[ΑΝΑΛΥΣΗ] Αστέρας Τρίπολης

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
nikos-4-
Amateur
Amateur
Posts: 219
Joined: Sat Sep 13, 2008 5:35 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ
Status: Hoping...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Η ομάδα του Αστέρα Τρίπολης (FMικά μιλώντας) είναι μετά τους 5 "δυνατούς" μια απο τις πιο αξιόλογες ομάδες της Superleague μαζί με Ατρόμητο και Ξάνθη. Για ποιό λόγο να ξεκινήσετε ένα save με τον Αστέρα;; Εάν θέλετε μια σχεδόν έτοιμη ομάδα, χωρίς την ανάγκη πολλών μεταγραφών, τότε ο Αστέρας Τρίπολης είναι αυτο που χρειάζεστε. (: (:

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με την ανάλυση του ρόστερ και γενικότερα της ομάδος :

Επιλέγωντας το μίνιμουμ των απαιτήσεων, δλδ. Mid-standing finish εχουμε ενα transfer budjet των 100Κ και ενα wage budjet στα 4,4 Μillions p/a


[GK

Image

Jacobo: Παιρνει φανελα βασικου σπίτι 'τ' . Χωρίς να εντυπωσιάζει, εχει ομως καλα στατς στον αέρα.

Εδιωξα ολους τους αλλους εκτος απο τον Κυριακοπουλο, ο οποιος προοριζεται για τη Β ομαδα και θα καλυψει τον Ισπανο σε περιπτωση τραυματισμου.

DEFENDERS

Image

Οπως διαπιστωνουμε, ειμαστε σχεδον καλυμενοι σε αυτο τον τομεα. Το μονο που χρειαζομαστε ειναι ενα βασικο δεξι μπακ κατα τη γνωμη μου. (Προσωπικα εδιωξα και μπαρτολινι για επαιζα τον Juanito ως CB και εστειλα δανεικο τον Navarro διοτι εχει πολυ μεγαλο μισθο). Αρα :

Formica - Pulido - Juanito - ? (Corzo) :arrow: Οι βασικοι
Pipinis - Kostoulas - Kourbelis - Argyropoulos :arrow: οι αλλαγες τους

Σημειωση: Orozco και Rubil φευγουν με τα μπουνια τον Ιανουαριο :!:

MIDFIELDERS

Image

Προσωπικα παιζω με 3 στο κεντρο (DM - 2 MC) οποτε κατεληξα στα εξής :

DM: Alvarez |
Box to Box: Usero | :arrow: οι βασικοι
Adv. Playmaker: Rogerio |



DM: Ladakis |
Box to Box: Skondras | :arrow: οι αλλαγες
Adv. Playmaker: ? (Fourlanos) |

Βλέπουμε λοιπον πως θα χρειαστουμε μια αλλαγη που θα δινει ανασες στο Rogerio (τον οποιο ανανεωνουμε με ενα ωραιο 4ετες ;) ) μες στη χρονια. Kerr, Hegon μας αποχαιρετουν.


Οσον αφορα τα άκρα:

ΑΜL: Rayos λεμε και κλαιμε. Sesma αξιοπρεπεστατο back up

ΑΜR : Juli και Breska μαχονται για τη θεση. Σε μενα τη μαχη την πηρε ο ισπανος, ο οποιος ομως ειναι δανεικος και σε συνδιασμο με την ηλικια και το μονοετες συμβολαιο του Breska πρεπει να βρουμε αντικαταστατη για τη 2η χρονια. Τον Τσαμπουρη τον εστειλα, αλλα αν θελετε τον κρατατε.



ATTAKERS

Image

Απο τις πιο σημαντικες θεσεις στην ομαδα μας και ισως το μεγαλυτερο κενο. Arsenijevic, Francou, Perrone, Matusiak, Solakis αποχωρουν (ειτε οριστικα ειτε ως δανεικοι) διοτι ειναι τεσσερις ακριβοπληρωμενοι επιθετικοι χωρις ταχυτητα και γενικα ασχημα physicals, κατι που ειναι το πρωτο μας μελημα για τη θεση αυτη. Προσωπικα προτεινω τον ενα και μοναδικο Αhmed Soukouna. Για τον Μπακασετα, νομιζω οτι πρεπει να παρει ευκαιριες, αλλα πρεπει να τον δουλεψετε στην ταχυτητα και να του κανετε Tutor.



TRANSFERS
Image

Καπως ετσι κινηθηκα εγω αναφορικα με τις μεταγραφες. Ο καθενας βεβαια ειναι ελευθερος να επιλεξει οποιον θελει. ( Ο Φουρλανος παντως τα εβγαλε με το παραπανω τα λεφτα του απο τη πρωτη χρονια ακομη :wink: )

FORMATION

Image

Αυτο ειναι το συστημα που αποφασισα να πορευθω εγω την 1η χρονια και φαινεται πως ειχε πολυ καλα αποτελεσματα. Εξηγουμαιι :
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image

Σιγουρα η κατακτηση του πρωταθληματος ( -kavouras ) μας δινει μεγαλη οικονομικη βοηθεια, ομως φετος ειδα και αποειδα με τα οικονομικα (τελος της σεζον ημουν -1 εκατομυριο στο Balance) οποτε πρεπει να προσεχουμε με τους μισθους των παικτων μας. -puppie
Επισης, πρεπει να τονιστει οτι πολλα απο τα συμβολαια ληγουν το καλοκαιρι, οποτε μπορειτε να δημιουργησετε εξ' ολοκληρου μια δικη σας ομαδα τη 2η χρονια :wink:


Κλεινωντας, θα ηθελα να πω πως ειναι η πρωτη μου αποπειρα για αναλυση ομαδας, οποτε να ειστε λιγο επιεικεις... (: Ξερω οτι ειναι αρκετα προχειρη παρουσιαση, αλλα δυστυχως δεν εχω χρονο για αναλυτικοτερη δουλεια :(

Αποριες/αποψεις/διαφωνιες/συμβουλες δεκτες :) -diatakste -diatakste
So live for today
But tomorrow never comes
Die young, young...


Βγάλτε φράγκα με 4 κλικ τη μέρα!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

σε διαφορα σειβ μου(οχι με ελληνικες ομαδες) εχει κανει πολυ καλες πορειες ο αστερας με αποκορυφωμα την δευτερη θεση
οποτε για καποιον ανεξηγητο λογο δεν ειναι τοσο παραλογο το πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια οπως θα περιμενε καποιος με βαση την ομαδα στην πραγματικοτητα

μου αρεσει και η τακτικη,αν και το more expressive ισως να ειναι υπερβολικο
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ανάλυση φίλε! Συγχαρητήρια και για το πρωτάθλημα!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”