Football Manager 2013 info [13.3.3 / ME v1339]

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Δες εδώ, ο Νικιφορένκο τα έχει αναλύσει εξαιρετικά.

viewtopic.php?p=1182722#p1182722
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
fousekas
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Nov 16, 2012 7:25 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai ευχαριστω πολυ και καλες γιορτες!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Image


Νταξ, σε κάθε παιχνίδι, μέσο όρο, είχα 1-2 δοκάρια... αλλά όχι και 6!!! ΕΛΕΟΣ!!! :shock:
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

κλαιω τα λεφτα μου.

αστεια ΜΕ.

βγαλανε και διορθωτικο πατς χτες και καλα.

η ΜΕ παραμενει ΑΣΤΕΙΑ.
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

tzanet23 wrote::arrow: Τελικα υπαρχουν 2 κοπιες παραγωγης του παιχνιδιοιυ και στους μισους αντιδρα θετικα στους αλλους μισους χαλια...δεν εξηγηται αλλιως αυτο το πραμα...
Διαβαζω τα παιδια που γραφουν οτι ειδικα μετα το hotfix ειναι ολα καλα και το παιχνιδι playble και ενω τους πιστευω, μου σπανε τα νευρα γιατι εμενα αντιδρα τελειως διαφορετικα,οπως στα πιο πολλα παιδια εδω...
Εκανα και το τεστμε μεγαλη ομαδα, με Αρσεναλ...τα ιδια και χειροτερα
νικη ουτε για αστειο...γκολ πολλα και διαφορα αλλα το 90% των αντιπαλων,οι δικοι μου ηταν ενα τουρλουμπουκι που ετρεχε ασκοπα,μαρκαρισμα με τα ματια,τα μπακ να γινονται επιθετικοι,σουτ πολλα και τσαρουχια,οι οδηγιες σαν να μην τις εκανα και φυσικα στη μαπα 2 και 3γκολ απο κατι ομαδουλες της σειρας,ασχετα με συστημα και παικτες και με ανεπαναληπτο quit-load ολο το βραδυ
Αρα μετα απο τουλαχιστο 15 αγωνες,απειρα γαμ@@@βριδια και πολλα τσιγαρα για να ηρεμησω -foumarw μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι η χειροτερη Μ.Ε ολων των FM....σκατα...
...ωρες-ωρες η συμπεριφορα των παικτων στο γηπεδο και το ολο πλανο, θυμιζε κατι αθλια ποδοσφαιρακια που επαιζα καποτε στο commodore 64... -toixos2
συμφωνω απολυτα, ακριβως αυτα και αλλα πολλα
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Μετά το update πριν από κάθε γκολ που μπαίνει, η ΜΕ παθαίνει ένα μικρό λαγκ την στιγμή που πάει να σουτάρει ο παίκτης. Σας έχει τύχει ή μόνο σε μένα συμβαίνει;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Mπορεί κάποιος να μου πει πως μπορούμε να κάνουμε τους παίκτες να μην βαράνε σουτ έξω από την περιοχή και να μπαίνουν μέσα;
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

karembeu-7 wrote:Μετά το update πριν από κάθε γκολ που μπαίνει, η ΜΕ παθαίνει ένα μικρό λαγκ την στιγμή που πάει να σουτάρει ο παίκτης. Σας έχει τύχει ή μόνο σε μένα συμβαίνει;
ναι! χαλαει πολλα γκολ ετσι :P
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

εμενα μου το εκανε και πριν το update αυτο με το λαγκ.
:liverpool:
User avatar
Thodoris213
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 374
Joined: Thu May 22, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: Kavala, PAOK, Leeds, Dortmund
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εμένα νομίζω και πριν το update....το παρατήρησα όμως σε εκνευριστικό βαθμό απο χθές
Ακόμα και μια κοινωνία ηλιθίων είναι ταξική. Έτσι ένας ηλίθιος πλούσιος είναι απλά πλούσιος ενώ ένας ηλίθιος φτωχός είναι απλά ηλήθιος. *Αρκάς

https://www.facebook.com/pages/PAOK-Fan ... ef=tn_tnmn PAOK Fan Page

https://www.facebook.com/pages/%CE%9D%C ... 070?ref=hl ΝΕΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΤΩΡΑΑΑ !!!
zeppos
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Sat Jan 08, 2005 3:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bouzouxis7 wrote::P :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HcDQ0v6G2XQ[/youtube]

Ειδικά το δεύτερο γκολ, όλο μπαγκς. Μέχρι και η φυσική της μπάλας κάνει παιχνίδια.. :P
Η διαφορά όμως είναι στη συχνότητα που γίνονται αυτά. Γκολ σαν τα παραπάνω δεν είναι εντελώς ασυνήθιστα στο πραγματικό ποδόσφαιρο, παρ' ολ' αυτά συμβαίνουν μία στο τόσο. Αντίθετα στη φετινή Match Engine τα "παλαβά" γκολ και οι απίστευτες γκάφες κοντεύουν να καταντήσουν κανόνας, αφού το ποσοστό εμφάνισής τους είναι αναλογικά τεράστιο.

Το άλλο που λέτε για το "lag" όταν μπαίνει γκολ, πιστεύω ότι ίσως οφείλεται στις κάμερες. Το είδα κι εγώ χθες όταν έπαιζα με Director's Camera αλλά μόλις "γύρισα" σε σκέτη TV camera σταμάτησε να το κάνει. Μάλιστα μετά από 2-3 αγώνες έβαλα ξανά την Director's και το πρόβλημα δεν επαναλήφθηκε.
User avatar
Max
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun Jan 11, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Lazio
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Lazio,Chelsea
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πλάκα είναι ότι το κάνει κυρίως όταν σκοράρει η δική μας ομάδα !!
Όποτε σκοράρει..........

-puppie
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραγική η ΜΕ. Οταν βγαζουν update μου φαινεται οτι το κανουν χειροτερα το παιχνιδακι παρα το καλυτερευουν. Τα σουτ εξω απο την περιοχη ειναι για γελια πλεον, σουταρουν ολοι απο παντου στον γαμο του καραγκιοζη. Πρεπει οποσδηποτε να μειωσουν κατα 25% τις τελικες προσπαθειες των ομαδων και κατα 60% τα μακρυνα σουτ. Οι επιθετικοι ειναι ανυπαρκτοι πλεον. Τα μπακ πιεζουν οπου να ναι και χανουν τις θεσεις τους ενω οι εξτρεμ ειναι ολοι ροναλντο που παιρνουν απο πλαγια τη μπαλα συγκλινουν κανουν 30 μετρα κουρσα και το μπουμπουνανε στα περιστερια εξω απο την περιοχη. Αστειοι οι τερματοφυλακες με τις λαθος πασες που κανουν και τις λομπες απο τη σεντρα που τρωνε.... Αηδιασα πλεον δεν αντεχω αλλο. Θα σπασω το λαπιτοπι χρονιαρες μερες!!!!
Mes que un club
nfan
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Wed Jan 05, 2005 3:14 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H προσωρινη(?) λυση που προτεινει η SI φαινεται εδώ:

Go into preferences and change the frames per second from.automatic to a set amount and see if it fixes it please.

Αν δουλέψει σε σας έχει καλώς...εγω το δοκίμασα στα 60 και δεν είδα διαφορά...δοκιμάστε και στα 30
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι οντως τοσο χαλια το παιχνιδι?Ελπιζω να μην κλαιω τα λεφτα μου...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”