[Patch] Γ' Εθνική, Περιφερειακό και Τοπικά Πρωταθλήματα

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
User avatar
liacovic3
Amateur
Amateur
Posts: 122
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:34 am
Football Manager της ομάδας: NOTTS COUNTY
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ειναι οντως παρα πολυ αργο. 10-12 λεπτα σε εμενα για να προχωρησει εστω και μια ημερα.

καλη δουλεια αλλα δυστυχως θελει βελτιωση
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παίδες παρατήρησα κάτι που δεν μου άρεσε... Ξεκίνησα με το Αιγάλεω και δεν έχει τον καλύτερο παίχτη στην ομάδα τον Δουκάκη...Γιατί;
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

panos12 wrote:Παίδες παρατήρησα κάτι που δεν μου άρεσε... Ξεκίνησα με το Αιγάλεω και δεν έχει τον καλύτερο παίχτη στην ομάδα τον Δουκάκη...Γιατί;
Επειδή βλέπω πως, είτε δεν ασχολείτε κανείς με το συγκεκριμένο topic πλέον, ή δεν ασχολείται κανείς με την Δ` Εθνική και τις ομάδες , τουλάχιστον, μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπορώ να τον προσθέσω εγώ τον Στράτο Δουκάκη (1ος σκόρερ φέτος του Αιγάλεω και 2ος του πρωταθλήματος και κάποιοι δεν τον συμπεριέλαβαν καν στην ομάδα) Image
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

viewforum.php?f=114

Εφοσον γνωριζεις κατι παραπανω για το συγκεκριμένο παίκτη, βρες το αντιστοιχο τοπικ και ποσταρε αυτα που γνωριζεις για αυτον
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

panos12 wrote:Παίδες παρατήρησα κάτι που δεν μου άρεσε... Ξεκίνησα με το Αιγάλεω και δεν έχει τον καλύτερο παίχτη στην ομάδα τον Δουκάκη...Γιατί;
Και εμένα δεν μου αρέσει να μην διαβάζουν το readme που κάθομαι και γράφω :D :
- Το συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ περιλαμβάνει μεταγραφές ή προσθήκη νέων παικτών στις ομάδες. Οι περισσότερες ομάδες της Γ’ εθνικής έχουν full ρόστερ αφού γίνεται κανονικά έρευνα από την ελληνική ομάδα έρευνας ενώ οι περισσότερες ομάδες του περιφερειακού έχουν αρκετούς παίκτες στο ρόστερ. Σας δίνεται η δυνατότητα από το FΜ, πριν αρχίσει το παιχνίδι να συμπληρώσετε τα ρόστερ με random (τυχαίους) παίκτες ή να παίξετε με grey περιμένοντας να βγουν μικροί regens από τις ακαδημίες των ομάδων και να προχωρήσετε σε μεταγραφές. Η επιλογή είναι δική σας!
Δεν είχε παίξει ποτέ Γ' εθνική και πάνω, λογικότατο να μην υπάρχει στο FM.
sterjohn
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Wed Oct 28, 2009 12:23 pm
Football Manager της ομάδας: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συγνωμη παιδια αλλα επειδη ειμαι καινουργιος κ αρκετα νεος σε ηλικια χρειαζομαι την υπερ πολυτιμη βοηθεια σας..μπαινω στο φακελο football manager 2013 και δημιουργω φακελο editor data..αποσυμπιεσα το αρχειο που χρειαζοταν αλλα τιποτα..κανω new game αλλα δεν μου το εμφανιζει..
sterjohn
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Wed Oct 28, 2009 12:23 pm
Football Manager της ομάδας: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συγνωμη παιδια αλλα επειδη ειμαι καινουργιος κ αρκετα νεος σε ηλικια χρειαζομαι την υπερ πολυτιμη βοηθεια σας..μπαινω στο φακελο football manager 2013 και δημιουργω φακελο editor data..αποσυμπιεσα το αρχειο που χρειαζοταν αλλα τιποτα..κανω new game αλλα δεν μου το εμφανιζει..
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Ενεργοποίηση:

Καθώς ξεκινάτε νέο παιχνίδι, στο πλαίσιο Choose Database, στο Editor Data Files πατήστε change και μετά ΟΚ. Έπειτα, επιλέξτε το αρχείο fmgreece_greek_lower_divisions.dbc και πατήστε OK. Σε περίπτωση που έχετε επιλέξει παραπάνω από ένα αρχεία για τα πρωταθλήματα της Ελλάδας, θα πρέπει να επιλέξετε μόνο αυτό.
Το εκανες αυτο?
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
User avatar
j06061977
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:08 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρά σε όλους.

Κατ αρχήν πριν γράψω την απορία μου σχετικά με το θέμα που έχω θα ήθελα να αναφέρω ότι παίζω FM για πρώτη φορά και δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος. Οπότε αυτό που θα γράψω μπορεί και να μην ισχύει ή κάτι να μου ξεφεύγει.

Στο θέμα μας τώρα. Κατέβασα το patch και ξεκίνησα ένα παιχνίδι με ομάδα Β τοπικού. Αυτό που παρατήρησα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει είναι το εξής: Νομίζω ότι για κάποιο λόγο δεν μπορείς να έχεις πάνω από 18 παίχτες στην ομάδα σου. Είχα 18 παίχτες και ανέβασα 2 φορές ένα παίχτη από την under 20 ομάδα και ξαφνικά κάποιος αποχώρησε. Δεν ξέρω αν ήταν συμπτωματικό ή όχι. Λέω δεν είχε συμβόλαιο θα τον πήρε κάποια ομάδα. Αναζητώντας όμως τον παίχτη αυτό από stats προηγούμενων φιλικών παιχνιδιών έδειχνε ότι ανήκε στην ομάδα μου. Πλέον όμως στην ομάδα μου δεν υπάρχει πουθενά. Ούτε στην πρώτη ομάδα ούτε στην under 20. Τι έχει γίνει με τους παίχτες αυτούς. 2 φορές μου έχει συμβεί. Παίζει να έχει σταματήσει το ποδόσφαιρο τελείως από τα 16 του; Μήπως επειδή είναι ερασιτεχνικό σταμάτησε ξαφνικά χωρίς ενημέρωση; Πάντως κανένα μήνυμα δεν μου ήρθε που να ενημερώνει για κάτι.

Θα ήθελα σας παρακαλώ εάν κάποιος ξέρει κάτι μήπως και έχω κάνει κάτι εγώ λάθος και πλέον δεν τον βλέπω. Πάντως από τα φίλτρα δεν εξαιρώ κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

το μονο που μου ερχεται αυτη στιγμη ειναι ο πακιτης να μην ειναι αληθινος και να ειναι "γκρι"
Υπαρχει αυτη η περιπτωση;


Tapatalked
User avatar
j06061977
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:08 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kobos550"]το μονο που μου ερχεται αυτη στιγμη ειναι ο πακιτης να μην ειναι αληθινος και να ειναι "γκρι"
Υπαρχει αυτη η περιπτωση;


Όλοι μου οι παίχτες είναι "γκρί". Είναι πρωτάθλημα β τοπικό. Νομίζω όμως ότι γκρι σημαίνει ότι δεν έχει συμβόλαιο. Όταν προσφέρω συμβόλαιο σε ένα παίχτη τότε το γκρί αρχίζει να ανοίγει σιγά σιγά :D . Δηλαδή όταν ο παίχτης είναι γκρι σημαίνει ότι μπορεί να φεύγει ότι ώρα θέλει. Μόνο 4-5 συμβόλαια έχω κάνει γιατί το budget μου είναι 850 ευρώ τον μήνα. Παίζει δηλαδή να μείνω και χωρίς παίχτες κάποια στιγμή;
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά οι παίχτες με γκρι γράμματα δεν είναι πραγματικοί παίχτες, είναι συμπληρώματα όταν μια ομάδα δεν έχει καθόλου παίχτες.
Αν τους δώσεις συμβόλαιο γίνονται με άσπρα γράμματα και κανονικοί παίχτες.
Αν αγοράσεις κανονικό παίχτη κάποιος γκρι θα φύγει.
Γκρι θα υπάρχουν μέχρι να έχεις νομίζω 18 κανονικούς παίχτες.
User avatar
j06061977
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:08 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

paul_13 wrote:Βασικά οι παίχτες με γκρι γράμματα δεν είναι πραγματικοί παίχτες, είναι συμπληρώματα όταν μια ομάδα δεν έχει καθόλου παίχτες.
Αν τους δώσεις συμβόλαιο γίνονται με άσπρα γράμματα και κανονικοί παίχτες.
Αν αγοράσεις κανονικό παίχτη κάποιος γκρι θα φύγει.
Γκρι θα υπάρχουν μέχρι να έχεις νομίζω 18 κανονικούς παίχτες.
Αυτό πρέπει να είναι λογικά. Κρίμα γιατί έκανα 2 μεταγραφές για να έχω 2 παίκτες σε μια θέση. Έτσι όμως μου φεύγει ο γκρι που είναι στην ίδια θέση και πάλι μένω με ένα παίχτη στην θέση αυτή. Καλό πάντως να το ξέρω τουλάχιστο οι μεταγραφές να αξίζουν σε σχέση με τον παίχτη που θα φύγει.

Υπάρχει όμως περίπτωση να καταλάβω ποιος παίκτης θα αποχωρήσει έτσι ώστε να δω εάν με συμφέρει η μεταγραφή;

Ευχαριστώ και για την απάντηση σου πάντως καθώς και του προηγούμενου φίλου. Καλό που θα το ξέρω από εδώ και στο εξής.
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξέρεις ποιος θα φύγει. Καλό είναι να έχεις κανονικούς παίχτες και όχι γκρι.
George D
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jul 18, 2013 4:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαιρετώ! Οι κατηγορίες ενργοποιούνται μόνο με νέο παιχνίδι; Add δε γίνεται στο τέλος της σεζόν αν βαλεις το patch αφότου άρχισες;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”