πως μετατρέπετε μια ομαδα απο semiprofesional σε profesional

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
Rocknrollallnight83
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ανοιξα αυτο το τοπικ για να δω μηπως ξερει κανενας. Ποια ειναι τα κριτηρια για να μετατραπει μια ομαδα απο semi-profesional σε profesional. Εγω παιζω τωρα στη Βορειο Ιρλανδια στη δευτερη κατηγορια και η ομαδα μου ειναι semi-profesional, ομως ρυχνοντας μια ματια και στην πανω κατηγορια βλεπω οτι και εκει οι ομαδες ειναι ημιεπαγγελματικες...υπαρχει τροπος να γινουν επαγγελματικες καπως? αυτο το πραμα με τα συμβολαια ειναι σπασιμο.... :/
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3313
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Για να γίνει η ομάδα σου professional πρέπει να κερδίζεις σημαντικές διοργανώσεις ή να τερμάτιζεις σε καλές θέσεις. Επισης άμα παιξεις στην Ευρώπη ειναι επίσης σημαντικό.
User avatar
Rocknrollallnight83
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

α καταλαβα...αμα βγαινω δηλαδη ευρωπη μπορει να καταφερουμε να γινουμε και επαγγελματιες...οκ σε ευχαριστω
penguana
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Feb 17, 2008 4:19 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω δει δύο τρόπους να γίνει η ομάδα επαγελματικη:

1) Χαμηλές κατηγορίες Αγγλίας: Μόλις η ομάδα ανέβει Blue Square Premier γίνεται αυτόματα επαγγελματική, λόγω των κανονισμών της Αγγλικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας.

2) Άλλες χώρες, όπως Ιρλανδία, Ουαλία, Σαν Μαρίνο: Η ομάδα γίνεται επαγγελματική μόλις το balance στα οικονομικά ξεπεράσει τα 3Μ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”