Newcastle United F.C.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως είπα, ο καθένας κάνει τις επιλογές του σε παίχτες και τακτικές. Η ομάδα έχει τους παίχτες ώστε να προσαρμόζεται σε πολλά συστήματα και αρκετό ταλέντο ώστε να ανταπεξέρχεται ικανοποιητικά σε όλα. Λίγες ομάδες το έχουν αυτό..

Π.χ., τα συστήματα και οι εντεκάδες που χρησιμοποιώ εγώ είναι:
Spoiler: show
Image
Μοναδική μεταγραφή που έκανα είναι ο Carles Planas, 20χρονος DL από τη Barcelona.
Spoiler: show
Image
Έχω παίξει τρεις αγώνες ως τώρα. Στον πρώτο (εκτός με Σουόνσι) χρησιμοποίησα το 4-2-3-1 με DM. Είχα την κατοχή αλλά μου έκαναν διπλάσιες ευκαιρίες. Το αποτέλεσμα ήταν 2-2, με ισοφάρισαν στο 94' -wall ...
Στο δεύτερο αγώνα με τη Νόριτς εντός, χρησιμοποίησα το 4-2-3-1 με MC και τους συνέτριψα με 5-0 με ισορροπημένη κατοχή και περισσότερες ευκαιρίες.
Στον τρίτο αγώνα, λοιπόν, κράτησα το 4-2-3-1 με MC και κέρδισα άνετα με 0-2 μέσα στην Μπλάκμπερν.
Έτσι, με το που μπήκε ο Σεπτέμβρης, είμαι δεύτερος με 7 βαθμούς, ενώ ο τεράστιος Παπίς Σισέ βγήκε MVP του Αυγούστου (5 γκολ σε 3 ματς το θηρίο) και ο Πλάνας βγήκε νεαρός MVP του Αυγούστου.
Προς το παρόν, καλά πάει.. Που να επιστρέψει κι ο Μπεν Αρφά με τον Καμπάϊγ (τραυματίες)...
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”