριστερα χρειαζεται οποσδήποτε παικτες.

Η ομαδα αρχες τεταρτης σεζον (4-2-3-1)

Σεζνι (regen)

Azpilicueta (Srna) Vermaelen (Burdisso) Alderweireld (Dawson και αλλος ενας που δεν θυμαμαι τωρα) Baines (Gibbs)

Ramsey (Witsel) - Song (Fernando)

Di Maria (Chamberlain) - Wilshere(Sigurdsson) - Hazard (Johnson απο City) και Kagawa επιπλεον λυση

RVP (Luuk de Jong-Chicharito)

Πιτσιρικαδες 4αρων αστερων αρκετοι (δικοι μου και αγορασμενοι) 200εκατ balance 130 για μεταγραφες, περιπου 95 για μισθους (κοντα στα 80 αυτα που χαλαω)

Αυτα τα λιγα :)
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα σαν poacher που τον βαζω παστελωνη αβερτα.Ειναι αναλογα πως τον θες να παιζει.Αν τον θες να κανει τα παντα CF.Αν τον θες μονο να παστελωνει Poacher.Αν τον θες μονο να δημιουργει τοτε Dlf support Η attack.
Yoruba
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:59 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Σεζνι νομιζω δεν ειναι regen.
Μου εκανε προταση η Αρσεναλ Μαιο 2015 και πηγα. Ο Wegner ειχε αποσυρθει ενα χρονο πριν.
Μετα απο 2,5 μηνες ηρθε και ανελαβε ενας τουρκος με πολλα λεφτα. Ανεβηκε η ομαδα 3η δυναμη στον κοσμο στο οικονομικο. Τον χειμωνα μου εβγαλε transfer budget available: 258εκ. τρελαθηκα. πηρα Ronaldo, Neymar, shawcross, papadopoulo, corchia. Τα σαρωσα ολα. To επομενο καλοκαιρι πηρα μονο Gotze με 140εκ. Το 3o καλοκαιρι πηρα 3 regens κ τον Wickham. October 2017 ειμαι. Στα screenshot εχω finances, tactics, αποτελεσματα 2017/2018 εως τωρα και φετινες μεταγραφες.
Image
Image
Image
Image
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Yoruba wrote:O Σεζνι νομιζω δεν ειναι regen.
Εννοώ Σεζνι ως πρωτη επιλογη και καποιος regen ως δευτερη επιλογη το ξερω οτι ο Σεζνι υπαρχει :)
Yoruba
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:59 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikiforenko666 wrote:
Yoruba wrote:O Σεζνι νομιζω δεν ειναι regen.
Εννοώ Σεζνι ως πρωτη επιλογη και καποιος regen ως δευτερη επιλογη το ξερω οτι ο Σεζνι υπαρχει :)
α οκ λαθος μου! :P
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”