Δεν υπαρχουν τα play-off στην Ελλαδα!!!

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
Rocknrollallnight83
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

εχω παιξει ελλαδα και εχω παρατηρησει οτι με την νεα δομη των 18 ομαδων δεν πραγματοποιουνται Play-off! εχω κανει καποια βλακεια ή ετσι γινετε κανονικα? εχω βαλει τα αρχειακια του Nikk μεσα...αν μπορει να μου πει καποιος τι να βαλω για να ειναι σωστο
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

kobos550 wrote:
skerzos wrote:Σημειωση:
Στο αρχειακι New Season Leagues, που εχει ο φακελος info, υπαρχουν ελλειψεις, αφου δεν εστειλα στον Nik το ανανεωμενο excel -meaculpa
Ως οδηγο για το τι κανουν τα δυο αρχειακια απο εμενα, διαβαστε καλυτερα αυτο:


Spoiler: show
New Season Leagues by Skerzos + Nik_33 (Italia + UEFA + οδηγιες)

Τι περιεχει
Promotions - Relegations, Competition History, UEFA Competitions Seedings

Χωρες και πρωταθληματα (διπλα ο αριθμος των κατηγοριων, πχ 3 = 1η+2η+3η)
Αυστρια 2, Λευκορωσια 1, Βελγιο 2, Βουλγαρια 2, Κροατια 2, Τσεχια 2, Δανια 2, Αγγλια 4, Γαλλια 3, Γερμανια 3, Ουγγαρια 2, Ισραηλ 2, Ιταλια 2, Ολλανδια 2, Β Ιρλανδια 3, Πορτογαλια 2, Πολωνια 2, Ρουμανια 2, Ρωσια 2, Σκωτια 4, Σερβια 2, Σλοβακια 2, Σλοβενια 2, Ισπανια 2, Ελβετια 2, Τουρκια 2, Ουκρανια 2, Ουαλια 1

Ελλειψεις & Παραχωρησεις
Λευκορωσια: Δεν επεσε καμια ομαδα φετος και ανεβηκε μια. Επειδη το παιχνιδι θελει 11 ομαδες την πρωτη χρονια, δεν ανεβασα καμια.
Βουλγαρια: 4 επρεπε να πεσουν, εριξα 2 γιατι ο αριθμος των ομαδων θα μειωθει σε 14, αλλα το παιχνιδι ζητα 16.
Κροατια: ομοιως και εδω, 1 εριξα αντι για 3
Δανια: αργει να τελειωσει η 3η κατηγορια, για αυτο και η 2η δεν εχει υποβιβασμενες.
Γαλλια: στην Nacional ο αριθμος των ομαδων μειωνεται κανονικα, αλλα εριξα 2 λιγοτερες ομαδες, γιατι το ΦΜ ζηταει 20.
Ουγγαρια: αλλαζουν τα παντα απο 2η κατηγορια και κατω (θα αυξηθουν οι ομιλοι), για αυτο και δεν εχει υποβιβασμους
Ισραηλ: δεν εχει υποβιβασμο απο την 2η κατηγορια, γιατι δεν εβρισκα info για την 3η.
Πορτογαλια: ομοιως, δεν εχω περασει υποβιβασμους απο την 2a (3η κατηγορια)
Ρωσια: δεν υπαρχει προβιβασμος-υποβιβασμος μεταξυ 2ης+3ης κατηγοριας, διοτι αυξανεται ο αριθμος των ομαδων απο 17 σε 20.
Ισπανια: ανεβασα ως 3η την Αλμερια για αρχη, περιμενω τα πλευοφ να οριστικοποιηθει. πλευοφ περιμενω και απο Segunda B, για αυτο δεν υπαρχει αλλαγη στην Adelante μεχρι στιγμης.


Greek Leagues 13/14 by Skerzos

Τι περιεχει
Ελληνικη πυραμιδα με SuperLeague 18 ομαδων, FL 28 ομαδων και FL2 96 ομαδων.

Πρωταθληματα
SuperLeague: δεν υπαρχουν πλευοφ, πεφτουν οι 3 τελευταιοι
Football League: 2 ομιλοι των 14, ανεβαινουν ο πρωτος καθε ομιλου, 2ος-3ος καθε ομιλου παιζουν πλευοφ σε ομιλο 4 ομαδων χωρις αρχικη βαθμολογια. Πεφτουν 3 απο καθε ομιλο.
Football League 2: 6 ομιλοι των 16, ανεβαινουν οι 1οι, πεφτουν οι 3 τελευταιοι καθε ομιλου
Κυπελλο*: 18 απο SL + 28 απο FL. 1ος γυρος με ομαδες μονο απο FL, 2ος με νικητες + SL. Ολα τα παιχνιδια διπλα, εκτος τελικου (ΟΑΚΑ).

Ελλειψεις & Παραχωρησεις
Οι ομιλοι σε FL-FL2 ειναι καθαρα τυχαιοι. Καθε σαιζον θα διαμορφωνονται με κληρωση, χωρις κανενα γεωγραφικο περιορισμο. Ειναι οτι πιο κοντινο μπορουσα να κανω, καθως α) θελει δουλεια σε ολες τις 500 ελληνικες ομαδες του ΦΜ, αν ειχαμε σταθερους ομιλους και β) ακομα και η ΕΠΟ δεν ξερει πως χωριζονται οι ομιλοι γεωγραφικα.
Ο Παναιτωλικος ειναι στην SL, τον εβαλα ως νικητη πλευοφ, μιας και ειναι πρωτος. Μολις τελιωσουν τα πλευοφ, θα φιξαριστει (ή θα μεινει ετσι, αν ο Παναι ανεβει :P)

Οικονομικα
Διαβασα διαφορα αρθρα και κατεληξα οτι Νοβα + Οπαπ θα δωσουν 53Μ ανα σεζον στην SL. Ετσι μοιρασα αυτα τα λεφτα σε 2.1Μ ανα ομαδα ως TV money και ολα τα υπολοιπα ως ανταμοιβη θεσης στο τελος της σεζον. Ο 1ος παιρνει 2Μ, ο 2ος 1.5Μ οι τελευταιοι 3 παιρνουν 300Κ.
Στην FL θα μοιραστουν περιπου 4.4Μ, αυτα τα εβαλα ως 250Κ ανα ομαδα και μπονους 250Κ επιπλεον στην πρωτη 3αδα.
Στην FL2, ολες οι ομαδες ανεξαρτητου θεσης παιρνουν 75Κ χορηγια.
Στο Κυπελλο, ο νικητης παιρνει 1.1Μ, ο δευτερος 500Κ, τα ημιτελικα 300Κ (μονο οι ηττημενοι), τα προημιτελικα 100Κ.


*(αν καποιος εχει στοιχεια για το Κυπελλο, feel free να βοηθησετε, δεν το ψαξα καθολου)


SuperLeague: δεν υπαρχουν πλευοφ, πεφτουν οι 3 τελευταιοι
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”