Tottenham Hotspur

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα κρασια
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

το ποστ σου ειναι για τοπικ με τιτλο "[Προτάσεις]Tottenham Hotspur"
τα τοπικ των αναλυσεων ειναι για να μιλησουμε για το υπαρχον ροστερ,τι ελλεψεις εχει,σε ποια θεση χρειαζεται μεταγραφη,καμμια τακτικη με βαση το υπαρχον ροστερ και αμα θελει κανεις λεει και 2-3 πραγματα για την ιστορια της ομαδας,τα οικονομικα και τις εγκαταστασεις


εσυ στο ποστ σου το μονο πραγμα που λες για το υπαρχον ροστερ ειναι το
εκει ο Gareth Bale τους πιτσιλουσε ολους...
(μην μου πεις για τακτικη γιατι η τακτικη σου ειναι με βαση τις μεταγραφες,οχι το υπαρχον ροστερ)
και μετα λες
βλεπω λετε χωρις μεταγραφες και τετοια, κι αμα σου γινει νοσοκομειο η ομαδα μετα τρεχα να τα μπαλωσεις με τους λιβερμορ και πιναρ...
δηλαδη εμμεσα μας λες οτι η ομαδα χρειαζετε μεταγραφες 232 εκατομμυριων για να ανταπεξελθει σε περιπτωση που εχει πολλους τραυματισμους
ο λιβερμορ παλι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο αλλα ο πιεναρ ειναι μια χαρα παιχταρας,δεν καταλαβαινω γιατι τον φερνεις ως αρνητικο παραδειγμα(λογικα δεν θα ξερεις τι εστι πιεναρ!?)
θα μου επιτρεψεις να συμφωνησω για το μπειλ εστω κι αν το θετεις με ιδιαιτερο τροπο αλλα θεωρω οτι η ομαδα μια χαρα μπορει να ανταπεξελθει στους τραυματισμους
αυτο δεν σημαινει οτι λεω να μην κανει μεταγραφες οποιος παρει τοτεναμ(αλλωστε ειπα στο αλλο ποστ μου τι πιστευω οτι χρειαζεται) οπως και ο νικιφορενκο δεν προτεινει να μην κανετε μεταγραφες αμα παιζετε με τοτεναμ,ειπε οτι θα μιλησει για το υπαρχον δυναμικο και δεν θα προτεινει συγκεκριμενα ονοματα για μεταγραφες αλλα βλεπεις οτι εδωσε την γνωμη του για το που χρειαζονται μεταγραφες


και μην με παρεξηγεις,δεν σου λεω πως και τι θα κανεις στο σειβ σου,αλλα απλα σου λεω οτι οι αναλυσεις ειναι για να μιλαμε για την ομαδα οπως θα την βρουμε οταν πατησουμε το new game
αμα πας και ανοιξεις τοπικ "[Προτάσεις]Tottenham Hotspur" και μας παρουσιασεις τι μεταγραφες προτεινεις για την τοτεναμ με βαση το διαθεσιμο μπατζετ,πιθανοτατα θα ειμαι ο πρωτος που θα ποσταρει για να συζητησω τους παιχτες που προτεινεις,απλα αυτη η συζητηση ειδικα οταν περιλαμβανει τοσο μεγαλη ποσοτητα μεταγραφων ειναι off topic εδω περα
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

you have a point. καλα λες, σε λαθος μερος το εβαλα. τεσπα. καλη χρονια να εχουμε να μανατζαρουμε
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχοντας προχωρησει το save μεχρι τον Μαρτιο ας γραψω τι ειδα μεχρι στιγμης.

Τερματοφυλακες

Δεν έχω και πολλά να πω καθώς πούλησα Κουντιτσινι και Γκομεζ (ο οποιος προλαβε και έφαγε κανα δυο κοροϊδίστικα γκολ στα φιλικά).
Off Topic:
Ο Μανταντα που αγόρασα είναι αρκετά καλός ιδίως μετα τον Δεκέμβρη. Σε ολα τα ντέρμπι πάντως μου επαιξε πάνω από 7,5 το οποίο με εχει κρατησει.
Πλάγια Μπακ

Τοσο ο Corluca οσο και ο Walker εχουν σταθεί στο υψος των περιστάσεων. Με αρκετό ροτεησον μεταξύ τους (λογω συστήματος καταπονούνται αρκετα τα πλαγια μπακ) νομίζω οτι μπορείτε να προχωρήσετε άφοβα και με τους δύο.
Αριστερά ο Assou Ekotto παίζει πολύ καλύτερα από οτι θα περίμενε κανείς και μπορεί να βγαλει την χρονιά ανετα (αρκεί να εχετε ακομα ενα αριστερό μπακ για καλυψη.
Off Topic:
Εγώ εδω αγόρασα τον Ιανουάριο τον Σισσοκο για να είμαι πλήρης στην θέση
Κεντρικά Μπακ

Μικρή απογοήτευση ο Dawson καθως μετα απο το καλό ξεκίνημα τις πρώτες αγωνιστικές, επεσε αισθητα η αποδοσή του. Ο King ειναι εξαιρετικός οποτε παίζει αλλά τελειώνει τους αγώνες με condition κατω του 70% και τραυματιζεται συχνά οπότε δεν γινεται να βασιστείτε πανω του. Ανανεώστε του με λιγότερα οπως εγραψα παραπάνω και θα έχετε ένα αξιόπιστο Homegrown backup. Ο Gallas και ο Kaboul ειναι συμπαθητικοί αλλά προτίμησα να δώσω τον Gallas τον Γενάρη καθως δεν έπαιζε και το συμβολαιό του ειναι μεγάλο.
Η αποκάλυψη ειναι ο Bassong... στην θεση Central Defender/Stopper ειναι εξαιρετικός και θα τον εμπιστευτώ και του χρόνου.
Off Topic:
Η δευτερη μεταγραφή του Γενάρη εγινε εδώ. Αγορασα τον unhappy Vertoghen απο τον Ajax (o oποίος βολόδερνε στην 10η θεση) ωστε να μπορεσω να παίξω με τον αγαπημενο μου συνδυασμό Stopper/Ball Playing Defender. Με τον Bassong εχουν κανει ενα πολύ καλό δίδυμο
Κεντρικά Χαφ

Στην θεση του επιθετικογενούς χαφ ο Μοντριτς οποτε εχει ορεξη είναι καθοριστικός. Με επρηξε με τις Ρεαλ Σιτυ και Μαντσεστερ που τον ηθελαν, τελικά ηρεμησε και ανεβαίνει. Ο Livermore που παίζει στα κυπελα και στα αδιαφορα του Γιουρόπα είναι μια χαρα, θα τον κρατησω μπας και ανεβει περισσοτερο. Στα αμυντικά χαφ ο πιο σταθερος σε απόδοση είναι ο Huddlestone. O Sandro μεχρι στιγμης δεν με εχει πείσει παρά τα καλά του attributes. Ο Parker οσο επαιξε ήταν απλά μετριος και τον Γενάρη εφυγε για να αφησει χωρο στα συμβολαια.

Εξτρέμ-Επιθετικα Χαφ

Ο Bale ειναι εξαιρετικός και αν δεν εχανε εναμιση μηνα τον Νοεμβριο θα ηταν ακόμα καλυτερος. Παρατήρησα οτι αποδίδει εξίσου καλα και σαν Winger και σαν Defensive Winger (χρησιμοποιώ το 4-2-3-1 Asymetric προσαρμοσμένο αμυντικά για τα δυσκολα) αλλά και σαν Inside Fwd. Δεξιά ο Λενον είχε εξαρσεις αλλά στα περισσοτερα παιχνίδια δεν υπήρχε στο γήπεδο. Ο dos Santos δεν με εχει εντυπωσιάσει αλλά φαίνεται να εχει προοπτικές οπότε παίρνει παιχνίδια. O Kranjcar οποτε παίζει είτε αριστερα ειτε στον αξονα εχει βοηθήσει με γκολ και ασσιστ και με εχει κερδίσει. Ο Iago Falque υπογράφει τον γενάρη με λίγα χρήματα και τον κρατησα γιατί στα ευκολα παιχνίδια ήταν καλός και ισως πουληθεί το καλοκαίρι. Ολα τα λεφτα όμως ειναι ο VDV ο οποίος πασαρει σκοράρει και κανει τα παντα. Ειμαι τυχερος και μεχρι στιγμής (φτου φτου) εχει χασει ελαχιστα παιχνίδια. Σε ολα τα κρισιμα παιχνίδια που οι φορ δεν μπορούσαν ή η ομάδα δεν τραβαγε ο Ραφαηλ ειναι παρων.
Off Topic:
Η τριτη μεταγραφη που εκανα τον Γενάρη είναι ο Willian για να παίξει δεξια. Το μποαρντ μου εδωσε καποια στιγμή τον Δεκέμβρη περίπου 20μυρια επιπλεόν μπατζετ το οποίο με οτι ειχε απομείνει μαζί με τις πωλήσεις πήγε στους Willian-Sissokho και Vertoghen
Επιθετικοί

O Ρωσος εδω όντως ειναι πολύ καλός οπως και ο Αντεμπαγιορ. Τραυματισμοί και ντεφορμαρισματα με εκαναν να μοιρασω το χρόνο μεταξύ τους. Καποια ελαχιστα παιχνίδια βασικός πήρε και ο Ντεφόε και αν δεν ήταν homegrown θα ειχε φύγει. Δεν αγόρασα επιθετικό καθως για να βελτιωσω την επιθεσή μου θα επρεπε να δώσω πολλά και προτίμησα να παρω τρεις παικτες για τις αλλες θέσεις.
Off Topic:
Εφερα τον Amauri δανεικο τον Γενάρη για να καλύψει σε περίπτωση αναγκης τον Αντεμπαγιορ που θα εφευγε για το Αφρικαν Nations αλλα τελικά δεν πήγε... Παντως στα κύπελα του Γενάρη εβαλε μερικά γκολ. Μια χαρα
Γενικά η ομάδα ειναι πολύ ευχαριστη για να παίζεις και με λίγη τύχη μπορεί να χτυπησει και πρωτάθλημα.

Off Topic:
Στο save μου δυστυχως η Τσελσι παει τρένο και χανει ποντους πολυ δυσκολα. Λογικά αν δεν εχω τραυματισμούς θα βγω δευτερος καθως εχω περάσει σχεδον ολα τα ντερμπι. Στην σεζον εχω μία ήττα στο πρωτάθλημα μεχρι τον Μαρτη αλλά αρκετά Χ που μου εχουν κοστίσει (ιδίως με μικρότερες ομαδες) Πήρα και το καρλινγκ καπ με τα δευτερα εκτός από τον προημιτελικό με την μαντσεστερ που παιξαν οι βασικοί και εριξαν 6 στα τριτο τεταρτα της Μαντσεστερ (το παρατησε το Λιγκ καπ ο τσιχλας εντελως) και στον τελικό με την Τσελσι οπου την πήρα με 2-0 αντι για 2-5
Αυτά.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GK:
Gomes: στο σεηβ μου αρκετα καλος, αλλα πεσμενος σε σχεση με περυσι που εκανε παπαδες.
Friedel:ΠΟΛΥ μελαγος σε ηλικια, αν δεν παρει παιχνιδια τα attributes πεφτουν δραματικα. Φευγει τον Γεναρη
Cudicini: ελαφως χειροτερος απο Gomes, καλος για 2ος, τον κρατησα αντι του Φριντελ γιατι βγαζει 4κ μισο αστερια σαν GK coach ετσι και τον πεισετε να σταματησει τη μπαλα στο τελος της σεζον.

συμπερασμα: Η χρονια βγαινει ανετα με Γκομες(η Φρηντελ για αλλους) και Κουντιτσινι. Στη δευτερη σεζον ισως θελησετε να αποκτησετε αλλο keeper για βασικο

DC
Gallas:Καλος οσο επαιξε, ηταν τον περισσοτερο καιρο τραυματιας και Γεναρη τον εδιωξα με 2Μ λογω μισθων και ηλικιας
King:Εξαιρετικος, ΟΤΑΝ δεν ειναι τραυματιας. Ισχυει ο,τι ειπε ο φιλος απο πανω.
Dawson:Μου εκανε αρκετες γκελες στην πρωτη σεζον οσο τον ειχα βασικο, για 4ος στοπερ ειναι ικανοποιητικος. Προσωπικα, τρωει πουλημα το καλοκαιρι
Bassong:Κερδισε φανελα βασικου απο Ντοσον, Γκαλας και τα πηγε περιφημα. Προσοχη, εχει Copa Africa το χειμωνα...
Kaboul:Βασικος, παιζει και δεξι μπακ αμα λαχει. Βασικος και στην Εθνικη Γαλλιας στο σεηβ μου

συμπερασμα: καλοι παικτες υπαρχουν στη θεση, εγω το χειμωνα πηρα Bocchetti απο Ρουμπιν για να αντικαταστησω τον Μπασονγκ, ομως η χρονια βγιανει με τους υπαρχοντες αρκετα ανετα

DR-DL
Walker:Aναντικαταστατος δεξια, τρεχει σαν π**στης!
Corluka:Καλος για backup, αν και σχετικα αργος. Μπορει να βοηθησει και σαν DC/DM
Assou-Ekotto:Πολυ καλος στο σεηβ μου, γρηγορος και πλεμονατος. Ομως....Copa Africa

συμπερασμα: Δεξια ειμαστε καλυμμενοι, αριστερα ενας πιτσιρικας που θα τον βαζαμε βασικο σε βαθος χρονου και θα αντικαθιστουμε τον Ασου-Εκοτο για καποιους μηνες θα ηταν χρησιμος.

(D)MC
Sandro:εξαιρετικος για να καθαριζει μπροστα απο τα στοπερ. Βασικος.
Parker:Σαν BWM εβγαζε ματια σ'εμενα (επαιζα με 2"ανασταλτικους" χαφ). Επισης, πολλα γκολ και ασιστ για τη θεση του.
Huddlestone:Αναπληρωματικος του Παρκερ, καλος αλλα αργος και τραυματιζεται ευκολα.
Livermore:Δεν γεμιζει το ματι, αλλα ειναι παραπανω απο ικανος να παιζει σε Κυπελλα και να δινει ανασες.

συμπερασμα: Δεν εχουμε αναγκη απο ενισχυση εδω, ειδικα αν παιζουμε με 1 αμυντικογενη χαφ οπως ο Ρεντναπ IRL

(Α)ΜC
Μodric:Ηγετης της ομαδας, κανει τα παντα να λειτουργουν στην εντελεια μεσοεπιθετικα. ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ
Kranjcar:Οποτε χρειαστηκε εδωσε ανασες σε Μπειλ, Μοντριτς, τιμιος αν και χασογκολης
Pienaar:Δεν εντυπωσιασε στις ευκαιριες που πηρε. Φευγει τον Γεναρη
Falque: Ιδανικος αντι-VdV για να τον ξεκουραζει. + στο οτι μπορει να παιξει και στα πλαγια. Τον αγοραζουμε απο Γιουβεντους.
Van der Vaart: Παμπολλα γκολ και ασιστ ως trequartista (AMC). Για χαρη του επαιζα χωρις ST (4-6-0)

Συμπερασμα: Ειμαστε υπερπληρεις, ειδικα αν συμυπολογησουμε Μποστοκ που ειναι καλος για κυπελλα απο την reserve team

ΑΜR/AML
Lennon: Απιστευτα γρηγορος, βασικος στα δεξια.
Bale:Ισως ο καλυτερος AML του παιχνιδιου, σεντρες, σουτ, ντριμπλες τα παντα ολα.
dos Santos:Kαλος για αναπληρωματικος, αλλα πολυ ατομιστης. Τρομερος ντριμπλερ.
Townsend:Για να παιζει στα Κυπελλα ειναι καλος, αλλα οχι τιποτα ιδιατερο

συμπερασμα: ειμαστε οκ και εδω, μονο 1 αναπληρωματικος AML μπορει να χρειαζεται, αν και ο Falque παιζει και εκει καλα.

ST
Επαιζα με συστημα χωρις Φορ, και γι'αυτο εδωσα Αντεμπαγιορ πισω στη Σιτυ. Παβλιουτσενκο και Ντεφοου μενουν για να δινουν βοηθειες οταν χρειαζεται.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beorn για δωσε κανα screenshot απο το συστημα σου. 4-6-0? Ειδα οτι το γραφεις. Αν δεν βαριεσαι πες λιγο/ανεβασε σκριν απο instructions κτλ

Τον Piennar τον ξεχασα εντελως. Δικιο εχεις, δεν κανει και εφυγε Γεναρη.
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη φιλε η αναλυση σου μπραβο!Θα διαφωνησω λιγο με τους ρολους οσο αναφορα τον vdv και τον St.Θεωρω πως ο vdv ειναι καλυτερος σαν πλειμεικερ παρα σαν επιθετικος μεσος.Επειδη τον ειχα τον αντεμπαγιορ σαν ποατσερ τα πηγε παρα πολυ καλα.Εγω θα τον εβαζα σαν ποατσερ λοιπον.Τωρα δεν ξερω αν εβαλες complete for support για να εχεις πολυ κοντα τις γραμμες..
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτα στα περισσοτερα 4-2-3-1 που παιζω (ιδιως στο φμ11) προτιμώ τον φορ σαν ποατσερ. Αλλα το προβλημα είναι οτι παιζοντας με wingers ο φορ εμενε αποκομμενος μπροστα και χανοταν απο την ροη του παιχνιδιου οποτε το γυρισα στο κομπλιτ για τον λογο που λες.

Ο vdv με εβγαλε μαζι με τον Μπεηλ 2ο στην πρεμιερ. Συγκλονιστικος (οπως και ο ουαλος)
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον μεχρι στιγμης εχουμε:
με συστημα 4-2-3-1 παρομοιο με του φιλου εχω φτασει στα μεσα της σαιζον και ειμαι 4ος με ελαχιστη διαφορα απο τον 2ο,
κλασικα οι 2 μαντσεστερ ειναι μπροστα με τριτη την τσελσι.
στο ξεκινημα εβαλα σαν στοχο να βγω στο c.l οποτε και πηρα περιπου 16 m για μεταγραφες

1η κινηση πουλησα τους 2 GK και κρατησα μονο τον Friedel
δανεισα και καμποσους πιτσιρικαδες και ελαφρυνα λιγο τους μισθους και εκανα τις εξης μεταγραφες

GK - Mandanda 8,5m ( 2m και 48 δοσεις ) (συνηθως επερνα Kameni)
DL - Leighton Baines 9 m και ανταλλαγη τον dos Santos ( 2,5m και 48 δοσεις )
DC - Mangane 9 m ( 2.5 m και 48 δοσεις )
back up - Bandalovski 250 k D/WB R
back up - Benat 5 m ( 1,5 m και 30 δοσεις ) MC/DM
back up - Leandro 8,75 m ( 2.5 m και 48 δοσεις ) AM(R/L/C) -ST ( τα 3 back up ειναι ταλεντακια που θα μοσχοπουληθουν σε 2-3 σαιζον)

Λοιπον η αριστερη πλευρα πεταει φωτιες,το κεντρο επισης λιγο υστερει η δεξια πλευρα αλλα την επομενη σαιζον που θα παει ο Modric δεξια και με μια καλη προσθηκη σε δεξι μπακ ευελπιστω να ειναι το ιδιο.

GK - Mandanda
DR - Corluka
DC - Mangane
DC - Bassong
DL - Leighton Baines
BMW - Huddlestone
AD / PL - Modric
Wing - Lennon
Wing - Bale
AM - Van der Vaart
ST - Adebayor

με 3 καλες προσθηκες σε DC - DR - MC την επομενη σαιζον πιστευω θα παω για μια πολυ καλη πορεια στο c.l
η ομαδα για οποιον την παρει δεν χρειαζετε τις τρελες και ακριβες μεταγραφες απο την αρχη,αλλωστε η αναλυση και του φιλου τα λεει ολα,η ομαδα ειναι πληρεις μονο σε 1-2 σημεια θελει κατι καλο απο την πρωτη σαιζον...
User avatar
laziogr
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Thu Nov 22, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: A.C. MILAN,Ο.Φ.Η
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ,ΛΑΤΣΙΟ
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μολις τελειωσα (βαρεθηκα να σηκωνω κουπες) με την τοτεναμ...τιμια ομαδα ωραιος προεδρος πολυ καλο υλικο..
παιζουμε ιδιο συστημα και συμφωνω σε πολλα απο οσα λες με μερικες διαφωνιες...
1)γκομεζ πηγαινω με χιλια βασικος και αναντικαταστατος και τις 4 χρονιες
2)σαντρο τον πουλησα γιατι ηθελα καθαροαιμα mc και πηρα αντρε αγιου (μεγαλος ερωτας) με τα 7,5 μυρια που πηρα
3)ο παβλιουτσενκο δεν μου επιασε και τον πουλησα την 2η χρονια προτιμω ντεφοε
4)bassong και dawsson αναντικαταστατοι ειδικα ο πρωτος ηταν 3ος η 4ος σκορερ καθε χρονια απο στημενες φασεις
σε 4 χρονια πηρα 2 πρωταθληματα 2 ουεφα 1 FA 1 LC....4η χρονια βασικη ενδεκαδα
gk gomez dr walker dl ally sissoco cb bassong,dawsson mc ayew modric amr cazorla amc hamsik aml bale st tevez
υγ1 συγχαρητηρια για την πολυ πολυ καλη δουλεια
υγ2 φιλτατε παοκτζη με 232μυρια παιρνω και με τον θρασυβουλο τσαμπιονς λιγκ.
φωτια θα ξαναβαλουμε μες το γεντι κουλε............
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

laziogr wrote:φιλε μολις τελειωσα (βαρεθηκα να σηκωνω κουπες) με την τοτεναμ...τιμια ομαδα ωραιος προεδρος πολυ καλο υλικο..
παιζουμε ιδιο συστημα και συμφωνω σε πολλα απο οσα λες με μερικες διαφωνιες...
1)γκομεζ πηγαινω με χιλια βασικος και αναντικαταστατος και τις 4 χρονιες
2)σαντρο τον πουλησα γιατι ηθελα καθαροαιμα mc και πηρα αντρε αγιου (μεγαλος ερωτας) με τα 7,5 μυρια που πηρα
3)ο παβλιουτσενκο δεν μου επιασε και τον πουλησα την 2η χρονια προτιμω ντεφοε
4)bassong και dawsson αναντικαταστατοι ειδικα ο πρωτος ηταν 3ος η 4ος σκορερ καθε χρονια απο στημενες φασεις
σε 4 χρονια πηρα 2 πρωταθληματα 2 ουεφα 1 FA 1 LC....4η χρονια βασικη ενδεκαδα
gk gomez dr walker dl ally sissoco cb bassong,dawsson mc ayew modric amr cazorla amc hamsik aml bale st tevez
υγ1 συγχαρητηρια για την πολυ πολυ καλη δουλεια
υγ2 φιλτατε παοκτζη με 232μυρια παιρνω και με τον θρασυβουλο τσαμπιονς λιγκ.

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑΚΗ!
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”