Granada F.C.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
babis1996
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:34 am
Football Manager της ομάδας: Granada fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GRANADA F.C λοιπόν. Ομάδα δίχως πολύ μεγάλη ιστορία δίχως πολλά τρόπαια μόνο με τους αρκετά φανατισμένους οπαδούς της και το καμίνι γήπεδο της μια ομάδα που την καψουρευτηκα απο το 8 όταν την πήρα για 1η και τελευταία φορά μέχρι φέτος που ανέβηκε,με έψησε άγρια να την πάρω και να καταφέρω να πάρω τρόπαια μαζί της μιας και στο 8 είχα καταφέρει να την πάω μέχρι την 2 θέση διότι μετά το save κρασαρε τεσπα καλή η εισαγωγή ας πάμε τώρα να δούμε και να μάθουμε για την ομάδα..
ΙΣΤΟΡΙΑ
η Γραναδα είναι μια ισπανική ομάδα ποδοσφαίρου με έδρα την Γρανάδα , στην αυτόνομη κοινότητα της Ανδαλουσίας.
Ιδρύθηκε στις 14 Απριλίου 1931 .Η Γρανάδα ήταν η τρίτη Ανδαλουσίας ομάδα ποδοσφαίρου μετά την Σεβίλλη και την Μπέτις.
1941-42 ο σύλλογος έκανε νεμπούτο στην La Liga.Το 1959 Γρανάδα επιτευχθεί μεγαλύτερη ορόσημο του αθλητισμού, είναι πρώτη επιλαχούσα του Copa del Generalísimo (αργότερα Copa del Rey ). Λόγω τον οικονομικών προβλημάτων η ομάδα έπεσε στην 3η κατηγορία.Τον Ιούλιο του 2009, ο σύλλογος ήταν σε τέτοια οικονομική δυσχέρεια ότι ήταν στα πρόθυρα του κλεισίματος.Η λύση στην κρίση ήρθε με την υπογραφή συμφωνίας συνεργασίας με την Udinese Calcio , με τους Ισπανούς που ενσωματώνουν μεγάλους αριθμούς των παικτών που είναι συμβεβλημένοι με τον ιταλικό σύλλογο, καθώς και τη λήψη των νέων παικτών και των αποθεματικών της, ως μέρος της συμφωνίας. Στο τέλος της σεζόν , Γρανάδα κέρδισε ομάδα του στη συνέχεια προωθούνται σε πλέι-οφ , επιστρέφει στη δεύτερη κατηγορία μετά από 22 χρόνια .Το 2010-11 , Γρανάδα τερμάτισε στην πέμπτη θέση, με τους περισσότερους από τους παίκτες του δανείου από την Ουντινέζε παραμένει επί του πλοίου.εξου και ι πολλοί δανεικοί παίχτες. Στις 18 Ιουνίου 2011, ο σύλλογος έγινε ο πρώτος νικητής των πλέι-οφ προώθησης ,επιστρέφοντας έτσι στην κορυφαία κατηγορία μετά από 35 χρόνια απουσίας.Image
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
Image τα οικονομικά της ομάδας είναι αρκετά καλά αν πάρει υπόψιν κανείς πως τα προηγούμενα χρονιά η ομάδα βρέθηκε στα πρόθυρα χρεωκοπίας . Image
ΣΤΑΔΙΟ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
Η ΟΜΑΔΑ έπαιξε σε αυτό το γήπεδο μέχρι το 1995 όταν μια νέα μονάδα, που ονομάζεται Estadio Nuevo Λος Cármenes , πήρε τη θέση της. Εγκαινιάστηκε στις 16 Μαΐου 1995, με χωρητικότητα 16.212 θέσεων και αρχικά επεκτάθηκε σε 22.524 μετά την τελευταία προαγωγή σε La Liga το καλοκαίρι του 2011.
Image
ΡΟΣΤΕΡ
Image το ροστερ εχει ως εξής είναι μια ομάδα που θέλει δουλειά από άποψη παιχτών χρειαζετε μερικές μεταγραφές κύριος στα φτερά και έναν καλό κόφτη.Παμε να δουμε την ομαδα ανα θεση
GK
Image
ο Roberto την βγαζει την χρονια ξκαι ειναι αρκετα σταθερος στην αρχη εβαζα τον Cesar αλλα ειναι μαπα το καρπουζι ο Juan φευγει..
DL
Image
εδώ βάζεις αυτον που σου γεμίζει πιο πολυ το ματι εμενα προσωπικά ο Riberιο με δικαιωσε ο Siqueria εκανε καλες εμφανισεις αλλα περισσότερο σαν χαφ.
DR
Image
εδω κατα την γνωμη μου βασικος ο Nyom σε εμενα ο Cortes ηταν τραγικος απλα.
DC
Imageλοιπον εγω πουλησα τον Mainz δν ξερω δν μου γεμιζε το ματι και πηρα Μορα που ηταν παρα πολυ καλος μαζι με τον Diakhate και Kara.Pamarot γκαφατζης στο φουλ,επιθετικος για τους αντιπαλου τον πουλησα την 2η χρονια Inigo Lopez καλος για ροτατιον και κοφτης
AML-ML
ImageΕδω τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα Mollo για βασικος και απο πισω του ο Benitez και Jaime αρκετα καλοι και καλυμενοι απο εδω
MC
Image
λοιπον εδω εχουμε ενα θεμα κατα την γνωμη μου ο Mikel Rico φευγρι μενει μονο ο αλλος ποδι παιρνει και ο μποατενγκ φερνουμε και τον καρα και εχουμε ενα τρομερο κεντρο με Kara -tsekouri Martins Yebda
AMR
δν εβγαλα ss διοτι δν εχουμε απο τα δεξια τπτ μονο τον Mollo και ειναι κριμα να τον χαραμιζουμε απο τα δεξια πολυ καλος ειναι ο geovanni και τον φερνετε με 1,8 μ..
ST
Image και φτασαμε στην θεση που ποναμε διωχνουνμε Geijio και κραταμε τους υπολοιπους ο Ighalo ειναι παιχταρας αλλα δν δινει πασα ουτε με αιτηση..

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
Image οπως θα πρεοσεξατε εχουν γινει μονο 3 το καλοκαιρι λογω χρηματον και ολες οι αλλες τον χειμωνα διοτι το αφεντικο τρελαθηκε και μας εδωσε 22 μ
Image ποιο ουσιαστικες κίνησης εγιναν το 2ο καλοκαιρι και χωρις να ξεφυγουμε απο τα λεφτα..
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
Imageμετα απο πολυ ψαξιμο η προπονηση εγινε ως εξης
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο KARA ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
KARA Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΑΙΧΤΗς ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΟΦΤΗΣ ΕΓΙΝΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΛΑΜΨΕ
Image
Image
ΚΑΙ Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΗΣ 1ΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Image
ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Image
Image
ΤΕΛΟΣ
οτιδηποτε παρατηρησεις δεκτες ελπιζω να σας εψησα με την ομαδα και να ξεκινησα και κανεις σας καμια ιστορια... :D
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αναλυση φιλε.Οντως η ομαδα στα δεξια ποναει ασχημα.Αριστερα εισαι κομπλε.
Ο Καρα ειναι απλα παιχταρας.Ειχα παρει τρομσο περσυ και τον ειχα στην ομαδα μου σαν Anchor man.Σκυλι μαυρο δεν περνουσε τιποτα.Μπορει να σταθει σε οποιαδηποτε ομαδα και ειναι και παμφθηνος.
babis1996
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:34 am
Football Manager της ομάδας: Granada fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rtms wrote:Ωραια αναλυση φιλε.Οντως η ομαδα στα δεξια ποναει ασχημα.Αριστερα εισαι κομπλε.
Ο Καρα ειναι απλα παιχταρας.Ειχα παρει τρομσο περσυ και τον ειχα στην ομαδα μου σαν Anchor man.Σκυλι μαυρο δεν περνουσε τιποτα.Μπορει να σταθει σε οποιαδηποτε ομαδα και ειναι και παμφθηνος.
μου πηρε καμποση ωρα να την κανω αλλα αξιζε,εγω εφερα salvio kai manucharyan για τα δεξια και ειμαι κομπλε...ευχαριστω για το σχολιο σου :-D
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μετάφραση απο google translate;;
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
babis1996
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:34 am
Football Manager της ομάδας: Granada fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote:Η μετάφραση απο google translate;;
βασικα τα ηξερα αυτα για την ομαδα απλα ηταν πολλα για να τα γραψω...τα πηρα λοιπον απο το wiki τα μεταφρασα και τα εγραψα
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”