co-ownership

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
sapgreeek2
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Sat Nov 03, 2007 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μου εκανε μια ομαδα προταση για co-ownership σε ενα παικτη δικο μου... στη συμφωνια λεει οτι θα παιζει σε εμενα και οτι η συμφωνια θα κρατησει 2 χρονια...και μιλαει για 500K Τι σημαινει αυτο?? θελω να πω μετα απο 2 χρονια τι θα συμβει? πρεπει να αγορασει ενας απο τους δυο το παικτη? τα 500κ θα μου κατατεθουν?εαν θελω να το αγορασω εγω παλι ποσα θα δωσω?εας εξηγησει καποιος
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

viewtopic.php?f=335&t=37499

δες αυτό για να σε βοηθήσει γενικά
sapgreeek2
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Sat Nov 03, 2007 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:viewtopic.php?f=335&t=37499

δες αυτό για να σε βοηθήσει γενικά
ευχαριστω μερικες ερωτησεις..
Εαν δωσω 50% ενος παικτη σε προσφορα σημαινειν οτι λαμβανω το ποσο εας πουμε 150Κ...επισης συμβολαιο του παικτη θα κανουμε καινουργιο? και τελος τις εννοει οποιος δινει τα περισσοτερα? θα κανω απλα μια προταση 200Κ η θα μπω σε διαπραγματευσεις πυο θα μου λενε ποσα δινουν και ποσα θα δωσω(στο τελος 2 ετων)

και το future free? τι σημαινει?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεχτείς την προσφορά λαμβάνεις το ποσό άμεσα και η αντίπαλη ομάδα αγοράζει το άλλο μισό. Συμβόλαιο εσύ δεν κάνεις καινούριο, με την άλλη ομάδα πρέπει να συμφωνήσει για ξεχωριστό συμβόλαιο ο παίχτης. Δεν έχει διαπραγματεύσεις. Κάνεις προσφορά χωρίς να βλέπεις την προσφορά του άλλου και όποιος κάνει την μεγαλύτερη παίρνει τον παίχτη. Αν και οι δύο προσφορές είναι ίσες , ή και μηδενικές, ο παίχτης παραμένει στην ομάδα που αγωνίζεται. Η μόνη διαπραγμάτευση που μπορείς να κάνεις, και όχι πάντα γιατί εξαρτάται από τη διάρκεια του συμβολαίου, είναι να αναβάλλεις την απόφαση για έναν χρόνο. Το future fee είναι ένα συμφωνημένο ποσό το οποίο όποια ομάδα θέλει μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να καταβάλει και να αγοράσει το υπόλοιπο μισό του παίχτη, κάτι σαν ρήτρα δηλαδή.
sapgreeek2
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Sat Nov 03, 2007 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Αν δεχτείς την προσφορά λαμβάνεις το ποσό άμεσα και η αντίπαλη ομάδα αγοράζει το άλλο μισό. Συμβόλαιο εσύ δεν κάνεις καινούριο, με την άλλη ομάδα πρέπει να συμφωνήσει για ξεχωριστό συμβόλαιο ο παίχτης. Δεν έχει διαπραγματεύσεις. Κάνεις προσφορά χωρίς να βλέπεις την προσφορά του άλλου και όποιος κάνει την μεγαλύτερη παίρνει τον παίχτη. Αν και οι δύο προσφορές είναι ίσες , ή και μηδενικές, ο παίχτης παραμένει στην ομάδα που αγωνίζεται. Η μόνη διαπραγμάτευση που μπορείς να κάνεις, και όχι πάντα γιατί εξαρτάται από τη διάρκεια του συμβολαίου, είναι να αναβάλλεις την απόφαση για έναν χρόνο. Το future fee είναι ένα συμφωνημένο ποσό το οποίο όποια ομάδα θέλει μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να καταβάλει και να αγοράσει το υπόλοιπο μισό του παίχτη, κάτι σαν ρήτρα δηλαδή.
Ωραιος...
sapgreeek2
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Sat Nov 03, 2007 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατι που ξεχασα ποτε θα γινουν οι προσφερες για το παικτη? Εννοω στις 1 ιουλιου που αρχιζει η μεταγραφικη περιοδο? πιο νωρις? η την ιδια μερα με εκεινη που μοιραστηκαμε το παικτη?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”